İkiz Lazer Epilasyon

İkiz Lazer Epilasyon
İkiz Lazer Epilasyon

İkiz Lazer Nedir?

Daphne lazer ekibi olarak size uygulamaya başladığımız yeni bir teknolojiyi tanıtmak istiyoruz. İkiz lazer epilasyon teknolojik olarak yeni üretilmiş farklı bir lazer epilasyon cihazıdır. Bu lazer cihazında  diode lazer (buz lazer) ve Aleksandrite lazer birleştirilmiştir. Yani tek başlıkta hem diode lazer hem de alexandrite lazer birlikte üretilip aynı anda uygulanıyor. Cihaz aynı anda hem alexandrite hamde diode lazer atışı yapıyor. İnmode firması tarafından üretilen bu lazer teknolojisi orijinal adıyla “DiolazeXL” olarak bilinmektedir. Bizde bu teknolojiye iki kardeş lazeri aynı anda bulundurduğu ve daha potansiyel bir etki yarattığı için “İkiz Lazer” ya da “ikiz lazer epilasyon” adını koyduk.

İkiz Lazerin Avantajı Nedir?

İkiz Lazerin Avantajı Nedir?
İkiz Lazerin Avantajı Nedir?

Bize lazer epilasyon öncesinde en çok sorulan sorulardan bazıları şöyle:

Diode lazer mi daha iyi Alexandrite lazer mi daha iyi?

Kimileri alexandrite lazer cihazı çok etkili diyor kimileri diode lazer (buz lazer) sizce hangisi daha iyi?

Buz lazer mi (diode lazer) yoksa Alexandrite lazer mi?

Hangi lazer cihazı daha iyi? Hangi lazer cihazı en iyisi?

İşte bu kafa karıştırıcı durumu giderecek yeni bir teknoloji üretilmiştir. Bu lazer başlığında hem diode hem de Alexandrite lazer birlikte üretiliyor. Böylece bu iki lazerede uygun kişilere bu cihaz uygulanabiliyor. Bu iki lazer dalga boyunun da enerjisi kullanılarak çok kuvvetli etki oluşturacak bir lazer birlikteliği söz konusudur.

Alexandrite lazer melanin pigmenti tarafından tutularak çok güçlü epilasyon yapar. Diode lazer ise Alexandrite lazerden daha derine inerek kıl köklerinde güçlü  etki oluşturur. İşte bu iki etkinin birleşimi ile çok daha güçlü bir etki meydana gelir. Bu nedenle ikiz lazer epilasyon teknolojisi mükemmel bir kombine epilasyon sağlar.

Bizim merkezlerimizde hem Alexandrite hem de diode lazer yani buz lazer kullanmaktayız. Şimdi bu ikisinin karışımı etkinliği daha da artıran ve uygun gördüğümüz kişilerde kullandığımız yeni bir lazer türü kullanmaya başladık.

İkiz Lazer Video

İkiz Lazer Epilasyonun Sonuçları Nasıl?

Bilimsel makalelerde üç seansta bile %72 gibi çok iyi sonuçlar alınmıştır. Altı seanslık uygulama çok daha yüksek oranda Bizim merkezlerimizde kullandığımız kişiler İkiz lazer epilasyon cihazından çok memnun kalıyor. Tüylerin diğer lazerlerden daha geç çıktığını ifade ediyorlar. Bizim gözlediğimiz sonuçlar bilimsel yayınlarla paraleldir. Çok iyi sonuçlar aldığımızı söyleyebiliriz. Aşağıda bilimsel makaleden aldığımız ve Pub Med sitesinde yayınlanan bir çalışmadan öncesi sonrası fotoğrafları paylaşmak istiyoruz.

İkiz Lazer Epilasyonun Sonuçları Nasıl?
Duo Lazer Epilasyonun Sonuçları Nasıl?

İkiz Lazer Daha Mı Az Ağrılı?

Maalesef değil. Diğer lazerler kadar ağrılı diyebiliriz. Lazer epilasyonda ağrıya neden olan şey kıl köklerinin yanması nedeniyle oluşan acıdır. Geçici ve hemen atıştan sonra kaybolur. İkiz lazer teknolojisinde iki güçlü lazer kombine kullanıldığından köklerde son derece güçlü bir etki oluşur. Bu nedenle diğerlerinden daha az ağrılı diyemeyiz. Fakat bu cihazın ütüleme modu da mevcuttur. Yani çok ağrı duyan kişilerde bu modda ağrısız epilasyon da yapabiliyoruz.

İkiz Lazer Nedir?
Duo Lazer Nedir?

İkiz Lazerde Buz Soğutma Var Mı?

Evet var. Aslında ikiz lazer, buz lazer ve diğer diode lazerlerle aynı şekilde safir başlığa sahiptir. Bu başlık cilde temas ettirilerek uygulanır. Jel sürüyoruz. Başlık cildi buz etkisiyle soğurtur.

Diolaze XL Kimlere Yapılır?

İkiz lazer epilasyon, Lazer epilasyona ihtiyaç duyan herkese yapılabiliyor. Ayrıca her bölgede etkilidir. Alexandrite lazerler koyu ciltlerde uygulanamazken ikiz lazer her cilt renginde uygulanır. Alexandrite lazerin uygun olmadığı yüz bölgesinde bile kullanabiliyoruz.

Clinicante Saç Ekimi

Daphne Lazer Epilasyon Merkezleri ,

Bağdat caddesi Daphne Lazer Epilasyon, Bakırköy Daphne Lazer Epilasyon.