Lazer Epilasyon

Alexandite Lazer Epilasyon
Alexandite Lazer Epilasyon

Bu sayfada Lazer epilasyon hakkında sıkça sorulan sorulara yanıt vermeye çalışacağız.

Lazer kaç seanstan sonra etkisini gösterir?

Lazer epilasyon işlemi nedir?

Vücuttaki bir bölgedeki istenmeyen tüyleri kalıcı olarak yok eden işleme lazer epilasyon denir. Alexandrite ve diode lazerleri bu amaçla kullanmaktayız. Bu lazerler bir dizi mekanizma ile kıl kökünü etkiler. Böylece kalıcı epilasyon sağlanır.

Lazer epilasyon tüyleri tamamen yok eder mi?

Tamamına yakın tüyler bölgeden temizlenir. Bunun için ortalama 6 seans uygulama yapmak gerekir. İlk seanstan itibaren uygulanan dozlar ve lazer tipi başarıda çok etkilidir. Bu nedenle lazer epilasyon profesyonel merkezlerde yapılmalıdır.

Lazer epilasyon kaç seansta kesin sonuç verir?

İlk seanstan itibaren hemen sonuç almaya başlarsınız. Lazerler büyüme aşamasındaki kıllara etki eder. Bu nedenle tekrarlayan seanslar ile bölge kıllardan temizlenir. Ortalama altı seans yeterli olur.

Lazer epilasyon etkisi ne kadar sürer?

Uzun yıllardır kullandığımız ve sonuçlarından emin olduğumuz lazer epilasyon kalıcı epilasyon yapar. Bunun nedeni doğrudan kıl köküne etki etmesidir. Bu sayede kalıcı epilasyon oluşur. Yapılan bölgede bir daha kıl çıkmaz. Lazer epilasyonun etkisi ömür boyudur.

Tüm vücut lazer epilasyon Nasıl yapılır?

Lazer epilasyon tüm vücuda aynı anda uygulanabilir. Her vücut bölgesini ayrı ayrı lazerle tarıyoruz. Ortalama 1,5 saat kadar sürer. Önce bölgedeki kılları kısaltıyoruz. Uygun cihaz ve dozları ayarlıyoruz. Bundan sonra lazer işlemine başlıyoruz. İşlemden sonra nemlendirici kremler uyguluyoruz. Daha sonra evinize, işinize dönmenizde bir sakınca yoktur.

Lazer kaç seanstan sonra etkisini gösterir?

Aslında lazer epilasyon ilk seanstan itibaren etkisini gösteren çok etkili bir uygulamadır.

Lazer epilasyon kaç ay sürer?

Hangi lazer daha iyi sonuç verir?

Aslında epilasyon için en etkili lazer iki tanedir. Bu lazerler diode ve alexandrite lazerlerdir. Bizim yıllardır gözlemlediğimiz en iyi lazer markaları Amerikan ve İsrail yapımı olanlardır. Bu yöntemin kökeni Amerikadır. Sadece lazerin markası da yeterli olmaz. Ekin ve güvenli şekilde kullanımı gerekir. Profesyonel merkezler size en optimum seansı yapacaktır. Özellikle doktorların çalıştığı klinikler en doğru adrestir. Böylece mağduriyet yaşamazsınız.

Lazer epilasyon da en iyi cihaz hangisi?

Bizim merkezlerimizde lazer epilasyon için alexandrite ve diode lazerleri kullanıyoruz. Bu iki lazer en etkili en iyi epilasyon lazerleridir. Fakat cihazın iyi olması yetmez. Bu cihazların doğru kullanılıp kullanılmadığı da çok önemlidir. Bizim merkezlerimiz doktor kontrolünde hizmet veriyor. Bizim gibi profesyonel merkezleri tercih ederseniz sizin için doğru bir tercih olur.

Diode lazer mi Alexandrite mi?

