Lazer Epilasyon Adetten Önce Yapılır mı?

Lazer epilasyon adetten önce yapılır mı?
Lazer epilasyon adetten önce yapılır mı?
Adetliyken lazer yaptırılır mı?

Aslında evet. Adetliyken lazer yapılır. Bunun bir sakıncası yoktur. Fakat vücutta hafif ödem ve gerginlik olabilir. Kendinizi rahat hissediyorsanız bir sakıncası olmaz. Yani lazerin adetli iken yapılmasında tıbbi olarak hiçbir sakınca yoktur.

Regl iken lazere gidilir mi?

Öncelikle regl iken yani adetliyken lazer yaptırmakta hiçbir sakınca yoktur. Kendiniz rahat hissediyorsanız yaptırmakta sakınca yoktur. Yani bu tamamen size bağlı. Sağlık açısından hiçbir sakıncası olmaz. Hatta genital bölgeye bile yapılabilir. Sakıncası yoktur.

Adetten kaç gün önce lazer yapılır?

Bazen adet öncesi gerginlik sendromu olur. Bu duruma premenstrual sendrom denir. Bu zaman diliminde bazı kadınlar bunu biraz daha fazla hissediyor. Yani oldukça kişisel bir durumdur. Bazı kadınlarda bu bulgular çok hafiftir. Adetten önce eğer istiyorsanız istediğiniz gün lazer yaptırabilirsiniz. Sakıncası olmaz.

Regl iken lazer doğru mu?

Aslında regl olmanız lazer için engel teşkil etmez. Yani tıbbi olarak reglken lazer yaptırmanın sakıncası olmaz. Ayrıca genital bölgeye bile yapılır. Sorun olmaz.

Lazer epilasyon adetten kaç gün önce yapılır?

Adet öncesinde istediğiniz zaman lazere gidebilirsiniz. Hiçbir sakıncası yoktur. Adet öncesi gerginlik sendromu yaşıyorsanız belki öncesinde bir ağrı kesici kullanabilirsiniz. Doktorlarımız bu konuda size önerilerde bulunurlar.

Regl iken yüze lazer yapılır mı?

Adetliyken lazer yapılmasında sakınca yoktur. Yüz bölgesine de lazer yapılabilir. Hiçbir sorun olmaz. Fakat yüz lazeri mutlaka profesyonel merkezlerde yapılmalıdır.

Adetin ilk günü lazere gidilir mı?

Evet adetin ilk günü bile lazer yapılabilir. Hatta genital bölgeye bile yapılabilir. İsteniyorsa tampon kullanılabilir.

Lazere adetten kaç gün sonra gidilir?

Lazer epilasyonun adetle bir ilişkisi yoktur. Adetten önce veya sonra lazer yapılabilir. Hatta adetliyken bile yapılmasında tıbbi açıdan engel yoktur.

Adetten Önce Lazer Epilasyon Yapılır Mı?

Soru: Lazer epilasyon adetten önce yapılır mı? Bazı merkezler yapılabilir bazıları ise yapılamaz diyor. Bu konuda sizin gibi doktorların çalıştığı bir merkezden bilgi almak istedim. Siz ne dersiniz? Adet öncesi lazer epilasyon yapılır mı?

Meryem  *** Kadıköy İstanbul Haziran 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Merhaba evet bu soru bize de çok sıklıkla soruluyor. Adetten önce lazer epilasyon yapılmasında hiçbir sakınca yoktur. Yani adetten önce yaptırırsanız cildiniz de herhangi bir problem olmaz. Ayrıca alacağınız sonuçta da azalma olmaz. Yani lazer epilasyon sürecinizi etkilemez. Fakat bazı kadınlar adet öncesi dönemde aşırı gergin ve huzursuz olurlar. Bu tip bir hassasiyetiniz varsa yani bizim tıpta Premenstrüel sendrom olarak adlandırdığımız durumu yaşıyorsanız ertelemenizde fayda var. Fakat böyle bir sorunuz yoksa lazer epilasyon yaptırmanızda hiçbir sakınca yok.

Lazer Epilasyon Adetten Kaç Gün Önce Yapılır?

Soru: Adet göreceğim için bir an önce lazer epilasyon seansımı yaptırmalıyım. Ne kadar zaman önce en uygun? Lazer Epilasyon Adetten Kaç Gün Önce Yapılır?

