Karbondiosit Fraksiyonel Lazer Tedavisi

Karbondiosit Fraksiyonel Lazer Tedavileri

Karbondiosit Fraksiyonel Lazer Tedavileri; Fraksiyonel karbondioksit lazer kozmetik dermatoloji uygulamalarında sıklıkla kullanılan bir lazer türüdür. Birçok uzman doktor fraksiyonel lazer olarak fraksiyonel karbondioksit lazeri kullanmaktadır. Bunun nedeni karbondioksit lazerin tedavilerdeki başarısıdır. Fraksiyonel karbondioksit lazer ile birçok kozmetik dermatoloji uygulaması yapılmaktadır.

Fraksiyonel Lazer Tedavileri
Fraksiyonel Lazer Tedavileri

Karbondiosit Fraksiyonel Lazer ile Hangi İşlemler Yapılabilir?

 • Cilt Yenileme,
 • Cilt gençleştirme,
 • Çatlak tedavisi,
 • Sivilce ve akne izleri tedavisi
 • Sivilce lekeleri tedavisi,
 • Göz altı morluk tedavisi,
 • Gözenek sıkılaştırma
 • Yara İzi tedavisi
 • yanık izi tedavisi
 • ameliyat izi tedavisi
 • jilet izi tedavisi
 • Ksanthelasma
 • Syringoma
 • Siğil tedavisi

Karbondiosit Fraksiyonel Lazer Tedavileri

Sivilce izleri Tedavisi

Karbondiosit Fraksiyonel Lazer Sivilce izleri Tedavisi ve akne izlerinin tedavisinde en çok tercih edilen yöntemlerdendir. Estetik cerrah ve dermatoloji uzmanları bu lazeri sık kullanmaya başladılar. Kısa iyileşme süresi ve hasta memnuniyeti doktorların fraksiyonel lazer tercih etmesindeki en önemli sebeplerdir. Kısa iyileşme süresi ve az yan etki nedeniyle fraksiyonel karbondioksit Lazer, klasik karbondioksit lazerlerin yerini almıştır.

Sivilce izlerinin lazerle tedavisi
Sivilce izlerinin lazerle tedavisi

Göz Altı Morlukları

Göz Altı Morlukları karbondioksit fraksiyonel lazer ile giderilebilmektedir. Göz altı morluklarının temel nedeni pigmentasyon problemleridir. Fraksiyonel lazer uygulamasından sonra pigment dağılımı düzelir. Renk açılır. Böylece göz altı morluklarına çözüm sağlanır. Kalıcı ve uzun süreli çözüm olması nedeniyle bu amaçla kullanılan kozmetik ve krem tedavilerinden farklı bir tedavi şeklidir.

Lazer Göz Altı Morluk Tedavisi
Lazer Göz Altı Morluk Tedavisi

Fraksiyonel karbondioksit lazer tedavisinde diğer lazerlerden farklı olarak cildin derin tabakalarına etki edebilmek olanaklıdır. Bu nedenle derin cilt izlerinde birçok doktor bu lazeri kullanmaktadır. Genelde sivilce izleri bulunan ciltlerde derin ve yüzeysel izler birlikte bulunur. Bu nedenle etkin bir tedavi için bu lazer en çok kullanılan lazer tipidir.

Genişlemiş Gözenek Sıkılaştırma

Karbondiosit Fraksiyonel Lazer’in kullanıldığı bir diğer alan ise Genişlemiş Gözenek Sıkılaştırma tedavisidir. Genişlemiş gözenekler genç ve yaşlı birçok kişinin önemli kozmetik sorunudur. Kremler, jeller gözenek sıkılaştırma tedavisinde kullanılagelmiştir. Fraksiyonel karbondioksit lazer ise sorunu hızla çözebilen yeni bir yöntemdir. Bir seansta bile gözeneklerin sıkılaştığı gözle görülür.

Lazerle Cilt Gençleştirme
Lazerle Cilt Gençleştirme

Cilt Gençleştirme

Fraksiyonel karbondioksit lazer uygulamaları sonrasında ciltteki lekeler azalır, cilt yenilenir. Cildin gerginlik ve tonusu artar. Cilt rengi açılır. Cilt daha parlak görünür. Ciltteki ince kırışıklarda önemli azalmalar sağlanır. Total olarak ciltte gençleşme ve cilt yenileme gerçekleşir.

