Lazer Epilasyon Etkili Mi?

Lazer Epilasyon Etkili Mi?
Lazer Epilasyon Etkili Mi?

Lazer Etkili Mi?

Soru: Lazer epilasyon gerçekten etkili mi? Lazeri epilasyon yaptırmayı düşünüyorum fakat bazı sitelerde şikayetler gördüm. Ayrıca çok memnun olduğunu yazan kişiler de var. Sizin gibi doktorların çalıştığı profesyonel bir merkeze danışmak istedim. Lazer Epilasyon Etkili Mi?

Saniye *** İçerenköy İstanbul Ocak 2022

Daphne Lazer:

Yanıt: Bu sorunuzun cevabı net olarak evettir. Lazer epilasyon bizim yıllardır kullandığımız bir yöntemdir. Daphne lazer merkezleri 18 yıldır sektörde faaliyet gösteriyor. Yani 18 yıldır lazer epilasyon yapıyoruz. Binlerce lazer işlemi yaptık. Lazer epilasyon gerçekten etkili bir yöntemdir. Yaptıranların memnun kalmama olasılığı çok düşüktür. Fakat lazer epilasyon doğru cihazlarla ve doğru merkezler de yapılmalıdır. Lazer epilasyonun doğru yapıldığı taktirde çok etkili bir yöntem olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Lazer Epilasyon Ömür Boyu Kalıcı Mı?

Soru: Lazer epilasyon sonuçları kalıcı mıdır? Kalıcı ise ne kadar uzun süreli kalıcıdır? Aslında sormak istediğim soru şu:Lazer epilasyon ömür boyu kalıcı mı?

Gamze *** Ataşehir İstanbul Ocak 2022

Daphne Lazer:

Yanıt: Evet lazer epilasyon sonuçları kalıcıdır. Çünkü lazer epilasyon kıl köklerine etki eder. Normalde vücudumuzda kılları üreten birimler kıl kökleridir. Kıl köklerindeki hücreler bir çeşit protein yapıda olan kılı üretir. Lazer epilasyon kılı üreten bu hücrelere doğrudan etki eder. Eğer kıl kökü lazer ile etkilenmişse lazer epilasyonun sonucu kalıcıdır. Bir başka deyişle lazer epilasyon sonuçları ömür boyu kalıcı olur.

Lazer Epilasyon Ömür Boyu Kalıcı Mı?
Lazer Epilasyon Ömür Boyu Kalıcı Mı?

Lazer Kılları Tamamen Bitirir Mi?

Soru: Lazer epilasyondan sonra ne kadar kıl kalır? Kılların tamamı biter mi? Konuyu araştırma aşamasındayım. Size sormak istedim. Açıkça sormak gerekirse; Lazer kılları tamamen bitirir mi?

Canan *** Kadıköy İstanbul Ocak 2022

Daphne Lazer:

Yanıt: Lazer kılları neredeyse tamamen bitirir. Özellikle cildiniz beyaz kıllarınız siyah ise şanslısınız. Daha hızlı ve daha iyi sonuç alırsınız. İlk seanstan itibaren doğru cihazla ve doğru dozlarda yapılırsa sonuç istendiği gibi olur. Lazer epilasyon kılların neredeyse tamamına yakınını bitirir. Çok az ince tüy kalma ihtimali vardır. Koltuk altı, genital, alt bacak bölgelerinde kılların neredeyse tamamı yok olur. Fakat ince tüylerin olduğu bazı bölgelerde çok az tüy kalır ki bu durum lazer yaptıranları rahatsız etmez.

Lazer Kaçıncı Seanstan Sonra Etkisini Gösterir?

Soru: Haftaya ilk seansım için randevu aldım. Fakat merak ettiğim konulardan en önemlisi ne kadar hızlı sonuç alacağım. Lazer kaçıncı seanstan sonra etkisini gösterir?

Aysel *** Beyoğlu İstanbul Ocak 2022

Daphne Lazer:

Yanıt: Lazer ilk seanstan itibaren etkisini gösterir. Vücudumuzun çeşitli bölgelerindeki kılların yaklaşık %20’si büyüme aşamasındadır. Lazer büyüme aşamasındaki kıllara  en fazla etki eder. Bu nedenle her seansta bir %20 kadar bir azalma bekliyoruz. Yani lazer epilasyon ilk seanstan itibaren etkili bir yöntemdir. İlk seanstan itibaren sonuç beklemelisiniz.

