Lazer Epilasyondan Sonra Cinsel İlişkiye Girilir Mi?

Lazer Epilasyondan Sonra Cinsel İlişkiye Girilir Mi?
Lazer Epilasyondan Sonra Cinsel İlişkiye Girilir Mi?

Sık Sorulan Sorular

Lazer epilasyon cinsel isteksizlik yapar mı?

Lazer epilasyon cinsel isteksizlik yapmaz. Bazen kıl köklerinde oluşan şişlik ve hassasiyet nedeniyle ilk 24 saat hassasiyet olabilmektedir. Bu nedenle bir isteksizlik olabilir. Fakat bu durum sadece bu saatler için geçerlidir. Yani daha sonrasında bu tür bir yan etkisi yoktur.

Buz lazer sonrası cinsel ilişkiye girilir mi?

Aslında diode lazer demek daha doğru olur. Çünkü buz lazer diye ayrı bir lazer yoktur. Diode lazerde diğer lazerler gibidir. Buz lazer Diode lazerdir. Yani belki ilk 24 saat içinde oluşabilecek hassasiyetten dolayı uzak durulabilir. Fakat bundan sonra hiçbir sakınca olmaz. Hassasiyet yoksa sorun olmaz.

Lazer epilasyondan sonra cinsel ilişki yasak mı?

Hayır yasak değil. Fakat ilk 24 saatte bölgede kızarıklık bazen çok az da olsa hassasiyet olabilir. Bu tür sıkıntılar yoksa cinsel ilişkiye girebilirsiniz.

Lazerden sonra deodorant kullanılır mı?

Lazerden sonra deodorant kullanmakta bir sakınca yoktur.

Lazer epilasyon yumurtalıklara zarar verir mi?

Kesinlikle lazer epilasyonun yumurtalıklara bir zararı yoktur. Zaten aslında yumurtalıklar karın içindedir. Lazer deri altına bile inemez. Dolayısıyla açıkça söylemek gerekirse isteseniz bile böyle bir zarar veremezsiniz.

Lazer epilasyonun testislere zararı olur mu?

Testis derisi üzerindeki kıllara da lazer epilasyon yapılır. Bunun testislere zararı yoktur. Çünkü lazer deri altına bile geçemez. Testislere ulaşması imkansızdır.

Lazer epilasyonun vajinaya bir zararı olur mu?

Vulva yani dış kısım küçük ve büyük dudakları içerir. Lazer sadece büyük dudaklara yani deri kısmına yapılır. Küçük dudaklarda kıl olmaz. Yani dış kısma yapılan lazerin zararı yoktur. Normal deri gibi düşünülmelidir. Vajen girişten sonraki kanaldır. Burada zaten kıl yoktur. Yani vajinaya lazer yapılmaz.

Lazer epilasyon sonrası cinsel ilişkiye girilir mi?

Aslında lazer epilasyon sonrası cinsel ilişkiye girmek yasak değildir. Çünkü lazer sadece kıl köklerini etkiler. Deriye yada cinsel organlara bir etkisi yoktur.

Lazer Epilasyondan Sonra Cinsel İlişkiye Girilir Mi?

Soru: Genital bölgeme lazer epilasyon yaptırdım. Altı seans paket satın aldım. Bugün ilk seansım yapıldı. Sanırım Alexandrite lazer uygulandı. Lazer epilasyon sonrası yapılacaklar hem sözlü hem yazılı olarak bana anlatıldı. Fakat cinsel ilişkiye girip girmemekle ilgili bir bilgi yoktu. Ben de biraz utangaç olduğum için soramadım. Lazer Epilasyondan Sonra Cinsel İlişkiye Girilir Mi?

Hülya  *** Silivri İstanbul Ocak 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Merhaba lazer epilasyon sonrası cinsel ilişkiye girmek hiçbir sıkıntı yaratmaz. Lazer epilasyon sadece kıl köklerini etki eder. Yani deri altına bile geçmez. Bu nedenle Cinsel organlar da herhangi olumsuz etki yaratmaz. Sanılanın aksine lazer epilasyon sonrası ılık duş almakta ya da soğuk duş almakta hiçbir sakınca yoktur. “Lazer yapılan bölgeye 24 saat su teması olmaması gerekir” bilgisi tamamen yanlış bir bilgidir. Lazer epilasyondan sonra sauna, hamam gibi çok sıcak ortamlara 48 saat gitmemekte fayda vardır. O bölgeyi kese yapılmamalıdır. En az bir hafta kese yapmamak gerekir. Bunlara dikkat edildiği sürece ılık suyla banyo yapmakta hiçbir sakınca yoktur. Sabun ya da şampuan da kullanılabilir.

