Lazer Epilasyona Ara Verilirse Sonuç Değişir Mi?

Lazer Epilasyona ara verilirse sonuç değişir mi?
Lazer Epilasyona ara verilirse sonuç değişir mi?
Lazer epilasyona 3 ay ara vermek sakınca yaratır mı?

Hayır yaratmaz. Çünkü etkilenmiş kıl kökleri tekrar canlanmaz. BU nedenle 3 ay sonra kaldığınız yerden başlarsınız. Fakat yaz aylarında da güneş görmeyen yerlere lazer yapılabilir. Yani bronz değilseniz genital, koltukaltı, bacak gibi yerlere lazer sakıncası olmaz.

Lazere 2 ay ara vermek sonucu etkiler mi?

Etkilemez. Çünkü zaten vücut bölgelerinde 1,5 – 2 ay arayla lazer yapıyoruz. Sadece seansa geldiğinizde bronz olmamalısınız.

Lazere ara verilirse ne olur?

Aslında hiç bir sorun olmaz. Kaldığınız yerden başlarsınız. Lazer epilasyon kılları kökten etkiler. Bu nedenle etkilenmiş kökler bir daha kıl üretmez.

Lazer Epilasyona Ara Verilir Mi?

Soru: Lazer Epilasyona ara verilirse sonuç değişir mi? Aslında lazer epilasyona başladım ve hamilelik araya girdi. Yaklaşık iki yıl ara vermiş oldum. Tekrar baştan mı başlayacağım?

Ayşe   *** Üsküdar  İstanbul Ocak 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Ayşe Hanım Merhaba, gerçekten çok önemli bir soru. Birçok kadın hamilelik nedeniyle ara vermek zorunda kalıyor. Hamilelikte lazer epilasyon yapılmasının sakıncaları olduğundan ara vermek gerekiyor. Fakat hiçbir kaybınız olmaz. Bunun nedeni etkilenmiş kıl köklerinin tekrar kıl üretememesinden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle önceki seanslar ne kadar azalma olmuşsa o kadar etki devam eder. Fakat sizin durumunuzda bazen gebeliğe bağlı hormonlar kıl köklerinde hafif bir kuvvetlenmeye neden olabilir. B sebeple hafif bir artış beklenebilir. Fakat bu da sorun yaratmaz. Kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

İki aydan daha uzun Aralarla Lazere Gelebiliyorum. Sakıncası olur mu?

Soru: Ben öğrenci olduğum için sadece belli zamanlarda gelebiliyorum. Bu nedenle 2 aydan daha uzun aralarla lazere gelebiliyorum. Sakıncası olur mu?

Hülya  *** Altunizade İstanbul Şubat 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Hülya Hanım Merhaba, bu tip durumlarla sıklıkla karşılaşıyoruz. Bu durumun hiçbir sakıncası olmaz. Çünkü etkilenmiş kıl köklerinde kalıcı epilasyon sağlanır. Bu köklerden tekrar kıl çıkmayacaktır. Fakat lazer merkezine başlangıçta bu durumu bildirin. Çünkü bazı merkezler sadece belli zaman dilimlerinde paket uygulamanın geçerli olduğunu söyleyebiliyor. Bizim merkezlerimizde süre sınırı olmadan hakkınız kalıcıdır.

Yazları ara vererek yaptırmamın sakıncası var mı?
Yazları ara vererek yaptırmamın sakıncası var mı?

Ara Verirsem Baştan Mı Başlayacağım?

Soru: Korona virüs salgını nedeniyle seanslara katılamadım. Baştan mı başlayacağım?

Melek *** Maltepe İstanbul Mayıs 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Melek Hanım Merhaba, sizi ve hassasiyetlerinizi anlıyoruz. Gerçekten bu dönemde bir çok kişi çekindiği için lazer seanslarına gidemedi. Biz merkezlerimizde tüm hijyen kurallarına dikkat ediyoruz. Tüm personelin aşılı olması şartımız var. Ayrıca mutlaka HES kodu ve ateş ölçümü yapılıyor. Yine de hassasiyetlere saygı duyuyoruz. Bizim merkezlerimizde kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Hiçbir şey kaybetmediniz çünkü önceki seanslarda etkilenmiş kökler kalıcı olarak kıl üretemez haldedir.

Senede 2 Seans Yaptırsam Sonuç Alır Mıyım?

Soru: Yurt dışında yaşıyorum. Senede 2 kere Türkiye’ye geliyorum. Paket alsam ve senede 2 seans yaptırsam sonuç alır mıyım?

