Genital Lazer Epilasyonu

Genital bikini lazer epilasyon sonrası
Genital bikini lazer epilasyon sonrası

Genital Lazer Epilasyon hakkında sorduklarınızı yanıtlamaya çalışacağız. Özel bölge yada genital, vajina bölgesine lazer yapılır mı? Kadın ve erkekte bir fark var mı?

Cinsel Bölge Lazer Epilasyonu Sorular

Cinsel organa lazer yapılır mı?

Evet yapılır. Hiçbir sorun olmaz. Hatta bu bölgede kıl dönmesi ve batıklar varsa tedavi olur. Biz merkezlerimizde bu bölgede alexandrite veya diode lazerleri tercih ediyoruz.

Genital bölgeye yapılan lazer epilasyon acı verir mi?

Aslında lazer epilasyon tamamen acısız diyemeyiz fakat korktuğunuz kadar bir rahatsızlık olmaz. Lazer atışları sırasında kıl köklerinde ağrı olur. Fakat hemen geçer. Ayrıca Hava soğutma veya buz uygulama ile bu acıyı azaltıyoruz. Ayrıca istenirse lokal anestezik krem iyi gelir.

Özel Bölge lazer biter mi?

Özel bölge, cinsel bölge veya genital bölge lazere çok iyi cevap verir. Kılların neredeyse tamamı biter. Bunun için genellikle 6 seans yeterlidir.

Genital bölgeye lazer işe yarıyor mu?

Evet kesinlikle işe yarıyor. Kalıcı olarak genital bölge kıllarından kurtulmanız ancak lazerle mümkündür.

Penise buz lazer yapılır mı?

Penis için buz lazer de aklexandrite lazerde uygundur. Yani iki lazerde de sorun olmaz. Ayrıca İki lazerde etkilidir.

Lazer epilasyon vajinaya zarar verir mi?

Hayır vermez. Zaten lazer epilasyon vajinaya uygulamak gerekmez. Çünkü vajina içerde kalan kılsız iç organdır. Vajinada kıl yoktur. Sadece dış dudaklar ve genital bölgenin üst kısmındaki kıllara lazer uyguluyoruz. Makat etrafındaki kıllara da lazer uygulamakta sakınca yoktur.

Özel bölgeye lazer epilasyon nasıl yapılır?

Lazer epilasyondan önce makine ile kılları kısaltıyoruz. Sonraki seanslarda 4-5 gün önce siz jiletle kısaltabilirsiniz. Daha sonra lazer atışları ile kıl olan alanı tarıyoruz. Bunun için alexandrite veya diode lazer kullanıyoruz. Fakat bazen ikisini birlikte kombine edebiliyoruz.

Lazer epilasyon orgazmı etkiler mi?

Hayır etkilemez. Lazer epilasyonun cinsel hazza bir etkisi olmaz. Yani pozitif veya negatif etkisi olmaz.

Cinsel organ lazer epilasyon Zararlı mı?

Hayır zararı olmaz. Yumurtalıklar ve vajina zaten iç organlardır. Epilasyon sırasında lazerin buralara ulaşması mümkün değildir. Hatta erkeklerde deri altındaki testislere bile lazer ulaşmaz. Yani testislere de, penise de lazer yapıyoruz. Sakıncası yoktur.

Özel Bölge Lazer Epilasyonu

Genital lazer nereye yapılır?

Özel bölge diye belirtilen genital bölgeye lazer epilasyon yapılmasında bir sakınca yoktur. Vajina genital bölgenin içerde kalan ve kılsız bölgesidir. Bu nedenle vajinaya lazer gerekmez. Küçük dudaklar ve klitoriste de kıl yoktur. Bu nedenle bu alanlar içinde lazere gerek yoktur. Fakat pubis dediğimiz üst kısım ve büyük dudaklardaki kıllara lazer uyguluyoruz.

Genital bölgede en etkili lazerler hangisi?

Aslında en etkili iki lazer vardır. Alexandrite ve diode lazerler genital lazer epilasyonda en etkili iki lazerdir. Fakat profesyonel merkezlerde uygulanmalıdır.

Makat bölgesine lazer yapılır mı?

