Diyot Lazer Hangi Kıl Tipine Uygundur?

Diyot Lazer Hangi Kıl Tipine Uygundur
Diyot Lazer Hangi Kıl Tipine Uygundur

Bu sayfamızda Diyot Lazer Hangi Kıl Tipine Uygundur? ve diode lazerle ilgili sorularınıza yanıt vermeye çalıştırk.

Diode Lazer Hangi Kılda daha Etkili?

Diyot Lazer Hangi Kıl Tipine Uygundur?

Diode lazer hem ince hem de kalın kıllarda etkili bir lazerdir. Siyah ve kalın kökler daha çok etkilenir. Yeterli dozlarda uygulanırsa ince tüylerde iyi sonuç verecektir.

Diode Lazer Sarı Tüyleri Görür Mü?

Hayır sarı tüyleri hiç bir lazer görmez. Çünkü sarı tüylerde daha azmelanin vardır. Sarı tüylerde lazer etkili olmaz

Diyot lazer hangi bölgelerde etkili?

Aslında diyot lazer tüm vücutta çok etkilidir. Uygun dozlarda her kıl tipinde etkilidir. Bu nednle bir klinikte mutlaka bulunması gereken bir lazerdir. Fakat özellikle yüzde en etkili lazerdir.

Diyot lazer hangi merkezlerinizde var?

Daphne lazer merkezleri olarak tüm merkezlerimizde diode lazer var. Özellikle light sheer diode lazeri kullanıyoruz. Uzun yıllar süren tecrübemiz tüm merkezlerde aynı lazeri tercih etmemize neden oldu. Sahip olduğumuz bir başka lazer de Alexandrite lazerdir.

Diyot lazer hangi deri tipinde kullanılır?

Koyu ciltler hatta Afrika kökenlilerde bile kullanabiliriz. Fakat uygun dozlar profesyonellerce belirlenmelidir.

Sarı tüyler için lazer var mı?

Aslında sarı tüyler lazerden etkilenmez. Çünkü sarı tüylerin içindeki melanin maddesi lazeri tutmaz. Bu nedenle lazer başarılı olmaz. Fakat nadirde olsa diode lazerin az miktarda etkisi olabilir. Test atışı yaparak denenebilir.

Diode lazer epilasyon kimlere yapılır
Diode lazer epilasyon kimlere yapılır

Diode Lazer mi Diyot Lazer mİ?

Türkçe ses uyumundan dolayı “diyot” lazer dense bile asıl orjinal yazılış “diode” lazerdir. Aslında ikisi de doğrudur.

Alexandrite mı diyot mu?

İkisinin de gerekli olduğu durumlar vardır. Bizim önerimiz gerekirse iki cihazı da kullanmaktır. Ayrıca bizim merkezlerimizde bu iki lazerde var. Doktorlarımız hangisine uygunsanız onu seçer.

Ince kıllar için hangi lazer?

Uygun dozlarda diode lazerler ince tüylerde etkilidir. Özellikle bizim kullandığımız diode lazerler bu konuda iddialıdır.

Diode lazer ince tüyleri görür mü?

Evet fakat cihaz buna göre ayarlanmalıdır. Aksi halde başarılı olmaz. Bunu profesyonel merkezler iyi bilir.

Diode lazer epilasyon kimlere yapılır?

Diode lazer aslında tüm cilt tiplerine uygundur. Yani beyaz tenli kişilere de koyu renkli kişilere de uygundur. İnce tüylere de etkili olması avantajdır.

Hangi kıl tipine hangi lazer?

Diode lazer hem kalın hemde ince kıllarda kullanılabilir. Fakat alexandrite lazeri ince tüylerde önermeyiz. Özellikle yüzde alexandrite önermiyoruz. Sırt tüyleri kalın bile olsa diode lazer öneriyoruz. Aynı şekilde kol ve omuzda da diode lazer en iyi çözümdür.

Buz lazer hangi tür tüylerde etkili?

Buz lazer aslında diode lazerdir. Yani diode lazerin etkili olduğu ince ve kalın kıllarda etkilidir.

Sarı tüyleri gören lazer cihazı var mı?

Maalesef sarı tüylerde lazerler başarısızdır. Belki diode lazer denenebilir. Diode lazerin etkisi de çok sınırlı olacaktır.

Buz lazer sarı tüyleri görür mü?

Buz lazer diode lazerdir. Diode ve alexandrite lazerler sarı tüylerde etki etmez. Çünkü bunlarda siyah melanin maddesi yoktur.

Buz lazer hangi kıl tipine uygundur?

Biz buz lazer yerine özellikle diode lazer demeyi tercih ediyoruz. Sonuçta bizim tüm kliniklerimizde buz lazer var. Diode lazer ince ve kalın tüm kıllarda etkilidir. Diode lazerler cilde bastırılarak uygulanıyor. Böylece enerji kaybı olmadan istenen enerji köke iner. Yüksek enerji seviyeleri ince tüylerde bile etkilidir.

Sarı tüyler için hangi lazer?

Maalesef sarı tüylere tam olarak etki eden bir lazer yoktur.

Diode Lazer Hangi Tüyleri Görür?

Buz lazer hangi tüyleri görür?

Yani diode lazeri soruyorsunuz. Diode lazer ince ve kalın tüm tüylerde etkilidir. Özellikle az melanin içeren zayıf , ince tüylerde etkili olan tek lazer diode lazerdir. Fakat nasıl kullanıldığı da çok önemlidir. Yani etkili yüksek dozlarda cilde zarar vermeden kullanmak gerekir. Bu nedenle diode lazer profesyonel merkezlerin işidir.

ince tüyler için hangi lazer etkili?

