Lazer Epilasyon ile Tüyler Tamamen Biter Mi?

Lazer epilasyon ile tüyler tamamen biter mi?
Lazer epilasyon ile tüyler tamamen biter mi?

Lazerle tüylerden kurtulma

Lazer ile tüyler tamamen biter mi?

Lazer epilasyona uygunsanız evet biter diyebiliriz. Öncelikle tüylerin beyaz yada sarı olmaması gerekir. Cilt ile kıl rengi arasında zıtlık ne kadar fazlaysa başarı oranı o kadar artar. Yani cilt ne kadar açık ve kıl ne kadar koyu olursa o kadar iyi sonuç alıyoruz. Tabi ki kullanılan lazer tipi, dozu ve uygulayan merkezin profesyonellik derecesi de başarıda son derece etkilidir.

Lazer epilasyon kaç seansta biter?

Lazer epilasyon profesyonel bir merkezde genellikle 6 seansta biter. İlk seanstan itibaren uygulanan doz ve uygulama şekli çok önemlidir. Kıllar inceltilmeden etkili epilasyon yapılmalıdır. Kullanılan lazer tipi de elbette çok önemlidir.

Lazer epilasyon kalıcı mı?

Evet lazer epilasyonun sonuçları kalıcıdır. Çünkü lazer epilasyon kıl köklerini etkiliyor. Kökler vücudumuzdaki kılları üreten ana yapıdır. Köklerdeki hücreler etkilenince kıl üretemez. BU nedenle lazer epilasyon kalıcı epilasyon yapar.

Lazerden sonra hamile kalınırsa sora tüyler tekrar çıkar mı?

Çok nadirde olsa hamilelik sonrası tüy artışı olabilir. Fakat bu kıllar zaten var olan tüylerin kalınlaşması şeklinde olur. Tekrar lazer seansı ile bu tüylerden de kurtulmak mümkündür.

Lazer epilasyondan sonra kıl kalır mı?

Evet az da olsa lazer epilasyondan etkilenmeyen kıl kökleri olur. Bu oran yüksek değildir. Yaklaşık %10 kadar tüy şeklinde kıl kalabilir. Bunları jiletle kısaltabilirsiniz.

Lazer tüyleri %100 bitirir mi?

Evet amacımız tamamen tüyleri bitirmektir. Fakat bazı tüyler incelip lazerden etkilenmeyecek duruma gelebilir. Bunları jiletle alabilirsiniz. Bu oran yüksek değildir.

Lazer kaç seansta etki eder?

Lazer birinci seanstan itibaren etkisini gösterir. Her seansta belli yüzdede azalma beklenir. İlk seanslar en çok azalmanın beklendiği seanslardır.

Alexandrite lazer ilk seansta etkili olur mu?

Evet, alexandrite lazer ilk seanstan itibaren etkili olur. Hatta ilk seanslarda en hızlı azalmayı görürsünüz. Profesyonellerce uygulanmalıdır. Doğru ve etkin lazer dozlarıyla hemen sonuç almaya başlarsınız.

Lazer Epilasyon İle Tüyler Biter Mi?

Lazerden en iyi sonuç almak için ne yapmalı?

Lazerden en iyi sonucu almak için öncelikle profesyonel bir merkez seçin. Doktorların yönettiği merkezler profesyonel merkezlerdir. Burada doğru lazerlerle ve doğru şekilde uygulama yapılacaktır. Böylece hem zaman hem de paradan tasarruf sağlarsınız.

Lazer ile tüylerden tamamen kurtulmak mümkün mü?

Evet mümkün. Fakat profesyonel yani doktorların çalıştığı bizim gibi merkezlere gitmelisiniz. Hangi cihazın kullanıldığı da önemlidir nasıl ve hangi dozlarda kullanıldığı da. Bu nedenle tercihiniz profesyonel merkezler olsun.

Ağda mı daha iyi yoksa lazer mi?

Hiç şüphesiz lazer epilasyon ağda ile karşılaştırılamaz. Ağda geçici ve acılı bir çözümdür. Oysa lazer hızlı ve kalıcı bir çözümdür.

Lazer epilasyonda canım çok acıyor ne yapabilirim?

