Lazer Epilasyon Acıtır Mı?

Bu makalede; Lazer Epilasyon Acıtır Mı? sorusuna sizden gelen sorularla birlikte cevap vermeye çalıştık.

Lazer Epilasyon Acıtıyor mu?

Lazer çok acıyor mu?

Aslında lazer epilasyon çok acı veren bir işlem değildir. Fakat lazer seansında kıl köklerinde hafif bir acı duyulur. Bu normaldir. Çünkü lazer kıl köklerinde ısıya dönüşür. Bu nedenle kıl köklerinde hafif acı hissedilmesi normaldir. Ağda acısına dayanıyorsanız bu ağrıya rahatlıkla dayanırsınız. Ayrıca acı saniyeler içinde kaybolur.

Özel bölge lazer epilasyon acıyor mu?

Genital bölge yani özel bölgede kıllar genellikle kalındır. Kökler etkilenirken bu nedenle bir acı hissedilir. Fakat bu acı çok geçici ve hafiftir. Örneğin epilatörden veya ağdadan daha az acı duyarsınız.

Lazer epilasyonda acı hissedilir mi?

Evet lazer epilasyon tamamen ağrısız değildir. Fakat çok kısa süreli bir acı hissedilir. Kıl kökleri yanarken bu acının hissedilmesi doğaldır. Genellikle hiçbir anestezi gerekmez. Sadece soğuk kompres uygulanması bile yeterli olur.

Lazer epilasyon acı çekmeye değer mi?

Bu soru biraz abartılı olmuş. Gerçekten çok fazla bir acı zaten olmaz. Ama lazer epilasyon buna gerçekten değer. Çünkü ömür boyu kıllardan kurtulmanız mümkün olur.

Lazer epilasyon kılları tamamen yok eder mi?

Öncelikle her şey doğru ve usulüne uygun yapılırsa cevabımız evettir. Yani şunları söylemek istiyoruz. Doktorların çalıştığı profesyonel bil merkeze gidin. Farklı lazer tiplerini bulunduran merkezleri tercih edin. Örneğin diode ve alexandrite lazerler bizim merkezlerimizde bulunan lazerlerdir. Ayrıca bu lazerlerin etkin dozlarda kullanılması gerekir. Tüm bunlar birlikteyse kıllardan kurtulmak mümkündür.

Lazer epilasyon ne kadar zamanda kesin sonuç verir?

Profesyonel bir lazer merkezinde ortalama 6 seans yani bir yılda sonuç alırsınız. Fakat bazı bölgelerde örneğin yüz ve kollarda biraz daha uzun sürebilir. Yani 1.5 seneyi bulabilir. Ayrıca erkeklerde tam kılsızlık durumu için uzun bir zaman gerekebilir. Çünkü erkeklerde hormonlar kılların büyümesini ve güçlenmesini destekler.

6 seans lazer kaç ay sürer?

Yaklaşık olarak bir yıldır. Seans aralıklarını ortalama 2 ay kabul edersek süre 12 aydır.

Lazer Epilasyon Ağrılı mı?

Lazer epilasyon çok acı verir mi?

Aslında lazer epilasyonun çok acı verdiği söylenemez. Örneğin ağda veya epilasyonla kıyaslarsak çok daha az ağrılı bir yöntemdir. Yaptıranlar kıl köklerine ani bir iğne batması gibi tarif ediyor. Yada lastik bandın cilde çarpması gibi algılanıyor. Yani çok korkulacak bir ağrı değildir. Aslında çok ani olup geçen bir acıdır.

Lazer epilasyon ilk seferde acır mı?

Genellikle ilk seansta kıllar kaba ve kalınsa bu bir miktar doğrudur. Fakat kesinlikle dayanılmayacak bir acı olmaz. Diğer yöntemlere göre acısız bile denebilir. Ayrıca seanslar ilerledikçe acı çok azalır.

Lazer epilasyon ağrısı nasıldır?

Kişisel farklar olsa bile genellikle lastik bandın cilde çarpması gibi hissedilir. Fakat bu gerçekten büyük bir acı değildir. Çok acı duyan hassas kimselerde lokal anestezik krem kullanılabilir. Ayrıca bizim lazerlerimizdeki soğuk başlıklar sayesinde acı çok rahat tolere edilir.

