Lazer Epilasyon Ne Kadar Sıklıkla Yapılmalıdır?

Alexandrite Yorumları
Alexandrite Lazer Yorumları

Lazer Epilasyon Ne Kadar Sıklıkla Yapılmalıdır?

Soru: Lazer epilasyon için bir merkez arıyorum. Aslında sizin merkezinizle ilgili çok iyi duyumlar aldım. Fakat kaç seans sürecek? Hangi aralıklarla geleceğim. Lazer epilasyon ne kadar sıklıkla yapılmalıdır?

Ayşe*** Caddebostan İstanbul Mayıs 2022

Daphne Lazer: Öncelikle çok teşekkür ederiz. Biz müşteri memnuniyetine çok önem veren bir kuruluşuz. Ortalama 6 seansta tam sonuç alırsınız. Fakat bazen birkaç ilave seans gerekir. Vücut bölgelerinde seans araları 2 ay kadardır. Fakat yüz bölgesinde 1-1,5 ay aralıklarla uyguluyoruz. Son seanslara doğru aralıklar biraz daha uzar. Ama genellikle bu süreler yeterli olur. Yaz aylarında da lazer uyguluyoruz. Fakat bronz olmamanız gerekiyor. Seans aralıkları diode lazer ve alexandrite lazer için aynıdır. Bizim merkezlerimizde bu iki lazerde var. Doktorlarımız ön görüşmede size detaylı bilgi verecekler. Aslında ön görüşme randevusu alıp bilgi almanız daha doğru olacaktır.

Lazer Epilasyon Kaç Ayda Biter?

Soru: Lazer epilasyon yaptırmak istiyorum. Lazerle ilgili çok olumlu yorumlar okudum. Fakat öğrenci olduğum için zamanım az. Lazer epilasyon kaç ayda biter?

Seçil*** Maltepe İstanbul Mayıs 2022

Daphne Lazer: Sonuç olarak lazerle ortalama 6 seansta çok iyi sonuçlar alıyoruz. Ortalama 2 ay aralıklarla yaptırdığınızı düşünelim. Bu durumda yaklaşık bir yıla ihtiyacınız var. Düzenli lazer seansları yapılırsa sonucu daha hızlı görürsünüz. Yüz bölgesinde biraz daha sık yapıyoruz. Fakat yüz için ortalama 10 seans gerekir. Yani yine aşağı yukarı bir yıla ihtiyacınız olacak. Okulunuz nedeniyle gelemezseniz kaygılanmayın. Çünkü bir kaybınız olmaz. Kaldığınız yerden devam edersiniz.

Alexandite Lazer Epilasyon
Alexandite Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon 1 Ayda Kaç Kere Yapılır?

Soru: Bir arkadaşım lazere başladı. O da benim gibi üniversite öğrencisi. Ayda 2 kere lazere gidiyor. Çok da iyi sonuç alamadı. Bu uygulama normal mi? Lazer epilasyon 1 ayda kaç kere yapılır?

Suna*** Göztepe İstanbul Mayıs 2022

Daphne Lazer: Aslında maalesef yanlış uygulamalardan bir tanesi de budur. Lazer epilasyon 2 ayda bir yapılır. Sadece yüz bölgesinde 1-1,5 ayda bir uyguluyoruz. Mümkün olduğu kadar 1,5 ay aralıklarla uygulanır. 15 günde bir yapılan lazerin bir faydası olmaz. Hem zaman kaybı olur hem de gereksiz uygulama riski olur. Aslında bizim gibi profesyonel merkezler kontrol uygulaması da yapmaz. Bu kadar sık yapılan bir lazer uygulaması ilave fayda sağlamaz.

10 seansta lazer epilasyon biter mi?

Soru: Lazer epilasyona başlıyorum. Fakat kimisi altı seans kimisi 4 kimisi 10 seans yazmış. Hangisi doğru? 10 seansta lazer epilasyon biter mi?

Nalan*** Nişantaşı İstanbul Mayıs 2022

Daphne Lazer: Aslında uygun koşullarda yapılırsa lazer 10 seansta sonuç verir. Örneğin doz yetersizse seanslar uzar. Hatta bazen sonuç bile alınmaz. Bir başka sebepte uygun lazer kullanılmamasıdır. Lazerin tipi bile önemlidir. Ayrıca lazerin profesyonel kuruluşlarda yapılması şarttır. Tüm bunlara dikkat edilirse yüzde bile 10 seansta çok iyi sonuç alırsınız. Biz bu nedenle altı seanslık paket programlar uyguluyoruz. Genellikle bu sayı bile yeterlidir.

Clinicante Saç Ekimi