Sivilce izleri Lazer Tedavisi

Sivilce izleri lazer tedavisi son yıllarda en çok kullanılan kozmetik lazer uygulamalarından biridir. Özellikle sivilce izlerinin tedavisinin başka yöntemlerle mümkün olmaması ve fraksiyonel karbondioksit lazerlerin çok etkili şekilde tedavi sağlaması bu işlemi çok tercih edilir hale getirdi.

sivilce izleri
sivilce izleri

Karbondioksit lazerler ablatif yani ciltte derin etki oluşturan lazerlerdir. Atış yapılan cilt alanlarında mikron düzeyince küçük kanalcıklar oluştururlar. Bu kanalcıkların yerini bir hafta içerisinde cildimiz tekrar doldurur. Bu nedenle cildiniz yeni doku üretir. İşte oluşan bu cilt dokucu yeni dokudur ve daha lekesiz ve pürüzsüzdür. Böylece ciltteki sivilce izleri her seansta azalarak yok olur.

Sivilce izlerinin bir kısmı tamamen geçerken bir kısmında ise anlamlı derecede iyileşme görürüz. Fraksiyonel lazer ile sivilce izleri tedavisinden sonra cildin görünümündeki değişim başkaları tarafından da bariz olarak fark ediliyor. Fraksiyonel lazer sivilce iz ve lekelerinin tedavisinde gerektiği kadar seans uygularız. Fakat ortalama 4-6 seanstan belirgin etki ve düzelme görüyoruz. İlk seanstan itibaren ciltte değişim başlar.

Sivilce İzleri Lazer Tedavisi Fiyatları

BölgeSeans3 seans Paket
Yüz Bölgesi Küçük Alan595 TL1421 TL
Yarım Yüz 1190 TL2859 TL
Tüm Yüz1768 TL4274 TL
Yüz bölgesi sivilce akne izleri karbondioksit fraksiyonel lazer tedavisi fiyat
Sivilce izleri lazer tedavisi

Karbondioksit Lazer ile akne izi tedavisi Video

Sık Sorulan Sorular

Sivilce İzleri Zamanla Geçer mi?

Maalesef geçmez. Yani tamamen geçmez. Renkleri açılabilir. Bazen çukurluklar bir miktar dolabilir. Fakat genellikle izler kalıcıdır. Şiddetli olanlar farkedilir. Bu nedenle tedavi gerekir.

Sivilce izleri lazer tedavisi kaç yaşında yapılmalıdır?

Genellikle ergenlik bitiminden sonra her yaşta yapılır. Fakat öncelikle sivilcelerin aktif olarak devam etmemesi gerekir. Yani önce sivilceleri tedavi ediyoruz. Daha sonra ise sivilce izleri için lazer yapıyoruz.

Sivilce izleri kaç seansta geçer?

Bu izlerin derinliği, yaygınlığı, cildinizin özellikleri gibi bir çok etkene bağlıdır. Fakat 3 seans ile 6 seans arasında yapılan uygulamalardan çok iyi sonuç almaktayız. Bazen bir seans bile çok önemli değişimlere neden olur. Bu nedenle en yakın merkezimizi arayarak dermatoloji uzmanımızla ücretsiz görüşebilirsiniz.

akne izleri
akne izleri

Kırmızı sivilce izleri geçer mi?

Evet geçer. Kırmızı, kahverengi, mor tüm sivilce izleri için karbondioksit lazer etkilidir. Öyle ki sivilce izleri karbondioksit lazer tedavisi ilk seanstan itibaren farkı belli eder.

Sivilce izleri hangi yöntemlerle silinebilir?

Dermatolojik lazerlerden en çok karbondioksit ve erbiyum yag lazerler kullanılmaktadır. Fakat bizim tercihimiz sivilce izlerini lazerle silmek için karbondioksit lazerdir. Çünkü erbiyum yag lazerler cildin derinine inmez ve sivilce izleri tedavisinde çoğunlukla yetersiz kalır. Bu nedenle daha derine inen ve daha hızlı çözüm sağlayan karbondiosit fraksiyonel lazer kullanıyoruz.

Sivilce izleri geçer mi?

Evet hemen hemen tamamı geçer. Çoğunlukla mükemmel sonuçlar alıyoruz. Yani bu izlerde çok büyük oranda iyileşmeler söz konusudur. En azından görüntü olarak sizi rahatsız etmeyecek bir sonuç oluşur.

Bakırköy sivilce izleri tedavisi

Yorum yapın