Lazer mi yoksa ağda mı daha çok acıtır?

Hayır çünkü ağdada kıl kökleri koparılarak alınır. Bir doku parçasının kopması çok daha ağrılıdır. Bu nedenle lazer epilasyon ağdadan çok daha az ağrılıdır.

En çok hangi lazer bölgesi acıyor?

Esasında ağrı seviyesi bir çok bölgede aynıdır. Fakat genital ve koltukaltı kılları çoğu kimsede daha kalındır. Bu nedenle özellikle ilk seanslarda bu bölgeler biraz daha fazla acıyabilir. Fakat sonraki seanslarda acı azalır. Ancak ağrı seviyesi kişisel olarak çok farklıdır. Bir çok kişi bu acıyı önemsemez.

Lazer Epilasyon Acıtır Mı?

Soru:  Lazer epilasyon yaptıracağım fakat çok korkuyorum. Kimi arkadaşım hiç acımadı diyor kimisi ise çok acıdığını söylüyor. Lazer epilasyon acıtıyor mu?

Burcu  *** Kozyatağı İstanbul Haziran 2020

Daphne Lazer:

Yanıt: Lazer epilasyon korkmanızı gerektirecek kadar ağrılı bir işlem değildir. Kıl köklerinde geçici bir acı hissi olur. Kıl köklerini etkilediği sırada hafif bir iğne batma hissi, kimilerine göre sanki elektrik çarpıyormuş gibi bir his olur. Bu his çok geçicidir. Fakat bazılarının söylediği gibi çok acı duymazsınız. Bir çok insan bu acının katlanabilir hafif bir acı olduğunu ve hemen geçtiğiniz söylemektedir. Biz sizin gibi çok korkan hastalarımız için küçük bölgeye test atışı yapıyoruz. Böylece kendinizde çok acılı bir işlem olmadığını test edebilirsiniz. Yinede çok acıyor derseniz işlem öncesinde lokal anestezi etkili krem kullanabiliriz.

İlk Lazer Epilasyon Acıtır Mı?

Soru:  İlk defa lazer epilasyona gideceğim. İlk lazer epilasyon acıtır mı? İlk seansım olduğu için biraz çekiniyorum doğrusu.

Serap  *** İçerenköy İstanbul Temmuz 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Çekinmenize gerek yok. İlk seansta kıl yoğunluğu biraz fazla olduğu için biraz daha fazla hissedersiniz. Fakat bu sizi çok rahatsız edecek katlanılmayacak bir acı değildir. Sonuç itibari ile lazeri epilasyon kalıcı bir etki yarattığı için altı seans sonunda tüm tüylerimizden kurtulacaksınız. Böylece ağda, cımbız,  epilatör gibi acı veren işlemlere bir daha katılamayacaksınız. Sorunuza tekrar dönecek olursak, İlk seansta biraz daha fazla acı hissetseniz bile sonraki seanslarda çok daha rahat edeceksiniz.

Lazer Epilasyonda Acı Hissedilir  Mi?

Soru:  Lazer epilasyon yaptıran çok arkadaşım var. Çoğu acı hissetmediklerini söylüyor. Fakat bazıları acı hissedildiğini söyledi. Lazer Epilasyonda Acı Hissedilir  Mi?

Hazal  *** Küçükyalı İstanbul Ağustos 2020

Daphne Lazer:

Yanıt: Lazeri epilasyon sırasında hafifte olsa acı olur. Ama bu dayanılamayacak bir acı şeklinde değildir. Çok geçicidir. Lazer atışı yapıldığı anda hissedersiniz. Acı hissedilse bile çok kısa sürer ve hemen geçer.

Lazer Epilasyon Çok Acıtıyor Mu?

Soru:  Bazı arkadaşlarım çok acıdığını söylüyor. Fakat bazı forumlarda da okuduğum kadarıyla hiç acı hissedilmediğinden de bahsediliyor. Kişisel olarak farklılıklar olabilir fakat acı hissediyor mu? Lazer epilasyon çok acıtıyor mu?

