Lazer Epilasyon ile Tüyler Tamamen Biter Mi?

0
(0)
Lazer epilasyon ile tüyler tamamen biter mi?
Lazer epilasyon ile tüyler tamamen biter mi?

Lazer Epilasyon İle Tüyler Biter Mi?

Soru: Lazer epilasyon yaptırmak istiyorum. Lazerle tüylerden tamamen kurtulabilecek miyim? Lazer epilasyon ile tüyler tamamen biter mi?

Hatice  *** Acıbadem İstanbul Ocak 2021

Daphne Lazer: Lazer epilasyon kılları veya tüyleri kalıcı olarak yok eden bir yöntemdir. Bu yöntemle her seansta tüyleriniz bir miktar azalır. Altı seans sonunda tüyler neredeyse tamamen bitecektir. Fakat tüm bunlar doğru lazer yöntemi ve doğru merkezde yaptırmanız ön koşuluyla geçerlidir. Lazer cihazının size uygun olması, kullanılan lazer türü, kullanılan doz gibi birçok ön koşul tüylerin tamamen bitip bitmeyeceğini belirler. Örneğin başlangıçta yanlış dozlar uygulanırsa tüyleriniz incelir ve sonraki seanslarda başarı düşer. Ya da örneğin yüz bölgesine diode lazer yerine başka bir lazer uygulanırsa azalmak yerine artabilir. Yani gittiğiniz lazer merkezi öncelikle doktorlar tarafından yönetilen bilinçli profesyonellerin çalıştığı bir merkez olmalıdır. İkincisi ise bu merkezin standart ve etkili bilinen lazer markalarını kullanmasıdır.

Lazer Epilasyon İle Tüylerden Tamamen Kaç Seansta Kurtulurum?

Soru: Lazer yaptırmaya karar verdim. Fakat kaç seans sürecek? Seanslar bittiğinde tüylerden tamamen kurtulur mu yum? Lazer epilasyon ile tüylerden tamamen kaç seansta kurtulurum?

Zuhal  *** Beykoz İstanbul Şubat 2021

Daphne Lazer: Lazer epilasyon ile tüylerinizden tamamen kurtulmak mümkündür. Vücut bölgelerinde yaklaşık altı seansta istediğiniz sonucu alabilirsiniz. Yüz bölgesi hormonlara biraz daha duyarlıdır. Bu nedenle hormon bozukluğu olan kimselerde önce yüzde tüylenme başlar. Bu nedenle yüz bölgesinde 10 seansa kadar uzayabilir.

Yanlış Lazer uygulaması
Yanlış Lazer uygulaması

Lazer Epilasyon Etkisi Ne Kadar Sürer?

Soru: Lazer epilasyonun sonuçları kalıcı mı? Seanslar bittikten sonra tekrar etmek gerekir mi? Lazer epilasyon etkisi ne kadar sürer?

Lale *** Beylerbeyi İstanbul Mart 2021

Daphne Lazer: Lazer epilasyonun etkisi kalıcıdır. Yani lazerden kökler etkilenmiş ise bir daha orada kıl çıkmaz. Lazer seansları bittikten sonra bir daha epilasyona ihtiyacınız olmayacak. Bizim takip ettiğimiz yaklaşık 20 yılı aşkın süre önce yaptığımız uygulamalar var. Kalıcı olduğunu ve bir daha kıl çıkmayacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Lazer seanslarından sonra oluşan kıl azalması kalıcıdır ve geriye dönmez.

Lazer Epilasyon Tamamen Bittikten Sonra Çıkan Tüyler Nasıl Alınmalı?

Soru: Lazer epilasyon tamamen bittikten sonra çıkan tüyler nasıl alınmalı?

Ayça *** Şile İstanbul Nisan 2021

Darphane Lazer: Aslında lazer epilasyon seansından sonra kılları almanıza gerek yok. Çünkü genellikle hafif uzar gibi olup dökülecektir. Fakat dökülmeyen kılları jilet yada makine ile kısaltmanızda veya makas kullanmanızda hiçbir sakınca yok. Sadece ağda, cımbız veya epilatör kullanmayınız bizim için yeterli. Çünkü gelecek seansta kalan kıl köklerine lazerin etki edebilmesi için kıllar yolunmamalıdır.

Buz lazerde kaçıncı seanstan sonra etkisini gösterir?
Buz lazerde kaçıncı seanstan sonra etkisini gösterir?