Lazer epilasyon cinsel organa zarar verir mi?
Lazer epilasyon cinsel organa zarar verir mi?

Lazer Epilasyon Yaptıktan Sonra Duş Alınır Mı?

Soru: Cinsel ilişki sonrası duş almam gerekiyor. Lazer epilasyon yaptıktan sonra duş alınır mı?

Mehmet  *** Şaşkınbakkal İstanbul Şubat 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Cinsel ilişki sonrası kimileri dini sebeplerle kimileri temizlenme amacıyla duş alma ihtiyacı duyarlar. Lazer epilasyondan sonra duş almakta herhangi bir sakınca yoktur. Sadece aşırı sıcak olmayan bir duş önerilir. Özellikle o bölgede aşırı terlemeye neden olacak hamam sauna gibi yerler tercih edilmemelidir. Banyoda alınabilecek ılık bir duşun hiçbir sakıncası yoktur. Ayrıca bölgeye kese ya da peeling yapmamak gerekir.

Lazer Epilasyon Cinsel Organa Zarar Verir Mi?

Soru: Lazer epilasyon yaptıracağım ama tedirginim. Ben Henüz bekarım. Kimileri yumurtalıkları ve cinsel organlara yan etki yapabileceğini söylüyor. Genital bölgeme lazer epilasyon yaptırmaya karar verdim.  Lazer epilasyon cinsel organa zarar verir mi?

Ayşe  *** Avcılar İstanbul Mart 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Lazer epilasyon da kullanılan ışınlar iyonize değildir. Yani röntgen ışınları gibi ya da radyoterapi de kullanılan ışınlar gibi ışın değildir. Seçici olarak sadece kıl köküne etki ederler. Biz buna selektif fototermoliz kuralı diyoruz. Bu mekanizmadan dolayı aslında lazer epilasyon hiçbir organa zarar vermez. Kadın cinsel organı ve yumurtalıklar derinin altında karın içerisindedir. Aynı şekilde erkek cinsel organı ve testislerde üzerinde deri ve deri altı tabakaları vardır. Lazer ışınları deri altına bile geçmez. O yüzden istesek bile lazer epilasyon da cinsel organlara ya da yumurtalıkları zarar veremeyiz. Bu konuda endişe etmenize hiç gerek yok gönül rahatlığıyla genital bölge lazer yaptırabilirsiniz.

Lazer epilasyondan sonra ne zaman banyo yapılır?
Lazer epilasyondan sonra ne zaman banyo yapılır?

Lazer Epilasyondan Sonra Cinsel İlişkiye Girebilir Miyim?

Soru: Yakın zamanda lazer epilasyon yaptırdım. Birkaç gün sonra da düğünüm var. Lazer epilasyondan sonra cinsel ilişkiye girebilir miyim? Sakıncası var mı?

Sevgi  *** Göztepe İstanbul Temmuz 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Lazer epilasyondan sonra cinsel ilişkiye girmenin hiçbir sakıncası yoktur. Genital bölgede lazer sonrası aşırı kızarıklık aşırı hassasiyet olmadığı sürece cinsel ilişkiye girebilirsiniz.

Lazer Epilasyondan Sonra Ne Zaman Banyo Yapılır?

Soru: Ben temizlik konusunda çok hassas biriyim. Her gün mutlaka duş alırım. Lazer epilasyon her gün banyo yapmama engelleyecek mi? Lazer epilasyondan sonra ne zaman banyo yapılır?

Yağmur  *** Bağdat Caddesi İstanbul Nisan 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Merhaba lazer epilasyon banyo yapmanızı ya da duş almanızı engelleyecek bir uygulama değildir. Lazer epilasyondan sonra istediğiniz zaman banyo yapabilirsiniz. Sadece aşırı sıcak su kullanmamalısınız. Sabun ya da şampuan kullanmamızda da hiçbir sakınca yoktur. Yani lazer epilasyondan sonra istediğiniz zaman banyo yapabilirsiniz. Her gün banyo yapmanıza da hiçbir sakınca yoktur.

