Lazer Epilasyondan Sonra Güneşe Çıkabilir Miyim?

Lazer Epilasyondan Sonra Güneşe Çıkabilir Miyim?
Lazer Epilasyondan Sonra Güneşe Çıkabilir Miyim?

Lazer Epilasyondan Sonra Tatil

Lazerden sonra güneşe çıkmak sakıncalı mı?

Lazerden sonra güneşe çıkabilirsiniz. Fakat uzun süre kalacaksanız mutlaka güneş koruyucu kullanın. Özellikle ilk 48 saat için koruyucu kullanmanızı öneriyoruz.

Lazerden sonra denize girdim sorun olur mu?

Hiçbir sorun olmaz. Sadece güneşte uzun zaman kalmamaya özen gösterin. Ayrıca güneş koruyucu kullanabilirsiniz. Deniz suyunun yada normal suyun lazerden sonra zararı olmaz. Denizden sonra cildin kurumasını önlemek için duş alabilirsiniz.

Lazerden sonra güneşlenmek zararlı mı?

Evet ilk bir hafta için önermeyiz. Bronzlaşmak amacıyla uzun süre güneşe maruz kalmayın. Çünkü lekelenmelere neden olabilir. Bir haftadan sonra güneş koruyucu kullanarak güneşlenebilirsiniz.

Lazerden sonra denize girilir mı?

Denize girmenizde sakınca yok. Sadece uzun süre güneşte kalmayın. Kalacaksanız güneş koruyucu kullanın.

Lazerden sonra denize girilir mi?

Denize gitmenizde sakınca yok. Fakat güneşlenmeyin. Uzun süre güneşe maruz kalmanızı lazerden sonraki ilk 3 günde önermeyiz.

Lazer Epilasyon Sonrası Güneşe Çıkabilir Miyim?

Soru: Son lazer epilasyon seansım yaz öncesine denk geliyor. Lazer epilasyondan sonra güneşe çıkabilir miyim?

Ayşe  *** Bağlarbaşı İstanbul Aralık 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Lazer epilasyondan sonra güneşe çıkmanızda bir sakınca yoktur. Sadece güneş gören bir bölgeye örneğin yüz bölgesine lazer epilasyon yapılmışsa güneş koruyucu kullanmanızı öneriyoruz. Bunun dışında elbiselerinizin altında kalan bir bölgeye lazer epilasyon yapılmışsa güneş koruyucu bile kullanmanıza gerek yoktur. Fakat bronzlaşmak amacıyla uzun süre güneşte kalmanızı önermiyoruz. Lazer epilasyondan 15 gün sonra tatile gitmeniz de denize girmenizde azda olsa güneşlenmenizde hiçbir sakınca yoktur. Bildiğiniz gibi zararlı ultraviyole ışınları özellikle saat 10:00 ile saat 16:00 arası yüksek  yoğunluktadır. Aslında günün bu saatlerinde lazer epilasyon yaptırmasanız bile güneşlenmenizi önermiyoruz. Çünkü güneş bu saatlerde leke oluşumuna neden olur.

Lazerden Sonra Güneşe Çıkılırsa Ne Olur?

Soru: Bahar ayları ile güneşli günler geliyor. Bu aylarda lazer 3. seansımı yaptıracağım. Lazerden sonra güneşe çıkılır mı? Lazerden sonra güneşe çıkılırsa ne olur?

Aysun  *** Beşiktaş  İstanbul Ocak 2022

Daphne Lazer:

Yanıt: Lazerden sonra güneşe çıkabilirsiniz. Güneşin lazerden sonra bir zararı yoktur. Sadece uzun süre güneşe maruz kalınacaksa açıkta kalan bölgeler için güneş koruyucu kullanmanızı öneriyoruz. Lazerden sonra güneşlenme amacıyla güneşte kalmak sakıncalıdır. Bunun haricinde güneşli bir havada çok uzun olmayan bir süre dışarı çıkmak sorun yaratmaz. Uzun kalacaksanız ve yüz bölgesine yaptırmışsanız şapka yada siperlik kullanıp güneş koruyucu da kullanmanız gerekir. Onun haricinde ekstra bir önlem almanıza gerek yoktur.

