Lazer Epilasyon İçin Kaç Seans Gerekli?

Epilasyon için kaç seans gerekli?

Lazer epilasyon için kaç seans yeterli?

Genellikle atı seans yapılan lazer epilasyon yeterlidir. Fakat doğru cihazlarla ve doğru dozlarla yapılmalıdır. Yani düşük dozlarla veya uygun olmayan lazerlerle yapılan işlemlerden fayda görmezsiniz.

Lazer epilasyon için ne kadar süre gerekecek?

Yaklaşık 6 seans gerekir. İki ay aralarla gelmeniz gerekecek. Bu durumda toplam 1 yıllık bir zamana ihtiyacınız var.

Lazer epilasyon için seans öncesi ağda yapmalı mıyım?

Hayır lazer epilasyondan önce özellikle kökleri koparan böyle bir yöntem kullanmayın. Epilatör de yapmayın. İlk seansa kıllar uzun şekilde gelin. Estetisyen arkadaşlarımız kısaltabilir.

Lazer epilasyon için hangi merkezi öneriyorsunuz?

Bizim gibi doktorların çalıştığı klinikleri öneriyoruz. Ayrıca yeterli cihaz çeşidi bulunması şarttır. Özellikle diode ve alexandrite lazerlerin birlikte bulunduğu merkezlerden en iyi sonuç alırsınız.

Lazer epilasyon için en etkili cihaz hangisi?

En etkili iki cihaz var. Bunlar diode ve alexandrite lazerlerdir. Fakat lazerler iyi olsa bile yeterli doz ayarlaması şarttır. Yoksa sonuç almanız zordur.

Lazer Epilasyon İçin Sorduklarınız

Alexandrite lazer kaç seansta biter?

Aynı diğer lazerlerde olduğu gibi altı seans yeterli olur. Fakat bu cihaz sadece profesyonel lazer merkezlerinde mevcuttur. Hem cihazın markası hem de kullanılan dozları önemlidir. Doktorların çalıştığı merkezler lazer epilasyon için en ideal merkezlerdir.

Yüz lazer epilasyon kaç seansta Biter?

Aslında yüz yapısı itibariyle diğer vücut bölgelerinden biraz farklıdır. Örneğin daha fazla ince kıl bulunur. Ayrıca bu bölgedeki kıllar hormonlara biraz fazla duyarlıdır. Tüm bu sebeplerle yüz bölgesinde 10 seans bazen biraz daha fazla seans gerekir. Ayrıca biz yüzde diode lazeri kullanıyoruz. Yüz bölgesi için en ideal lazer diode lazerdir.

Lazer kaç seansta biter?

Genellikle başarılı bir lazer uygulaması ortalama 6 seans sürer. Azda olsa kişisel farklar olabilir. Profesyonel merkezlerin ortalama sayıları bu şekildedir. Yüz lazeri ise ortalama 10 seanstır.

Bikini bölgesi lazer epilasyon kaç seansta biter?

Esasında lazere en iyi yanıt veren bölge bikini ve genital bölgedir. Çünkü bu bölgedeki kıl kökleri kalın ve güçlüdür. Güçlü, siyah ve kalın kıllar lazerden çok fazla etkilenir. Bu nedenle ortalama 6 seans bikini lazer epilasyonu için yeterli olur.

Lazer epilasyon kaç seansta kesin sonuç verir?

Aslında lazer ilk seanstan itibaren sonuç verir. Fakat tam sonuç için 6 seans uygulama gerekir.

Tüm vücut lazer kaç seansta biter?

Ortalama 6 seansta tüm vücut epilasyon biter. Yüz bölgesinde ise 10 seans gerekecektir.

Alexandrite lazer epilasyon kaç seansta biter?

Aslında en çok kullandığımız lazerlerden biridir. Özellikle koltukaltı, genital, bacak gibi bölgelerde çok fazla kullanırız. Alexandrite lazer genellikle 6 seansta biter. Doğru dozları uygulama çok önemlidir.

Yüz lazeri kaç seansta biter?

