Lazer Epilasyon Etkili Mi?

Lazer Epilasyon Etkili Mi?
Lazer Epilasyon Etkili Mi?

Genel Bilgiler

Sizden gelen soruları yanıtlamaya çalışacağız. Merkezlerimizi arayarak size daha fazla bilgi vermemizi isterseniz bizi arayın. Gerçekten Lazer Epilasyon Etkili Mi?

Lazer Çeşitleri

Lazer epilasyon için 3 tip lazer kullanmaktayız. Bunlar diode lazer, alexandrite lazer ve nd yag lazerdir. Biz kliniklerimizde sadece diode ve alexandrite lazerleri kullanmayı tercih ediyoruz. Nd yag lazeri epilasyon için değil kılcal varis tedavisi için kullanıyoruz. Şimdi sizin sorduklarınızla konuyu biraz daha açıklayalım.

Hangi lazer epilasyon yöntemi daha iyi?

Diode ve alexandrite lazerler kıl kökleri için en etkili lazerlerdir. Merkezlerimizde Lumenis light sheer (Amerikan, İsrail) lazer ve Cynosure Apogee 5500 (Amerikan) alexandrite lazer kullanmaktayız. Bu iki lazer FDA onaylıdır ve en çok tercih edilen lazerlerdir.

Lazer epilasyon kaç çeşittir?

Dünya çapında kullanılan üç ana lazer epilasyon türü vardır. Bunlar diode lazer, alexandrite lazer ve nd yag lazerdir.

Alexandrite lazer epilasyon mu buz lazer mi?

Aslında “buz lazer” bir reklam sloganıdır. Bu tür bir lazer mevcut değildir. Buz lazer aslında bir diyot lazerden başka bir şey değildir. Evet, diode lazer epilasyon için çok etkili bir lazerdir. Biz kliniklerimizde Light Sheer diode lazer kullanıyoruz. Diode lazer tüm kliniklerimizde mevcuttur. Kullandığımız bir diğer lazer ise Alexandrite lazerdir. Bu lazer de tüm kliniklerimizde mevcuttur. Cynosure Apogee 5500 Alexandrite lazer kullanıyoruz.

En Etkili Lazer Hangisi?

Lazer epilasyon gerçekten işe yarıyor mu?

Evet lazer epilasyon gerçekten kalıcı epilasyon sağlıyor. Yaklaşık ortalama 6 seans uygulama lazer epilasyondan çok iyi sonuç almanızı sağlar. Fakat profesyonellerin yani doktorların çalıştığı klinikleri öneririz. İletişim sayfasında adreslerimiz ve telefonlarımız mevcut.

Lazer epilasyon kaçıncı seanstan sonra etkisini gösterir?

Aslında ilk senastan sonra hemen etkisini görürsünüz. Her seansta ortalama %20 kadar azalma bekleriz.

Lazer epilasyon tüyleri tamamen yok eder mi?

Evet yok eder. Doğru cihazlar ve doğru dozlar uygulanırsa tüylerden ömür boyu kurtulmanız mümkün.

Lazer epilasyon kaç ay etkili?

Kalıcı epilasyon sağlayan bir yöntemdir. Yani seanslar bittikten sonra tüyler kalıcı olarak yok olur. Seans aralıkları ortalama 2 aydır.

Her seans öncesi jilet şart mi?

Seanstan önce kılların kısaltılması gerekir. Jilet veya traş makinesinin sakıncası yoktur. İsterseniz siz 4-5 gün önce evde kendiniz kısaltabilirsiniz. Fakat ağda, epilatör ya da tüy dökücü yasaktır.

Lazer cinsel isteksizlik yapar mı?

Hayır yapmaz. Lazerin cinsel fonksiyonar üzerine bir yan etkisi yoktur. Yani olumlu yada olumsuz bir etkisi yoktur.

Mastürbasyon lazeri etkiler mi?

Hayır etkilemez. Cinsellik üzerine öncesi veya sonrasında lazerin bir etkisi olmaz.

Lazer ile tüyler neden bitmez?

