Lazer Epilasyon Kontrol Seansı Gerekli Midir?

Alexandrite Lazer Epilasyon
Alexandrite Lazer Epilasyon

Lazer Kontrol Seansı Hakkında

Lazer Epilasyon Kontrol Seansı Nedir?

Lazerde kontrol seansında gözden kaçan yerlere lazer uyguluyoruz. Bazen çok geniş alanlarda küçük bölgeler gözden kaçar. Bu nedenle bu bölgelere 15 gün içinde lazer uygularız. Böyle bir alan kalmamışsa kontrol seansı gerekmeyecektir.

Lazer kontrol seansı ne zaman olmalı?

Seanstan sonra kontrol seansını en geç 15 gün içinde yapıyoruz. Normalde çoğunlukla kontrol seansına ihtiyaç yoktur. Azda olsa atlanan yani lazer uygulanmamış alan varsa o bölgelere lazer uyguluyoruz.

Lazer epilasyon kontrolünde ne yapılır?

Lazer epilasyon için kontrol seansı en geç iki hafta içinde yapıyoruz. Çoğunlukla böyle bir kontrole ihtiyacınız olmaz. Fakat atlanmış alanlar kontrol edilerek lazer uyguluyoruz.

Lazer 15 günde bir yapılır mı?

Hayır normalde böyle bir uygulama yoktur. Fakat seanstan sonra kalan kıllar varsa kontrol seansı yapıyoruz. Yani sadece atlanmış bir bölge varsa biz lazer uygularız. Normalde lazer seansları 1,5 – 2 ay aralıklarla olmalıdır.

Tek seans lazer işe yarar mı?

Aslında tek seans lazer bile işe yarar. Fakat belli bir miktarda kıl azalması sağlar. Çünkü lazer bölgedeki sadece büyüme fazındaki kıllara etki eder. Bu oranda ortalama %20 civarındadır. Bu nedenle 6 seans gerekir.

Lazerden kaç gün sonra kontrole gidilir?

Lazerden sonra en geç 15 gün içinde kontrole gitmek gerekir. Fakat sadece ihtiyaç halinde gitmelidsiniz. Yani bölge tamamen lazerle taranmışsa kontrole gitmeye gerek yoktur. Sadece sabırlı olup kılların dökülmesini beklemek gerekir.

Makata lazer epilasyon yapılır mı?

Evet makat bölgesine lazer yapılabilir. Anüs etrafındaki kıllara lazer uygulamanın bir sakıncası yoktur. Yaklaşık 6 seans sürer. Seans aralıkları 2 ay kadardır.

Her lazer öncesi jilet şart mı?

Lazer seansı öncesinde kısaltma yapmak zorunludur. Çünkü uzun kıllar lazer atışı sırasında yanar. Bu durumda deride yanık oluşturur. Bu nedenle kıllar jilet veya makine ile kısaltılmalıdır. Siz evde 4-5 gün önce kısaltabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Kontrol Seansı Şart mı?

Soru: Merhaba, bazı merkezler kontrol seansı yaparken bazıları ise önermiyor. Bu konuda kafam karıştı. Sizin fikriniz nedir. Yani sizce yapılmalı mı yapılmamalı mı?

Ayşe *** Kadıköy İstanbul Aralık 2020

Daphne Lazer:

Yanıt: Ayşe Hanım merhaba, seansınız dikkatli bir şekilde profesyonel kişilerce yapılmışsa kontrol seansına ihtiyaç olmaz. Fakat nadiren büyük bölgelerde gözden kaçan alanlar olabilir. Bu durumda kontrol seansı yapılabilir. Fakat 15 günü geçirmemek gerekir. Yani kontrol seansı lazer epilasyon için gerekli ve zorunlu olmayan bir uygulamadır. Gerekirse yapılır gerekmezse yapılmasının hiçbir anlamı yoktur.

Kontrol Seansına Gideceğim Fakat Bunun İçin Bir Ücret Ödemem Gerekiyor Mu?

Soru: Kontrol seansına gideceğim fakat bunun için bir ücret ödemem gerekiyor mu?

Ece *** Sancaktepe İstanbul Mart  2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Ece Hanım Merhaba, biz normalde kontrol seansı yapmıyoruz. Fakat buna ihtiyaç olduğu durumlarda yapılan kontrol seansından ücret almıyoruz. Yani kontrol seansları ücretsiz yapılmaktadır.

Light sheer diode lazer buz lazer ile yüz lazer epilasyonu
Light sheer diode lazer buz lazer ile yüz lazer epilasyonu

Kontrol Seansına Gitmem Şart Mı?

Soru: Merhaba, kontrol seansı için görüşünüzü almak istiyorum. Gittiğim merkez çağırıyor fakat genellikle tam ve titiz tarandığı için çok az atışa ihtiyaç oluyor. Kontrol seansına gitmem şart mı?

Burcu *** Çankaya Ankara Ocak 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Burcu Hanım kesenlikle haklısınız. Kontrol seansı şayet iyi bir tarama yapılmışsa zaten gereksizdir. Bizce kontrol seansına girmemiş olmak kayıp değildir. Zaten ihtiyacınız da yok. Biz merkezlerimizde kontrol seansı yapmıyoruz.