Lazer epilasyondan sonra kaç saat su Değmemeli?
Lazer epilasyondan sonra kaç saat su Değmemeli?

Cinsel İlişkiye Girsem Sakıncası Olur Mu?

Soru: Genital bölgeme lazer epilasyon yaptırdım. Yaklaşık bir hafta oldu. Lazer epilasyondan sonra birkaç gün süren hafif bir kaşıntı oldu. Bu normal mi? Şimdi cinsel ilişkiye girsem sakıncası olur mu?

Saime  *** Erenköy İstanbul Ocak 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Lazer epilasyon da kıl kökleri etkilendiği için bazen birkaç gün süren kaşıntı olabilir. Genellikle hafiftir. Ama sizi rahatsız edecek kadar kaşıntı olursa Antihistaminik bir krem kullanabilirsiniz. Lazer epilasyondan sonra cinsel ilişkiye girmenizde herhangi bir yasak yoktur.

Lazer Yumurtalık Kistine Zarar Verir Mi?

Soru:  Benim yumurtalıklarımda kist var. Hatta birkaç tane olduğunu söylediler. Çikolata kisti de deniyormuş. Lazer epilasyon yaptırmak istiyorum. Lazer yumurtalık kistine zarar verir mi?

Sezen  *** Beykoz İstanbul Mayıs 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Lazer epilasyonun yumurtalık kistlerine hiçbir etkisi olmaz. Olumlu ya da olumsuz hiçbir etkisi yoktur. Lazer sadece cilt yüzeyindeki kıllara etki eden bir uygulamadır. Lazer enerjisi deri altına bile geçmez. Bu nedenle karın içerisinde yer alan yumurtalıklara ulaşması imkansızdır. Lazer epilasyonun yumurtalıkları ya da yumurtalık kistlerine herhangi bir etkisi olmaz. Basit yumurtalık kisti ya da çikolata kisti gibi endometriozis kistleri hangi cinsten kist olduğu fark etmez. Lazer epilasyon hiçbir yumurtalık kistine zarar vermez.

Lazer Epilasyondan Sonra Kaç Saat Su Değmemeli?

Soru: Lazer epilasyon yaptırdım. Banyo yapmak istiyorum. İnternette 24 saat su değidirmemem gerektiği yazıyor. Bu doğru mu? Lazer epilasyondan sonra kaç saat su Değmemeli?

Hayriye  *** Çekmeköy İstanbul Haziran 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Lazer epilasyondan sonra bölgeye su değmemesini önerenler tamamen kulaktan dolma bilgilerle bunu yazıyorlar. Lazer epilasyon yapılan bölgeye su değmesinin hiçbir sakıncası yoktur. ılık ya da mevsime göre soğuk bir duş alabilirsiniz. Lazer epilasyon sonrası duş almanın ya da banyo yapmadan hiçbir sakıncası yoktur. 24 saat beklemenize gerek yoktur. İstediğiniz zaman banyo yapabilirsiniz. Duş alabilirsiniz.

Lazer Sonrası Cinsellik

Lazerden sonra cinsel ilişki yasak mı?

Hayır böyle bir yasak yoktur. Çünkü lazer sadece kılları etkiler. Bu nedenle cinsellikle hiçbir ilgisi yoktur. Yani lazerden sonra cinsel ilişki yasağı yoktur.

Lazerden sonra ilişkiye girilir mi?

Açıkça tıbbi olarak bir yasak yoktur. Yukarıda da söylediğimiz gibi lazer sadece kıl kökleri ile ilgilidir. Cilde zarar vermez. Cinsel organlara etkisi yoktur.

Lazer sonrası cinsellik etkilenir mi?

Hayır etkilenmez. Herhangi bir yasak yoktur. Bazı sitelerdeki yanlış bilgileri dikkate almayın. Konuyu bilmeyen kişiler tarafından yazılmış yasaklama yazılarıdır.

Lazer sonrası ilişkiye girilir mi?

Cinsel ilişki yasağı yoktur. Yani lazerden sonra cinsel ilişkiye girilebilir.

Testise lazer yapılır mı?

Erkek genital organları olan testis ve penise lazer yapmanın sakıncası yoktur. Yapılır. Sadece testis biraz daha hassastır. Yaparken nazik ve yavaş davranılmalıdır. Acı olmaması için soğuk uygulanır.

Hair Transplant