Aslında sizin için birkaç önerimiz var. Lazeri yapan kişi biraz daha yavaş yapabilir. Soğuk uygulaması acınızı azaltır. Ayrıca lazer öncesinde lokal anestezik krem uygulayın. Böylece hiç acı duymazsınız.

Soru: Lazer epilasyon yaptırmak istiyorum. Lazerle tüylerden tamamen kurtulabilecek miyim? Lazer epilasyon tüyleri tamamen bitirir mi?

Hatice  *** Acıbadem İstanbul Ocak 2021

Daphne Lazer: Lazer epilasyon kılları veya tüyleri kalıcı olarak yok eden bir yöntemdir. Bu yöntemle her seansta tüyleriniz bir miktar azalır. Altı seans sonunda tüyler neredeyse tamamen bitecektir. Fakat tüm bunlar doğru lazer yöntemi ve doğru merkezde yaptırmanız ön koşuluyla geçerlidir. Lazer cihazının size uygun olması, kullanılan lazer türü, kullanılan doz gibi birçok ön koşul tüylerin tamamen bitip bitmeyeceğini belirler. Örneğin başlangıçta yanlış dozlar uygulanırsa tüyleriniz incelir ve sonraki seanslarda başarı düşer. Ya da örneğin yüz bölgesine diode lazer yerine başka bir lazer uygulanırsa azalmak yerine artabilir. Yani gittiğiniz lazer merkezi öncelikle doktorlar tarafından yönetilen bilinçli profesyonellerin çalıştığı bir merkez olmalıdır. İkincisi ise bu merkezin standart ve etkili bilinen lazer markalarını kullanmasıdır.

Lazer Epilasyon İle Tüylerden Tamamen Kaç Seansta Kurtulurum?

Soru: Lazer yaptırmaya karar verdim. Fakat kaç seans sürecek? Seanslar bittiğinde tüylerden tamamen kurtulur mu yum? Lazer epilasyon ile tüylerden tamamen kaç seansta kurtulurum?

Zuhal  *** Beykoz İstanbul Şubat 2021

Daphne Lazer: Lazer epilasyon ile tüylerinizden tamamen kurtulmak mümkündür. Vücut bölgelerinde yaklaşık altı seansta istediğiniz sonucu alabilirsiniz. Yüz bölgesi hormonlara biraz daha duyarlıdır. Bu nedenle hormon bozukluğu olan kimselerde önce yüzde tüylenme başlar. Bu nedenle yüz bölgesinde 10 seansa kadar uzayabilir.

Yanlış Lazer uygulaması
Yanlış Lazer uygulaması

Lazer Epilasyon Etkisi Ne Kadar Sürer?

Soru: Lazer epilasyonun sonuçları kalıcı mı? Seanslar bittikten sonra tekrar etmek gerekir mi? Lazer epilasyon etkisi ne kadar sürer?

Lale *** Beylerbeyi İstanbul Mart 2021

Daphne Lazer: Lazer epilasyonun etkisi kalıcıdır. Yani lazerden kökler etkilenmiş ise bir daha orada kıl çıkmaz. Lazer seansları bittikten sonra bir daha epilasyona ihtiyacınız olmayacak. Bizim takip ettiğimiz yaklaşık 20 yılı aşkın süre önce yaptığımız uygulamalar var. Kalıcı olduğunu ve bir daha kıl çıkmayacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Lazer seanslarından sonra oluşan kıl azalması kalıcıdır ve geriye dönmez.

Lazer Epilasyon Tamamen Bittikten Sonra Çıkan Tüyler Nasıl Alınmalı?

Soru: Lazer epilasyon tamamen bittikten sonra çıkan tüyler nasıl alınmalı?

Ayça *** Şile İstanbul Nisan 2021

Darphane Lazer: Aslında lazer epilasyon seansından sonra kılları almanıza gerek yok. Çünkü genellikle hafif uzar gibi olup dökülecektir. Fakat dökülmeyen kılları jilet yada makine ile kısaltmanızda veya makas kullanmanızda hiçbir sakınca yok. Sadece ağda, cımbız veya epilatör kullanmayınız bizim için yeterli. Çünkü gelecek seansta kalan kıl köklerine lazerin etki edebilmesi için kıllar yolunmamalıdır.

Buz lazerde kaçıncı seanstan sonra etkisini gösterir?
Buz lazerde kaçıncı seanstan sonra etkisini gösterir?

