Lazer Epilasyon Sonrası Güneş Koruyucu Kullanmak Şart Mıdır?

Yüz lazer epilasyon sonrası
Yüz lazer epilasyon sonrası

Lazer Sonrası Güneş

Lazer sonrası güneş kremi sürülür mü?

Genellikle güneşe maruz kalan bir bölge ise güneş koruyucu öneririz. Özellikle yüz bölgesine lazer yapılmışsa faydası olur. Aslında lazer yaptırmasanız bile cildinizi korumak için bir çok dermatoloji uzmanı güneş koruyucu öneriyor. Bu nedenle lazerden sonra bir hafta güneş koruyucu sürseniz iyi olur.

Lazerden önce güneş kremi sürülür mü?

Tatilden hemen sonra lazer yaptıracaksanız bronz olmamanız gerekir. Bu nedenle lazer seansından önce cildi korumak amaçlı güneş koruyucu kullanmalısınız. Bronzlaşmış bir cilde lazer yapılmaz.

Buz lazer sonrası güneş koruyucu öneriyor musunuz?

Diode lazerden sonra güneş koruyucu kullanmanız gerekir. Yani güneşe maruz kalıyorsanız herhangi bir lazer işleminden sonra güneş koruyucu kullanmak gerekir.

Alexandrite lazer sonrası güneş koruyucu kullanmam gerekir mi?

Evet tüm lazer işlemlerinden sonra en azından bir hafta güneş koruyucu öneriyoruz. Bunun diode veya alexandrite lazerle yapılmış olması fark etmez.

Lazer Epilasyon Sonrası Güneş Koruyucu Kullanmak Gerekir Mi?

Güneşe maruz kalacaksanız bir hafta kadar kullanırsanız iyi olur.

Hangi Markayı Kullanmalıyım?

Güneş koruyucunun markası çok fark etmez. Birçok bilinen markanın fiyatları benzerdir. Eczanelerden alabilirsiniz.

Güneş Koruyucu Kullanarak Plajda Güneşlensem Sakıncası Olur Mu?

Çok önerdiğimiz bir şey değil. Fakat güneşin hafif olduğu saatlerde dışarda bulunmakta sakınca olmaz.

Yaz Aylarında Leke Olur Lazer Yaptırmayın Diyorlar Bu Doğru Mu?

Yaz aylarında lazer yapılır. Sadece çok güneşli ortamlardan kaçının yeter. Yada güneş koruyucu kullanın.

Lazer Epilasyon Sonrası Güneş Koruyucu Kullanmak Gerekir Mi?

Soru: Lazer epilasyon sonrası güneş koruyucu kullanmak gerekir mi?

Merve *** Beylikdüzü İstanbul Ocak 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Merve Hanım Merhaba, lazer epilasyon sonrası genellikle çok kısa bir süre için güneş koruyucu önermekteyiz. Sadece güneşe maruz kalan yüz bölgesi gibi bölgeler için güneş koruyucu şarttır. Fakat kapalı vücut bölgelerinde genellikle böyle bir zorunluluk yoktur. Çünkü lazer aslında ciltte bir hasar ve belirgin bir hassasiyet yaratmaz.

Lazer Epilasyondan Sonra Kaç Faktörlü Güneş Koruyucu Kullanmak En Doğrusu?

Soru: Lazer epilasyondan sonra kaç faktörlü güneş koruyucu kullanmak en doğrusu?

Kübra  *** Avcılar İstanbul Şubat 2021

Daphne Lazer: Yanıt: Kübra Hanım Merhaba, lazer epilasyondan sonra ciltte belirgin bir hassasiyet oluşmaz. Bu konu sanılanın aksine biraz fazla abartılmaktadır. Cildinizde lazer epilasyon sonrası yanık, lekelenme, su toplanması gibi bir yan etki oluşmamış ise genellikle güneş koruyucuya ihtiyacınız olmayacaktır. Fakat güneşli bir bölgede yaşıyorsanız ve güneşe maruz kalan yüz, ense, boyun gibi bir bölgeye lazer epilasyon yaptırmışsanız sadece 3-4 gün açık havaya çıkmadan önce güneş koruyucu kullanmanız yeterli olur. Önerimiz 30 faktörlü bir güneş koruyucudur. Eczaneden alınan CE onayı olan bir koruyucu fazlasıyla yeterli olur.