Lazer Epilasyon Kesin Sonuç Verir Mi?
Lazer Epilasyon Kesin Sonuç Verir Mi?

Lazer Epilasyon Kesin Sonuç Verir Mi?

Soru: Ben kesin sonuç istiyorum. Bacak kılların tamamen bitmesini istiyorum. Bir daha uğraşmak istemiyorum açıkçası. Lazer epilasyon kesin sonuç verir mi?

Zambak *** Nişantaşı İstanbul Ocak 2022

Daphne Lazer:

Yanıt: Evet lazer epilasyon kesin sonuç verir. Lazer epilasyon sonuçları kalıcıdır. Yani kıl kökü lazerden etkilenmişse o bölgede bir daha kıl çıkmaz. Kesin sonuç alırsınız.

Lazer kaç seansta sonuç verir?

Soru: Bütçemi ayarlamaya çalışıyorum. İyi bir sonuç için kaç seans gerekli? Lazer kaç seansta sonuç verir?

Yeliz *** Bostancı İstanbul Ocak 2022

Daphne Lazer:

Yanıt: Lazer yaklaşık altı seansta büyük oranda kılları yok eden bir yöntemdir. Vücut bölgelerinde altı seans genellikle yeterli olur. Sadece yüz  bölgesinde biraz daha uzun sürer. Aslında altı seans için bir bütçe düşünebilirsiniz.

Lazer Epilasyonda En İyi Sonuç Nasıl Alınır?
Lazer Epilasyonda En İyi Sonuç Nasıl Alınır?

Lazer Epilasyonda En İyi Sonuç Nasıl Alınır?

Soru: Hangi merkeze gideceğime karar veremedim. Bütçem kısıtlı. İyi bir merkezde lazer lazere başlarsam iyi sonuç alacağımı düşünüyorum. Lazer epilasyonda en iyi sonuç nasıl alınır?

Selen *** Arnavutköy İstanbul Ocak 2022

Daphne Lazer:

Yanıt: Haklısınız, lazer epilasyondan en iyi sonuç almak için öncelikle merkez konusunda doğru karar vermek zorundasınız. Lazer epilasyon sadece doktorların kontrolündeki merkezler de yapılmaktadır. Bu nedenle öncelikle profesyonel bir merkez seçin. Bu merkezde farklı lazer tiplerinin Bulunması merkeze avantaj sağlar. Bir miktar daha fazla ücret ödeseniz bile sonuç alacağınız garanti olur. Kurumsal firmalar müşteri memnuniyetini önemser. Ayrıca her şey kayıtlıdır. Uzun vadede hem kesin sonuç alacaksınız hem de sizin için daha ekonomik olacak.

Lazer Epilasyon 15 Günde Bir Yapılır Mı?

Soru: Kaç günde bir lazer epilasyon yapılır? Lazer epilasyon 15 günde bir yapılır mı?

Hanife *** Bakırköy İstanbul Ocak 2022

Daphne Lazer:

Yanıt: Hayır yapılmaz. Lazer epilasyon vücut bölgelerine 45-60 günde bir yapıyoruz. Yüz bölgesinde ise 30-45 gün te bir uyguluyoruz. 15 gün sonra yapılan epilasyonun sonuca hiçbir faydası yoktur. Sadece lazer epilasyon seansında gözden kaçan bir bölge yani lazer yapılmamış bir bölge varsa kontrol seansı olarak bu bölgeye lazer yapıyoruz. Yani bu kadar kısa aralıklarla lazer yapılmasının faydası yoktur.

10 Günde Bir Lazer Yapılır Mı?

Soru: 10 günde bir lazer yapılır mı? Bölge bölge atlanan yerler var. Rahatsız oluyorum.

Sultan *** Ataköy İstanbul Ocak 2022

Daphne Lazer:

Yanıt: Hayır yapılmaz. Zaten gerekte yoktur. Fakat lazer seansı sırasında taranmamış gözden kaçan bir alan varsa bu bölgeye lazer yaparız. Bunun sakıncası yoktur. Fakat taranmış bir bölge tekrar lazer yapmanın hiçbir anlamı yoktur. Bu kadar sık lazer yapmanın ciltte lekelenme yapabileceği de akıldan çıkarılmamalıdır.