Makat yani anüs etrafındaki kıllara lazer uygulamakta sakınca yoktur. Herhangi bir sakıncası yoktur. Buradaki kıllar lazer epilasyona iyi cevap verir.

Lazer vajinayı karartır mı?

Hayır aslında doğru şekilde uygulanırsa renkte açılmaya neden olur. Bazen yüksek dozlarda lazer uygulaması kahverengi kabuklanmaya neden olur. Genelde kısa sürede geçer. Fakat uygulama yaptırdığınız klinikteki doktorlara başvurmalısınız. Endişe etmenize gerek yoktur.

Kadın makat kılları nasıl alınır?

Günümüzde en doğru yöntem lazer epilasyondur. Çünkü bu bölgedeki kılları almak gerçekten zordur. Kalıcı bir çözüm sağlayan alexandrite ve diode lazerleri tercih ediyoruz.

Lazer vajinaya zararlı mı?

Hayır çünkü lazer iyonize eden yani radyasyon ışınları taşımaz. Sadece kıl köküne etki eden özel ışık teknolojisisdir. Bu nedenle içiniz rahat olsun. Lazerin vajinaya olumlu yada olumsuz bir etkisi yoktur.

Erkeklerin cinsel organına lazer yapılır mı?

Evet erkek cinsel organına lazer yapmakta bir sakınca yoktur. Batıklar varsa onlara da iyi gelir.

Genital Bölge Lazer Epilasyonu Nedir?

Genital bölgede tüylenme ergenlikle birlikte başlar. Bu bölge tümüyle hormonlara duyarlı bir bölgedir. Bu nedenle bu bölgedeki kıllarda hormona duyarlı olup kalın ve set kıllardır. Birçok kültürde genital bölgedeki kıllara eskiden beri çeşitli epilasyon yöntemleri uygulanmaktadır. Genellikle uygulananlarından biri ağda yöntemidir. Bir başka yöntem ise jilet ile kısaltmadır. Ayrıca teknolojik gelişmeler sonrasında ortaya çıkan epilatörler de son yıllarda yapılan uygulamalardan bir tanesidir. Genital lazer epilasyon son yıllarda tüm bu yöntemlerin yerini aldı.

Fakat bu yöntemlerin hepsi geçici epilasyon sağlar. Genellikle bir çok kadının bu kullardan kalıcı olarak kurtulmak ister. Bu nedenle lazer epilasyon önemli bir alternatiftir. Fakat kılların kalıcı olarak yok olacağını bir daha çıkmayacağını bilmenizde fayda var. Ayrıca kıl yapısı genital bölgede lazer epilasyona uygundur. Böylece son yıllarda lazer genital bölgede en çok uygulanan yöntem haline geldi.

 Genital Bölge Lazer Epilasyon Fiyatları 2022

Lütfen Arayınız

Daphne Lazer Merkezleri İletişim Sayfasını ziyaret edin

Lazer Epilasyon

 Sık Sorulan Sorular

Özel Bölge Lazer kaç yaş?

Genital bölge yada özel bölgeye lazer epilasyon ergenlik bitiminden sonra öneriyoruz. Yani ortalama 15 yaşından sonra yapılmasında sakınca yoktur.

Genital Epilasyon Öncesi yapılacak hazırlıklar nelerdir?

Aslında bir hazırlık gerekmez. Fakat sonraki seanslarda kılları evde kısaltıp gelmeniz daha iyi olur. Ayrıca seanstan en az bir ay önce ağda, epilatör veya tüy dökücü kullanmamalısınız.

Genital Lazer Kaç Seans Yapılır?

Genellikle 6 seans çok iyi bir sonuç için yeterlidir.

Genital bölge lazer nereyi kapsar?

Genel olarak bikini bölgesini de içeriyor ise tüm genital lazer diye adlandırıyoruz.

Genital bölgeye lazer yapılır mı?

Evet yapıyoruz. Yumurtalıklara bir etkisi olmaz. Çünkü lazer deri altına geçmez. Ayrıca lazer iyonize etkili bir ışık değildir. Bu yüzden kanser yapıcı etkisi yoktur.

Genital bölge için lazer epilasyon zararlı mı?