Bazı bölgelerde sadece diode lazer uygulamayı öneriyoruz. Yüz bölgesi bu bölgelerden biridir. Ayrıca kollarda ve erkek sırtında diode lazer öneriyoruz. Fakat profesyoneller tarafından yapılmalı etkili dozlar kullanılmalıdır. Alexandrite lazer de çok etkili bir lazerdir. Özellikle koltukaltı, genital, bacak gibi daha geniş alanlarda kullanımı çok pratiktir.

En iyi Buz lazer epilasyon cihazı hangisidir

Aslında buz lazer diye bir şey yoktur. Buz lazerle diode lazer ifade edilmektedir. Diode lazer için en iyi markalar Amerikan ve İsrail yapımı olanlardır. Biz kliniklerimizde bu iki ülkenin lazerlerini kullanıyoruz. Fakat btabiki sadece iyi lazer cihazı sonuç için yetmez. En doğru şekilde kullanılması gerekir.

Lazer epilasyon kaç ay sürer?

Ortalama 6 seans hesaplarsak lazer epilasyon 12 ayda biter.

Lazer epilasyon ömür boyu kalıcı mı?

Alexandrite lazer epilasyon nedir?

Bu lazer epilasyon için kullanılan en bilinen lazerlerden biridir. Özellikle açık tenli kişilerde, koyu ve kalın kıllarda çok etkilidir. Bizim merkezlerimizde Alexandrite lazer bulunmaktadır.

Yakılan kıllar tekrar çıkar mı?

Lazerle yakılan kıllar tekrar çıkmaz. Fakat kılın büyüme evresinde olması gerekir. Yani kıl kökü yakılabilmiş ise kalıcı epilasyon olur. Vücudumuzdaki kılların yaklaşık %20 kadarı büyüme evresindedir. Bu nedenle lazer epilasyonda aslında her seansta bu kadarlık bir azalma beklenir.

Lazer epilasyondan sonra tüyler tekrar çıkar mı?

Tüm seanslar bittikten sonra kıllar tekrar çıkmaz. Çünkü lazer kıl kökünü etkiler. Yani lazer epilasyon kalıcı epilasyondur.

Lazer ile kıllar biter mi?

Evet biter. Fakat doğru cihazlarla ve etkin dozlarda yapılmalıdır. Bunun için profesyonel merkezleri öneriyoruz. Bizim gibi doktorların çalıştığı profesyonel merkezler sizin için doğru adrestir.

Lazer epilasyon kaç yıl etkili?

Bu yöntem kıl köklerine etki eder. Kıl kökü yapısı bozulunca bir daha kıl üretmez. Bu nedenle lazer epilasyon ömür boyu epilasyon yapar.

Lazer epilasyon ömür boyu kalıcı mı?

Evet lazer epilasyon kalıcıdır. Ömür boyu kalıcılığı devam eder.

Lazer epilasyon ücreti ne kadar?

Lazer epilasyon için ideal kıl uzunluğu nedir?

Aslında ilk seansta kılları doktorumuzun görmesi gerekir. Bu nedenle ilk seansa giderken tıraş yapmayı. Fakat daha sonraki seanslardan 3-4 gün önce kısaltmanız yeterli olur.

Alexandrite mi buz lazer mi?

Aslında buz lazer diye reklam edilen lazer diode lazerdir. Bu iki lazerde bizim merkezlerimizde var. İkisi de çok iyi lazerlerdir. Fakat lazerin markası, hangi dozlarda kullanıldığı, hangi merkezde hangi prosedürde uygulandığı gibi bir çok faktör vardır. Bu nedenle profesyonel yani doktorların çalıştığı merkezlerde lazer yaptırmanızı öneriyoruz.

Lazer epilasyon ömür boyu kalıcı mı?

Kıl köklerini etkilediğinden lazer epilasyon ömür boyu kalıcıdır. Lazerden tam olarak etkilenen kıl kökkü kıl üretemez. Profesyonel merkezlerde hızla istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz.

IPL lazer kalıcı mıdır?

Bu ışık sistemidir yani lazer değildir. Çok yüksek dozlarda uygulanırsa kalıcı etkiler oluşturur. Fakat uzun süre yapılması gerekir. Ayrıca güvenlik sınırları dardır. Biz epilasyon için bu cihazı önermiyoruz.