Duygu  *** Bostancı İstanbul Eylül 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Lazer epilasyon da abartıldığı gibi bir acı olmaz. Genellikle hafif iğne batması şeklinde olan bir acı olsa bile hemen geçer. Lazer cihazlarının Soğutma Sistemleri sayesinde bu acı azalır. Çok az acı hissetmeniz doğaldır ama korkulacak bir acı değildir. Lazer epilasyonda çok acı hissedilmez.

Hangi Lazer Daha Az Acıtır?
Hangi Lazer Daha Az Acıtır?

Hangi Lazer Daha Az Acıtır?

Soru: Lazer epilasyona başlayacağım. En az hangi cihaz acıtıyorsa o cihazla lazer epilasyon yaptırmak istiyorum. Çünkü çok korkuyorum.  Hangi lazer daha az acıtır?

Fatoş  *** Caddebostan İstanbul Ekim 2020

Daphne Lazer:

Yanıt: Lazer epilasyon da hissedilen acı tüm lazerlerde neredeyse aynıdır. Yani şöyle ki; bazıları Alexandrite lazerin daha ağrılı olduğunu söylerken bazıları diode lazerin daha az ağrılı olduğunu söylüyor. Buz lazerin de ağrılı olduğunu söyleyenler var. Yani şöyle söyleyebiliriz lazer epilasyon da hissedilen acı kişisel farklılıklar gösterir. Lazer cihazlarıyla ilgisi azdır. Aslında acı kıl köklerinin etkilenmesinden kaynaklanır. Yani acı oluyorsa istediğimiz hedefe ulaşırız anlamına gelir. Bir başka deyişle lazer kıl köklerini istediğimiz güçte yok ediyor demektir.

Normal Lazer Acıtır Mı?

Soru:  Buz lazer yaptırıyorum biraz acıyor. Alexandrite lazer acıtır mı? Normal lazer acıtıyor mu?

Neslihan  *** Kalmış İstanbul Kasım 2020

Daphne Lazer:

Yanıt: Aslında ikisi de yani buz lazer de Alexandrite lazerde normal lazerdir. Fakat buz lazer son günlerde çok popüler olduğu için sanki başka lazer yokmuş gibi lanse ediliyor. Aslında bu iki lazerin de ağrısı birbirine benzer. Esasında, buz lazer bir diode lazerdir. Diode lazerler Alexandrite lazere göre kısmen daha acılıdır. Çünkü daha derine enerler. Ciltte çok acı duyuyorsanız bir anormallik vardır. Uygulayan kişiye bildirmelisiniz. Özellikle yanma hissi varsa uygulayıcıya bildirmelisiniz. Böyle tatsız durumlarla karşılaşmamak için profesyonel ve yasal merkezleri tercih edin. Bizim gibi doktorların yönettiği merkezler yasal merkezlerdir.

Yüz Lazer Epilasyon Acıtır Mı?
Yüz Lazer Epilasyon Acıtır Mı?

Yüz Lazer Epilasyon Acıtır Mı?

Soru: Yüz bölgeme lazer epilasyon yaptırmak istiyorum. Fakat bildiğiniz gibi yüz ve boyun bölgesi çok hassas bölgeler.  Yüz lazer epilasyon acıtır mı?

Özge  *** Fenerbahçe İstanbul Aralık 2020

Daphne Lazer:

Yanıt: Evet aslında haklısınız. Yüz bölgesindeki sinir ve duyu yapısı çok daha hassastır. Bu nedenle genital bölge gibi yüz bölgesi de hassas bölgelerdendir. Yüz bölgesinde lazer epilasyon için  biz Diode lazer yani buz lazeri tercih ediyoruz. Diode lazerlerin başlıktaki soğuk buz etkisi doğru kullanılırsa ağrınızı tamamen azaltır. Örneğin bir yerinizi çarptığınızda, ya da bir yeriniz yandığında hemen buz uygularsınız. Bunun iki amacı vardır. Birincisi acıyı azaltmak ikincisi o bölgede ödem oluşmasını önlemektir. Biz bu nedenle yüz bölgesinde lazer yaparken başlıktan soğutmalı ya da buz etkili diye adlandırılan lazerleri kullanıyoruz.