Aslında lazer kurallara uygun olarak gerçekleşirse tüyler biter. Fakat tersi durumda yani uygun olmayan dozlar ve lazer tipi bu tip sorunlara yol açar. Bu nedenle bizim önerimiz doktorların çalıştığı profesyonel lazer merkezlerine girmenizdir. Böyle kötü sürprizlerle karşılaşmamak için doktorların çalıştığı merkezleri öneririz. Biz bu şekilde çalışıyoruz.

Lazer Epilasyon Hakkında Sık Sorulanlar

Lazer epilasyon kalıcı mı?

Evet lazer epilasyon kalıcı epilasyon yapar. Yani ömür boyu kalıcıdır. Bunun nedeni kılı üreten birim olan kıl kökünü tahrip etmesidir. Yani kıl köküne lazer ulaşırsa etki kalıcı olur. İyi bir lazer kullanmak ve doğru dozları uygulamak şarttır. Önereceğimiz adresler ise bizim gibi doktorların çalıştığı profesyonel merkezlerdir.

Lazer epilasyon ne kadar etkili?

İyi bir merkezde modern ve iyi cihazlarla yapılırsa çok etkili bir yöntemdir. Doktorların yönettiği profesyonel merkezler iyi merkezlerdir. Bu merkezlerde memnuniyet ön plandadır. Doğru dozlarda lazer uygulamak çok önemlidir. Tüm bunlar iyi sonuç almanızı sağlar. Yani özetle lazer epilasyon çok etkili bir yöntemdir.

20 günde bir lazer yapılır mı?

Hayır, ideal aralık vücut için 1.5-2 ay ve yüz için 1 aydır. Kıl döngüsü tamamlanmadan yani kıllar büyüme fazına geçmeden lazer yapmanın anlamı yoktur.

Epilasyon kalıcı mı?

Eğer lazer epilasyonu kastediyorsanız kalıcıdır. Lazer epilasyon ömür boyu süren kalıcı epilasyon sağlar. Bu konuda FDA onayı ve birçok bilimsel yayın vardır.

Lazer epilasyon kaç ayda biter?

Vücut bölgeleri ortalama 6-8 seans sürer. Bunlar ortalama sürelerdir. Azda olsa kişisel fark olması olasıdır. Yani 12-16 ayda lazer seanslarınız biter. Fakat yüzde biraz daha uzun zaman gerekir. Erkeklerde de bu süre biraz daha uzundur.

Lazer epilasyon kaç yıl etkili?

Lazer epilasyon ömür boyu etkilidir. Çünkü kıl köklerini etkiler. Kıl köklerini bozar. Kökler Kıl üretemez. Bu nedenle kalıcı epilasyon da denir.

Lazer epilasyon yüzde kaç etkili?

Bu yöntem bir çok bilimsel makalede de işaret edildiği gibi kadınlarda %90’ın üzerinde başarı sağlar. Fakat profesyonel merkezler bu sonuçları bildiriyor. Yani modern cihazlara sahip ve doktorların çalıştığı merkezlerin verileridir.

Epilasyon ne kadar etkili?

Epilasyon yani lazer epilasyon profesyonel merkezlerde uygulanırsa çok etkili bir yöntemdir. Ömür boyu kalıcı epilasyon vadeder.

Lazer Yaptırmak İstiyorum – Lazer Epilasyon Etkili Mi?

Lazer epilasyon yaptırmaya değer mi?

Bu sorunun yanıtı çok açık evettir. Birçok bilimsel yayın ve FDA bu görüşü onaylar. Lazer epilasyon kalıcı epilasyon yapar. Kıllardan sonsuza kadar kurtulmanızı sağlar. Nadire az bir yüzde oranında tüy incelir ve kalır. Fakat bu kıllar rahatsız edici değildir. Size büyük bir konfor sağlayacak bu yöntemi yaptırmanıza değer.

Lazer epilasyon ne kadar sürer?

Bizim tecrübelerimiz ve gözlemlerimiz tam kalıcı epilasyon sağladığı yönündedir. Yani lazer epilasyon ömür boyu kalıcı epilasyona neden olur.

