Tüm Vücut Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Tüm vücut lazer epilasyon nasıl yapılır?
Tüm vücut lazer epilasyon nasıl yapılır?

Tüm Vücut Lazer

Lazer epilasyon nasıl uygulanır?

Aslında iki farklı lazer tipi vardır. Bir tanesi alexandrite lazer olup hava üflemelidir. Yaklaşık 3-4 cm yukardan cilde dik uygulanır. Atışlar yapılarak cilt taranır. Diode lazerde ise cilde jel sürülür. Jel üzerinden cilde başlık temas ettirilerek lazer atışları yapılır.

Tüm vücut lazer epilasyon yaptıranların yorumları nasıl?

Biz merkezlerimizde farklı tüy ve cilt için farklı lazerler kullanıyoruz. Alexandrite ve diode lazerlerle işlem yapıyoruz. En doğru lazerlerle ve en doğru şekilde işlem yapıldığından tüm vücut lazer epilasyon yaptıranlar memnun. Özellikle yüz, kol ve sırt gibi diode lazere ihtiyaç olan bölgelerde lazer seçimi önemlidir.

Tüm vücut lazer epilasyon ne kadar sürer?

Genellikle tüm vücut lazer 1.5- 2 saat kadar sürer. Bizim kullandığımız lazerler oldukça hızlıdır. Bu nedenle tüm vücut lazeri kısa sürede yapabiliyoruz.

Makata lazer epilasyon yapılır mı?

Makat bölgesine lazer epilasyon yapmakta sakınca yoktur. Bu bölgede kıl ve cilt tipine uygun lazeri seçiyoruz. Bu amaçşa diode veya alexandrite lazer kullanıyoruz.

Lazer epilasyon ne giyilir?

Lazer öncesinde rahat kıyafetler seçerseniz iyi olur. Soyunmanız ve giyinmeniz daha kolay olur. Ayrıca ekstra iç çamaşır gerekmez.

Vücudun hangi bölgelerine lazer yapılmaz?

Göz bölgesine, kaşlara, kulak içine ve burun içine lazer yapılmaz. Göze yakın yerlere epilasyon yapılacaksa koruyucu metal gözlüklerle göz korunmalıdır.

Lazer tüm vücut kaç TL?

2022 yılı itibariyle tüm vücut lazer epilasyon fiyatımız 1919 TL dir.

Lazer epilasyon tüm vücut nereleri kapsıyor?

Bizim merkezlerimizde kadın tüm vücut epilasyon şunları kapsar; tüm bacak, tüm genital, bikini, makat, koltukaltı ve yarım alt kol. Ayrıca tüm yüzü ve boyunu da içeren ayrıca bir tüm vücut paketimiz de var.

Tüm vücut lazer epilasyon kalıcı mı?

Evet lazerlerle epilasyon kalıcıdır. Biz alexandrite ve diode lazerlerle tüm vücut kalıcı epilasyon yapıyoruz.

Sık sorulanlar

Her tüm vücut lazer öncesi jilet şart mı?

İlk seansta kıl yapınızı değerlendirmek isteriz. Bu nedenle ilk kez gelirken kılları olduğu gibi bırakın. Fakat sonraki seanslarda seanstan 4-5 gün önce kısaltma yapın. Böylece işlemleriniz kısa sürer. Ayrıca zamandan tasarruf etmiş olursunuz.

Tüy olmayan yere lazer yapılır mı?

Hayır yapılmaz. Gerek yoktur. Bir işe yaramaz. Ayrıca dövme ve benlerin olduğu yere de lazer yapılmaz.

Ağda mı daha iyi yoksa lazer mi?

Hiç şüphe yok ki lazer ağdaya göre çok daha iyi bir yöntemdir. Ayrıca ağda geçici epilasyon yapar. Kalıcı ve ömür boyu çözüm için lazer epilasyonu öneriyoruz.

Ünlüler tüylerini nasıl alıyor?

Aslında bizim bildiğimiz bir çok ünlü kadın da lazer epilasyonu tercih ediyor. Çünkü lazer epilasyon kalıcı çözüm sunuyor. Bu nedenle lazer zamandan tasarruf sağlıyor. Ayrıca her ay ağda gibi travmatik bir yönteme mecbur kalınmıyor.

Kadınlarda çene altı tüyleri neden çıkar?

Yüz bölgesi kadın ve erkekte hormona hassas bölgesidir. Erkeklik hormonu testosteron kadında artarsa çene ve yüzde tüylenme olur.

En iyi lazer epilasyon cihazı hangisi?

Aslında en iyi epilasyon cihazları profesyonel merkezlerin kullandıklarıdır. Bizim merkezlerimizde alexandrite ve diode lazer cihazları kullanıyoruz. Sadece cihazın iyi olması elbette yetmez. Bunun yanında merkezin tüm prosedürleri de önemli derecede etkilidir.

Lazer epilasyon tüm vücut kaç ayda biter?

Genellikle bir yıl kadar sürer. Düzenli aralıklarla gelmeniz gerekir. Yani yaklaşık 2 ayda bir gelirseniz tüm vücut lazer epilasyon 12 ayda biter.

Tüm Vücut Lazer Nasıl Yapılır?

Soru: Tüm vücut lazer epilasyon nasıl yapılır? Tüm vücudu maalesef epilasyon yaptırmak istiyorum. Ne kadar sürüyor? Canım yanar mı? Kaç seans gelmedim? Genel olarak tüm vücut lazer epilasyon nasıl yapılır bilgi almak istiyorum?