Diode lazer ince tüylerde tek etkili lazerdir. Fakat yüksek dozlarda kullanmak gerekir. Bu nedenle bu tür işlemler doktorların çalıştığı profesyonel merkezlerde yapılmalıdır.

Kalın tüyler için hangi lazer?

İnce ve kalın tüylerde diode lazer etkilidir. Fakat alexandrite lazer de kalın tüylerde etkilidir. Bizim merkezlerimizde bu iki lazerde var. Doktorlarımız size uygun lazeri seçiyor.

Diyot Lazer Hangi Kıl Tipine Uygundur?

Soru: Diode lazer yaptırmak istiyorum. Fakat gittiğim merkez tüylerimin uygun olmadığını söyledi. Diyot lazer hangi kıl tipine uygundur?

Filiz*** Ataşehir Istanbul May 2022

Daphne Lazer: Diode lazer hem ince hem de kalın kıllarda etkili bir lazerdir. Siyah ve kalın kökler daha çok etkilenir. Yeterli dozlarda uygulanırsa ince tüylerde iyi sonuç verecektir.

Yani diyot lazer hem kalın hem de ince tüylerde etkilidir. Fakat kullanılan dozlar ve cihaz çok önemlidir. Biz light sheer diode lazer ile bu iki kıl tipi içinde çok iyi sonuçlar alıyoruz. Bu nedenle başka merkezlerde çözüm alamamış birçok kişiye hizmet veriyoruz. Çünkü çok ileri teknoloji bir cihaz kullanıyoruz. Ayrıca profesyonel bir ekiple çalışıyoruz. Her şeyden önce Doktorlarımız sizi öncelikle görür. Sizin için en hızlı sonuç alacak şekilde plan yapıyoruz. Son olarak bizim merkezlerimizde tüylerinizin uygun olup olmadığına doktorlarımız karar veriyor.

Diode Lazer Sarı Tüyleri Görür Mü?

Soru: Yüzümdeki tüyler ince. Aslında tam sarı değil. Biraz sarıya dönük diyebilirim.  Diode lazer sarı tüyleri görür mü?

Mehtap*** Bağdat Caddesi İstanbul Mayıs 2022

Daphne Lazer: Hayır sarı tüyleri hiç bir lazer görmez. Çünkü sarı tüylerde daha azmelanin vardır. Sarı tüylerde lazer etkili olmaz.

Maalesef sarı tüylerde melanin çok azdır. Aslında lazer melanin olmazsa çalışmaz. Örneğin beyaz kıllarda lazer etkisizdir. Fakat az da olsa melanin varsa lazer deneme seansı yapıyoruz. En azından test atışı yaparız. Şayet dökülme olmazsa etkilenmeyecek anlamına gelir. Bu nedenle sizi yakından görmek isteriz. Beklentilerinizi çok yüksek tutmamalısınız. Fakat bir deneme içinde size şans tanıyabiliriz. Fakat her şeyden önce doktorumuzun sizi yakından incelemesi şarttır.

Buz Lazer Hangi Tür Tüylerde Etkili
Buz Lazer Hangi Tür Tüylerde Etkili

Buz Lazer Hangi Tür Tüylerde Etkili?

Soru: Bu ara buz lazer çok popüler. Fakat sizin gibi bir profesyonel merkeze danışmak istedim. Çünkü yüzümde kalın siyah tüyler var. Buz lazer hangi tür tüylerde etkili?

Suzan*** Caddebostan İstanbul Mayıs 2022

Daphne Lazer: Buz lazer aslında diode lazerdir. Yani diode lazerin etkili olduğu ince ve kalın kıllarda etkilidir.

Aslında buz lazer diye bir cihaz yok. Yani buz lazer denilen şey aslıda diode lazerdir. Öncelikle bunu belirtmekte yarar var. Fakat bu ad çok yaygın olarak kullanılıyor. Diode lazer veya buz lazer ince tüylerde etkilidir. Aynı zamanda kalın tüylere de etkilidir. Bu nedenle biz tüm merkezlerimizde alexandrite lazer yanında buz lazeri de kullanıyoruz. Sonuç olarak buz lazer ince tüylere de kalın siyah tüylere de etkili bir lazerdir. Kesinlikle profesyoneller tarafından kullanılması uygundur. Salonlarda ve kuaförlerde yasaktır.

Hangi Kıl Tipine Hangi Lazer?

Soru: Benim açık renk kıllarım var. Fakat koltukaltı bölgemde kalın kıllar var. Renkleri koyu kahverengi. Bunlara lazer etki eder mi? Hangi kıl tipine hangi lazer? Biraz aydınlatırsanız sevinirim.

Hatice*** Çankaya Ankara Mayıs 2022

Daphne Lazer: Diode lazer hem kalın hemde ince kıllarda kullanılabilir. Fakat alexandrite lazeri ince tüylerde önermeyiz. Özellikle yüzde alexandrite önermiyoruz. Sırt tüyleri kalın bile olsa diode lazer öneriyoruz. Aynı şekilde kol ve omuzda da diode lazer en iyi çözümdür.

Öncelikle belirtmek isteriz ki diode lazer tüm kıl tiplerine etkili. Fakat alexandrite lazerin de kendine göre avantajı çok. Aslında sizin için en doğrusu bizim gibi hem alexandrite hem de diode lazeri olan merkezler. Bu sayede sizin yerinize doktorlarımız bu sorunu düşünecek. Yani size en uygun cihazla işlem yapacak. Çankayada bulunan Ankara Daphne lazer merkezinde en bilinen alexandrite ve diode lazerleri kullanıyoruz. İletişim sayfasında detayları bulabilirsiniz.

Diode Buz Lazer Hangi Tür Tüylerde Etkili
Diode Buz Lazer Hangi Tür Tüylerde Etkili

İlginizi Çekebilir

Clinicante Saç Ekimi