Lazerden Sonra Güneşe Çıkılırsa Ne Olur?
Lazerden Sonra Güneşe Çıkılırsa Ne Olur?

Lazer Epilasyon Olduktan Sonra Güneşe Çıkılır Mı?

Soru: Lazer epilasyon olduktan sonra güneşe çıkılır mı?

Esra  *** Akaretler İstanbul Ocak 2022

Daphne Lazer:

Yanıt: Yüz bölgesi gibi açıkta kalan bölgelere lazer epilasyon yapılmışsa güneş koruyucu kullanmanız gerekir. Onun haricinde lazer epilasyon olduktan sonra güneşe çıkmanıza bir sakınca yoktur. Fakat uzun süre güneş altında kalmak istiyorsanız 15 gün beklemelisiniz.

Tatile Gitmeden Kaç Gün Önce Lazer Yapılır?

Soru: Tatile gitmeden kaç gün önce lazer yapılır?

Mukaddes  *** Osmanbey İstanbul Ocak 2022

Daphne Lazer:

Yanıt: Tatile gitmeden en az bir hafta önce lazer yaptırabilirsiniz. Tatilde plajda çok uzun vakit geçirmemelisiniz. Tatilde Yüz bölgesi gibi açıkta kalan alınan alanlara güneş koruyucu kullanırsanız iyi olur.

Tatile Gitmeden Kaç Gün Önce Lazer Yapılır?
Tatile Gitmeden Kaç Gün Önce Lazer Yapılır?

Lazer Epilasyon Yaptırdıktan Sonra Denize Girilir Mi?

Soru: Lazer Epilasyon yaptırdıktan sonra denize girilir mi?

Leyla  *** Çankaya Ankara Ocak 2022

Daphne Lazer:

Yanıt: Evet girmenizde sakınca yoktur. Lazer epilasyondan sonra denize girmeniz bir sorun yaratmaz. Bölgeye su değmesinin de bir sakıncası olmaz. Lazer asıl itibari ile ciltte önemli hassasiyet yaratmaz. Lazerden sonraki ilk gün ılık veya soğuk duş almanızı öneriyoruz. Aşırı sıcak banyo ve hamamdan ilk 24 saat kaçırmanızda fayda var. Ayrıca banyoda lif ve kese kullanmayınız.

Lazer Epilasyon Sonrası Neden Güneşe Çıkılmaz?

Soru: Lazer epilasyon sonrası neden güneşe çıkılmaz?

Lale  *** Harem İstanbul Ocak 2022

Daphne Lazer: Yanıt: Bu tamamen yanlış bir inanıştır. Aşırı güneşe maruz kalmak sadece lazer epilasyon yaptıranlar da değil herkeste cilt lekelerine neden olur. Yani lazer epilasyon yaptırmayan kişilerde uzun süre güneşe maruz kalındığında cildinde lekeler oluşur. Lazer epilasyon ciltte özel bir hassasiyet yaratmaz. Bir çok sitede maalesef lazerin ciltte aşırı hassasiyet yarattığı gibi yanlış bir bilgi mevcuttur. Lazer epilasyondan sonra çok özel önlemler gerekmez.

Tatile Gitmeden Kaç Gün Önce Lazer Yapılır?
Tatile Gitmeden Kaç Gün Önce Lazer Yapılır?

Yaz Aylarında Lazer Yapılır Mı?

Soru: Yaz aylarında lazer Yapılır mı?

İnce  *** Maltepe İstanbul Ocak 2022

Daphne Lazer:

Yanıt: Evet. Lazer epilasyon yaz aylarında da uygulanır. Fakat lazer epilasyon öncesi bronz olunmaması gerekir. Yani bronzlaşmışsınız lazer epilasyon yapamayız. Bunun için bikini izinizin kaybolmasını beklemek zorundayız. Bikini iziniz tamamen kaybolduktan sonra lazer epilasyon yaparız.

Bakırköy Lazer Epilasyon