Alexandrite Lazer Epilasyon Sonuçları Kalıcı Mıdır?

Alexandrite lazer ile koltukaltı lazer epilasyonu
Alexandrite lazer ile koltukaltı lazer epilasyonu

Alexandrite lazer iyi mi?

Alexandrite lazer işe yarıyor mu?

Şüphesiz işe yarıyor. Bizim kullandığımız Apogee 5500 alexandrite lazer FDA onaylıdır. Yani kalıcı epilasyon sağladığı klinik çalışmalarla ispatlanmıştır. Bu konuda hiç bir şüpheye gerek yoktur. Fakat doktorların çalıştığı profesyonel merkezlerde uygulanmalıdır. Diode lazer için de aynı şeyler geçerlidir.

Alexandrite lazer leke yapar mı?

Aslında tüm lazerler leke yapabilir. İlginç bir şekilde aslında lazerler leke tedavisi için de kullanılır. Alexandrite lazer özellikle bronz tende uygulanırsa ciddi lekelere neden olur. Bunların çoğu uygun tedavi ile geçer. Fakat dikkatli olunmalı bronz ve koyu tenli kişilerde alexandrite lazer yapılmamalıdır. Yerine diode lazer tercih edilir. Ancak diode lazer de bronz tende kullanılmaz. Fakat koyu cilt yapısına sahip kişiler için diode lazer uygundur.

Alexandrite lazer epilasyon iyi mi?

Evet bu konuda hiç şüpheniz olmasın alexandrite lazer gerçekten iyi ve etkili bir lazerdir. Fakat biz FDA olan Amerikan marka bir cihazı tüm merkezlerimizde kullanıyoruz. Sadece cihazın markası da yeterli olmaz. Sonuç için profesyonel bir merkezde kullanılması şarttır. Yani uzman doktorların denetimindeki merkezlerde alexandrite lazerden en iyi sonucu alacağınızı söyleyebiliriz.

Alexandrite lazer en fazla kaç seansta biter?

Genellikle Alexandrite lazer epilasyon altı seansta biter. Fakat kişisel ve bölgesel farklılıklar olabilir. Sonuçta kıllar koyu ve kalım ise en hızlı sonuç alınır. Ancak ince tüyler için bizim merkezlerimizde diode lazerler vardır. Yani kişisel farklılıklar olsa bile en iyi sonucu alabileceğiniz şekilde süreci doktorlarımız yönetecekler.

Lazer Alexandrite cihazı tüyleri yok eder mi?

Aslında seans esnasında bile tüm tüyler yok olur. Fakat bazı tüyler tekrar çıkar. Bunun nedeni lazerin sadece büyüme aşamasındaki kıllara etkili olmasıdır. Ancak ortalama 6 seansın sonunda kıllar kalıcı olarak yok olur.

Alexandrite lazer kaç ayda bir yapılır?

Genellikle tüm vücut bölgeleri için 1,5-2 ay ortalama süredir. Fakat seans sayısı arttıkça süre uzayabilir. İlk seanslarda bu arlıkta gelirseniz daha hızlı sonuç alırsınız. Fakat 4. veya beşinci seanstan sonra ara biraz açılabilir.

Alexandrite Lazer Epilasyon Kalıcı Mıdır?

Soru: İnternette çok fazla bilgi var. Bazıları alexandrite lazerin sonuçlarını çok öne çıkarırken bazıları buz lazer çok etkili diye reklam yapıyor. Bizim tüketici olarak kafamız çok karışık. Sizin gibi profesyonel bir merkezin bu konudaki görüşünü merak ediyorum.

Elif *** Bostancı İstanbul Ocak 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Elif Hanım merhaba, aslında çok haklısınız. Bu konu ile ilgili çok fazla soru alıyoruz. Siz kibarca söylemişsiniz fakat profesyonel olmayan birçok kişi bilmediği konuda konuşunca maalesef tam bir karmaşa oluşuyor. Öncelikle şunu söylemek gerekir ki iki lazerde yani alexandrite lazer de, diode lazer yani buz lazer de etkili lazerledir. Bu lazerler doğru şekilde ve doğru kişide kullanılırsa sorun çıkmazdan en iyi sonuç alınır. Doğru uygulanmazsa hem riskli hem de sonuç alamayacağınız bir sürece girmiş olursunuz. Bu nedenle öncelikle sağlık kuruluşlarını tercih edin. Kullanılan lazerim markası bile çok önemlidir. Bu nedenle öncelikle marka olarak bilinen bir sağlık kurumunu ve doktorlar tarafından yönetilen merkezleri tercih etmelisiniz.

Gittiğim Merkezde Sadece Alexandrite Lazer Var

Soru: Yüz bölgem için yaklaşık 9 seanstır bir merkeze gidiyorum. Merkezde sadece alexandrite lazer var. Yüz bölgemdeki tüyler azalmak bir tarafa arttı. Hatta ince tüyler kıl halini aldı. Şimdi ne yapacağımı bilemiyorum. Sizin öneriniz ne olur?

