Lazer Yüzdeki Tüyleri Çoğaltır Mı?

Yüz bölgesine lazer yaptırdım
Yüz bölgesine lazer yaptırdım

Lazer Yüzdeki Tüyleri Artırır Mı?

Soru: Bir arkadaşım buz lazer yaptırmış. Tüylerinin çoğaldığını söylüyor. Yüz için hangi lazeri öneriyorsunuz? Alexandrite lazer mi daha iyi diode lazer mi?  Lazer yüzdeki tüyleri çoğaltır mı?

Melek*** Suadiye İstanbul Mayıs 2022

Daphne Lazer: Aslında normalde diode lazer yüzdeki tüyleri çoğaltmaz. Fakat düşük doz bilinçsiz uygulamalar buna neden olur. Yani buz lazer yani diode lazer bile olsa yanlış uygulama olumsuz sonuç yaratır. Bu nedenle hep söylediğimiz gibi profesyonel kuruluşlarda lazer yaptırın. Daha sonra pişman olmamak için biraz daha fazla ücret ödeme razı olun. Sonuç olarak doktor olmayan bir merkeze gitmeyin. Ayrıca yüze kesinlikle alexandrite lazer yapılmamalıdır.

Lazerle Yüz Tüyleri Biter Mi?

Soru: Çok kere lazer merkezine gittim. 15 seans oldu fakat hala bitmedi. Ne yapmalıyım. Gerçekten biter mi? Devam edeyim mi?  Lazerle yüz tüyleri biter mi?

Arzu*** Çankaya Ankara Mayıs 2022

Daphne Lazer: Öncelikle belirtmeliyiz ki lazer epilasyon tüyleri bitirir. Fakat doğru şekilde uygulanırsa bu mümkündür. Yetkisiz salon ve kuaförlerde bu tarz uygulamalar yasaktır. Aslında yetersiz cihazlarla yapılan uygulamalar buna neden olur. Ya da yeterli doz uygulanmamıştır. Bu nedenle lazer epilasyon sağlık kuruluşlarında yapılıyor. Size önerimiz bir sağlık kuruluşuna başvurmanız. Yüz belgesinde seans sayısı biraz daha fazladır. Fakat mutlaka sonuç alınır. Sonuç alınamıyorsa veya tüyler artıyorsa uygulamada bir sorun vardır.  Ayrıca lazer uyguluyorum diyerek farklı cihazların kullanımı da bu tür sorunların nedenidir.

Bıyık lazer epilasyon sonrası çıkan tüyler nasıl alınır
Lazerle Yüz Tüyleri Biter Mi? Lazer Yüzdeki Tüyleri Çoğaltır Mı?

Lazer Yüz Tüylerini Kalınlaştırır Mı?

Soru: Bir arkadaşım lazer yaptırdı. Buz lazer demişler. Fakat tüyleri kalın kıl haline gelmiş. Bu neden olur? Lazer tüyleri neden kalınlaştırır?Lazer yüz tüylerini kalınlaştırır mı?

Melahat*** Bağdat Caddesi İstanbul Mayıs 2022

Daphne Lazer: Maalesef bu mümkündür. Bunun birkaç nedeni vardır. Öncelikle uygulama yapanın lazer deneyimi sorunludur. Genellikle düşük doz uygulamaları bu tür sorunların ana nedenidir. Diode lazer tüylerde en etkili lazerdir. Fakat düşük dozlarda kullanılırsa buna neden olur. Aslında diode lazer ile bu yan etkileri oluşturmak bile zordur. Çok deneyimsiz kişilerin elinde bu tür sıkıntılar yaşanmaktadır. Bu arada bu tür yan etkilere alexandrite lazer daha çok neden olur. Bu nedenle biz yüz bölgesinde alexandrite lazer kullanmayız. Sonuç olarak doktorların yönettiği profesyonel merkezlerde bu tür sorunları yaşamazsınız.

Lazer Epilasyon Yüze Zarar Verir Mi?

Soru: Yüzüme lazer yaptıracağım. Fakat bazı sitelerde leke, yanık ile ilgili şikayetler okudum.Lazer epilasyon yüze zarar verir mi?

Buse*** Fenerbahçe İstanbul Mayıs 2022

Daphne Lazer: Öncelikle lazer kıl köklerini ısı etkisi ile yakar. Bu nedenle cilde zarar vermez. Fakat bilinçsiz uygulamalar maalesef bu tür sorunlara neden olur. Örneğin dört mevsim lazer yapıyorum reklamları yapan salonlar görüyorsunuz. Bunlar son derece bilinçsiz kurumlardır. Çünkü bronz tende lazer yapmak tam bir bilinçsizliktir. Yapılırsa bu tür istenmeyen yan etkiler olur. Bu nedenle ayrıntılar ve detaylar çok önemlidir. Yani lazer profesyonel bir iştir. Yetkili sağlık kuruluşları dışında lazer yaptırmayın. Koyu ciltlerde yüksek doz bilinçsiz lazer uygulamaları yanıklara neden olur. Sonuç olarak özetle lazer epilasyon doğru merkezlerde yapılırsa yüze zarar vermez.

Bunlara da Göz Aıtn;

buz lazer mi alexandrite mı

Yüze Lazer Yaptıranların Yorumları

Daphne Bağdat Caddesi Lazer Epilasyon Merkezi