Lazer Epilasyon İçin Nereye Gidilmeli?

Lazer Epilasyon İçin Nereye Gidilmeli?
Lazer Epilasyon İçin Nereye Gidilmeli?
Lazer epilasyon için hangi doktora gidilir?

Aslında basit bir işlem olarak görünse bile profesyonel merkezlerde yapılmasını öneriyoruz. Medikal estetik hekim, Dermatoloji uzmanı veya plastik cerrahi uzmanı olan merkezlerde lazer yapılabilir.

Lazer öncesi hangi doktora gidilir?

Bizim merkezlerimizde lazer öncesinde doktorlarımız sizinle ön görüşme yapar. Kıl ve cilt özelliklerinizi muayene eder. Lazere uygunsanız işlem yapılır. Size uygun lazer ve dozlar ayarlanır. Gerekirse test seansı yapılır.

En iyi lazer epilasyon nerede yapılır?

En iyi lazer merkezleri doktorların yönettiği klinik, muayenehane, poliklinik ve tıp merkezleridir. Bunları biz profesyonel merkezler olarak nitelendiriyoruz. Bizim tüm merkezlerimiz profesyonel merkezlerdir.

istanbul’da en iyi lazer epilasyon yapan yerler hangiler?

Lazer epilasyon için diode ve alexandrite lazerlerle çalışıyoruz. Kliniklerimizi doktorlar yönetiyor. Etkili ve güvenli bir hizmet almak isterseniz lütfen iletişim sayfasından İstanbul’da bir çok merkezimiz var. Size uygun olan merkezlerimizi arayın.

istanbul’da en iyi lazer epilasyon yapan hastaneler hangileri?

Bizim hastanelerde bir çok merkezimiz var. Uzman doktorların kontrolünde lazer işlemi isterseniz iletişim sayfasından adreslerimizi bulabilirsiniz. Telefon edebilirisniz.

Lazer Epilasyon İçin Hangi Merkeze Gitmeli?

Soru: Birçok salon lazer epilasyon yapıyor. Çok çeşitli alternatif var. Fakat lazer için salonlara gitmeyin diyenlerde var. Salonlarda lazer epilasyon yasak diyorlar. Peki salonlara gidemeyeceksek nereye gitmeliyiz. Lazer Epilasyon İçin Nereye Gidilmeli?

Yüz Epilasyonu Zararlı Mı
Lazer Epilasyon

Gülcan *** Çamlıca İstanbul Ocak 2022

Daphne Lazer:

Yanıt: Lazer epilasyon sadece Sağlık Bakanlığının izin verdiği merkezlerde yapılabilmektedir. Bu merkezler doktorlar tarafından yönetilen tıp merkezleri veya polikliniklerdir. Dermatoloji, plastik cerrahi, medikal estetik hekimlerin muayenehanelerinde de lazer epilasyon yapılabilmektedir. İşte bu nedenle biz yasal olarak yetkili bu merkezleri size öneririz. Fakat daha sonra diğer faktörler devreye girer. Yani bu merkez hangi lazeri kullanıyorlar, hangi marka kullanıyorlar gibi. Ayrıca merkez hakkında internette küçük de olsa bir araştırma yapmanız doğru olur.

Lazer Epilasyon Hangi Hastanelerde Yapılıyor?

Soru: Sizi takip ettiğim kadarıyla hastane ve tıp merkezlerinde çalışıyorsunuz. Hangi hastaneleri önerirsiniz? Lazer Epilasyon Hangi Hastanelerde Yapılıyor?

Seray *** Çarşıkapı İstanbul Ocak 2022

Daphne Lazer:

Yanıt: Bizim çalıştığımız hastaneler için lütfen iletişim sayfasını ziyaret edin. Çok detaylı adres bilgileri bulunmaktadır. Doğrudan whatsapp veya telefonla ulaşın ve randevunuzu verelim. Lazer epilasyon birçok hastanede yapılmaktadır. Özellikle Bu hastanelerin dermatoloji bölümlerinde lazer epilasyon yapılıyor. Lazer epilasyon dermatolojik bir uygulama olduğu için genellikle kozmetik dermatoloji ile ilgilenen dermatoloji hekimlerinin yönetiminde işlemler yapılmaktadır. Çoğunlukla hastanelerde kozmetik dermatoloji ile ilgilenen medikal estetik hekimler de lazer epilasyon merkezlerini yönetmektedir. Bizim merkezlerimizde de dermatologlar lazeri yönetirler.

Lazer epilasyon yapan hastaneler için tıklayınız Hastaneler

Koltuk Altı İçin Hangi Lazer Yapılır
Koltuk Altı İçin Hangi Lazer Yapılır

Güzellik Salonlarında Lazer Yasaklandı Mı?

