Alexandrite lazer epilasyon sonuçları kalıcı mıdır?

Alexandrite Lazer Epilasyon

Elif *** Bostancı İstanbul Ocak 2021

Soru: İnternette çok fazla bilgi var. Bazıları alexandrite lazerin sonuçlarını çok öne çıkarırken bazıları buz lazer çok etkili diye reklam yapıyor. Bizim tüketici olarak kafamız çok karışık. Sizin gibi profesyonel bir merkezin bu konudaki görüşünü merak ediyorum.

Daphne Lazer:

Yanıt: Elif Hanım merhaba, aslında çok haklısınız. Bu konu ile ilgili çok fazla soru alıyoruz. Siz kibarca söylemişsiniz fakat profesyonel olmayan birçok kişi bilmediği konuda konuşunda maalesef tam bir karmaşa oluşuyor. Öncelikle şunu söylemek gerekir ki iki lazerde yani alexandrite lazer de, diode lazer yani buz lazer de etkili lazerledir. Bu lazerler doğru şekilde ve doğru kişide kullanılırsa sorun çıkmazdan en iyi sonuç alınır. Doğru uygulanmazsa hem riskli hem de sonuç alamayacağınız bir sürece girmiş olursunuz. Bu nedenle öncelikle sağlık kuruluşlarını tercih edin. Kullanılan lazerim markası bile çok önemlidir. Bu nedenle öncelikle marka olarak bilinen bir sağlık kurumunu ve doktorlar tarafından yönetilen merkezleri tercih etmelisiniz.

Zehra  *** Kartal İstanbul Şubat 2021

Soru: Yüz bölgem için yaklaşık 9 seanstır bir merkeze gidiyorum. Merkezde sadece alexandrite lazer var. Yüz bölgemdeki tüyler azalmak bir tarafa arttı. Hatta ince tüyler kıl halini aldı. Şimdi ne yapacağımı bilemiyorum. Sizin öneriniz ne olur?

Daphne Lazer:

Yanıt: Zehra Hanım merhaba, maalesef size yanlış bir uygulama yapılmış. Biz hekimler alexandrite lazerin yüz ve boyun bölgesinde kullanılmasını önermiyoruz. Bazı kişilerde özellikle esmer tenli ve ince tüyleri olan kişilerde bilinçsiz bir şekilde yüz, kol, boyun gibi bölgelere alexandrite lazer uygulanırsa böyle istenmeyen durumlar oluşmaktadır. Bu nedenle öncelikle lazer konusunda bilgi sahibi bir dermatoloji uzmanına başvurun. Yüz bölgesi için biz merkezlerimizde sadece diode lazer yani buz lazer kullanıyoruz. Diode lazer ince tüylerde artışa neden olmaz. Bu nedenle yüz bölgesi için en güvenli lazerdir. Sizin özel durumunuzda bir yıl kadar ara verilmeli daha sonra diode lazerle işlem yapılıp sonuçlar gözlenmelidir. Büyük oranda işe yarar.

Alexandrite Lazer epilasyon koltukaltı uygulaması

Azra *** Pendik İstanbul Mart 2021

Soru: Benim ergenlik yaşında bir kızım var. Bacakları için lazer epilasyon yaptırmak istiyorum. Fakat kaç yaşında başlanacağı konusunda çok fazla bilgi sahibi değilim. Alexandrite lazerin bacaklarda çok etkili olduğunu duydum. Kızım 15 yaşında ve ağda seanslarında çok acı duyuyor. Jilette kullanmak istemiyor. Başlayabilir mi? Etkili olur mu?

Daphne Lazer:

Yanıt: Azra Hanım Merhaba, gerçekten alexandrite lazer kalın kılların olduğu bacak bölgesinde özellikle alt bacakta çok etkilidir. Çoğunlukla 6 seanstan sonra tamamına yakın kıllar yok olur. Kalıcı epilasyon sağlar ve bir daha herhangi bir yönteme ihtiyaç duymazsınız. Kızlarda ergenlikten sonra başlamakta hiçbir sakınca yoktur. Ergenliğin tamamen bitimi 15-16 yaş civarındadır. Bu nedenle başlamanızda hiçbir sakınca yok.

Alexandrite lazer epilasyon Bacak uygulaması Alt bacak

Nisanur *** Bakırköy İstanbul Nisan 2021

Soru: Alexandrite lazer sadece beyaz tenlilerde yapılabilir diye bir yazı okudum. Bu doğru mu?

Daphne Lazer:

Yanıt: Nisanur Hanım Merhaba, evet bu kısmen doğru. Buğday tenli kişilere bile yapılabilir fakat daha koyu örneğin Ortadoğulu, Arap bir kişiye alexandrite lazer yapılması önerilmez. Bunn nedeni ciltte bulunan ve cilde rengini veren melanin maddesidir. Melanin maddesi lazer enerjisini köke ulaşmadan tutar. Ciltte melanin çok ise cilt ısınır hatta yanabilir. Bu nedenle biz koyu cilde sahip kişilerde tüm merkezlerimizde bulunan diode lazerle işlem yapıyoruz.

Alexandrite lazer epilasyon seansı

Ela  *** Ataköy İstanbul Mayıs 2021

Soru: İki hafta kadar önce solaryuma gittim. Sonra lazer seansım için Bakırköy’de bir merkeze başvurdum. Sadece Alexandrite lazerleri varmış. Bu cihazla işlem yaptılar. Atış yerlerinde yuvarlak kahve renkli lekeler oluştu. Geçeceğini söylüyorlar fakat çok tedirginim.

Daphne Lazer:

Yanıt: Ela Hanım Merhaba, keşke solaryuma girdiğinizi belirtseydiniz. Güneşlenmiş olmak, solaryuma girmek lazer epilasyon seansı öncesi kesinlikle yapılmaması gereken işlerdir. Bronz tende özellikle alexandrite lazerde yan etkiler oluşabilir. Tüm lazerlerde oluşur ama alexandrite lazer bu durumda en riskli lazerdir.  Kahve renkli kabuklar oluştuğunu söylemişsiniz. Endişe etmeyin gerçekten 2 haftataya kadar geçer. Bunun için bölgeyi nemlendirici kremlerle güzelce nemlendirin. Ayrıca güneş koruyucu kullanmayı da unutmayın lütfen. Nadiren bu durumdan sonra koyu kahverengi lekeler veya atış yerlerinde beyaz lekeler oluşabilir. Bu durumda bir dermatoloji uzmanı ile görüşün. Daha çabuk iyileşmesi için önerileri olabilir. Fakat genellikle böyle durumlarda en geç bir sene içinde tüm yan etkiler kaybolur.

Yorum yapın