Hayır bir zararı olmaz. Çünkü lazer radyasyon yaymaz. Cilt altına bile geçmez. Bu yüzden bir zararı yoktur.

Hangi lazer epilasyon yöntemi daha iyi?

Genital bölge için en iti ve en etkili lazerler diode ve alexandrite lazerlerdir.

Lazer epilasyon yumurtalıklara zarar verir mi?

Hayır vermez. Yumurtalıklar karın içerisinde bulunan organlardır. Lazer ise cilt altına bile geçmez. Bu nedenle bu konuda rahat olabilirsiniz lazerin yumurtalıklara zararı yokttur.

Lazer epilasyon kaç yaşında yapılmalı?

Genellikle önerimiz ergenlik belirtileri bittikten sonra yani 14-16 yaş civarında başlanmasında sakınca yoktur.

Lazer epilasyon kanser tedavisine engel mi?

Hayır bir engel teşkil etmez.

Lazer epilasyondan sonra kaç saat su Değmemeli?
Lazer epilasyondan sonra kaç saat su Değmemeli?

Bikini Genital Lazer

Genital bölge lazer nasıl yapılır?

Aslında diğer bölgelerden farklı değildir. Önce kısaltma yapıyoruz. Kısaltma sonrası lazer uygulanır. En çok diode ve alexandrite lazerle genital epilasyon yapıyoruz.

Bikini bölgesi lazer kaç seansta biter?

Bikini ve genital bölge lazere çok iyi yanıt verir. Ortalama seans sayısı 6 dır.

Genital bölge lazer epilasyon nasıl yapılır?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi normal lazer gibi uygulama yapıyoruz. Fakat genital bölgede küçük dudaklarda kıl olmaz. Buraya lazer yapmıyoruz. Ayrıca klitoriste de kıl olmaz. Lazere gerek yoktur.

Özel bölge lazer kaç seansta biter?

Genital ve bikini bölgesi özel bölge diye ifade edilebilmektedir. Özel bölge lazer ortalama 6 seanstır.

Vajina bölgesine lazer epilasyon nasıl yapılır?

Vajina ile genital bölgeyi kastettiğinizi düşünüyoruz. Çünkü vajina kızlık zarından içeri doğru olan kısımdır. Yani vajina aslında bir iç organdır. Vajina mukoza ile kaplıdır. Ayrıca vajinada kıl olmaz. Fakat kastettiğinizin genital bölge olduğunu düşünerek cevap vereceğiz. Genital bölgede kıl büyük dudaklar dediğimiz kasıkla küçük dudaklar arasında ve klitorisin 2-3 cm üstündeki deride vardır. Buraya lazer epilasyon ile normal deri arasında fark yoktur.

Özel bölge lazer epilasyon nasıl yapılır?

Aslında diğer bölgelerden farksızdır. Öncelikle kılları kısaltıyoruz. Islak mendille temizliyoruz. Sonra lazerle kılları tarıyoruz. İşlem sonrası sadece nemlendirici sürmek yeterli olacaktır.

Lazerde genital bölge neresi?

Genital bölge aslında iç çamaşırının içinde kalan alandır. Bu bölgedeki kılları kapsar. Bikini bölgesi ise bikininin dışındaki alanı ifade eder.

Lazer bikini bölgesi neresi?

Bikini giyildiğinde dışarda kalan kıllı bölge bikini bölgesidir. Bikini lazer epilasyon olarak burası anlaşılıyor.

Penis lazer epilasyon nasıl yapılır?

Kıllar kısalttıktan sonra penise lazer yamakta sakınca yoktur. Diğer bölgelere yapıldığı gibi uygulanır.

Epilasyonda bikini bölgesi neresi?

Bikini giyildiğinde dışarda kalan alan bikini bölgesidir. Yani aslında kasık bölgesidir.

Lazer özel bölgeye nasıl yapılır?

Diğer bölgelerden farkı yoktur. Yani kılları kısaltılıp lazer uyguluyoruz.

Bikini Bölgesi Lazer

Lazer epilasyon bikini bölgesi kaç seansta biter?