Zehra  *** Kartal İstanbul Şubat 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Zehra Hanım merhaba, maalesef size yanlış bir uygulama yapılmış. Biz hekimler alexandrite lazerin yüz ve boyun bölgesinde kullanılmasını önermiyoruz. Bazı kişilerde özellikle esmer tenli ve ince tüyleri olan kişilerde bilinçsiz bir şekilde yüz, kol, boyun gibi bölgelere alexandrite lazer uygulanırsa böyle istenmeyen durumlar oluşmaktadır. Bu nedenle öncelikle lazer konusunda bilgi sahibi bir dermatoloji uzmanına başvurun. Yüz bölgesi için biz merkezlerimizde sadece diode lazer yani buz lazer kullanıyoruz. Diode lazer ince tüylerde artışa neden olmaz. Bu nedenle yüz bölgesi için en güvenli lazerdir. Sizin özel durumunuzda bir yıl kadar ara verilmeli daha sonra diode lazerle işlem yapılıp sonuçlar gözlenmelidir. Büyük oranda işe yarar.

Alexandrite lazer ile bacak lazer epilasyonu
Alexandrite lazer ile bacak lazer epilasyonu

Alexandrite Lazerin Bacaklarda Çok Etkili Olduğunu Duydum

Soru: Benim ergenlik yaşında bir kızım var. Bacakları için lazer epilasyon yaptırmak istiyorum. Fakat kaç yaşında başlanacağı konusunda çok fazla bilgi sahibi değilim. Alexandrite lazerin bacaklarda çok etkili olduğunu duydum. Kızım 15 yaşında ve ağda seanslarında çok acı duyuyor. Jilette kullanmak istemiyor. Başlayabilir mi? Etkili olur mu?

Azra *** Pendik İstanbul Mart 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Azra Hanım Merhaba, gerçekten alexandrite lazer kalın kılların olduğu bacak bölgesinde özellikle alt bacakta çok etkilidir. Çoğunlukla 6 seanstan sonra tamamına yakın kıllar yok olur. Kalıcı epilasyon sağlar ve bir daha herhangi bir yönteme ihtiyaç duymazsınız. Kızlarda ergenlikten sonra başlamakta hiçbir sakınca yoktur. Ergenliğin tamamen bitimi 15-16 yaş civarındadır. Bu nedenle başlamanızda hiçbir sakınca yok.

Alexandrite Lazer Sadece Beyaz Tenlilerde Yapılabilir?

Soru: Alexandrite lazer sadece beyaz tenlilerde yapılabilir diye bir yazı okudum. Bu doğru mu?

Nisanur *** Bakırköy İstanbul Nisan 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Nisanur Hanım Merhaba, evet bu kısmen doğru. Buğday tenli kişilere bile yapılabilir fakat daha koyu örneğin Ortadoğulu, Arap bir kişiye alexandrite lazer yapılması önerilmez. Bun nedeni ciltte bulunan ve cilde rengini veren melanin maddesidir. Melanin maddesi lazer enerjisini köke ulaşmadan tutar. Ciltte melanin çok ise cilt ısınır hatta yanabilir. Bu nedenle biz koyu cilde sahip kişilerde tüm merkezlerimizde bulunan diode lazerle işlem yapıyoruz.

Alexandrite Lazer Epilasyon
Alexandrite Lazer Epilasyon

İki Hafta Kadar Önce Solaryuma Gittim

Soru: İki hafta kadar önce solaryuma gittim. Sonra lazer seansım için Bakırköy’de bir merkeze başvurdum. Sadece Alexandrite lazerleri varmış. Bu cihazla işlem yaptılar. Atış yerlerinde yuvarlak kahve renkli lekeler oluştu. Geçeceğini söylüyorlar fakat çok tedirginim.

Ela  *** Ataköy İstanbul Mayıs 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Ela Hanım Merhaba, keşke solaryuma girdiğinizi belirtseydiniz. Güneşlenmiş olmak, solaryuma girmek lazer epilasyon seansı öncesi kesinlikle yapılmaması gereken işlerdir. Bronz tende özellikle alexandrite lazerde yan etkiler oluşabilir. Tüm lazerlerde oluşur ama alexandrite lazer bu durumda en riskli lazerdir.  Kahve renkli kabuklar oluştuğunu söylemişsiniz. Endişe etmeyin gerçekten 2 haftataya kadar geçer. Bunun için bölgeyi nemlendirici kremlerle güzelce nemlendirin. Ayrıca güneş koruyucu kullanmayı da unutmayın lütfen. Nadiren bu durumdan sonra koyu kahverengi lekeler veya atış yerlerinde beyaz lekeler oluşabilir. Bu durumda bir dermatoloji uzmanı ile görüşün. Daha çabuk iyileşmesi için önerileri olabilir. Fakat genellikle böyle durumlarda en geç bir sene içinde tüm yan etkiler kaybolur.

Alexandrite Lazer Epilasyon Kalıcı Mıdır?

Evet kalıcıdır Alexandrite lazer kalıcı epilasyon sağlıyor.Görsel ekle

Gittiğim Merkezde Sadece Alexandrite Lazer Var Yeterli mi?

Hayır yetersizdir. Bazı bölgelere özellikle yüz gibi alanlarda alexandrite lazer kullanılmaz.

Alexandrite Lazer Bacaklarda Çok Etkili mi?

Evet kıllar koyu ve cilt renginiz etkili ise çok etkilidir. Fakat doğru doz uygulanmalıdır.

Alexandrite Lazer Sadece Beyaz Tenlilerde mi Yapılabilir?

Evet alexandrite lazer koyu tenlilerde yanıklara neden olabilir.

Lazerden sonra solaryuma gidebilir miyim?

Hayır bunu önermeyiz. Cildinizde lekeler oluşabilir.

Ankara Lazer Epilasyon