Alexandrite Lazer Mi Diode Lazer Mi Yada Buz Lazer Mi?

Diode lazer Buz Lazer ile Yüz Uygulaması
Diode lazer Buz Lazer ile Yüz Uygulaması

Alexandrite Lazer Mi Yoksa Buz Lazer Mi Daha Etkili?

Soru: Alexandrite lazer mi yoksa buz lazer mi daha etkili?

Eylül *** Ankara İstanbul Ocak 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Eylül Hanım Merhaba, bu konuda çok fazla soru alıyoruz. Nedeni bir firmanın bildiğimiz diode lazeri, buz lazer adıyla agresif şekilde reklam konusu yapmasından kaynaklanıyor. Buz lazer yeni bir icat değil. Tüm diode lazerle başlıktan soğutmamalıdır. Bu nedenle ice lazer, buz lazer, soğuk lazer adı ile sanki yeni bir şeymiş gibi yerleşti. Bu arada bizim tüm merkezlerimizde diode lazer yani buz lazer mevcuttur. Bu cevabı bu lazeri kötülemek için yazmıyoruz. Sadece kafalardaki karışıklığı gidermek gerektiğini düşünüyoruz. Diode lazerler yani buz lazer etkili lazerledir. Bu lazerlerinde kendi içinde çok farklı markaları vardır. Araba markaları gibi düşünebilirsiniz. En etkili ve en çok kullanılanları Amerikan, İsrail, Kore ve Avrupa yapımı olanlardır. Aynı kurallar ve genellemeler alexandrite lazer için de geçerlidir. Bir başka önemli konu da cihazın size uygun dozlarda kullanılıp kullanılmadığıdır. Yani cihaz markası ve modeliyle ne kadar iyi olursa olsun kullanan merkez ve bu merkezin standartları sizin alacağınız sonucu etkiler.

En İyi Lazer Cihazı Hangisi?

Soru: En iyi lazer cihazı hangisi?

Ayfer  *** Kocaeli İstanbul Şubat 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Ayfer Hanım Merhaba, en iyi en etkili epilasyon lazerleri diode ve alexandrite lazerlerdir. Diode lazere ice lazer veya buz lazer diyenlerde vardır. Biz bu lazerlerin tipleri kadar markalarının da önemli olduğunu düşünüyoruz. Aynı tipte olan alexandrite lazer veya diode lazer aynı etkinliği ve aynı sonucu göstermeyebiliyor. Bu daha çok teknoloji farklılığından kaynaklanıyor. Özellikle ileri teknolojiye sahip ülkelerin lazerlerinin daha etkili ve daha kullanışlı olduğunu söyleyebiliriz. Fakat sadece iyi bir lazer olması her şeyi çözmez. Bu lazerin nasıl kullanıldığı da önemlidir. Yani kullanılan lazer dozları başarıyı etkiler. Yüksek dozlar daha etkilidir fakat cildi yakabilir. Bu nedenle bu hassas çizgiyi sağlamak gerekir. İşte bu nedenle lazer epilasyon uygulamaları sadece hekimlerin çalıştığı merkezler tarafından yasal olarak yapılabilmektedir.

Alexandrite lazer ile bacak lazer epilasyonu
Alexandrite lazer ile bacak lazer epilasyonu

Yüz İçin Alexandrite Lazer Mi Yoksa Buz Lazer Mi Daha Etkili?

Soru: Yüz için alexandrite lazer mi yoksa buz lazer mi daha etkili?

Gülay *** Adana İstanbul Mart 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Gülay Hanım Merhaba, alexandrite lazer kesinlikle yüz bölgesinde kullanılmamalıdır. Çünkü ince tüylerde artışa neden olabilir. Maalesef bazı merkezlerde sadece alexandrite lazer bulunduğundan tüm bölgelerde bu lazerle uygulama yapılmaktadır. Bu nedenle yüz bölgesin e lazer yaptırmak istiyorsanız diode lazer veya buz lazer olarak da bilinen lazerle işlem yaptırmalısınız.