Saniye  *** Beyoğlu  İstanbul Mart 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Saniye Hanım Merhaba, ülkemizde birçok kişi yurt dışında yaşıyor. Fakat bu hizmetler yurt dışında pahalı olduğundan sıklıkla bize başvuruyorlar. Senede iki kere epilasyon seansına gelseniz bile çok iyi sonuç alırsınız. Doğru şekilde yapılmış ise lazer epilasyonda her seansta oluşan kıl azalması kalıcı olacaktır. Bu kalıcı etki sürekli devam eder.

Çok güneş aldığım için lazere uygun olmuyorum
Çok güneş aldığım için lazere uygun olmuyorum

Tekrar Başlasam Baştan Başlamış Mı Olacağım?

Soru: Aslında düzenli olarak seanslarıma gidiyordum. Fakat şehir değişikliği nedeniyle 1 yıl ara vermek zorunda kaldım. Tekrar başlasam baştan başlamış mı olacağım?

Şeyda *** Şişli  İstanbul Haziran 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Şeyda Hanım Merhaba, hiçbir kaybınız olmaz. Kaldığınız yerden devam edersiniz. Çünkü lazer epilasyonda her seansta tüylerde bir miktar azalma olur. Bu azalma süreklidir. Etkilenmemiş olan tüyler için gerektiği kadar seans yapılır. Lazerler belli alana atış yaparlar. O bölgedeki tüm kıllar taranacağı için zaten kaybınız olmayacaktır.

Yazları Ara Vererek Yaptırmamın Sakıncası Var Mı?

Soru: Yaz aylarında yazlığa gidiyorum. Çok güneş aldığım için lazere uygun olmuyorum. Yazları ara vererek yaptırmamın sakıncası var mı?

Sabiha *** Kadıköy İstanbul Nisan 2021

Daphne Lazer: Yanıt: Sabiha Hanım Merhaba, hiçbir sakıncası olmaz. Yalnızca lazer epilasyondan önce tüm bronzluğunuzun geçmiş olması gerekir. Bikini izi kaybolana kadar beklemekte fayda var. Bronz ciltlerde lazer uygulanmaz. Hiçbir lazer uygulanmaz. Yazın ara vermenizin sonucu etkilenmeyeceğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Paket alacaksanız bu durumu merkezimize bildirin. Böylece hakkınız baki kalacaktır.

Tekrar Başladığında Sıfırdan Mı Başlamış Olacağım?

Soru: Lazer epilasyon üç ay ara vermek zorundayım. Sizce sakıncası var mı? Tekrar başladığında sıfırdan mı başlamış olacağım?

Mehmet   *** Beylikdüzü   İstanbul Temmuz 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Merhaba üç ay ara vermiş olmanız hiçbir kayba neden olmaz. Zaten vücut bölgelerinde ortalama seans aralığı 2 aydır. Siz bu durumda sadece bir ay gecikmiş olacaksınız. Bu nedenle sonuç etkilenmeyecektir.

Lazer Epilasyona İki Ay Ara Verdim

Soru: Lazer epilasyona iki ay ara verdim. Normalde beni 1,5 ay sonra çağırmışlardı. Şimdi gitsem sorun olur mu?

Hasan   *** Avcılar İstanbul Ağustos 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Merhaba 15-20 günlük gecikmeler hiçbir sorun yaratmaz. Normal seans randevunuzu alıyor muş gibi randevu alın. Öncesi ve sonrası yapılması gereken şeyleri size bildirildiği gibi yapın. Bu kadar kısa süreli bir gecikme hiçbir sorun çıkmayacaktır.

Tekrar baştan mı başlayacağım?
Tekrar baştan mı başlayacağım?

Lazer Epilasyona Yazları Ara Vermek

Soru: Yazın lazere ara vermek zorunda kalıyorum. Çünkü yazları başka bir şehirde yazlıkta oluyorum. Ayrıca yazları bronz olduğum için gittiğim merkez yapılamayacağını söyledi. Sizce yazları ara vermek alacağım sonucu değiştirir mi?

Hatice  *** Küçükçekmece İstanbul Eylül 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Merhaba birçok kişi aynı soruyu soruyor. Yazları ara vermek lazer epilasyon için hiçbir sorun yaratmaz. Sizin durumunuz özel. Lazer yaptırdığınız merkeze ulaşamıyorsunuz. Aslında yazın lazer yaptırmak da bir sakınca yoktur. Tabii sadece bronz olmamak koşuluyla. Aşırı güneşe maruz kalmıyorsanız lazer yaptırmak da sakınca yoktur. Fakat zorunlu olarak yazın ara veriyorsanız bu hiçbir kayba neden olmaz. Lazere kaldığınız yerden başlarsınız.

Adana Lazer Epilasyon