Kontrol Seansı Yapılmayan Bir Kliniğe Gittim

Soru: Kontrol seansı yapılmayan bir kliniğe gittim. Kıl döngüsünü bozup sonuçları olumsuz etkilediğini söylüyorlar. Bu doğru mu sizce? Ayrıca öğrenci olduğum için zaten vaktim yok. Böyle ise benim için çok daha uygun olacak.

Yağmur  *** Yeşilköy İstanbul Mart  2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Yağmur Hanım merhaba, bu konuda sizi doğru bilgilendirmişler. Kontrol seansı gerçekten ihtiyaç varsa yapılır. Yani atlanmış, gözden kaçan alanlara yapılmalıdır. Herkese kontrol seansı yapmak veya çağırmak gereksizdir.

Yüz lazer epilasyon sonrası
Yüz lazer epilasyon sonrası

Kontrol Seansının Gerekmeyeceğini Söylediler

Soru: Ben yeni lazere başladım. Alexandrite lazer epilasyon ve buz lazer epilasyon yani diode lazer epilasyon yaptıklarını söylediler. Fakat kontrol seansının gerekmeyeceğini söylediler. Kontrol seansı randevusu vermediler. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz.

Fatma **** Kocaeli Ocak 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Fatma Hanım tam bir tarama yapılmış ise yani hiç boşluk kalmadan tüm bölgelere lazer uygulanmış ise gerçekten kontrol seansına ihtiyacınız yok. Fakat nadirde olsa özellikle büyük bölgeler taranırken boşluklar kalabilir. Bu durumda kontrol seansına ihtiyacınız olur. Merkezimizi arayarak durumu anlatırsanız arkadaşlarımız size destek olmaktan mutluluk duyacaktır.

Lazer epilasyon kaçıncı seansta sonuç verir?
Lazer epilasyon kaçıncı seansta sonuç verir?

Lazer Epilasyon Sonrası Kontrol Seansı Yapılmıyor

Soru: Gittiğim tıp merkezinde lazer epilasyon sonrası kontrol seansı yapılmıyor. Sizce alacağım sonucu etkiler mi?

Zeynep ***  Nişantaşı İstanbul Şubat 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Zeynep Hanım merhaba, kesinlikle etkilemez. Bu konuda çok rahat olun. Hatta gereksiz yere kıl döngüsü bozulacağından kontrol seansı yapılanlarda sonuçlar daha kötüdür.

Soru: Lazer epilasyon seansından yaklaşık bir ay sonra kontrol seansı için gittim. Gittiğim merkez geç kalmış olduğumu yaptırırsam bir faydası olmayacağını söyledi. Bu doğru mu?

Defne *** Ataşehir İstanbul Şubat 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Defne Hanım merhaba, evet doğru. Kontrol seansı en geç 15 gün içinde yapıyoruz. Sadece işlem yapılmamış, gözden kaçmış bölgelere uygulanmalıdır. Tüm bölgeyi tekrar taramak doğru bir uygulama değildir. Gereksiz yere cildinize ikinci bir travma olur. Ayrıca leke riski artar. Bu nedenle biraz daha bekleyip normal seans zamanında randevu almanızı öneririz.

Bakırköy Lazer Epilasyon

 • Lazer Epilasyon

  İstenmeyen tüyleri almak için tıraş, cımbız veya ağda yapmaktan memnun değilseniz, Lazer Epilasyon sizin için mükemmel bir seçenek olabilir.

 • Alexandrite Lazer Yorumları

  Daha önce alexandrite lazer yaptırmış kişilerin sorularını Alexandrite Lazer Yorumları altında topladık. Aşağıda bu soruları bulabilirsiniz. Daha fazla bilgi için bizi arayın. Alexandrite Lazer Yaptıranların Yorumları Bu sayfada alexandrite lazer yorumları ve sık sorulan sorula yer almaktadır. Alexandrite lazer iyi mi? Alexandrite hangi kıllar için? En iyi lazer hangisi? Alexandrite lazer kalıcı mı? Alexandrite Lazer … Devamını oku…

 • Yüze Lazer Epilasyon Yaptıranların Yorumları

  Bu sayfa Yüze lazer yaptıranların yorumları hakkındadır. Yüze lazer epilasyon yaptırmak isteyenler için bir kılavuz niteliğindedir. Yüze Lazer Epilasyon Yaptıranların Yorumları sizden gelen sorularla zenginleşti. Lazer Epilasyon Yaptıranlar Ne diyor? Yüz Lazeri için Sorduklarınız Yüze Diode Lazer Epilasyon Yaptıranların Yorumları Yüze lazer yaptıranların yorumları Yüze Lazer Yüze Lazer Yaptıranlar Soru: Yüze Lazer Epilasyon Yaptıranların Yorumlarını … Devamını oku…

 • Lazerle Ksantelazma Tedavisi

  Lazerle Ksantelazma Tedavisi: Ksantelazma hastalığının Türkçe tam karşılığını bulamadık. Fakat tarif ettiğimizde hastalığa yani ksantelazma hastalığına sahip olmayanlar bile hemen hangi hastalık olduğunu kolayca anlayacaktır. Genellikle Ksantelazma göz kapağında oluşan derinin yüzeyinden kabarık, sarı beyaz görünümlü plaklardır. Genelde ksantelazma hastalığı göz kapağının orta hatta yakın bölümünde gözlenirler. Burun kemiğine yakın bölgede oluşurlar. Bu makalemizde ksantelazma … Devamını oku…