Cilt Rengim Çok Koyu, Alexandrite Lazer Uygun Değil Dediler Doğru Mu?

Soru: Cilt rengim çok koyu, alexandrite lazer uygun değil dediler doğru mu?

Başak *** Bostancı İstanbul Nisan 2021

Darphane Lazer:

Yanıt: Başak Hanım Merhaba, evet doğru. Bunun nedeni alexandrite lazerin melanin ismindeki madde tarafından fazla tutulması ve bu maddenin cilt rengimizi sağlayan ana madde olmasından kaynaklanıyor. Şayet ciltte melanin fazla ise cilt koyu oluyor. Cilt açık ise melanin deride daha az bulunuyor. Melanin ciltte lazer enejisini tutup ısı artışına, leke veya yanıklara bile neden olabilir. Koyu bir cildiniz varsa en iyi seçenek diode lazerlerdir. Diode lazerler buz lazer, ice lazer de denilmektedir.

Light sheer diode lazer buz lazer ile yüz lazer epilasyonu
Light sheer diode lazer buz lazer ile yüz lazer epilasyonu

Alexandrite Lazer Mi Yoksa Diode Lazer Mi Daha Çok Acıtır?

Soru: Alexandrite lazer mi yoksa diode lazer mi daha çok acıtır?

Didem  *** Kozyatağı İstanbul Mayıs 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Didem Hanım Merhaba, bu lazerlerin ikisi de kıl köklerine etki eder. Kıl kökü etkilenirken sanki hafif bir iğne batması hissi olabilir. Kimileri bunu çamaşır lastiğinin cilde çarpması diye de tarif ediyor. Ama oluşan açı çok geçicidir. Her iki lazer içinde ağrı neredeyse aynı düzeydedir. Kıl kökleri kalın ve çok koyu ise özellikle ilk seansta biraz daha fazla hissedilebilir. Çok acı duyan kişilerde öncesinde lokal anestezik kremler kullanılabilir. İşlem sonrası uygulanan buz ağrıyı tamamen yok eder. Çok hassas kişilerde lazer epilasyon işlemi biraz daha yavaş yapılırsa tolerans artar.

Genital Bölge Yaptıracağım Alexandrite Lazer Mi Yoksa Buz Lazer Mi Tercih Etmeliyim?

Soru: Genital bölge yaptıracağım alexandrite lazer mi yoksa buz lazer mi tercih etmeliyim?

Fatoş *** Kadıköy İstanbul Haziran 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Fatoş Hanım Merhaba, iki lazerde genital bölgede çok etkilidir. Kıllar bu bölgede daha sert ve kökler kuvvetlidir. Bu nedenle genital bölgede lazer başarılıdır. Alexandrite lazer kolay kullanıldığı için daha çok tercih ediliyor. Fakat streç kullanarak ve hijyen koşullarına dikkat edilerek buz lazer yani diode lazerin kullanılmasında hiçbir sakınca olmaz.

Alexandrite lazer ile koltukaltı lazer epilasyonu
Alexandrite lazer ile koltukaltı lazer epilasyonu

Koltukaltı Lazer Yaptıracağım Sizce Hangi Lazer Daha İyi?

Soru: Koltukaltı lazer yaptıracağım sizce hangi lazer daha iyi?

Melahat *** Esenler Ocak 2022

Daphne Lazer:

Yanıt: Melahat Hanım merhaba, koltukaltları lazerlerin en etkili olduğu bölgelerdendir. Fakat maalesef başlangıçta doğru doz uygulanmazsa kıllar incelir ve daha sonra tamamını yok etmek zorlaşır. Bu nedenle ikisi de kullanılabilir fakat doğru dozda kullanılmalıdır. Yani alexandrite lazer veya buz lazer, diode lazer olabilir ama doğru merkezde başlamalısınız.

Ataşehir Lazer Epilasyon

Yorum yapın