Alex Epilasyon Acıtır Mı?

Soru:  Diode lazer yaptırıyorum. Biraz fazla acıyor sanki. Alex epilasyon acıtır mı?

Asuman  *** Acıbadem İstanbul Ocak 2022

Daphne Lazer:

Yanıt: Bu iki  lazerde kıl köklerine etki ettiği için benzer acı duyarsınız. Fakat acıyı azaltmak için soğutma sistemi kullanıyoruz. Ayrıca çok acı duyarsanız işlem öncesinde lokal anestezi kremde uygulayabiliriz. Alexandrite lazeri deneyebilirsiniz. Bizim merkezlerimizde her iki lazeri de kullanıyoruz.

Buz Epilasyon Acıtıyor Mu?
Buz Epilasyon Acıtıyor Mu?

Buz Epilasyon Acıtıyor Mu?

Soru:  Buz epilasyon acıtıyor mu?

Harika  *** Çamlıca İstanbul Ocak 2022

Daphne Lazer:

Yanıt: Evet kıl köklerine etki eden tüm lazerler azda olsa acı duymanıza neden olur. Fakat merkezlerimizde isterseniz küçük bir bölgeye test atışı yaparak kendinizde  acı hissini test edebilirsiniz. Yani korkulacak bir acı olmadığını görürsünüz.

Lazer Acısı Neye Benzer?

Soru:  Biraz tarif edebilir misiniz? Lazer acısı neye benzer?

Burcu  *** Kozyatağı İstanbul Haziran 2020

Daphne Lazer:

Yanıt: Lazer acısı iç çamaşırı lastiğinizin çarpması gibi ya da kıl köklerinde iğne batması hissi gibidir. Genellikle hızla geçtiği için bu acı dayanılabilir hafif bir acıdır. Kimileri bu acıyı kıl köklerinde hafif elektrik çarpması hissi gibi de tarif etmektedir.

Alexandrite lazer çok acıtır mı?

Hayır çok acıtmaz. Diğer lazerler kadar acı olur. Yani diode ve buz lazerler kadar acı olur. Bu normaldir. Çünkü kıl kökleri etkilenir.

Buz lazer acıtır mı?

Evet buz lazerde acıtır. Diğer lazerlerle acısı aynıdır. Bizim merkezlerimizde light sheer diode lazer kullanıyoruz.

Daha Fazla Soru

Lazer epilasyon ağdadan daha mı çok acıtıyor?

Hayır tersine ağdadan daha az ağrı olur. Çünkü ağda kıl köklerini koparır. Bu nedenle bu daha çok acı verir.

Lazer epilasyon Brezilian ağdadan daha mı çok acır?

Bu ağdaya sir ağda da deniyor. Aslında bütün ağda çeşitleri kılları kökünden koparıyor. Bu nedenle hepside lazerden daha ağrılıdır. Özellikle yoğun köklerin olduğu bölgelerde ağda çok acı verir.

Lazer epilasyon dövmeden daha fazla acıtır mı?

Dövme bir iğne cilde batırılarak yapılıyor. Bu elbette acı verir. Lazerde iğne yoktur. Sadece lazer enerjisi kullanıyoruz. Kıl köklerindeki acı hızla geçer. Lazer dövme işleminden daha az ağrılıdır.

Lazer epilasyon dövmeye zarar verir mi?

Evet zarar verir. Bu nedenle dövme üzerine lazer yapılmamalıdır. Hatta üzeri beyaz bir flaster ile kapatılmalıdır.

Lazer epilasyon yüze zarar verir mi

Profesyonel merkezlere gitmelisiniz. Biz uzman doktorlarla çalışıyoruz. Bizim gibi merkezlerde böyle bir risk yoktur.

Lazer epilasyon kalıcımı?

Evet kalıcıdır. Çünkü lazer kıl köklerini tahrip ediyor. Bu nedenle kalıcı epilasyon yapıyor.

Laser Haarentfernung

Hair Transplant