Lazer epilasyon ücreti ne kadar?

Sizin için çok farklı seçenekler sunuyoruz. İletişim bölümünden bize ulaşın. Paket ücretleri ve ödeme kolaylıklarını iletelim.

Lazer epilasyonda en iyi sonuç nasıl alınır?

En iyi sonuç için düzenli aralıklarla 6 seans yeterlidir. Fakat kullanılan lazer tipi, lazer dozu ve merkezin tecrübesi d en iyi sonuçlar için çok önemlidir.

Lazer epilasyon tüyleri tamamen yok eder mi?

Lazer epilasyon tüyleri tamamen bitirir mi?

Evet doğru şekilde yapılan lazer seansları sonrasında tüyler neredeyse biter. Çok az tüy incelip kalır fakat bu tüyler rahatsız edici değildir. Genellikle sonuçlar yüz güldürücüdür.

Lazer epilasyon yapıldıktan sonra tekrar çıkar mı?

Sonuçlar kalıcıdır çünkü lazer kıl köklerini etkiler. Yani bir daha kıl çıkmaz. Bu kökleri artık hormonlar bile etkileyemez.

Lazer kaç seansta sonuç verir?

Genellikle 6 seans yeterlidir. Fakat nadiren bir kaç seans ilave edilmesi gerekli olur.

En iyi lazer epilasyon cihazı hangisi?

Lazer cihazlarından en iyi sonuç verenleri diode ve alexandrite tipleridir. Bu nedenle biz merkezlerimizde epilasyon için sadece bu iki lazeri kullanıyoruz. Nd Yag lazeri epilasyonda tercih etmiyoruz.

Bıyık için hangi lazer?

Yüz bölgesinde en etkili lazer diode lazerdir. Kalıcı ve hızlı sonuç için bıyık bölgesinde biz diode lazeri kullanıyoruz.

Bıyık lazer epilasyon sonrası çıkan tüyler nasıl alınır?

Lazer epilasyondan sonra uzayan kıllar sizi rahatsız ediyorsa makine veya jiletle kısaltın. Jilet tüyleri arttırmaz bu konuda rahat olun.

Lazer epilasyondan ne kadar süre sonra kıllar dökülür?

Kıllar seanstan sonra dökülmeye başlar. Genellikle 10 gün içinde dökülme biter.

Lazer epilasyon ne kadar sıklıkla yapılmalıdır?

Seanstan yaklaşık 4 hafta sonra kıllar çıkmaya başlar. Yani aslında etkilenmemiş olan kıllar çıkmaya başlar. 6 hafta sonra lazer seansı tekrar etmek gerekir.

Lazer epilasyon tüyleri tamamen yok eder mi?

Evet genellikle tamamen yok olur. Çok az miktarda aşırı ince tüy kalabilir. Bu rahatsız edici bir görünüm yaratmaz.

ilk lazer sonrası ne yapılmalı?

Lazer epilasyon sonrası sıcak banyo yapılır mı?

Aşırı sıcak su, sauna gibi cildi zorlayan uygulamalardan kaçının. Bölgeye kese yapmayın. Fakat ılık ya da soğuk duş almakta sakınca yoktur. En azından 24 saat aşırı spor yapmasanız iyi olur. Aşırı terlemenizi istemeyiz.

Seanstan sonra aşırı güneşe maruz kalmanın sakıncası var mı?

Çok güneşli bir bölgede aşırı güneşe maruz kalacaksanız bölgeye güneş koruyucu sürün. Fakat bronzlaşmak amaçlı güneşlenmeyin.

Seans sonrası cildi soyan krem veya solüsyon yasak mı?

Özellikle glikolik asit, meyve asitleri, retinol ve retinoik asit içeren krem veya solüsyon sürmeyin. Cildinizi tahriş edebilir. Lekelere neden olur. Aynı şekilde kimyasal peeling veya kese gibi mekanik peelingde lazer sonrası yapılmaz.

Dökülmeyen kılları koparabilir miyim?

Genellikle lazerden sonra yüzeyde kıl kalmaz. Fakat kalan varsa bile kendiliğinden dökülür. Cımbız, ağda gibi malzemelerle temizlemeyin. Yani kılları koparmayın.