Hamilelikten Sonra Tüyler Tekrar Çıkar Mı?

Soru: Hamilelikten sonra tüyler tekrar çıkar mı?

Selin  *** Çekmeköy İstanbul Mayıs 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Selin Hanım Merhaba, lazer epilasyon seanslarınız bitti. Tüyler neredeyse bitti ve istediğiniz sonuca ulaştınız. Fakat hamile kaldınız. Tekrar tüyler çıkar mı diye endişe etmenize gerek yok. Çünkü genellikle çıkmaz. Sadece nadiren progesteron hormonu ve eş dediğimiz plasentadan salgılanan bazı hormonlar nadiren tekrar tüylenmeye neden olur. Fakat bu tüylenme lazerle etkilenmiş kıl köklerinden kaynaklanmaz. Daha çok tüy şeklinde olan kıl kökleri daha kalın kıl üretmeye başlayabilir. Bunun nedeni androjen benzeri hormonların vücutta artışıdır. Genellikle gebelikten sonra kendiliğinden normale dönerler. Fakat çok nadiren tekrar bu kıllar için lazer epilasyon gerekebilir.

Epilasyon Tamamen Bitiriyor Mu?

Soru: Epilasyon tamamen bitiriyor mu?

Meral *** Ataşehir İstanbul Haziran 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Meral Hanım Merhaba, lazer epilasyonda sonucu etkileyen parametreler şunlardır. Kıl renginin koyu ve siyah olması. Cilt renginin açık olması. Size uygun lazer tipi ile epilasyon yapılması. Doğru dozlarda uygulama yapılması. Sürecin doğru takibi ve yönetilmesi için doğru merkezde profesyonel kişilerce yapılması. Tüm bu şartlar yerine getirilerse epilasyon kılları tamamen bitirir.

Lazer epilasyonda en iyi sonuç nasıl alınır?
Lazer epilasyonda en iyi sonuç nasıl alınır?

Lazer Epilasyonda En İyi Sonuç Nasıl Alınır?

Soru: Lazer epilasyonda en iyi sonuç nasıl alınır?

Ayça  *** Çankaya  Ankara Temmuz 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Ayça Hanım Merhaba, lazer epilasyonda en iyi sonuç almak için öncelikle doğru bir başlangıç yapmalısınız. Öncelikle gideceğiniz merkezin profesyonel ve yasalara uygun çalışan bir merkez olmasına dikkat ediniz. Güzellik salonları yasa gereği lazer cihazı kullanamaz. Güzellik salonlarında lazer epilasyon T.C mahkemeleri tarafından yasaklanmıştır. İkincisi gideceğiniz merkezle ilgili yorumları okuyun. Mağduriyete uğramış kişilerle iletişimi geçin. Doğru merkezde, profesyonellerce yapılmayan lazer epilasyondan sonuç almanız mümkün olmaz. Hatta maddi ve manevi zarara uğrayabilirsiniz. Doğru merkezi seçmişseniz lazer epilasyondan sonuç almamanız mümkün değildir.

Buz Lazerde Kaçıncı Seanstan Sonra Etkisini Gösterir?

Soru: Buz lazerde kaçıncı seanstan sonra etkisini gösterir?

Bengü  *** Kızılay Ankara  Ağustos  2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Bengü Hanım merhaba, buz lazer asıl adı ile diode lazer çok etkili bir lazerdir. Bizim tüm merkezlerimizde yıllardır diode yani buz lazer kullanılmaktadır. Bu lazer ilk seanstan itibaren tüylerde azalmayı sağlar. Yaklaşık 6 seans uygulama genelde yeterlidir.

Alexandrite Lazer Kaçıncı Seanstan Sonra Etkisini Gösterir?

Soru: Alexandrite lazer kaçıncı seanstan sonra etkisini gösterir?

Semra *** Çayyolu Ankara  Eylül 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Semra Hanım Merhaba, Alexandrite lazer bizim kliniklerimizde uzun zamandır kullandığımız bir lazerdir. Çok etkili lazerler olup ilk seanstan itibaren sonuç alınmaya başlanır. Yaklaşık 6 seans sonra istenmeyen tüylerden kurtulursunuz.

Bağdat Caddesi Lazer Epilasyon

Bu Sayfa Size Yardımcı Oldu mu?

Tıklayın puan verin

Ortalama Puan 0 / 5. Oy Sayısı: 0

Henüz yorum yok. İlk oy veren siz olun!

Yorum yapın