Genellikle yüz lazeri 10 seansta biter. Fakat kişisel farklar olabilir. Bizim merkezlerimizde diode lazerle ortalama 10 saat yeterli olmaktadır.

Lazer epilasyon ilk seansta etki eder mi?

Evet etki eder. Lazer epilasyon ilk seanstan itibaren kılları azaltır. Hatta ilk seansta en fazla azalma olur. Her seansta %20 kadar bir azalma beklemelisiniz.

Lazer Epilasyon İçin Kaç Seans Gerekli?

Soru: Birçok kişi lazer epilasyondan çok memnun. Forumlarda yaptıranların yorumlarını okudum. Çok olumlu görüşler yanında şikayetçi olanlarda var. Sizin gibi doktorların yönettiği merkezleri öneriyor herkes. Fakat kafama takılan sorulardan biri şu: Lazer epilasyon için kaç seans gerekli?

Sema   *** Ataşehir  İstanbul Ocak 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Sema Hanım Merhaba, Lazer epilasyon ortalama altı seans sürer. Şayet kıllar kalın ve koyu ise cilt rengi de buna göre açık ise daha hızlı sonuç alınır. Yani bölgedeki kıl yoğunluğu daha hızlı azalır. Fakat lazer epilasyon gelişim evresinde ki kılları etki ettiği için yine de altı seans gerekecektir. Son seanslar da yoğunluk ciddi anlamda azalır. Bu nedenle bizim paket önerilerimizi değerlendirebilirsiniz.

Tüylerden Tamamen Kurtulabilecek Miyim?

Soru: Tüylerden tamamen kurtulabilecek miyim? Gerçekten lazer epilasyonla tüyler biter mi? Ne kadar zaman alır? Lazer epilasyon kaç seans da biter?

Özgül  *** Şaşkınbakkal İstanbul Şubat 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Özgül Hanım Merhaba, Lazer epilasyon genellikle altı bazı durumlarda sekiz seansa kadar uzayabilir. Seansların ne kadar süreceği az da olsa kişisel farklılıklar gösterir. Bazı bölgelerde daha hızlı sonuç alınırken bazı bölgelerde daha yavaş sonuç alınır. Bunun nedeni kılların kalınlığı, koyu ya da açık olması gibi çeşitli nedenlerden kaynaklanır. Yüz bölgesi gibi hormonlara duyarlı bölgelerde ise ortalama on seans kadar gerekebilir. Bilindiği gibi lazer kalıcı epilasyon sağlar. Kıl köklerini etki eder.

Lazer epilasyon kaç seans da biter?
Lazer epilasyon kaç seans da biter?

Lazer Epilasyon Kaçıncı Seansta Sonuç Verir?

Soru: En az 6 seans gerekeceği söyleniyor. Bir seans sonra bile azalmaları fark ediyorum. Lazer epilasyon kaçıncı seansta sonuç verir?

Şengül *** Bakırköy İstanbul Mart 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Şengül HanımMerhaba, Lazeri epilasyon ilk seanstan itibaren etkisini gösterir. Lazer de kullanılan lazer enerjisi kıl köklerine etki eder. Bu sayede kalıcı epilasyon sağlar. Kıl köklerini ulaşan lazer ısı enerjisine dönüşür ve kıl kökünde fonksiyon kaybına neden olur. Lazerin etki edebilmesi için kılların gelişme yani büyüme aşamasında olması gerekir. Ayrıca kıl kökünün üretim yerine yakın olması gerekmektedir. Vücudumuzdaki kılların ancak yüzde 15-20’si büyüme aşamasındadır. Yeterli dozda uygulanırsa ilk seansta bile bu kıl kökleri etkilenir. Böylece uygulanan bölgede aşağı yukarı bu yüzde de bir azalma beklenir. Bir iki ay sonra yapılan ikinci seansta da aynı şekilde bir azalma beklenir. Yani lazer epilasyon ilk seanstan itibaren etkisini gösteren bir yöntemdir.

