Alex Lazer Mi Buz Lazer Mi?

buz lazer mi alexandrite mı
buz lazer mi alexandrite mı

Hangi Lazer Daha İyi?

Buz lazer mi alexandrite mi daha etkili?

Diode lazer yani buz lazer olarak bilinen cihaz bilinen en iyi epilasyon lazerlerinden biridir. Aynı şekilde alexandirte lazerde çok etkilidir. Fakat önemli olan bu lazerlerin doğru şekilde kullanılmasıdır. Yani etkin dozlarda kullanılmazsa etkili olmazlar. Yanlış dozlar ise ciltte yanıklara neden olur. Bu nedenle profesyonellerin yani doktorların çalıştığı klinikleri tercih etmelisiniz.

Alexandrite lazer ve buz lazer arasındaki farklar nelerdir?

Teknik olarak alexandrite lazer 755 nm iken diode lazer 610 nm dalga boyundadır. Diode lazer daha derin ve ince kıllara etkilidir. Alexandrite lazerde koyu ve kalın kıllarda çok iyi sonuç verir. Aslında bu iki lazeri de birlikte kullanan bizim gibi merkezler tüm ihtiyaçlara cevap verir. Bizim merkezlerimizde doktorlar hangi lazere uygunsanız onunla lazer epilasyon yaparlar.

Buz lazer mi normal lazer mi daha iyi?

Bizim merkezlerimizde bu iki lazerde var. Bu nedenle biz çok tarafsız bir şekilde değerlendiriyoruz. Buz lazer aslında diode lazerdir. Ayrı bir lazer tipi değildir. Diode lazerler yüz, sırt ve kol bölgesinde hatta tüm vücutta etkilidir. Koyu ciltlerde bile kullanılabilir. Fakat alexandrite lazer bu bölgelerde ve koyu ciltlerde kullanılamaz. Alexandrite lazer alt bacak, genital, koltuk altı bölgelerinde pratik ve çok iyi sonuç veren bir lazerdir. Fakat en önemlisi bu lazerin yetkili profesyonel kişilerce uygulanmasıdır.

Buz Lazer iyi mı?

Genel olarak buz lazer diye bir lazer yoktur. Bunların tümü diode lazerdir. Lazerler doğru şekilde yapılırsa çok başarılıdır. Bizim merkezlerimizde kullandığımız başlıktan soğutmalı lazer yani buz lazer sonuçlarımız çok iyidir. Ama biz doktorların çalıştığı profesyonel bir merkeziz.

Alex Lazer Mi Buz Lazer Mi?

Başarıyı etkileyen birçok faktör vardır. Sadece lazerin tipi veya markası yeterli olmaz. Şüphesiz bunlarda önemlidir. Fakat en önemlisi kimin ve nasıl kullandığıdır. Ayrıca nerede yapıldığı da çok önemlidir. Bu nedenle profesyonel ve yetkisi olmayan merkezlerde lazer yaptırmayın.

Alex Lazer Mi Buz Lazer Mi?

En iyi lazer epilasyon cihazı hangisi?

Biz tüm merkezlerimizde hem alexandrite hem de diode lazer kullanıyoruz. Epilasyon için en iyi cihazlar bunlardır. Fakat bundan daha da önemlisi bu cihazların doğru kullanılmasıdır. Bunlar tıbbi cihaz sınıfında olup sadece doktorların bulunduğu kliniklerde uygulanmaktadır.

Diode buz lazer mi Alexandrite mı?

Buna karar vermek zordur. Size özel değerlendirme gerekir. Bazı insanlar diode lazerden bazı insanlar alexandrite lazerden daha iyi sonuç alır. Buna karar verecek kişi klinikte çalışan doktordur. Bu nedenle güvenilir bir merkezde lazer yaptırın.

En iyi lazer epilasyon buz lazer mi?

Hayır böyle bir genelleme yapmak doğru değildir. Buz lazer diye pazarlanan bir çok lazer diode lazer bile değildir. Bu nedenle güvenilir merkezlere başvurun. Doğru şekilde uygulandığında buz lazer yani diode lazer çok iyi sonuçlar verir.

Buz lazer yaptıranların yorumları?

Buz lazer aslında diode lazerdir. Çok bilinen ve en etkili olanlardan biri light sheer diode lazerdir. Light sheer diode lazer yaptığımız kişilerin neredeyse tamamında çok iyi sonuçlar aldık. Dolayısıyla diode lazer yaptıranların yorumları olumludur.

Alexandrite lazer kalıcı mı?

Evet alexandrite lazer kalıcı epilasyon yapar. Kıl kökündeki melanine en etkili cihazlardan biridir. Doğru şekilde uygulanırsa hızlı ve kalıcı sonuç alınır.

En İyi lazer epilasyon cihazı hangisi?

Alexandrite lazer mi buz lazer mi daha iyi?

