Sivilce izleri Lazer Tedavisi

Lazerle Sivilce İzi Tedavisi

Sivilce izleri lazer tedavisi son yıllarda en çok kullanılan kozmetik lazer uygulamalarından biridir. Özellikle sivilce izlerinin tedavisinin başka yöntemlerle mümkün olmaması ve fraksiyonel karbondioksit lazerlerin çok etkili şekilde tedavi sağlaması bu işlemi çok tercih edilir hale getirdi.

Sivilce izleri lazer tedavisi
Sivilce izleri lazer tedavisi

Karbondioksit lazerler ablatif yani ciltte derin etki oluşturan lazerlerdir. Atış yapılan cilt alanlarında mikron düzeyince küçük kanalcıklar oluştururlar. Bu kanalcıkların yerini bir hafta içerisinde cildimiz tekrar doldurur. Bu nedenle cildiniz yeni doku üretir. İşte oluşan bu cilt dokucu yeni dokudur ve daha lekesiz ve pürüzsüzdür. Böylece ciltteki sivilce izleri her seansta azalarak yok olur.

Sivilce izlerinin bir kısmı tamamen geçerken bir kısmında ise anlamlı derecede iyileşme görürüz. Fraksiyonel lazer ile sivilce izleri tedavisinden sonra cildin görünümündeki değişim başkaları tarafından da bariz olarak fark ediliyor. Fraksiyonel lazer sivilce iz ve lekelerinin tedavisinde gerektiği kadar seans uygularız. Fakat ortalama 4-6 seanstan belirgin etki ve düzelme görüyoruz. İlk seanstan itibaren ciltte değişim başlar.

Sivilce İzleri Lazer Tedavisi Fiyatları 2022

BölgeSeans3 seans Paket
Yüz Bölgesi Küçük Alan801 TL1914 TL
Yarım Yüz 1603 TL3851 TL
Tüm Yüz2382 TL5717 TL
Yüz bölgesi sivilce akne izleri karbondioksit fraksiyonel lazer tedavisi fiyat
Sivilce izleri Lazer Tedavisi
Sivilce izleri Lazer Tedavisi

Karbondioksit Lazer ile akne izi tedavisi Video

Sivilce İzleri Lazer Tedavisi Videosu

Sık Sorulan Sorular

Sivilce İzleri Zamanla Geçer mi?

Maalesef geçmez. Yani tamamen geçmez. Renkleri açılabilir. Bazen çukurluklar bir miktar dolabilir. Fakat genellikle izler kalıcıdır. Şiddetli olanlar fark edilir. Bu nedenle tedavi gerekir.

Sivilce izleri lazer tedavisi kaç yaşında yapılmalıdır?

Genellikle ergenlik bitiminden sonra her yaşta yapılır. Fakat öncelikle sivilcelerin aktif olarak devam etmemesi gerekir. Yani önce sivilceleri tedavi ediyoruz. Daha sonra ise sivilce izleri için lazer yapıyoruz.

Sivilce izleri kaç seansta geçer?

Bu izlerin derinliği, yaygınlığı, cildinizin özellikleri gibi bir çok etkene bağlıdır. Fakat 3 seans ile 6 seans arasında yapılan uygulamalardan çok iyi sonuç almaktayız. Bazen bir seans bile çok önemli değişimlere neden olur. Bu nedenle en yakın merkezimizi arayarak dermatoloji uzmanımızla ücretsiz görüşebilirsiniz.

Kırmızı sivilce izleri geçer mi?

Evet geçer. Kırmızı, kahverengi, mor tüm sivilce izleri için karbondioksit lazer etkilidir. Öyle ki sivilce izleri karbondioksit lazer tedavisi ilk seanstan itibaren farkı belli eder.

Sivilce izleri hangi yöntemlerle silinebilir?

Dermatolojik lazerlerden en çok karbondioksit ve erbiyum yag lazerler kullanılmaktadır. Fakat bizim tercihimiz sivilce izlerini lazerle silmek için karbondioksit lazerdir. Çünkü erbiyum yag lazerler cildin derinine inmez ve sivilce izleri tedavisinde çoğunlukla yetersiz kalır. Bu nedenle daha derine inen ve daha hızlı çözüm sağlayan karbondiosit fraksiyonel lazer kullanıyoruz.

Sivilce izleri geçer mi?

Evet hemen hemen tamamı geçer. Çoğunlukla mükemmel sonuçlar alıyoruz. Yani bu izlerde çok büyük oranda iyileşmeler söz konusudur. En azından görüntü olarak sizi rahatsız etmeyecek bir sonuç oluşur.

Sivilce İzleri

Sivilce izleri tamamen geçer mi?

Genellikle sivilce izleri yüzeysel izlerdir. Fakat cildin derinine kadar inen çukur izler ve ciltten kabarık izlerde vardır. Bu ikinci grup tedaviye daha dirençlidir. Günümüzde bu izlerin tedavisinde karbondiosit fraksiyonel lazerleri kullanıyoruz. Lazerle tedavi yüzeysel izleri tamamen geçirir. Fakat derin izlerde de önemli bir iyileşme sağlar. Uzman doktorlarımızla ön görüşme yapmalısınız.

Sivilce izleri nasıl yok edilir?

Kalıcı hale gelmiş sivilce izlerinin ilaç veya kremle tedavisi mümkün değildir. Sadece leke şeklinde olan yüzeysel sivilce izleri için soyucu yada renk açıcı kremler kullanıyoruz. Fakat bu önerileri sizi muayene eden dermatoloğun vermesi gerekir. Yani bu aslında takip gerektiren bir tedavidir. Kalıcı izlerin ise tedavisinde en iyi çözüm fraksiyonel karnbondioksit lazerlerdir. Bizim tüm merkezlerimizde fraksiyonel lazer mevcuttur. Lütfen İletişim bölümünden istediğiniz merkezimizi arayın.

Sivilce lekeleri için ne yapmalı?

İlk yapmanız gereken bir dermatoloğa gitmektir. İnternette gördüğünüz yok elma sirkesi, doğal tedavi, limon veya ot tedavileri durumu çok daha köktü hale getirir. Lütfen bilimsel geçerliliği olmayan yöntemleri denemeyin. Kaldı ki özellikle yüzeysel lekeler için bir çok tıbbi çözüm var.

Sivilce izleri ne kadar sürede geçer?

Aslında izin ciltte ne kadar derini etkilediği önemlidir. Cildin derinlerine kadar inen izleri tedavisi uzun sürer. Fakat yüzeysel izlerin tedavisi daha kolaydır. Biz bu izleri için ortalama 3-6 seans kadar lazer yapıyoruz. Tabi ki tıbbi tedavi ile mümkünse dermatoloji uzmanlarımızın ilk önceliği tıbbi tedavidir.

Bakırköy sivilce izleri tedavisi

“Sivilce izleri Lazer Tedavisi” üzerine bir yorum

Yorumlar kapalı.