Lazer epilasyon sonrası tatil
Lazer epilasyon sonrası tatil

Hangi Markayı Kullanmalıyım?

Soru: Güneş koruyucular çok pahalı. Lazer epilasyon sonrası mutlaka kullanmam gerekiyor mu? Hangi markayı kullanmalıyım?

Miray *** Küçükçekmece İstanbul Mart 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Miray Hanım Merhaba, çok güneşe maruz kalan bir iklimde yaşamıyorsanız güneş koruyucuya ihtiyacınız yok. Çünkü lazer selektif fototermoliz yapar. Yani ciltte bir hasar olmadan sadece kıl köklerini etkiler. Bu nedenle cildinizde bir hasar veya hassasiyet oluşturmaz. Güneşli bir havada dışarı çıkacaksanız ve yaptırdığınız bölge güneşe maruz kalacaksa herhangi bir marka güneş koruyucu kullanabilirdiniz. Genellikle en fazla 4 gün kullanmanız yeterlidir.

Güneş Koruyucu Kullanarak Plajda Güneşlensem Sakıncası Olur Mu?

Soru: Lazer epilasyondan iki gün sonra tatile gideceğim. Güneş koruyucu kullanarak plajda güneşlensem sakıncası olur mu?

Ebrar *** Avcılar İstanbul Nisan 2021

Darphane Lazer:

Yanıt: Ebrar Hanım Merhaba, evet maalesef olur. Lazer epilasyondan sonra bronzlaşmak amaçlı güneşlenmenizi önermeyiz. İki hafta kadar güneş banyosu yapmamalısınız. Kaldı ki normal zamanda bile güneşin dik açıyla ve yoğun şekilde geldiği 10-16 saatleri arasında güneşlenmeniz önerilmez. Yani güneş koruyucu kullansanız bile güneşlenmenizi lazer sonrası istemeyiz. Yıl boyunca güneşlenmeyin gibi bir yasak yoktur fakat 2 hafta kadar bu kurala uymalısınız.

Lazer epilasyon sonrası güneşlenme
Lazer epilasyon sonrası güneşlenme

Soru: Alexandrite lazer yada diode lazer yaptırmış olmak güneş koruyucu kullanımı açısından fark yaratır mı?

Simay  *** Esenyurt İstanbul Mayıs 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Merhaba Simay Hanım, hayır yaratmaz. İki lazerinde etki mekanizması aynıdır. Kıl köklerindeki melanin maddesine etki eder. Cildiniz çok koyu ise lazer epilasyon sırasında dikkat edilmelidir. Genellikle koyu ciltler için biz diode lazeri tercih ederiz. Bu lazere buz lazer diyenlerde vardır. Bazı sitelerde alexandrite lazerin diode lazere göre bu bakımdan daha riskli olduğu söylense bile bunun bilimsel yanı yoktur.

Lazer epilasyon sonrası güneş koruyucu kullanmak şart mıdır?
Lazer epilasyon sonrası güneş koruyucu kullanmak şart mıdır?

Yaz Aylarında Leke Olur Lazer Yaptırmayın Diyorlar Bu Doğru Mu?

Soru: Yaz aylarında leke olur lazer yaptırmayın diyorlar bu doğru mu?

Nehir *** Kadıköy İstanbul Haziran 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Merhaba Nehir Hanım, bunun bilimsel bir yanı yok. Lazer konusunda hiç bilgi sahibi olmayan güzellik salonlarında lazer uygulaması yapılıyor. Bu bilgisiz kişiler de maalesef yanlış bilgi veriyor. Hatta bazı hekimler bile bu ön yargıya sahipler. Bronz bir ciltte lazer epilasyon kesinlikle uygulanmaz. Hiçbir lazer uygulanmaz yani buz lazer diğer adıyla diode lazer ya da alexandrite lazer veya nd yag lazer hiçbir lazer uygulanmamalıdır. Yazın lazer epilasyon sadece yüz bölgesinde iklimin çok güneşli olduğu Adana, Antalya gibi güney bölgelerinde güneşe maruz kalmışsanız ertelenebilir. Fakat güneşten korunmuşsanız tabi ki yapılabilir. Yüz bölgesinde diode lazeri tercih etmeniz gerektiğini de hatırlatmak isteriz.

Kadıköy Lazer Epilasyon