Aslında iki lazeri de biz merkezlerimizde epilasyon için kullanıyoruz. İkisinden de memnunuz. Fakat siz hangi lazere uygunsunuz? Bu kararı bizim merkezlerimizde doktorlar size söyleyecekler. Ayrıca sadece bu yeterli olmaz. Aynı zamanda etkin ve doğru dozlarda kullanılırsa lazer etkili olur. Bu arada buz lazer diode lazerdir.

Buz lazer ve alexandrite farkı nedir?

Aslında buz lazer diode lazerdir. Diode lazer 810 nm dalga boyunda etkili bir epilasyon lazeridir. Bizim tüm merkezlerimizde buz lazer var. Alexandrite lazer de çok etkilidir. Alexandrite lazer ise 755 nm lazerdir. Bu lazerde bizim merkezlerimizde var. Önemli olan size hangi lazerin daha uygun olduğunu tespit etmektir. Buna bizim doktorlarımız karar verir.

Alexandrite lazerden sonra buz lazer yapılır mı?

Evet yapılabilir sorun olmaz. Ayrıca bazen alexandrite lazerle tüyler çok incelebilir. Bu durumlarda diode lazer çok iyi sonuç verir. Bizim merkezlerimizde bu iki lazerde mevcuttur.

Buz lazer mi alexandrite mı daha etkili?

Aslında kullandığımız bölgeye göre değişir. Diode lazerlerin avantajlı olduğu ve daha etkili olduğu bölgeler vardır. Alexandrite lazerin daha avantajlı kullanım alanı olan bölgelerde vardır. Biz bu nedenle iki lazeri de kliniklerimizde bulunduruyoruz.

Alexandrite buz lazer var mı?

Aslında ilginç olan buz lazer diye bir lazer çeşidi yok. Bu bir reklam sloganı. Epilasyon için 2 farklı lazer kullanıyoruz. Bunlar buz lazer adıyla popüler olan diode lazer ve diğeri ise alexandrite lazerdir. Alexandrite lazer hava soğutmalıdır. Bu lazerde oldukça soğuk hava üfler. Ama bu anlamda buz alexandrite lazer yoktur.

Buz lazer alexandrite farkı nedir?

Buz lazer bir markadır. Esasen diode lazerdir. Bu lazerin dalga boyu 810 nm dir. Alexandrite lazer ise 755 nm olan bir lazerdir. Alexandrite ve diode lazerin farklı kullanım alanları var. Bizim merkezlerimizde bu nedenle bu iki lazerde var. Size uygun olanı doktorumuz seçer.

Alexandrite Lazer Mi Buz Lazer Mİ?

Soru: Lazer epilasyona başlamak istiyorum. Çevremde kimileri buz lazer yaptır diyor, kimileri de Alexanderite lazer öneriyor. Sizce hangisi daha iyi? Alex lazer mi buz lazer mi?

Ayşe  *** İstinye İstanbul haziran 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Bu soru bize her zaman soruluyor. Aslında buz lazer yani diğer adıyla diode lazer şu günlerde popüler olsa da Alexandrite lazerde çok etkili bir lazerdir. İki cihazında kendine göre üstünlükleri vardır. Biz bu nedenle merkezlerimizde hem Alexandrite hem de diode lazer kullanıyoruz. Alexandrite lazer büyük bölgelerde oldukça hızlı ve etkili bir lazerdir. Deriye temas etmeden atış yapıyoruz. Bu nedenle bazı kişiler bu lazeri tercih eder. Ayrıca Alexandrite lazer kılları adeta yüzeyden buharlaştırır. Yani yakar. Bu nedenle seanstan sonra bölge pürüzsüz olur. Fakat Alex lazeri özellikle yüzde ve kol bölgesinde kullanmıyoruz. Çünkü kıllar da artışa neden olur. Buz lazer diğer adıyla diode lazer ise yüz bölgesinde ve kol bölgesinde de kullanılır. Koyu ciltlerde de buz lazer tercih ediyoruz. Fakat buz lazer Alexandrite lazerden biraz daha ağrılıdır. Bunun nedeni diode lazerin ciltte biraz daha derine inmesidir. Sizin sorunuza dönecek olursak sadece lazerin tipi yani çeşidi yeterli olmaz.  

Aynı zamanda kullanılan lazerin markası da önemlidir. Bazı teknoloji düşük cihazlar diode ya da Alexandrite olsa bile çok etkili değildir. Ayrıca bu lazerin kullanılan dozları kullanım şekli de çok önemlidir. Lazeri iyi bilen profesyoneller tarafından kullanılmalıdır. Güzellik salonlarında yaptıracağınız uygulamadan hangi lazer olursa olsun yeterince sonuç alamayabilirsiniz. Bu yüzden mutlaka profesyonel bir merkezde gitmelisiniz. Tercih edeceğiniz merkezde bizim merkezlerimizdeki gibi iki lazerde varsa yani hem alexandrite hem de diode lazer varsa sizin için en doğru seçenek olur.

Yüzüme Hangi Lazer Yaptırmalıyım?

Soru: Yüzüme lazer yaptırmak istiyorum. Genellikle diode lazer öneriyorlar. Kimileri buz lazer de diyor. Sizce yüzüme hangi lazer yaptırmalıyım?