Lazer epilasyondan sonra kıllar tekrar uzayabilir mi?

Yani tekrar çıkmasını kastediyorsanız cevabımız hayırdır. Sonuç olarak lazer kıl kökleri etkilerse sonuç kalıcıdır. Bazı ince tüylerde kalınlaşma nadir görülür. Bu duruma gebelik ve hormon bozukluklarında rastlanır.

Lazer mi ağda mı daha iyi?

Bunun yanıtı çok nettir. Lazer ağdadan tartışmasız olarak daha iyidir. Çünkü kalıcı epilasyon sağlar. Ayrıca daha az ağrılıdır. Bir avantajı da ömür boyu düşünülürse ağdadan daha ekonomiktir. Ayrıca daha pratiktir.

Lazer epilasyondan daha iyi ne var?

Şu anda dünyada lazerden daha iyi bir yöntem yoktur. Fakat kalıcı tek alternatif iğneli epilasyondur. İğneli epilasyon daha ağrılıdır. Uygulaması zordur. Çok zahmetli ve uzun süren bir yöntemdir. Ayrıca uygulayıcıların fazlaca yetenekli olması gerekir.

Lazer kasık kıllarını kalıcı olarak alır mı?

Evet lazer kasık kıllarında kalıcı epilasyon yapar. Ayrıca kasık, bikini ve genital bölge lazere en hızlı yanıt veren bölgelerden biridir.

Lazer epilasyon yaptıranların yorumları

Lazer epilasyon yaptırdım

Ayşe K. diyor ki; Çok uzun zamandır lazer epilasyon yaptırmayı düşünüyordum. İyi ki yaptırdım. Çok memnun kaldım. Sizin merkezinizle karşılaşmak benim için şans oldu. Doktorlarınızdan ve tüm personelinizden memnun kaldım. Teşekkür Daphne Lazer.

Tüm vücut lazer epilasyon yaptırdım

Defne S. Diyor ki; Gerçekten çok profesyonel çalışanlarınız var. Bağdat Caddesi’ndeki merkezinize yüzüm de dahil olmak üzere tüm vücuduma lazer tedavisi yaptırmak için gittim. Çok memnun kaldım. Doktorların direk ilgilenmesi çok güzeldi. Vücudumun çoğu bölgesine alexandrite lazer yaptılar. Yüzüme de diode lazer yaptılar. Sanırım buz başlıklı lazerdi. Tüm ekibinize teşekkürler.

Sırtıma Lazer Yaptırdım

Ahmet E. Diyor ki; Aslında sırt için en iyi lazerin diode lazer olduğunu öğrendim. Araştırmalarım sırasında size rastladım. Bakırköy’deki çok merkezi konumdaki merkezinize gittim. Çok memnun kaldım. Hatta son seanslarımı yeni bir makine ile yaptılar. Bu lazer de çok başarılıydı. Çok iyi bir sonuç aldım. Çok teşekkür ederim.

Lazer epilasyon tüyleri tamamen yok eder mi?
Lazer epilasyon tüyleri tamamen yok eder mi?

Epilasyon

Lazer epilasyon kaç seansta sonuç verir?

Lazer epilasyon ilk seanstan itibaren sonuç verir. Ortalama 6 seans sürer.

Hangi lazer epilasyon yöntemi daha iyi?

En çok kullandığımız lazerler diode ve alexandrite lazerlerdir. Biz merkezlerimizde ikisini de bulunduruyoruz. Hangisi size uygunsa onunla lazer yapıyoruz.

lazer epilasyon kaç günde bir yapılır?

Seans aralıklar yüz için 1-1,5 ayda birdir. Fakat vücutta bu biraz daha uzar. Vücüt bölgelerinde 1,5-2 ayda bir yapmak gerekir.

Lazer epilasyon kaç seansta kesin sonuç verir?

Genellikle vücut için 6 seans yeterli olur. Fakat yüz biraz daha uzun sürer. Yaklaşık 10 seans yüz epilasyonu için yeterlidir.