Hamilelikten Sonra Tüyler Tekrar Çıkar Mı?

Soru: Hamilelikten sonra tüyler tekrar çıkar mı?

Selin  *** Çekmeköy İstanbul Mayıs 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Selin Hanım Merhaba, lazer epilasyon seanslarınız bitti. Tüyler neredeyse bitti ve istediğiniz sonuca ulaştınız. Fakat hamile kaldınız. Tekrar tüyler çıkar mı diye endişe etmenize gerek yok. Çünkü genellikle çıkmaz. Sadece nadiren progesteron hormonu ve eş dediğimiz plasentadan salgılanan bazı hormonlar nadiren tekrar tüylenmeye neden olur. Fakat bu tüylenme lazerle etkilenmiş kıl köklerinden kaynaklanmaz. Daha çok tüy şeklinde olan kıl kökleri daha kalın kıl üretmeye başlayabilir. Bunun nedeni androjen benzeri hormonların vücutta artışıdır. Genellikle gebelikten sonra kendiliğinden normale dönerler. Fakat çok nadiren tekrar bu kıllar için lazer epilasyon gerekebilir.

Epilasyon Tamamen Bitiriyor Mu?

Soru: Epilasyon tamamen bitiriyor mu?

Meral *** Ataşehir İstanbul Haziran 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Meral Hanım Merhaba, lazer epilasyonda sonucu etkileyen parametreler şunlardır. Kıl renginin koyu ve siyah olması. Cilt renginin açık olması. Size uygun lazer tipi ile epilasyon yapılması. Doğru dozlarda uygulama yapılması. Sürecin doğru takibi ve yönetilmesi için doğru merkezde profesyonel kişilerce yapılması. Tüm bu şartlar yerine getirilerse epilasyon kılları tamamen bitirir.

Lazer epilasyonda en iyi sonuç nasıl alınır?
Lazer epilasyonda en iyi sonuç nasıl alınır?

Lazer Epilasyonda En İyi Sonuç Nasıl Alınır?

Soru: Lazer epilasyonda en iyi sonuç nasıl alınır?

Ayça  *** Çankaya  Ankara Temmuz 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Ayça Hanım Merhaba, lazer epilasyonda en iyi sonuç almak için öncelikle doğru bir başlangıç yapmalısınız. Öncelikle gideceğiniz merkezin profesyonel ve yasalara uygun çalışan bir merkez olmasına dikkat ediniz. Güzellik salonları yasa gereği lazer cihazı kullanamaz. Güzellik salonlarında lazer epilasyon T.C mahkemeleri tarafından yasaklanmıştır. İkincisi gideceğiniz merkezle ilgili yorumları okuyun. Mağduriyete uğramış kişilerle iletişimi geçin. Doğru merkezde, profesyonellerce yapılmayan lazer epilasyondan sonuç almanız mümkün olmaz. Hatta maddi ve manevi zarara uğrayabilirsiniz. Doğru merkezi seçmişseniz lazer epilasyondan sonuç almamanız mümkün değildir.

Buz Lazerde Kaçıncı Seanstan Sonra Etkisini Gösterir?

Soru: Buz lazerde kaçıncı seanstan sonra etkisini gösterir?

Bengü  *** Kızılay Ankara  Ağustos  2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Bengü Hanım merhaba, buz lazer asıl adı ile diode lazer çok etkili bir lazerdir. Bizim tüm merkezlerimizde yıllardır diode yani buz lazer kullanılmaktadır. Bu lazer ilk seanstan itibaren tüylerde azalmayı sağlar. Yaklaşık 6 seans uygulama genelde yeterlidir.

Lazer kaç seamsta etki eder?

Alexandrite Lazer Kaçıncı Seanstan Sonra Etkisini Gösterir?

Soru: Alexandrite lazer kaçıncı seanstan sonra etkisini gösterir?

Semra *** Çayyolu Ankara  Eylül 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Semra Hanım Merhaba, Alexandrite lazer bizim kliniklerimizde uzun zamandır kullandığımız bir lazerdir. Çok etkili lazerler olup ilk seanstan itibaren sonuç alınmaya başlanır. Yaklaşık 6 seans sonra istenmeyen tüylerden kurtulursunuz.

Hair Transplant