Alex Lazer Mi Buz Lazer Mi?

5
(1)
Alex lazer mi Buz lazer mi?
Alex lazer mi Buz lazer mi?

Alexandrite Lazer Mi Buz Lazer Mİ?

Soru: Lazer epilasyona başlamak istiyorum. Çevremde kimileri buz lazer yaptır diyor, kimileri de Alexanderite lazer öneriyor. Sizce hangisi daha iyi? Alex lazer mi buz lazer mi?

Ayşe  *** İstinye İstanbul haziran 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Bu soru bize her zaman soruluyor. Aslında buz lazer yani diğer adıyla diode lazer şu günlerde popüler olsa da Alexandrite lazerde çok etkili bir lazerdir. İki cihazında kendine göre üstünlükleri vardır. Biz bu nedenle merkezlerimizde hem Alexandrite hem de diode lazer kullanıyoruz. Alexandrite lazer büyük bölgelerde oldukça hızlı ve etkili bir lazerdir. Deriye temas etmeden atış yapıyoruz. Bu nedenle bazı kişiler bu lazeri tercih eder. Ayrıca Alexandrite lazer kılları adeta yüzeyden buharlaştırır. Yani yakar. Bu nedenle seanstan sonra bölge pürüzsüz olur. Fakat Alex lazeri özellikle yüzde ve kol bölgesinde kullanmıyoruz. Çünkü kıllar da artışa neden olur. Buz lazer diğer adıyla diode lazer ise yüz bölgesinde ve kol bölgesinde de kullanılır. Koyu ciltlerde de buz lazer tercih ediyoruz. Fakat buz lazer Alexandrite lazerden biraz daha ağrılıdır. Bunun nedeni diode lazerin ciltte biraz daha derine inmesidir. Sizin sorunuza dönecek olursak sadece lazerin tipi yani çeşidi yeterli olmaz.  

Aynı zamanda kullanılan lazerin markası da önemlidir. Bazı teknoloji düşük cihazlar diode ya da Alexandrite olsa bile çok etkili değildir. Ayrıca bu lazerin kullanılan dozları kullanım şekli de çok önemlidir. Lazeri iyi bilen profesyoneller tarafından kullanılmalıdır. Güzellik salonlarında yaptıracağınız uygulamadan hangi lazer olursa olsun yeterince sonuç alamayabilirsiniz. Bu yüzden mutlaka profesyonel bir merkezde gitmelisiniz. Tercih edeceğiniz merkezde bizim merkezlerimizdeki gibi iki lazerde varsa yani hem alexandrite hem de diode lazer varsa sizin için en doğru seçenek olur.

Yüzüme Hangi Lazer Yaptırmalıyım?

Soru: Yüzüme lazer yaptırmak istiyorum. Genellikle diode lazer öneriyorlar. Kimileri buz lazer de diyor. Sizce yüzüme hangi lazer yaptırmalıyım?

Emine  *** Çubuklu İstanbul Temmuz 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Yüz bölgesinde en etkili lazer diode lazerdir. Buz lazer yüz bölgesinde hem ince hem de kalın kıllara kolaylıkla etki eder. Bu nedenle yüz bölgesinde diode lazer son günlerde popüler adıyla buz lazer kullanılmalıdır. Fakat Alexandrite lazer kesinlikle kullanılmamalıdır.

Yüzüme Hangi Lazer Yaptırmalıyım?
Yüzüme Hangi Lazer Yaptırmalıyım?

Hangi Lazer Daha Az Ağrılı?

Soru: Benim ağrı eşiğim çok düşük. Hangi lazer daha az Ağrılı? Alex lazer mi daha az ağrı yoksa buz lazer mi?

Fatma  *** Aşiyan İstanbul Ağustos 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Buz lazer diğer adıyla diode lazer başlığındaki soğutma nedeniyle bu adı almıştır. Soğuk ya da buz deride lokal anestezik etki yapar. Bu nedenle yapılan alanda daha az ağrı duymamıza neden olur. Fakat Alexandrite lazerde hava soğutma sistemi sayesinde aynı özelliklere sahiptir. Bizim tecrübemizi göre genellikle buz lazer alexandrite lazere göre daha ağrılıdır. Fakat çok yüksek korkacağınız bir ağrıdan bahsetmiyoruz. Çok hassassanız Alexandrite lazeri deneyebiliriz. Bizim merkezlerimizde bu iki lazer de bulunduğu için ikisini de test ederek size en uygun olanı tercih ederiz.

Buz Lazer Kılları Tamamen Yok Eder Mi?

Soru: Buz lazer kılları tamamen yok eder mi?

Defne  *** Galata İstanbul Eylül 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Buz lazer uygulamasından önce kıllar tam olarak kısaltılır. İlk seanstan sonra kılları gelmeden önce kendiniz evde kısaltabilirsiniz. Sadece ilk seanstan önce bizim kıl ve cilt yapınıza değerlendirmek için görmemiz gerektiğinden kılları kısaltmayın. Biz merkezimizde kendimiz kısaltırız. Lazer atışlarıyla kıl kökleri etkilenecektir. Etkilenen kılların bir kısmı yanar bir kısmı ise hafif uzar gibi olur dökülür. Bu nedenle seanstan sonra kılar büyük oranda yok olur.

