Tüm Vücut Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Tüm vücut lazer epilasyon nasıl yapılır?
Tüm vücut lazer epilasyon nasıl yapılır?

Tüm Vücut Lazer Nasıl Yapılır?

Soru: Tüm vücut lazer epilasyon nasıl yapılır? Tüm vücudu maalesef epilasyon yaptırmak istiyorum. Ne kadar sürüyor? Canım yanar mı? Kaç seans gelmedim? Genel olarak tüm vücut lazer epilasyon nasıl yapılır bilgi almak istiyorum?

Aysel *** Ortaköy İstanbul Haziran 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Bizim lazer merkezlerimizde öncelikle doktor kıl ve cilt yapınızı inceler. Eğer lazer epilasyon için uygunsanız doktorumuz sizin için en uygun cihazı ve dozu seçer. Daha sonra bölgedeki küçük bir alana test atışları yapıyoruz. Test atışını genellikle cildiniz için riskli bir durum söz konusuysa tercih ediyoruz. Daha sonra bölgedeki tüm kılları tıraş makinesi yardımıyla kısaltıyoruz. Koruyucu gözlükler takıyoruz ve bölgeyi işaretliyoruz. Daha sonra lazer işlemine başlıyoruz. Tek tek atışlar yapılarak tüm bölgeyi boşluk kalmayacak şekilde tarıyoruz. Lazer epilasyon oldukça hızlı bir uygulamadır. Şöyle ki koltuk altları yaklaşık 3–4  dakikada biter. Tüm vücudun epilasyonu ise 1,5 saat kadar zaman alır. Tüm vücut bizim merkezlerimizde koltukaltı, genital, tüm bacak ve yatım alt kolu kapsar. Seans aralıklarımız vücut bölgeleri için iki ayda birdir.

Koltuk Altı Bölgesine Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Soru: Koltuk altı bölgesine lazer epilasyon nasıl yapılır?

Arzu *** Bebek İstanbul Temmuz 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Koltuk altı bölgesindeki kılları önce tıraş makinasıyla kısaltıyoruz. Daha sonra ıslak mendille bölgeyi temizliyoruz. Sonra Alexandrite ya da diode lazer ya da buz lazer ile iki koltuk altı da tarıyoruz. İşlem en fazla 5 dakika sürer. Koltukaltı lazer epilasyon en iyi sonuç alınan lazer epilasyon uygulamalarından birdir.

Koltuk altı bölgesine lazer epilasyon nasıl yapılır?
Koltuk altı bölgesine lazer epilasyon nasıl yapılır?

Bacak Bölgesine Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Soru: Bacak bölgesine lazer epilasyon nasıl yapılır?

Ayten *** Aksaray İstanbul Temmuz 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Bacak bölgesine epilasyon yapılmadan önce bacak kılları tıraş makinasıyla kısaltıyoruz. Kısaltma sonrasında beyaz kalemle bölgeler işaretliyoruz. Sonra Alexandrite, diode veya buz lazerden biriyle doktorun sizin için seçtiği dozlarla uygulama yapıyoruz. Daha sonra Lazer ile bölgeyi tek tek atış yaparak tarıyoruz. Bu işlem yaklaşık 45 dakika 1 saat sürer.

Genital Bölge Lazer Epilasyonu Nasıl Yapılır?

Soru: Genital bölge lazer epilasyonu nasıl yapılır?

Fatma *** Şehremini İstanbul Eylül 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Genital bölge lazer epilasyon öncesi bölgedeki kılları kısaltıyoruz. Biz merkezimizde tıraş makinesi kullanıyoruz. Fakat genellikle evde 4-5 gün öncesinden kendiniz kısaltırsanız işlemler daha hızlı yürür. Bu bölgede jiletle kısaltmanın sakıncası olmaz. Genital bölge için alexandrite, diode yani buz lazerden size uygun olanını seçiyoruz. Bundan sonra size uygun doz ayarlıyoruz.

Bacak bölgesine lazer epilasyon nasıl yapılır?
Bacak bölgesine lazer epilasyon nasıl yapılır?

Vajina Bölgesine Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Soru: Vajina bölgesine lazer epilasyon nasıl yapılır?