Lazer İlk Seansta Ne Kadar Dökülür?

Soru: Lazere yeni başladım. Fakat dökülme ne kadar olacak bilmiyorum. Lazer ilk seansta ne kadar dökülür?

Halise  *** Yeşilköy İstanbul Ocak 2022

Daphne Lazer:

Yanıt: Seanstan sonra kılların tamamı dökülür. Çünkü lazer tüm kılları etkiler. Fakat kıl köklerinin ancak %20 kadarı etkilenir. Bu nedenle İlk seansta yaklaşık bu kadar azalma olur. Kılların tamamı dökülse bile etkilenmeyen kıllar tekrar çıkar.

Lazerden Sonra Kaç Gün İçinde Tüyler Dökülür?

Soru: Lazerden sonra kaç gün içinde tüyler dökülür?

Zarife *** Göztepe İstanbul Ocak 2022

Daphne Lazer:

Yanıt: Lazerden sonra tüyler genellikle bir hafta içeresinde dökülür. En fazla iki hafta kadar dökülme sürer. Alexandrite lazerden sonra tüyler genellikle yanıp buharlaştığı için yüzeyde tüy kalmaz. Çok az kalan tüylerin dökülmesi bir hafta sürer. Buz lazer ya da diyot lazerden sonra ise aynı şekilde dökülme olur.

Lazerden Sonra Tüyler Neden Dökülmez?

Soru: Lazer epilasyona başladım. Fakat tüyler hiç dökülmedi. Lazerden sonra tüyler neden dökülmez?

Zuhal *** Fenerbahçe İstanbul Ocak 2022

Daphne Lazer:

Yanıt: Lazerden sonra tüyler dökülmüyorsa iki nedendi vardır. Birincisi o bölge yani dökülmeyen bölge atlanmıştır. İkincisi ise etkili dozlarda neler yapılmamıştır. Her iki durumda da gittiğiniz merkeze tekrar başvurum.

Kocaeli Lazer Epilasyon

 • Lazer Epilasyon

  İstenmeyen tüyleri almak için tıraş, cımbız veya ağda yapmaktan memnun değilseniz, Lazer Epilasyon sizin için mükemmel bir seçenek olabilir.

 • Lazer Epilasyon Sonrası Güneş Koruyucu Kullanmak Şart Mıdır?

  Lazer Epilasyon Sonrası Güneş Koruyucu Kullanmak Gerekir Mi? Soru: Lazer epilasyon sonrası güneş koruyucu kullanmak gerekir mi? Merve *** Beylikdüzü İstanbul Ocak 2021 Daphne Lazer: Yanıt: Merve Hanım Merhaba, lazer epilasyon sonrası genellikle çok kısa bir süre için güneş koruyucu önermekteyiz. Sadece güneşe maruz kalan yüz bölgesi gibi bölgeler için güneş koruyucu şarttır. Fakat kapalı … Devamını oku…

 • Lazer Epilasyon Kontrol Seansı Gerekli Midir?

  Lazer Epilasyon Kontrol Seansı Şart mı? Soru: Merhaba, bazı merkezler kontrol seansı yaparken bazıları ise önermiyor. Bu konuda kafam karıştı. Sizin fikriniz nedir. Yani sizce yapılmalı mı yapılmamalı mı? Ayşe *** Kadıköy İstanbul Aralık 2020 Daphne Lazer: Yanıt: Ayşe Hanım merhaba, seansınız dikkatli bir şekilde profesyonel kişilerce yapılmışsa kontrol seansına ihtiyaç olmaz. Fakat nadiren büyük … Devamını oku…

 • Lazer Epilasyondan Sonra Cinsel İlişkiye Girilir Mi?

  Lazer Epilasyondan Sonra Cinsel İlişkiye Girilir Mi? Soru: Genital bölgeme lazer epilasyon yaptırdım. Altı seans paket satın aldım. Bugün ilk seansım yapıldı. Sanırım Alexandrite lazer uygulandı. Lazer epilasyon sonrası yapılacaklar hem sözlü hem yazılı olarak bana anlatıldı. Fakat cinsel ilişkiye girip girmemekle ilgili bir bilgi yoktu. Ben de biraz utangaç olduğum için soramadım. Lazer Epilasyondan … Devamını oku…

Yorum yapın