İlk sonuçlar ne zaman?

Lazer epilasyon seansından hemen sonra kıllar kaybolur. Bir iki hafta içinde tamamen dökülür. Fakat bir kısım kıl tekrar çıkar. Fakat her seansta bir miktar azalma olur. Yaklaşık bir seansta %20 azalma normaldir. Bu nedenle tüm seanslarınızın bitmesini beklemek ve sabırla seanslarınıza gelmek zorundasınız. Çünkü lazer sadece büyüme evresindeki kıllara etkilidir.

Lazer öncesi kıllar kesilmeli mi?

Lazerden önce kılları kesmek gerekir mi?

Seanstan 4-5 gün önce kılları kısaltmanızda fayda var. Seans daha hızlı olur. Jilet kullanmanın bir sakıncası yoktur. Sanılanın aksine tüyleri kalınlaştırmaz veya çoğaltmaz. Seanstan önce epilatör kullanılmaz. Ya da ağda ile kıllar alınmaz.

Lazer epilasyona gitmeden ne kadar süre önce jilet yapılır?

Seanstan 4 gün kadar önce jilet veya makine ile kısaltmanız yeterlidir. Kıl uçlarını teknisyen görürse daha kolay işlem yapar.

Buz lazerden sonra jilet yapılır mı?

lazer işlemlerinden sonra jilet kullanılmasında hiçbir sakınca yoktur. Jilet tüyleri arttırmaz. Sadece buz lazer değil alexandrite lazerden sonrada jilet veya makine ile kısaltma yapabilirsiniz.

Lazer adetten kaç gün önce yapılır?

Adet sırasında bazı kadınlar biraz daha hassas olur. Bazen adet öncesinde de bu durum olur. Fakat adet sırasında, öncesinde veya sonrasında her zaman lazer yaptırabilirsiniz. Bu durum sizin talebinize bağlıdır. Yani aslında bir sakınca yaratmaz.

Lazer epilasyon yarıda bırakılırsa ne olur?

Aslında bir şey olmaz. Her seansta lazer yaklaşık %20 kadar kılı etkiler. Bu nedenle örneğin 2 seans yaptırmış bir kişi ancak %40 tüyden kurtulmuş olacaktır.

Buz lazer epilasyon kaç seansta sonuç verir?

Aslında buz lazer olarak reklam yapılan lazer diode lazerdir. Yani Diğer diode lazerler gibi uygulanmaktadır. Bu nedenle sonuçları da 6 seansta alıyoruz. Fakat etkin dozlarda ve profesyonel kişilerce yapılmalıdır.

Tüm Vücut Lazer

Tüm vücut epilasyon kaç seansta biter?

Lazer uygulamaları bölgeye göre değişmekle birlikte 6 seans sürer. Genellikle yüz bölgesinde ortalama 10 seans gereklidir.

Buz Lazer ilk seansta ne kadar dökülür?

Diode lazer veya buz lazer yada alexandrite lazer uygulamalarının tümünde lazer her seansta ortalama %20 kadar kıl kökünü etkiler. Yani her seansta bu kadar oranda bir tüy azalması beklenmelidir.

Lazer epilasyon tüm vücut nereleri kapsar?

Tüm vücut lazer vücuttaki yüz hariç tüm bölgeleri kapsar. Genellikle kadınlar için koltukaltı, genital, bacak ve kol dahildir.

Lazer epilasyon sonrası bakım nasıl yapılır?

Aslında özel bir bakım gerekmez. Sadece bölgeyi bir kaç gün nemlendirin. Yüz gibi güneşe maruz kalan bir alana yapıldıysa bir hafta güneş koruyucu sürün.

Lazer için tüyler ne kadar uzun olmalı?

Bir ay boyunca kılları epilatör, ağda veya başka bir yolma yöntemi ile yolmayınız. Lazere ilk defa gelecekseniz kılları incelememiz gerekecek. Bu nedenle kısaltmayın. Biz merkezimizde kısaltıp işlem yapacağız. Sonraki seanslarda ise siz evde 3-4 gün önce kısaltıp gelebilirsiniz. Ama yolma işlemleri bu süreçte kesinlikle yapmayınız.