Çatlak tedavisi

Karbondioksit fraksiyonel lazer  Başka bir kullanım alanı da Çatlak tedavisidir. Çatlakların tipine ve yaşına bakılmaksızın Çatlak Tedavisi’nde etkinlik oldukça yüksektir. Çatlak tedavisi fraksiyonel karbondioksit lazer ile yapılan tedavilerden biridir. Eski ve yıllanmış çatlaklarda bile önemli iyileşmekler sağlanabilmektedir. Çatlaklar için etkili başka hiçbir yöntem olmadığı düşünülürse fraksiyonel lazer bu alanda kullanılan tek bilimsel

yöntemdir.

Lazerle Çatlak Tedavisi
Lazerle Çatlak Tedavisi

Siğil Tedavisi

Siğiller vücudun her yerinde gözlenen, virüslerin oluşturduğu bir cilt hastalığıdır. Genelde birden fala siğil aynı anda oluşur. Siğil Tedavisi günümüzde lazer ile de yapılmaktadır. İnatçı siğiller bile karbondioksit lazer ile başarıyla tedavi edilmektedir. Özellikle ayak tabanı bölgesi gibi hassas bölgelerde inatçı siğiller oluşur. Karbondioksit lazer siğil tedavisi hem kuvvetli etki hem de hızlı iyileşme sağlar. Siğil tedavisi lazer ile yapılırsa tekrar etme olasılığı düşmektedir. Lazer siğil tedavisi vücudun her bölgesindeki siğile uygulanabilir.

Ellerdeki Siğillerin Lazerle Tedavisi
Ellerdeki Siğillerin Lazerle Tedavisi

Ksantelazma

Ksantelazma adı verilen ciltte oluşan beyaz plakların tedavisinde karbondiosit Fraksiyonel Lazer çok etkilidir. Ksantelazma göz kapaklarının iç yanlarında görülen deriden kabarık oluşumlardır. Bunların içinde yağ birikimi vardır. Ksantelazma kozmetik sorun yaratır. Ksantelazma Tedavisi için fraksiyonel lazer en etkili yöntemlerdendir.

Ksantelazma alt göz kapağındaki görünümü
Ksantelazma alt göz kapağındaki görünümü

Syringoma

Syringoma adı verilen ve ter bezlerinin iyi huylu bir tümörü olan oluşlumlar en çok kadınlarda görülmektedir. 1-3 mm çapında alt göz kapağındaki Syringoma adı verilen bu deri tümörü normalde tedavi edilmez. Fakat Syringoma önemli kozmetik sorundur. Syringoma Tedavisi için ortalama 3 seans karbondioksit fraksiyonel lazer yeterli olabilmektedir.

Lazerle Siringoma Tedavisi
Lazerle Siringoma Tedavisi

Ameliyat İzleri

Ameliyat izleri, jilet izleri, yara izleri gibi cilt izlerinin tedavisinde fraksiyonel karbondioksit lazer başlarıyla kullanılmaktadır.

Jilet İzi veya Ameliyat İzleri gibi kesici aletlerle oluşan izlerde fraksiyonel lazer ile iyileştirilebilmektedir. Burada iyileşme oranı izin durumu, büyüklüğü, yeri gibi faktörlere bağlıdır.

Ameliyat izleri büyük yada küçük tüm ameliyatlardan sonra oluşur. Aslında ameliyat izi cildin doğal reaksiyonudur. Fakat bazı ciltler iyileşirken aşırı tepki verir. Bu yüzden belirgin ameliyat izleri oluşur. İltihaplı ve düzgün olmayan yaralarda iz daha fazla oluşur. Irksal yatkınlıkta iz oluşumunun abartılı olmasına neden olabilir.

Ameliyat İzlerinde ne kadar etkili?

Ameliyat izlerinin lazerle tedavisi yapılmaya başlanmıştır. Amaç izi tam silmek değildir. Kötü iyileşmiş ameliyat izini kozmetik olarak az görünür hale getirmek asıl amaçtır.

Ameliyat izlerinin fraksiyonel karbondioksit lazer ile tedavisi pratik ve kısa süren bir işlemdir. Lokal anestezik krem sürülerek bölge uyuşturulur. Fraksiyonel lazer uygulanır. Uygulama sayısı ameliyat izinin iyileşme süreciyle ilişkilidir. Sayı 6 ya kadar çıkabilir.
Tüm bu uygulamaların detayları için ilgili bölümü tıklayınız.

Size özel değerlendirmeler ve fraksiyonel karbondioksit lazer fiyatları için önerdiğimiz telefonları arayınız. Fraksiyonel lazer uygulamaları 1-6 seans arasında yapılan uygulamalardır. Yaz aylarında güneşin negatif etkilerinden dolayı güneş gören bölgelere yapılmamaktadır.