Lazer tüyleri bitirir mi?

Doğru lazer ve doğru dozlarda uygulama ile kesin sonuç verir. Bu nedenle güvenilir profesyonel bir merkeze başvurmalısınız. Doktorların çalıştığı merkezler profesyoneldir.

Lazer Etkili Mi?

Soru: Lazer epilasyon gerçekten etkili mi? Lazeri epilasyon yaptırmayı düşünüyorum fakat bazı sitelerde şikayetler gördüm. Ayrıca çok memnun olduğunu yazan kişiler de var. Sizin gibi doktorların çalıştığı profesyonel bir merkeze danışmak istedim. Lazer Epilasyon Etkili Mi?

Saniye *** İçerenköy İstanbul Ocak 2022

Daphne Lazer:

Yanıt: Bu sorunuzun cevabı net olarak evettir. Lazer epilasyon bizim yıllardır kullandığımız bir yöntemdir. Daphne lazer merkezleri 18 yıldır sektörde faaliyet gösteriyor. Yani 18 yıldır lazer epilasyon yapıyoruz. Binlerce lazer işlemi yaptık. Lazer epilasyon gerçekten etkili bir yöntemdir. Yaptıranların memnun kalmama olasılığı çok düşüktür. Fakat lazer epilasyon doğru cihazlarla ve doğru merkezler de yapılmalıdır. Lazer epilasyonun doğru yapıldığı taktirde çok etkili bir yöntem olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Lazer işe yarıyor mu?

Evet bu konuda hiçbir şüphe yok. Lazer en etkili ve kalıcı epilasyon yöntemidir.

Lazer epilasyon gerçekten etkilimi?

Kesinlikle lazer epilasyon etkili bir yöntemdir. FDA tarafından onaylıdır. Ayrıca bizim tecrübemiz bu konuda yaklaşık 20 yıldır gözlemlerimiz lazerin en etkili epilasyon yöntemi olduğudur.

Lazer Epilasyon Ömür Boyu Kalıcı Mı?

Soru: Lazer epilasyon sonuçları kalıcı mıdır? Kalıcı ise ne kadar uzun süreli kalıcıdır? Aslında sormak istediğim soru şu: Lazer epilasyon ömür boyu mu?

Gamze *** Ataşehir İstanbul Ocak 2022

Daphne Lazer:

Yanıt: Evet lazer epilasyon sonuçları kalıcıdır. Çünkü lazer epilasyon kıl köklerine etki eder. Normalde vücudumuzda kılları üreten birimler kıl kökleridir. Kıl köklerindeki hücreler bir çeşit protein yapıda olan kılı üretir. Lazer epilasyon kılı üreten bu hücrelere doğrudan etki eder. Eğer kıl kökü lazer ile etkilenmişse lazer epilasyonun sonucu kalıcıdır. Bir başka deyişle lazer epilasyon sonuçları ömür boyu kalıcı olur.

Lazer kaç yıl etkili?

Lazer kıl köklerini yok eder. Bu nedenle lazer ömür boyu etkilidir. Yani bir daha kıl sorunu yaşanmaz.

Lazer epilasyon ne kadar kalıcı?

Lazer epilasyonun kalıcılığı süreklidir. Yani kıl köklerini geri dönüşümsüz yok eder. Bu nedenle etkisi ömür boyu sürer.

Lazer Epilasyon Ömür Boyu Kalıcı Mı?
Lazer Epilasyon Ömür Boyu Kalıcı Mı?

Lazer Kılları Tamamen Bitirir Mi?

Soru: Lazer epilasyondan sonra ne kadar kıl kalır? Kılların tamamı biter mi? Konuyu araştırma aşamasındayım. Size sormak istedim. Açıkça sormak gerekirse; Lazer kılları tamamen bitirir mi?