İlk lazer seansından sonra kıllar ne zaman çıkar?

Lazer yüz bölgesinde ayda bir kere, vücut bölgelerinde ise 6 hafta ile 8 hafta arsında bir zamanda yapılmalıdır.

Lazerden sonra krem sürülür mü?

Seanstan sonra bir kaç gün çok abartılı olmayacak şekilde nemlendirici sürebilirsiniz. Bunun nedeni olası kızarıklık ve reaksiyonları azaltmaktır. Güneş koruyucu ise bir hafta kadar kullanabilirsiniz. Fakat sadece güneş gören yerler için kullanılmalıdır. Yani örneğin genital bölge için güneş koruyucuya gerek yoktur.

Nasıl Yapılır?

Gerekli süre: 1 saat ve 30 dakika

Tüm Vücut Lazer

 1. Ön Görüşme ve Karar

  Lazer epilasyon öncesi doktorumuzla ön bilgilendirme görüşmesi yapacaksınız. Doktorumuz sizin merak ettiğiniz tüm sorulara yanıt verecek.
  Doktorla Ön görüşme

 2. Seansa Hazırlık

  Lazer yapılacak bölgedeki kılları tıraş makinası ile kısaltırız. Bölgeyi ıslak mendille temizleriz. Siz ve lazer teknisyeni gözlük takarsınız. Hangi lazer cihazının kullanılacağı ve hangi dozlar uygulanacağı doktor tarafından belirlenir.
  Seansa Hazırlık

 3. Lazer Uygulama

  Bölge lazerle tek tek atışlar yapılarak taranır. Reaksiyonlar gözlenir. Kılların etkilenmesi için en uygun doz olduğu tekrar kontrol edilir.
  Lazer Uygulama

 4. Seans Sonrası

  Bölge tamamen tarandıktan sonra bu alana nemlendirici krem süreriz. Biraz soğuk kompres uygulaması yapar sizi yolcu ederiz.
  seans sonrası

Lazer Nedir?

Lazerler yardımıyla kalıcı epilasyon sağlayan yöntemdir. Her şeyden önce lazerin doğrudan kıl köklerine etki ettiğini belirtmeliyiz. Bu nedenle lazerin etki ettiği kökler etkisiz hale gelir. Sonuç olarak kalıcı epilasyon oluşur. Yani kıl kökleri bundan sonra kıl üretmez. Epilasyon amacıyla en çok iki tip kullanıyoruz. Bu lazerler diode lazer ve alexandrite lazerlerdir.

Alexandrite Lazer Epilasyon
Alexandrite Laser Application

En Etkili Lazer Hangisi?

Diode ve Alexandrite lazerler epilasyon için kullandığımız lazerlerdir. Bu amaçla merkezlerimizde her iki lazer türünü de kullanmaktayız. Ancak lazerin türü kadar markası da önemlidir. Her şeyden önce lazerin nasıl kullanıldığı çok önemli. Yani lazerin doğru kullanılması gerekiyor. Ayrıca doğru dozda kullanılmalıdır. Örneğin yüksek dozda kullanılırsa cildi yakar. Ya da düşük dozda kullanılırsa etkisiz kalacaktır. Bu nedenle risk almayın ve profesyonel bir merkezi tercih edin. Türkiye’de lazer yasal olarak sadece doktor kontrolünde kullanılabilen bir yöntemdir. Bu nedenle en iyi çözüm için yasal merkezleri öneriyoruz. Merkezlerimizde çalışan doktorlarımız var.

Lazer İçin En uygun Aday Kimdir?