Aysel *** Ortaköy İstanbul Haziran 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Bizim lazer merkezlerimizde öncelikle doktor kıl ve cilt yapınızı inceler. Eğer lazer epilasyon için uygunsanız doktorumuz sizin için en uygun cihazı ve dozu seçer. Daha sonra bölgedeki küçük bir alana test atışları yapıyoruz. Test atışını genellikle cildiniz için riskli bir durum söz konusuysa tercih ediyoruz. Daha sonra bölgedeki tüm kılları tıraş makinesi yardımıyla kısaltıyoruz. Koruyucu gözlükler takıyoruz ve bölgeyi işaretliyoruz. Daha sonra lazer işlemine başlıyoruz. Tek tek atışlar yapılarak tüm bölgeyi boşluk kalmayacak şekilde tarıyoruz. Lazer epilasyon oldukça hızlı bir uygulamadır. Şöyle ki koltuk altları yaklaşık 3–4  dakikada biter. Tüm vücudun epilasyonu ise 1,5 saat kadar zaman alır. Tüm vücut bizim merkezlerimizde koltukaltı, genital, tüm bacak ve yatım alt kolu kapsar. Seans aralıklarımız vücut bölgeleri için iki ayda birdir.

Koltuk Altı Bölgesine Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Soru: Koltuk altı bölgesine lazer epilasyon nasıl yapılır?

Arzu *** Bebek İstanbul Temmuz 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Koltuk altı bölgesindeki kılları önce tıraş makinasıyla kısaltıyoruz. Daha sonra ıslak mendille bölgeyi temizliyoruz. Sonra Alexandrite ya da diode lazer ya da buz lazer ile iki koltuk altı da tarıyoruz. İşlem en fazla 5 dakika sürer. Koltukaltı lazer epilasyon en iyi sonuç alınan lazer epilasyon uygulamalarından birdir.

Koltuk altı bölgesine lazer epilasyon nasıl yapılır?
Koltuk altı bölgesine lazer epilasyon nasıl yapılır?

Bacak Bölgesine Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Soru: Bacak bölgesine lazer epilasyon nasıl yapılır?

Ayten *** Aksaray İstanbul Temmuz 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Bacak bölgesine epilasyon yapılmadan önce bacak kılları tıraş makinasıyla kısaltıyoruz. Kısaltma sonrasında beyaz kalemle bölgeler işaretliyoruz. Sonra Alexandrite, diode veya buz lazerden biriyle doktorun sizin için seçtiği dozlarla uygulama yapıyoruz. Daha sonra Lazer ile bölgeyi tek tek atış yaparak tarıyoruz. Bu işlem yaklaşık 45 dakika 1 saat sürer.

Genital Bölge Lazer Epilasyonu Nasıl Yapılır?

Soru: Genital bölge lazer epilasyonu nasıl yapılır?

Fatma *** Şehremini İstanbul Eylül 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Genital bölge lazer epilasyon öncesi bölgedeki kılları kısaltıyoruz. Biz merkezimizde tıraş makinesi kullanıyoruz. Fakat genellikle evde 4-5 gün öncesinden kendiniz kısaltırsanız işlemler daha hızlı yürür. Bu bölgede jiletle kısaltmanın sakıncası olmaz. Genital bölge için alexandrite, diode yani buz lazerden size uygun olanını seçiyoruz. Bundan sonra size uygun doz ayarlıyoruz.

Bacak bölgesine lazer epilasyon nasıl yapılır?
Bacak bölgesine lazer epilasyon nasıl yapılır?

Vajina Bölgesine Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Soru: Vajina bölgesine lazer epilasyon nasıl yapılır?

Hülya *** Yeşilköy İstanbul Ekim 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Vajina bölgesinde küçük dudaklar diye tanımlanan vajinanın giriş kısmına çok yakın olan bölgeye lazer uygun değildir. Aslında zaten o bölgede hemen hemen hiç kıl yoktur. Fakat pubis denilen  üst kısma ve büyük dudaklar adı verilen yan kısımlara lazer epilasyon yapıyoruz. Uygulamadan önce kılar makineyle kısaltıyoruz. Daha sonra diode lazer, buz lazer veya Alexandrite lazerden size en uygun olanını seçiyoruz . En etkili dozları ayarlıyoruz. En sonunda bölgeyi boşluk kalmayacak şekilde tarıyoruz.

Tüm vücut lazer nasıl yapılır?
Tüm vücut lazer nasıl yapılır?

Epilasyon Nedir Nasıl Yapılır?

Soru: Epilasyon nedir nasıl yapılır?

Sevilay *** Adana Ocak 2022

Daphne Lazer:

Yanıt: Epilasyon kalıcı ve geçici epilasyon olarak iki şekildedir. Ayrıca geçici epilasyona depilasyon da diyoruz. Kısa sürelidir ve en fazla bir ay kadar sonra kıllar tekrar çıkar. Geçici epilasyon, ağda, cımbız, epilatör, tıraş makinesi, jilet veya tüy dökücü kremlerle yapılan işlemlerdir.

Kalıcı epilasyon ise lazer epilasyondur. Lazer enerjisi kıl köklerini etkiler. Kıl kökleri kılı üreten ana yapıdır. Lazerden sonra bu yapıyı etkiliyoruz ve epilasyon kalıcı hale geliyor. Çoğunlukla Kalıcı epilasyon için kullanılan cihazlar alexandrite lazer, diode lazer ve buz lazerdir.

Ataşehir Lazer Epilasyon

“Tüm Vücut Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?” üzerine bir yorum

Yorumlar kapalı.