Lazer Epilasyon Kontrol Seansı Gerekli Midir?

Ayşe *** Kadıköy İstanbul Aralık 2020

Soru: Merhaba, bazı merkezler kontrol seansı yaparken bazıları ise önermiyor. Bu konuda kafam karıştı. Sizin fikriniz nedir. Yani sizce yapılmalı mı yapılmamalı mı?

Daphne Lazer:

Yanıt: Ayşe Hanım merhaba, seansınız dikkatli bir şekilde profesyonel kişilerce yapılmışsa kontrol seansına ihtiyaç olmaz. Fakat nadiren büyük bölgelerde gözden kaçan alanlar olabilir. Bu durumda kontrol seansı yapılabilir. Fakat 15 günü geçirmemek gerekir. Yani kontrol seansı lazer epilasyon için gerekli ve zorunlu olmayan bir uygulamadır. Gerekirse yapılır gerekmezse yapılmasının hiçbir anlamı yoktur.

Ece *** Sancaktepe İstanbul Mart  2021

Soru: Kontrol seansına gideceğim fakat bunun için bir ücret ödemem gerekiyor mu?

Daphne Lazer:

Yanıt: Ece Hanım Merhaba, biz normalde kontrol seansı yapmıyoruz. Fakat buna ihtiyaç olduğu durumlarda yapılan kontrol seansından ücret almıyoruz. Yani kontrol seansları ücretsiz yapılmaktadır.

Burcu *** Çankaya Ankara Ocak 2021

Soru: Merhaba, kontrol seansı için görüşünüzü almak istiyorum. Gittiğim merkez çağırıyor fakat genellikle tam ve titiz tarandığı için çok az atışa ihtiyaç oluyor. Kontrol seansına gitmem şart mı?

Daphne Lazer:

Yanıt: Burcu Hanım kesenlikle haklısınız. Kontrol seansı şayet iyi bir tarama yapılmışsa zaten gereksizdir. Bizce kontrol seansına girmemiş olmak kayıp sayılmaz. Zaten ihtiyacınız da yok. Biz merkezlerimizde kontrol seansı yapmıyoruz.

Yağmur  *** Yeşilköy İstanbul Mart  2021

Soru: Kontrol seansı yapılmayan bir kliniğe gittim. Kıl döngüsünü bozup sonuçları olumsuz etkilediğini söylüyorlar. Bu doğru mu sizce? Ayrıca öğrenci olduğum için zaten vaktim yok. Böyle ise benim için çok daha uygun olacak.

Daphne Lazer:

Yanıt: Yağmur Hanım merhaba, bu konuda sizi doğru bilgilendirmişler. Kontrol seansı gerçekten ihtiyaç varsa yapılır. Yani atlanmış, gözden kaçan alanlara yapılmalıdır. Herkese kontrol seansı yapmak veya çağırmak gereksizdir.

Fatma **** Kocaeli Ocak 2021

Soru: Ben yeni lazere başladım. Alexandrite lazer epilasyon ve buz lazer epilasyon yani diode lazer epilasyon yaptıklarını söylediler. Fakat kontrol seansının gerekmeyeceğini söylediler. Kontrol seansı randevusu vermediler. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz.

Daphne Lazer:

Yanıt: Fatma Hanım tam bir tarama yapılmış ise yani hiç boşluk kalmadan tüm bölgelere lazer uygulanmış ise gerçekten kontrol seansına ihtiyacınız yok. Fakat nadirde olsa özellikle büyük bölgeler taranırken boşluklar kalabilir. Bu durumda kontrol seansına ihtiyacınız olabilir. Merkezimizi arayarak durumu anlatırsanız arkadaşlarımız size destek olmaktan mutluluk duyacaktır.

Zeynep ***  Nişantaşı İstanbul Şubat 2021

Soru: Gittiğim tıp merkezinde lazer epilasyon sonrası kontrol seansı yapılmıyor. Sizce alacağım sonucu etkiler mi?

Daphne Lazer:

Yanıt: Zeynep Hanım merhaba, kesinlikle etkilemez. Bu konuda çok rahat olun. Hatta gereksiz yere kıl döngüsü bozulacağından kontrol seansı yapılanlarda sonuçlar daha kötüdür.

Defne *** Ataşehir İstanbul Şubat 2021

Soru: Lazer epilasyon seansından yaklaşık bir ay sonra kontrol seansı için gittim. Gittiğim merkez geç kalmış olduğumu yaptırırsam bir faydası olmayacağını söyledi. Bu doğru mu?

Daphne Lazer:

Yanıt: Defne Hanım merhaba, evet doğru. Kontrol seansı en geç 15 gün içinde yapılır. Sadece işlem yapılmamış, gözden kaçmış bölgelere uygulanmalıdır. Tüm bölgeyi tekrar taramak doğru bir uygulama değildir. Gereksiz yere cildinize ikinci bir travma olur. Ayrıca leke riski artar. Bu nedenle biraz daha bekleyip normal seans zamanında randevu almanızı öneririz.

Yorum yapın