Canan *** Kadıköy İstanbul Ocak 2022

Daphne Lazer:

Yanıt: Lazer kılları neredeyse tamamen bitirir. Özellikle cildiniz beyaz kıllarınız siyah ise şanslısınız. Daha hızlı ve daha iyi sonuç alırsınız. İlk seanstan itibaren doğru cihazla ve doğru dozlarda yapılırsa sonuç istendiği gibi olur. Lazer epilasyon kılların neredeyse tamamına yakınını bitirir. Çok az ince tüy kalma ihtimali vardır. Koltuk altı, genital, alt bacak bölgelerinde kılların neredeyse tamamı yok olur. Fakat ince tüylerin olduğu bazı bölgelerde çok az tüy kalır ki bu durum lazer yaptıranları rahatsız etmez.

Lazer Kaçıncı Seanstan Sonra Etkisini Gösterir?

Soru: Haftaya ilk seansım için randevu aldım. Fakat merak ettiğim konulardan en önemlisi ne kadar hızlı sonuç alacağım. Lazer kaçıncı seanstan sonra etkisini gösterir?

Aysel *** Beyoğlu İstanbul Ocak 2022

Daphne Lazer:

Yanıt: Lazer ilk seanstan itibaren etkisini gösterir. Vücudumuzun çeşitli bölgelerindeki kılların yaklaşık %20’si büyüme aşamasındadır. Lazer büyüme aşamasındaki kıllara  en fazla etki eder. Bu nedenle her seansta bir %20 kadar bir azalma bekliyoruz. Yani lazer epilasyon ilk seanstan itibaren etkili bir yöntemdir. İlk seanstan itibaren sonuç beklemelisiniz.

Lazer Epilasyonda sonuç kesin mi?
Lazer Epilasyon Kesin Sonuç Verir Mi?

Lazer Epilasyon Kesin Sonuç Verir Mi?

Soru: Ben kesin sonuç istiyorum. Bacak kılların tamamen bitmesini istiyorum. Bir daha uğraşmak istemiyorum açıkçası. Lazer epilasyon kesin sonuç verir mi?

Zambak *** Nişantaşı İstanbul Ocak 2022

Daphne Lazer:

Yanıt: Evet lazer epilasyon kesin sonuç verir. Lazer epilasyon sonuçları kalıcıdır. Yani kıl kökü lazerden etkilenmişse o bölgede bir daha kıl çıkmaz. Kesin sonuç alırsınız.

Lazer kesin sonuç verir mi?

Evet kesin sonuç verir. Profesyonel bir merkezde doğru cihaz ve dozlarda yapılırsa kesin sonuç alırsınız.

Lazer kaç seansta sonuç verir?

Soru: Bütçemi ayarlamaya çalışıyorum. İyi bir sonuç için kaç seans gerekli? Lazer kaç seansta sonuç verir?

Yeliz *** Bostancı İstanbul Ocak 2022

Daphne Lazer:

Yanıt: Lazer yaklaşık altı seansta büyük oranda kılları yok eden bir yöntemdir. Vücut bölgelerinde altı seans genellikle yeterli olur. Sadece yüz  bölgesinde biraz daha uzun sürer. Aslında altı seans için bir bütçe düşünebilirsiniz.

Lazer Epilasyonda En İyi Sonuç Nasıl Alınır?
Lazer Epilasyonda En İyi Sonuç Nasıl Alınır?

Lazer Epilasyonda En İyi Sonuç Nasıl Alınır?

Soru: Hangi merkeze gideceğime karar veremedim. Bütçem kısıtlı. İyi bir merkezde lazer lazere başlarsam iyi sonuç alacağımı düşünüyorum. Lazer epilasyonda en iyi sonuç nasıl alınır?

Selen *** Arnavutköy İstanbul Ocak 2022

Daphne Lazer:

Yanıt: Haklısınız, lazer epilasyondan en iyi sonuç almak için öncelikle merkez konusunda doğru karar vermek zorundasınız. Lazer epilasyon sadece doktorların kontrolündeki merkezler de yapılmaktadır. Bu nedenle öncelikle profesyonel bir merkez seçin. Bu merkezde farklı lazer tiplerinin Bulunması merkeze avantaj sağlar. Bir miktar daha fazla ücret ödeseniz bile sonuç alacağınız garanti olur. Kurumsal firmalar müşteri memnuniyetini önemser. Ayrıca her şey kayıtlıdır. Uzun vadede hem kesin sonuç alacaksınız hem de sizin için daha ekonomik olacak.