Bizim merkezlerimizde her cilt ve kıl tipine uygun lazer bulunmaktadır. Yani herkese lazer yapabiliyoruz. Aslında kıla rengini veren maddenin adı melanindir. Melanin kıl kökünde yoğun olarak vardır. Aynı zamanda melanin lazer enerjisini tutar. Bu esnada ısı açığa çıkar. Oluşan bu ısı kıl kök hücrelerini yakar. Yani kalıcı epilasyon için bu hücrelerin yanması gerekir. Bu nedenle kıl kökünde melanin fazla olmalıdır. Aslında kıl koyu renkli ise melanin fazladır. Bu durum lazer için avantaj sağlar. Biz lazerde olabildiği kadar yüksek dozlar uygulamak isteriz. Fakat cilttede melanin vardır. Kılı yakarken cildi yakmamak gerekir. Bu nedenle cilt açık renkli ise avantaj sağlar. Özetlemek gerekirse cildiniz açık ve kıllarınız koyu renkliyse en iyi adaysınız.

Light Sheer Diode Buz lazer
Light Sheer Diode Buz lazer

Kaç Seans Gereklidir?

Genellikle 6 seansta %90’a varan sonuçlar alıyoruz. Fakat yüz bölgesi için istisna olarak seans sayısı daha fazladır. Aslında bunun nedeni yüz bölgesinin hormonlara daha duyarlı olmasıdır. Aslında ilk seanstan itibaren sonuçları görmeye başlarsınız. Yani her seansta bir miktar azalma olacak. Örneğin üçüncü seansta %50-60 azalma beklediğimiz bir durumdur. Mümkün olduğu kadar seanslarınızı aksatmayın. Böylece sonuçları daha hızlı gözlemlersiniz.

Lazer ile Tüyler Tamamen Biter Mi?

Genellikle altı seans sonunda istediğimiz sonuca ulaşıyoruz. Aslında lazer en etkili yöntemdir. Fakat lazer kurallara uygun yapılırsa başarıya ulaşır. Yani doğru lazerle ve doğru şekilde uygulanmalıdır. Her şeyden önce yetkisiz merkezlerde lazer yaptırmayınız. Özetle Lazer tüyleri bitirir. Fakat doğru yerde ve doğru şekilde yapılması şartıyla.

Lazerle En İyi Sonuç Nasıl Alınır?

İlk olarak doğru merkezi seçmelisiniz. Öncelikle yasal olarak çalışan bir merkez olmalı. Yani açıklığa kavuşturmak için lazer yapmaya yetkili doktorların çalıştığı bir merkezi seçmelisiniz. Şimdilik yasalar sadece bu merkezlere izin vermektedir. Ayrıca bu merkezde diode ve alexandrite lazerler bulunursa avantaj sağlar. İlave olarak markasına ve kurumsal kimliğine güven duymalısınız. Yani profesyonel çalışan bir merkezde en iyi sonuç alırsınız.

Lazer enerjisi yada lazer ışığı vasıtasıyla kıl köklerinin etkilenmesi sayesinde yapılan işlemlere lazer epilasyon adını veriyoruz. Bu yöntem uzun yıllardır tecrübe ettiğimiz güvenli ve etkili modern bir epilasyon yöntemidir. Kıl köklerine etki ederek kılı üreten hücreler yok eder. Böylece kalıcı epilasyon sağlar. Lazer Nedir? Sorusunu biraz daha açalım.

Lazer epilasyonu seanslar halinde uyguluyoruz. Seans aralıkları genellikle 6 haftadır. Çoğunlukla 6 seans yeterli olur. Yüz bölgesi gibi hormona duyarlı bölgelerde bile son derece etkilidir.

Epilasyon için en çok iki lazer türü kullanıyoruz. Bunlar diode ve alexandrite lazerlerdir. Bölgeye göre, kıl yapısına göre bu lazerlerden biri veya bunların birlikte kullanımı söz konusudur.

Lazer epilasyon fiyatları genellikle bölgeye göre seans ücreti veya 6 seans paket olarak sunulmaktadır. Ön görüşmelerden ayrıca ücret almıyoruz.

Lazerler kıl köklerinde kalıcı etki sağladığı için kalıcı epilasyon sağlar. Ergenlik bitiminden yani 14-5 yaşından sonra yapılmasında bir sakınca yoktur.

Video

Lazer video

Clinicante Saç Ekimi

Daphne Lazer Merkezleri ,