Lazer epilasyon kaçıncı seansta sonuç verir?
Lazer epilasyon kaçıncı seansta sonuç verir?

Lazer Epilasyonda En Hızlı Sonuç Nasıl Alınır?

Soru: Kısa süre sonra yurt dışına gideceğim. Çok zamanım yok. Lazer epilasyonda en hızlı sonuç nasıl alınır?

Serpil  *** Ataköy İstanbul Nisan 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Serpil Hanım Merhaba, Lazer epilasyondan hızlı sonuç almak istiyorsanız mutlaka seanslarımıza düzenli gidin. Düzensiz seanslarda süreç uzayacaktır. Yani toplam zaman uzayacaktır. Yoksa aralıklı yaptırmanın bir sakıncası yoktur. İkinci önemli konuda hangi lazerle yapılıyor ve hangi dozlarla yapılıyor? Çünkü etkin dozlarla yapılmayan lazerlerden sonra tüyler incelecektir. Bu nedenle istenen sonucun alınması uzayacaktır. Yani hem doğru lazerle yapılmalı hem de doğru dozda yapılmalıdır. Bu nedenle sadece doktorların kontrolünde olan merkezleri tercih etmenizi öneririz. Hem hızlı hem de tatmin edici bir sonuç almak istiyorsanız mutlaka profesyonel bir merkezi tercih edin.

Buz lazerde kaçıncı seanstan sonra etkisini gösterir?

Soru: Diode lazere buz lazerde deniyormuş. Kimi arkadaşım alexandrite lazerden de memnun. Sizin tüm merkezlerinizde buz lazer olduğunu duydum. Siz mutlaka bunu bilirsiniz. Buz lazerde kaçıncı seanstan sonra etkisini gösterir?

Demet *** Yeşilköy İstanbul Mayıs 2021

Daphne Lazer:

Yanıt:  Demet Hanım Merhaba bizim tüm merkezlerimizde hem diyot lazer yani buz lazer hem de Alexandrite lazer var. Bunlardan size hangisinin uygun olduğuna doktorlarımız karar veriyor. Aslında tüm lazerlerin etki mekanizması aynıdır. Bu nedenle tüm lazerler ilk seanstan itibaren etkisini gösterir.

Buz lazerde kaçıncı seanstan sonra etkisini gösterir?
Buz lazerde kaçıncı seanstan sonra etkisini gösterir?

Tüylerimde Belirgin Bir Azalma Yok

Soru: Ben yaklaşık 15 seanstır bir güzellik salonuna gidiyorum. IPL lazer kullandıklarını söylüyorlar. Tüylerimde belirgin bir azalma yok. Sizce ne yapmalıyım?

Aslı *** Maltepe İstanbul Haziran 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Aslı Hanım merhaba, öncelikle söylemeliyiz ki IPL bir lazer değildir. Yoğunlaştırılmış ışık kaynağıdır. Bir dereceye kadar epilasyon da etkilidir. Fakat lazerlerin yerini tutmaz. Bu nedenle net bir sonuç alamamanız çok normal. Doktorların kontrolünde ve lazer epilasyon uygulayan bir merkeze gitmenizi öneririz.

Lazer Kaç Seansta Biter

Alexandrite lazer kaç seansta biter?

Doğru dozlar ve doğru adaylar seçilirse alexandrite lazer çok etkili bir lazerdir. Bu nedenle alexandrite lazerin örneğin genital bölgede 6 seansta rahatlıkla biteceğini söyleyebiliriz.

Lazer epilasyon kaç seansta biter?

Lazer epilasyonda kişisel farklar olsa bile ortalama 6 seansta biter. Yüz bölgesinde biraz daha uzun sürer. Fakat sonuçlar kalıcıdır. Ayrıca ilk seanstan itibaren azalma başlar.

Bikini bölgesi lazer epilasyon kaç seansta biter?

Aslında en iyi sonuç alınan bölgedir. Bu nedenle çoğunlukla 6 seansta bikini bölgesindeki tüylerden kurtulursunuz.

Laser-Haarentfernung