Alexandrite lazer mi daha kalıcı buz lazer mi?
Alexandrite lazer mi daha kalıcı buz lazer mi?

Alexandrite Lazer Mi Daha Kalıcı Buz Lazer Mi?

Soru: Alexandrite lazer mi daha kalıcı buz lazer mi?

Zeynep  *** Haydarpaşa İstanbul Ekim 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Aleksandrite lazer ve buz lazer kalıcı epilasyon sağlayan lazerlerdir. Aslında bu lazerler tam olarak kıl köklerine etki ederek köklerin bir daha akıl üretmesini engeller. Kıl kökleri etkilendiğinden bu lazerlerin ikisi de aynı kalıcılık de epilasyon sağlar.

Buz lazer mi daha iyi Alex mi?
Buz lazer mi daha iyi Alex mi?

Buz Lazer Mi Daha İyi Alex Mi?

Soru: Buz lazer mi daha iyi Alex mi?

Aysel  *** Şaşkınbakkal İstanbul Kasım 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Hangi lazerin daha iyi olduğu yapılacak bölgeye, yapılacak kişinin cilt rengine, kıl rengine göre farklılıklar gösterir. Örneğin Yüz bölgesinde en iyi lazer diode lazer veya buz lazerdir. Fakat sadece lazerin çeşidi değil kullanılan cihazın markası bile  önemlidir. Yeni teknoloji özellikle gelişmiş batı ülkeleri tarafından üretilen lazerler daha başarılıdır. Ayrıca tüm bunlar da yetmez. Lazeri kullanan kliniğin tecrübesi de çok önemlidir. Lazer etkin ve yüksek dozlarda kullanılmazsa yeterli sonuç alınamaz. Yüksek dozlarda kullanırken cildinizi yakma ihtimali vardır. Bu nedenle klinikteki doktorun ve uzmanların bilgi ve tecrübeleri deneyimleri çok önemlidir. Biz hem diode lazerin hem de Alex lazerin birlikte kullanıldığı oldukça tecrübeli bir kliniğiz. Ayrıca uzman doktorlar tarafından yönetilmekteyiz. Bu nedenle bizim merkezlerimizde sizin cildinize kıl yapınıza en uygun lazerle en gelişmiş teknoloji ile ve en doğru dozlarda lazer yapılır.

İlişkili Yazılar

adetten kaç gün önce lazer yapılır

Buz lazer yaptıranların yorumları

Bağdat Caddesi Lazer Epilasyon Merkezi

 • Lazer Epilasyon

  İstenmeyen tüyleri almak için tıraş, cımbız veya ağda yapmaktan memnun değilseniz, Lazer Epilasyon sizin için mükemmel bir seçenek olabilir.


 • Yüze Lazer Epilasyon Yaptıranların Yorumları

  5 (3) Lazer Epilasyon Yaptıranlar Ne diyor? Diğer Sık Sorulanlar Yüze Diode Lazer Epilasyon Yaptıranların Yorumları Soru: Yüze Lazer Epilasyon Yaptıranların Yorumlarını merak ediyorum. Yüzüme lazer epilasyon yaptırdım. Dördüncü seanstayım. Oldukça başarılı oldu. Siz diode lazer yapılmasını önermiştiniz. Bu nedenle size teşekkür ederim. Sizce daha kaç seans gitmem gerekecek? Yüze Lazer Epilasyon Yaptıranların Yorumları nasıl? … Devamını oku…


 • Yüze Diod Lazer Yaptıranlar

  Yüze Diod Lazer Yaptıranlar

  5 (3) Yüz için Diode Lazer Epilasyon Yaptıranlar Yüze Diod Lazer Yaptıranlar memnun mu? Soru: Sizin internet sitenizi inceledim. Yüze Diod Lazer Yaptıranlar memnun mu diye size sormuştum. Yaklaşık 5 ay kadar önce lazere başladım. Sizin tavsiyelerinizle light sheer diod lazere başladım. Yüze diod lazer yaptıran biri olarak çok memnunum. Size teşekkür etmek istedim. Arkadaşlarımı … Devamını oku…


 • Diyot Lazer Hangi Kıl Tipine Uygundur?

  Diyot Lazer Hangi Kıl Tipine Uygundur?

  5 (3) Diyot Lazer Hangi Kıl Tipine Uygundur? Soru: Diode lazer yaptırmak istiyorum. Fakat gittiğim merkez tüylerimin uygun olmadığını söyledi. Diyot lazer hangi kıl tipine uygundur? Filiz*** Ataşehir İstanbul Mayıs 2022 Daphne Lazer: Diode lazer hem ince hem de kalın kıllarda etkili bir lazerdir. Siyah ve kalın kökler daha çok etkilenir. Yeterli dozlarda uygulanırsa ince … Devamını oku…


Bu Sayfa Size Yardımcı Oldu mu?

Tıklayın puan verin

Ortalama Puan 5 / 5. Oy Sayısı: 1

Henüz yorum yok. İlk oy veren siz olun!

Yorum yapın