Soru: Lazer epilasyon için bir merkez arıyorum. Ayrıca Çok yakınımda birkaç salonla görüştüm. Lazer epilasyon yaptıklarını söylüyorlar. Fakat duyumlarıma göre yasal değilmiş. Güzellik Salonlarında Lazer Yasaklandı Mı?

Ayşe *** Haseki İstanbul Ocak 2022

Daphne Lazer:

Yanıt: Aslında güzellik salonlarında lazer epilasyona hiçbir zaman izin verilmedi. Lazer kullanma yetkisi Türkiye’de sadece doktorların yönetimine verilmiştir. Güzellik salonunda doktor bile olsa lazer yapılamaz. Fakat Lazer epilasyon sadece sağlık kurumlarında yapılabilen bir uygulamadır. Güzellik salonları kaçak olarak lazer epilasyon yapıyor fakat yakalandığında bunların ciddi yasal cezası yaptırımı var. Ayrıca yakalanırsa bu merkezler kapatılmaktadır. Yani lazer epilasyon yapıyorsa yasal olarak kapatmaya kadar giden cezalar söz konusudur. Bu nedenle bu merkezlerden hizmet almamanızı öneririz. Hele ki paket alıp uzun vadeli bir yatırım yapmayın.

İnce Tüylerde Hangi Lazer Etkili?
İnce Tüylerde Hangi Lazer Etkili?

Buz Lazer Sağlık Bakanlığı Onaylı Mı?

Soru: Bazı Uzakdoğu kökenli lazer cihazları varmış. Bunlar sağlık bakanlığı onaylı değilmiş. Bunların içinde buz lazerde var deniyor. Buz Lazer Sağlık Bakanlığı Onaylı Mı?

Cansu *** Kurtköy İstanbul Ocak 2022

Daphne Lazer:

Yanıt: Lazer cihazları üretiminden itibaren birtakım kurallara tabiidir. Bir başka deyişle Buz lazer olarak tabir edilen diode lazer medikal lazer sınıfındadır. İlk başta Avrupa ülkelerinde satılabilmesi için CE onaylı olması gerekir. Bizim TSE onayı gibi düşünebilirsiniz. Avrupa kuralları gereği bu onay insan üzerinde kullanılan sınıfta olmalıdır. Ayrıca kaliteli lazer firmaları Amerikan FDA onayını da ilave olarak almaktadır. Genellikle Amerikan ve İsrail yapımı olan birçok lazer cihazı FDA onaylıdır. Biz de merkezlerimizde FDA onaylı lazerleri kullanıyoruz. Lazer cihaz firmaları bundan sonraki aşamada bu belgelerini göstererek Türkiye Sağlık Bakanlığından da onay alırlar. Yani diode lazerler sağlık Bakanlığından onay almadan kullanılamaz. Fakat yurda kaçak getirilmiş cihazlar olabilir. Bunların onaylı olup olmadığını bilmek mümkün değildir. Bazı cihazlarda tıbbi cihaz sınıfında olmasa bile lazer olarak tanıtılabiliyor. Bu nedenle lazer için ciddi saygın kuruluşlara başvurmalısınız. Ancak bu şekilde tam olarak güvenerek ve iç rahatlığı ile lazer epilasyon yaptırabilirsiniz.

İnce Tüyler İçin Lazer Epilasyon Yapılır Mı?
İnce Tüyler İçin Lazer Epilasyon Yapılır Mı?

Hastaneler Lazer Epilasyon Yapıyor Mu?

Soru: Arkadaşlarımdan bazıları güzellik merkezinde lazer yaptırıyor. Fakat ben güvenemiyorum. Daha kurumsal bir yapı içerisinde yaptırmak gerektiğini düşünüyorum. Nerede yaptırsam tam karar veremedim. Hastaneler Lazer Epilasyon Yapıyor Mu?

Dilmen  *** Salacak İstanbul Ocak 2022

Daphne Lazer:

Yanıt: Evet hastanelerin birçoğu lazer epilasyon yapmaktadır. Çünkü lazer epilasyon kullanmaya yetkili kuruluşlar sağlık kuruluşlarıdır. Yani özel doktor muayenehaneleri, özel hastaneler, devlet hastaneleri, tıp merkezleri, bu işle yetkili poliklinikler lazer kullanabilirler. Lazer kullanma yetkisi sadece bazı doktor gruplarına verilmiştir. Bunlar deri ile uğraşan dermatologlar, estetikle uğraşan plastik cerrahlar, yine medikal estetik uygulamaları yapan medikal estetik ve hekimlerdir. Bu merkezlerde veya hastanelerde lazer yaptırabilirsiniz. Bizde birçok hastane ile çalışıyoruz. Merkezlerimiz bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

Atakent Lazer Epilasyon İstanbul