Lazerle Jilet İzleri Tedavisi

jilet izleri özellikle ön kol bölgesinde rastlanman izlerdir. Kişilerin bir bunalım zamanında kendilerine zarar vermek için yaptığı izlerdir. Genelde jiletle yapıldığı için jilet izleri olarak bilinir. Çoğunlukla bu kişiler jilet izlerinden pişman olurlar. Jilet izleri çoğu kişi için ileriki hayatlarında utanç meselesi haline gelir. Birçok kişi bu izlerden kurtulmak için büyük ameliyatları bile göze almaktadır. Jilet izi tedavisi için son zamanlarda lazerler kullanılmaya başlamıştır.

Başarı Oranı Nasıl?

Özellikle fraksiyonel karbondioksit lazer bu amaçla en sık kullanılan lazerdir. Lazerin tüm izleri silmesi beklenmemelidir. Asıl amaç bu izlerin azaltılmasıdır. En son amaç ise bu izlerin jilet izi olduğunun anlaşılmamasını sağlamaktır.

Fraksiyonel lazer Jilet izi tedavisinde etkinliğin miktarı kişisel farklılıklar gösterebilir. Bu nedenle jilet izleriniz varsa önerdiğimiz merkezlere gidip uzman doktorlarla yüz yüze görüşün. Büyük bir ameliyattan önce fraksiyonel karbondioksit lazer tedavisinin denenmesinin hiçbir sakıncası yoktur. İyileşme gözlenirse tekrarlayan seanslar yapılabilir.

Fraksiyonel Lazer Sonuçları

Karbondiosit Fraksiyonel Lazer sonuçları; Fraksiyonel lazer sonuçları itibariyle dermatoloji uygulamalarında yeni bir dönemi başlatmıştır. Fraksiyonel lazer sonuçlarının bu kadar iyi olmasının nedeni gelişen teknolojidir.

Biz sonuçlarına çok güvendiğimiz karbondioksit fraksiyonel lazeri kullanıyoruz. Bu nedenle bu makalede karbondioksit fraksiyonel lazer sonuçları bizim için referans olacaktır. Karbondioksit lazer sonuçlarının zor tedavilerde bile iyi olmasının nedeni yine teknolojik özelliklerinden kaynaklanmaktadır. Fraksiyonel lazerler cilt tedavilerinde ve kozmetik dermatolojide kullanılmaktadır.

Sivilce İzlerinde Sonuçlar

Sivilce izleri ve sivilce lekelerinde fraksiyonel lazer sonuçları çok başarılıdır.

Öncesi sonrası sonuç karşılaştırmalı bilimsel çalışmalar yapılmıştır. Nesnel olarak da aşikar göründüğü üzere fraksiyonel lazer sonuçları çukur akne izlerinde, akne skarlarında bile çok iyidir. Bir başka kullanım alanı çatlak tedavisidir.

Çatlak Tedavisi Sonuçları

Fraksiyonel lazer çatlak tedavisi sonuçları çok yüz güldürücüdür. Altı seansa kadar uzasa bile çatlak tedavisi sonuçları itibariyle mükemmeldir. Fraksiyonel lazer sonuçlarının eski ve yeni tüm çatlakların tedavisinde iyi olduğunu söyleyebiliriz. Cilt gençleştirme ve yenileme uygulamalarında bir seansta bile sonuç alınabilmektedir.

Göz Altı Morlukları Sonuçları

Göz altı morlukları uzun krem tedavilerine rağmen çoğu zaman iyileşmeyen bir sorundur.Fraksiyonel lazer ile 1-3 seansta istenen sonuç çok hızlı alınabilmektedir.

Gözenek Sıkılaştırma, Siğil, Ksantelazma, Siringoma Sonuçları

Gözeneklerin sıkılaşması ve dengeli dağılımı fraksiyonel lazer ile sağlanabilmektedir. Bir başka iyi fraksiyonel lazer sonucuda siğillerin tedavisinde sağlanmaktadır. Uygun şekilde yapılırsa 1-2 seansta tekrar etmeyen siğil tedavisi sağlanabilmektedir.

Ksantelazma denilen göz kapağı derisinde oluşan yağ birikintileri fraksiyonel lazer ile hızla tedavi edilebilmektedir. Diğer yöntemlerle oluşan risklere girilmeden hızlı ve pratik tedavi sağlanmaktadır. Syringoma tedavisinde fraksiyonel lazer sonuçları yüksek başarı oranıyla dikkat çekmektedir.

Yara Yanık İzi Sonuçları

Yara izi, yanık izi, ameliyat izi tedavisinde de başarıyla uygulanmaktadır. İzin durumuna, yerine, kapladığı alana göre başarı oranı değişir. Jilet izlerinde de kullanılır. İz tedavilerinde amaç makul kozmetik rahatlama sağlamaktır.
Fraksiyonel lazer tedavileri