Hülya *** Yeşilköy İstanbul Ekim 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Vajina bölgesinde küçük dudaklar diye tanımlanan vajinanın giriş kısmına çok yakın olan bölgeye lazer uygun değildir. Aslında zaten o bölgede hemen hemen hiç kıl yoktur. Fakat pubis denilen  üst kısma ve büyük dudaklar adı verilen yan kısımlara lazer epilasyon yapıyoruz. Uygulamadan önce kılar makineyle kısaltıyoruz. Daha sonra diode lazer, buz lazer veya Alexandrite lazerden size en uygun olanını seçiyoruz . En etkili dozları ayarlıyoruz. En sonunda bölgeyi boşluk kalmayacak şekilde tarıyoruz.

Tüm vücut lazer nasıl yapılır?
Tüm vücut lazer nasıl yapılır?

Epilasyon Nedir Nasıl Yapılır?

Soru: Epilasyon nedir nasıl yapılır?

Sevilay *** Adana Ocak 2022

Daphne Lazer:

Yanıt: Epilasyon kalıcı ve geçici epilasyon olarak iki şekildedir. Ayrıca geçici epilasyona depilasyon da diyoruz. Kısa sürelidir ve en fazla bir ay kadar sonra kıllar tekrar çıkar. Geçici epilasyon, ağda, cımbız, epilatör, tıraş makinesi, jilet veya tüy dökücü kremlerle yapılan işlemlerdir.

Kalıcı epilasyon ise lazer epilasyondur. Lazer enerjisi kıl köklerini etkiler. Kıl kökleri kılı üreten ana yapıdır. Lazerden sonra bu yapıyı etkiliyoruz ve epilasyon kalıcı hale geliyor. Çoğunlukla Kalıcı epilasyon için kullanılan cihazlar alexandrite lazer, diode lazer ve buz lazerdir.

Ataşehir Lazer Epilasyon

 • Lazer Epilasyon

  İstenmeyen tüyleri almak için tıraş, cımbız veya ağda yapmaktan memnun değilseniz, Lazer Epilasyon sizin için mükemmel bir seçenek olabilir.

 • Alex Lazer Mi Buz Lazer Mi?

  Alexandrite Lazer Mi Buz Lazer Mİ? Soru: Lazer epilasyona başlamak istiyorum. Çevremde kimileri buz lazer yaptır diyor, kimileri de Alexanderite lazer öneriyor. Sizce hangisi daha iyi? Alex lazer mi buz lazer mi? Ayşe  *** İstinye İstanbul haziran 2021 Daphne Lazer: Yanıt: Bu soru bize her zaman soruluyor. Aslında buz lazer yani diğer adıyla diode lazer … Devamını oku…

 • Yüze Lazer Epilasyon Yaptıranların Yorumları

  Lazer Epilasyon Yaptıranlar Ne diyor? Diğer Sık Sorulanlar Yüze Diode Lazer Epilasyon Yaptıranların Yorumları Soru: Yüze Lazer Epilasyon Yaptıranların Yorumlarını merak ediyorum. Yüzüme lazer epilasyon yaptırdım. Dördüncü seanstayım. Oldukça başarılı oldu. Siz diode lazer yapılmasını önermiştiniz. Bu nedenle size teşekkür ederim. Sizce daha kaç seans gitmem gerekecek? Yüze Lazer Epilasyon Yaptıranların Yorumları nasıl? Filiz  *** … Devamını oku…

 • Lazer Epilasyona Ara Verilirse Sonuç Değişir Mi?

  Lazer Epilasyona Ara Verilir Mi? Soru: Lazer Epilasyona ara verilirse sonuç değişir mi? Aslında lazer epilasyona başladım ve hamilelik araya girdi. Yaklaşık iki yıl ara vermiş oldum. Tekrar baştan mı başlayacağım? Ayşe   *** Üsküdar  İstanbul Ocak 2021 Daphne Lazer: Yanıt: Ayşe Hanım Merhaba, gerçekten çok önemli bir soru. Birçok kadın hamilelik nedeniyle ara vermek zorunda … Devamını oku…

Yorum yapın