Lazer Epilasyon 15 Günde Bir Yapılır Mı?

Soru: Kaç günde bir lazer epilasyon yapılır? Lazer epilasyon 15 günde bir yapılır mı?

Hanife *** Bakırköy İstanbul Ocak 2022

Daphne Lazer:

Yanıt: Hayır yapılmaz. Lazer epilasyon vücut bölgelerine 45-60 günde bir yapıyoruz. Yüz bölgesinde ise 30-45 gün te bir uyguluyoruz. 15 gün sonra yapılan epilasyonun sonuca hiçbir faydası yoktur. Sadece lazer epilasyon seansında gözden kaçan bir bölge yani lazer yapılmamış bir bölge varsa kontrol seansı olarak bu bölgeye lazer yapıyoruz. Yani bu kadar kısa aralıklarla lazer yapılmasının faydası yoktur.

15 günde bir lazer yapılır mi?

Hayır buna gerek yoktur. Sadece yanlışlıkla atlanan alanlar varsa buraya lazer yapılır.

10 Günde Bir Lazer Yapılır Mı?

Soru: 10 günde bir lazer yapılır mı? Bölge bölge boşluklar var. Rahatsız oluyorum.

Sultan *** Ataköy İstanbul Ocak 2022

Daphne Lazer:

Yanıt: Hayır yapılmaz. Zaten gerekte yoktur. Fakat lazer seansı sırasında taranmamış gözden kaçan bir alan varsa bu bölgeye lazer yaparız. Bunun sakıncası yoktur. Fakat aynı bölgeye tekrar lazer yapmanın hiçbir anlamı yoktur. Bu kadar sık lazer yapmanın ciltte lekelenme yapabileceği de akıldan çıkarılmamalıdır.

Lazer İlk Seansta Ne Kadar Dökülür?

Soru: Lazere yeni başladım. Fakat dökülme ne kadar olacak bilmiyorum. Lazer ilk seansta ne kadar dökülür?

Halise  *** Yeşilköy İstanbul Ocak 2022

Daphne Lazer:

Yanıt: Seanstan sonra kılların tamamı dökülür. Çünkü lazer tüm kılları etkiler. Fakat kıl köklerinin her seansta ancak %20 kadarına etki ediyoruz. Bu nedenle İlk seansta yaklaşık bu kadar azalma olur. Kılların tamamı dökülür. Fakat etkilenmeyen kıllar tekrar çıkar.

Lazerden Sonra Kaç Gün İçinde Tüyler Dökülür?

Soru: Lazerden sonra kaç gün içinde tüyler dökülür?

Zarife *** Göztepe İstanbul Ocak 2022

Daphne Lazer:

Yanıt: Lazerden sonra tüyler genellikle bir hafta içeresinde dökülür. En fazla iki hafta kadar dökülme sürer. Alexandrite lazerden sonra tüyler genellikle yanıp buharlaştığı için yüzeyde tüy kalmaz. Çok az kalan tüylerin dökülmesi bir hafta sürer. Buz lazer ya da diyot lazerden sonra ise aynı şekilde dökülme olur.

Lazerden Sonra Tüyler Neden Dökülmez?

Soru: Lazer epilasyona başladım. Fakat tüyler hiç dökülmedi. Lazerden sonra tüyler neden dökülmez?

Zuhal *** Fenerbahçe İstanbul Ocak 2022

Daphne Lazer:

Yanıt: Lazerden sonra hala tüyler varsa, iki nedendi vardır. Birincisi o bölge yani dökülmeyen bölge atlanmıştır. İkincisi ise etkili dozlarda neler yapılmamıştır. Her iki durumda da gittiğiniz merkeze tekrar başvurum.

Daphne Lazer Epilasyon Merkezleri ,

Saç Ekimi