Emine  *** Çubuklu İstanbul Temmuz 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Yüz bölgesinde en etkili lazer diode lazerdir. Buz lazer yüz bölgesinde hem ince hem de kalın kıllara kolaylıkla etki eder. Bu nedenle yüz bölgesinde diode lazer son günlerde popüler adıyla buz lazer kullanılmalıdır. Fakat Alexandrite lazer kesinlikle kullanılmamalıdır.

Yüzüme Hangi Lazer Yaptırmalıyım
Yüzüme Hangi Lazer Yaptırmalıyım

Hangi Lazer Daha Az Ağrılı?

Soru: Benim ağrı eşiğim çok düşük. Hangi lazer daha az Ağrılı? Alex lazer mi daha az ağrı yoksa buz lazer mi?

Fatma  *** Aşiyan İstanbul Ağustos 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Buz lazer diğer adıyla diode lazer başlığındaki soğutma nedeniyle bu adı almıştır. Soğuk ya da buz deride lokal anestezik etki yapar. Bu nedenle yapılan alanda daha az ağrı duymamıza neden olur. Fakat Alexandrite lazerde hava soğutma sistemi sayesinde aynı özelliklere sahiptir. Bizim tecrübemizi göre genellikle buz lazer alexandrite lazere göre daha ağrılıdır. Fakat çok yüksek korkacağınız bir ağrıdan bahsetmiyoruz. Çok hassassanız Alexandrite lazeri deneyebiliriz. Bizim merkezlerimizde bu iki lazer de bulunduğu için ikisini de test ederek size en uygun olanı tercih ederiz.

Buz Lazer Kılları Tamamen Yok Eder Mi?

Soru: Buz lazer kılları tamamen yok eder mi?

Defne  *** Galata İstanbul Eylül 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Buz lazer uygulamasından önce kıllar tam olarak kısaltılır. İlk seanstan sonra kılları gelmeden önce kendiniz evde kısaltabilirsiniz. Sadece ilk seanstan önce bizim kıl ve cilt yapınıza değerlendirmek için görmemiz gerektiğinden kılları kısaltmayın. Biz merkezimizde kendimiz kısaltırız. Lazer atışlarıyla kıl kökleri etkilenecektir. Etkilenen kılların bir kısmı yanar bir kısmı ise hafif uzar gibi olur dökülür. Bu nedenle seanstan sonra kılar büyük oranda yok olur.

Alexandrite lazer mi daha kalıcı buz lazer mi
Alexandrite lazer mi daha kalıcı buz lazer mi

Alexandrite Lazer Mi Daha Kalıcı Buz Lazer Mi?

Soru: Alexandrite lazer mi daha kalıcı buz lazer mi?

Zeynep  *** Haydarpaşa İstanbul Ekim 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Aleksandrite lazer ve buz lazer kalıcı epilasyon sağlayan lazerlerdir. Aslında bu lazerler tam olarak kıl köklerine etki ederek köklerin bir daha akıl üretmesini engeller. Kıl kökleri etkilendiğinden bu lazerlerin ikisi de aynı kalıcılık de epilasyon sağlar.

Buz lazer mi daha iyi Alex mi
Buz lazer mi daha iyi Alex mi

Buz Lazer Mi Daha İyi Alex Mi?

Soru: Buz lazer mi daha iyi Alex mi?

Aysel  *** Şaşkınbakkal İstanbul Kasım 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Hangi lazerin daha iyi olduğu yapılacak bölgeye, yapılacak kişinin cilt rengine, kıl rengine göre farklılıklar gösterir. Örneğin Yüz bölgesinde en iyi lazer diode lazer veya buz lazerdir. Fakat sadece lazerin çeşidi değil kullanılan cihazın markası bile  önemlidir. Yeni teknoloji özellikle gelişmiş batı ülkeleri tarafından üretilen lazerler daha başarılıdır. Ayrıca tüm bunlar da yetmez. Lazeri kullanan kliniğin tecrübesi de çok önemlidir. Lazer etkin ve yüksek dozlarda kullanılmazsa yeterli sonuç alınamaz. Yüksek dozlarda kullanırken cildinizi yakma ihtimali vardır. Bu nedenle klinikteki doktorun ve uzmanların bilgi ve tecrübeleri deneyimleri çok önemlidir. Biz hem diode lazerin hem de Alex lazerin birlikte kullanıldığı oldukça tecrübeli bir kliniğiz. Ayrıca uzman doktorlar tarafından yönetilmekteyiz. Bu nedenle bizim merkezlerimizde sizin cildinize kıl yapınıza en uygun lazerle en gelişmiş teknoloji ile ve en doğru dozlarda lazer yapılır.

Buz lazer mi alexandrite mı yorumlar ve sorularınızı toparlamaya çalıştık. Fakat sizin içim özel olan değerlendirmeyi doktorlarımız yapacak. Ancak bundan sonra sizin hangi lazere uygun olduğunuza karar vereceğiz.