Fatma  *** Suadiye İstanbul Ocak 2022

Daphne Lazer:

Yanıt: Adetten önce lazer epilasyon yaptırmanızda hiçbir sakınca yok. Sadece bazı kadınlarda adet önce gerginlik ve hassasiyet biraz daha fazla olabilmektedir. Böyle bir sorununuz yoksa adetten önce istediğiniz zaman lazer epilasyon yaptırabilirsiniz. Hatta adetliyken bile lazer epilasyon yapılmasında sakınca yoktur.

Lazer Epilasyon Adetten Kaç Gün Sonra Yapılır?

Soru: Yakında adet olacağım. Lazer epilasyon seanslarımı aksatmak istemiyorum. Lazer Epilasyon Adetten Kaç Gün Sonra Yapılır?

Asiye  *** Küçükyalı İstanbul Ocak 2022

Daphne Lazer:

Yanıt: Aslında lazer epilasyon adet döneminde bile yapılan bir uygulamadır. Bunun sakıncası yoktur. Fakat bazı kişiler bu dönemde daha hassas olabiliyor. Bu bakımdan bu döneminde lazer epilasyon yaptırmak istemiyor. Fakat zaman bakımından sorununuz varsa adet döneminde bile lazer epilasyon yaptırabilirsiniz. Bu dönemde lazer yaptırmak adetiniz biter bitmez lazer epilasyon yaptırabilirsiniz.

Adet Öncesi Gerginlik Yaşayan Biri Lazer Epilasyon Yaptırabilir Mi? 

Soru: Adet öncesi gerginlik yaşayan biri lazer epilasyon yaptırabilir mi?  Adet öncesi Aşırı gergin oluyorum. Lazer epilasyon yapılmasının sakıncası var mı?

Şeyda  *** Maltepe İstanbul Temmuz 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Lazer epilasyon adetten önce yapılmasında hiçbir sakınca yoktur. Yani sağlık açısından hiçbir sorun yaratmaz. Fakat sizin aşırı gerginlik halinizi daha da artıracaksa o zaman ertelemeyi düşünebiliriz. Lazer seansında aşırı ağrı duyarsanız uzman doktorumuzla konuşup lazer seansınızı erteleyebiliriz. Fakat böyle bir sorun yaşamıyorsanız adet öncesi dönemde gerginlik durumu bile olsa  lazer epilasyon yaptırmanızda hiçbir sakıncası yoktur.

Adetten önce lazer epilasyon yapılır mı?
Adetten önce lazer epilasyon yapılır mı?

Premenstrüel Sendrom Olan Biri Lazer Epilasyon Yaptırabilir Mi?

Soru: Premenstrüel sendrom olan biri lazer epilasyon yaptırabilir mi? Premenstüreal sendromum var. Yani adet öncesi aşırı anksiyetem oluyor. Adet öncesi anksiyeteye sahip olan biri lazer epilasyon yaptırabilir mi?

Eda  *** Katrtal İstanbul Ağustos 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Aslında çok yüksek bir gerginlik yaşıyorsanız lazer epilasyon yapılması fikri bu bu gerginliğinizi artırıyorsa o zaman ertelemekte fayda var. Bu tamamen size bağlı. Kozmetik acil bir uygulama olmadığı için bu durumlarda lazer epilasyon gerginliğiniz geçtikten sonra yapılmasında sakınca yoktur.

Adetliyken Lazer Epilasyon Yapılır Mı?

Soru: Adetliyken lazer epilasyon yapılır mı?

Sevda  *** Pendik İstanbul Eylül 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Adetliyken lazer epilasyon yapılmasında sağlık açısından hiçbir sakınca yoktur. Yani lazer epilasyon uygulaması cildiniz de herhangi bir yan etki yaratmaz. Lazer epilasyondan kıllar adetliyken de aynı düzeyde etkilidir. Fakat bazı kadınlar adet sırasında lazer epilasyon yaptırdığında daha fazla ağrı hissettiğini bildirmektedir. Yani aslında bu tamamen kişisel farklılıklar gösteren bir durumdur. Bazıları ise böyle bir ağrı farkının olmadığını söylemektedir. Bunu ancak deneyerek görebilirsiniz. Fakat şunu söyleyebiliriz bunun dışında lazer epilasyonun adetliyken yapılmasında hiçbir sakınca yoktur.

Adetliyken lazer epilasyon yapılır mı?
Adetliyken lazer epilasyon yapılır mı?

Adet Düzensizliği Olan Birisi Lazer Epilasyon Yaptırabilir Mi?

Adet Düzensizliği Olan Biri Lazer Epilasyon Yaptırabilir Mi?