Aslında bikini bölgesi lazer epilasyonun en başarılı olduğu bölgelerdendir. Çünkü burada kıllar kalın ve genellikle siyahtır. Bu nedenle lazer bu kıllara çok etkilidir. Ortalama 6 seansta biteceğini söyleyebiliriz.

Bikini bölgesi lazer kaç TL?

Genellikle bikini bölgesini tüm genital bölge kapsamında değerlendiriyoruz. Yani tüm genital lazer satın alırsanız bikini bölgesini de kapsar. Fakat sadece bikini bölgesini de satın alabilirsiniz.

Bikini bölgesi lazer çok acır mı?

Aslında lazer epilasyonda acı çok hissedilmez. Yani korkmanıza gerek yok. Fakat lazer atışı sırasında kıl köklerinde geçici bir acı hissedilir. Bazı kişiler bunu çok hafif bazıları biraz daha fazla bir acı olarak tarif ediyor. Eğer siz çok hissediyorsanız işlemden 45 dakika önce lokal anestezik krem sürebilirsiniz. Fakat çoğunlukla gerekmeyecektir. Soğuk uygulama bile yeterli olur.

Bikini bölgesine lazer iyi gelir mi?

Şayet bikini bölgesindeki kıllardan rahatsız iseniz lazer epilasyon çok iyi bir çözümdür. Çünkü kalıcı olarak kılları yok eder. Ayrıca bikini bölgesinde batıklarınız varsa buna da iyi gelir. Yani batıkları yok eder.

Ağda mı daha iyi yoksa lazer mi?

Şüphesiz ağda lazere göre çok ağrılıdır. Aynı zamanda geçicidir. Yani 1-2 ay sonra tekrar yapmanız gerekir. Lazer ise kalıcı sonuç sağlar. Bu durumda sizin tercihiniz önemlidir.

Lazer bitince çıkan tüyler nasıl alınır?

Aslında lazer bitince tüyler tekrar çıkmaz. Fakat az da olsa hormonlar nedeniyle zayıf tüyler çıkabilir. Bu tüyleri arada bir tıraş etmenizin hiç bir sakıncası yoktur. Yani rahatlıkla jilet kullanabilirsiniz.

Genital Bölge Lazer

Genital bölge lazer nereyi kapsar?

Genel olarak genital lazer deyince bikini ve genital bölgenin tamamını kapsıyor. Yani genital bölge üstündeki bölgeden iç dudaklara kadar olan kısmı kapsar. Külot bölgesinin içinde kalan ve bikini bölgesinden taşan tüm alanı kapsar diyebiliriz.

Genital bölge lazer çok acıyor mu?

Hayır söylenenlerin aksine çok acımaz. Fakat aşı kişinin ağrıya duyarlılığına göre değişir. Ancak lokal anestezik kremler ve buz uygulamaları ile ağrıyı yok seviyesine indirebiliyoruz.

Vajinaya lazer yapılır mı?

Aslında vajina iç cinsel organdır. Ek olarak vajinada zaten kıl olmaz. Bu nedenle vajinaya epilasyon yapılmaz. Dış genital alandaki kıllı bölgeye lazer yapıyoruz. Sakıncası yoktur.

Bikini bölgesi lazer epilasyon kaç seansta biter?

Çoğunlukla 6 seans yeterli olur. Seans aralıkları ortalama 2 ay kadardır.

Bikini bölgesi epilasyon yazın yapılır mı?

Şayet bronzlaşacaksanız olmaz. Bikini izi kaybolup bronzluğunuz geçtikten sonra yapabiliriz. Fakat bronz değilseniz yazında bikini bölgesine lazer yapılır. Sakıncası olmaz.

Vajina epilasyon nasıl yapılır?

Aslında vajina epilasyonu diye bir şey yok. Genital bölge yani dış kısım cinsel bölgeye epilasyon yapıyoruz. Vajinada kıl olmaz bu nedenle epilasyona ihtiyaç olmaz. Dış kısım epilasyonu ise diğer bölgelerle aynı şekilde yapıyoruz.

Clinicante Saç Ekimi

Daphne Lazer Epilasyon Merkezleri ,

Bağdat Caddesi lazer epilasyon merkezimiz.