Asuman  *** Acıbadem İstanbul Aralık 2022

Daphne Lazer:

Yanıt: Adet düzensizlikleri lazer epilasyon için bir engel değildir. Lazer epilasyon yaptırmak adet düzensizliğini artırmaz ya da azaltmaz. Yani adet düzensizliği hiçbir etkisi yoktur. Fakat bazen polikistik over dediğimiz hastalığa bağlı adet düzensizlikleri durumunda vücutta tüylenme olur. Doktorlarımız bu konuda size yapacağınız tahliller için  yönlendirecektir. Şayet hormon bozukluğunuz varsa bununla ilgili tedaviniz düzenlenecektir.

Premenstrüel Sendrom Ne Demek?

Soru: Premenstrüel Sendrom ne demek? Kadın Hastalıkları Doktorum bu durumun bende olduğunu söyledi.  Fakat nedenini tam olarak anlamadım. Siz açıklarsanız sevinirim.

Berna  *** Ataşehir İstanbul Ocak 2022

Daphne Lazer:

Yanıt: Premenstrüel sendrom kadınlarda adet öncesi dönemde görülen bir durumdur. Hormonların vücuttaki değişimi ile alakalıdır. Vücutta ödem ve su toplanması, halsizlik, duygusal olarak gerginlik, memelerde hafif şişlik ve gerginlik en çok görülen bulgulardır. Bazen baş ağrısı, depressif ruh hali olur. Huzursuzluk, anksiyete ve hafif gerginlik hali çoğunlukla vardır. Bu durum kadının bu dönemde yaşam kalitesini etkiler. Halsizlik ve yeme bozuklukları da çok görülen bir bulgudur.

Regl döneminde lazer epilasyon yapılır mı?
Regl döneminde lazer epilasyon yapılır mı?

Regl Döneminde Lazer Epilasyon Yapılır Mı?

Soru: Regl döneminde lazer epilasyon yapılır mı?

Ruhsar  *** Bostancı İstanbul Ocak 2022

Daphne Lazer:

Yanıt: Regl döneminde yani bir başka deyişle adet döneminde lazer epilasyon yapılmasında hiçbir sakınca yoktur. Fakat bu dönemde yapılırsa bazı kadınlar daha fazla ağrı olduğunu söylemekte bazıları ise bir fark olmadığını söylemektedir. Bu kişisel bir durumdur. Bunu test edip karar vermenizde fayda var.

Lazer Epilasyon Beylikdüzü

 • Lazer Epilasyon

  İstenmeyen tüyleri almak için tıraş, cımbız veya ağda yapmaktan memnun değilseniz, Lazer Epilasyon sizin için mükemmel bir seçenek olabilir.


 • Alex Lazer Mi Buz Lazer Mi?

  Alexandrite Lazer Mi Buz Lazer Mİ? Soru: Lazer epilasyona başlamak istiyorum. Çevremde kimileri buz lazer yaptır diyor, kimileri de Alexanderite lazer öneriyor. Sizce hangisi daha iyi? Alex lazer mi buz lazer mi? Ayşe  *** İstinye İstanbul haziran 2021 Daphne Lazer: Yanıt: Bu soru bize her zaman soruluyor. Aslında buz lazer yani diğer adıyla diode lazer … Devamını oku…


 • Yüze Lazer Epilasyon Yaptıranların Yorumları

  Lazer Epilasyon Yaptıranlar Ne diyor? Diğer Sık Sorulanlar Yüze Diode Lazer Epilasyon Yaptıranların Yorumları Soru: Yüze Lazer Epilasyon Yaptıranların Yorumlarını merak ediyorum. Yüzüme lazer epilasyon yaptırdım. Dördüncü seanstayım. Oldukça başarılı oldu. Siz diode lazer yapılmasını önermiştiniz. Bu nedenle size teşekkür ederim. Sizce daha kaç seans gitmem gerekecek? Yüze Lazer Epilasyon Yaptıranların Yorumları nasıl? Filiz  *** … Devamını oku…


 • Lazer Epilasyona Ara Verilirse Sonuç Değişir Mi?

  Lazer Epilasyona Ara Verilir Mi? Soru: Lazer Epilasyona ara verilirse sonuç değişir mi? Aslında lazer epilasyona başladım ve hamilelik araya girdi. Yaklaşık iki yıl ara vermiş oldum. Tekrar baştan mı başlayacağım? Ayşe   *** Üsküdar  İstanbul Ocak 2021 Daphne Lazer: Yanıt: Ayşe Hanım Merhaba, gerçekten çok önemli bir soru. Birçok kadın hamilelik nedeniyle ara vermek zorunda … Devamını oku…


“Lazer Epilasyon Adetten Önce Yapılır mı?” üzerine 5 yorum

Yorum yapın