Yüz Lazer Epilasyon Uygulaması

Yüz Lazer Epilasyon Uygulaması
Yüz Lazer Epilasyon Uygulaması

Yüz Lazer Epilasyon Uygulaması; Kadınlarda yüz bölgesinde tüy şeklinde kıl kökleri doğuştan itibaren vardır. Aslında tüylerin bulunması normal bir durumdur. Fakat tüyler bazı hormonsal etkilerle kıla dönüşür. Özellikle Hormonsal etki ile oluşan tüylenme daha çok çene, bıyık ve favori bölgelerinde olur. Hormonsal etki ortadan kalktıktan sonra bile tüylenme devam eder.

Yüz Lazer Epilasyon Fiyatları 2022

Daphne yüz lazer epilasyon fiyatları, paketler ve kampanya bilgileri için size en yanın merkezimizi arayın. Uzmanlarımız size detaylı bilgi verecekler. Fiyatlar için arayınız;

Yüz Lazer Epilasyon Videosu

Sık Sorulan Sorular

Yüze Lazer Epilasyon Yaptıranların Yorumları Nasıl?

Yukarıda bahsettiğimiz kurallara uygun yapılırsa yüz lazer epilasyonu çok başarılıdır. Ayrıca, yorumlarda gördüğümüz şikayet sitelerinde en çok yakınma tüylerde artış olmasıdır. Veya hiç tüy olmayan yerde tüy çıktı şeklindeki yakınmalardır. Bu şikayet genellikle alexandrite lazer ile yüz epilasyonu yapılırsa gözlenir. Alexandrite lazer yüz için uygun değildir. Yaptırmayınız. Yüz bölgesine diode lazer yaptıranların yorumları çoğunlukla olumludur.

Lazer ile yüzdeki tüyler biter mi?

Aslında bu sorunun cevabı net olarak evettir. Başlangıçta doğru lazer ve doğru dozlarda yapılırsa yüzdeki tüyler biter. Yani profesyonel bir merkezde yaptırmalısınız. Yüz bölgesinde en etkili lazer diode lazerdir. Bu nedenle diode lazer yaptırmalısınız. Yüz lazerinden önce hormon dengesizliğinden şüphe ediliyorsa mutlaka tahlil yapılarak kontrol edilir.

Yüze Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Hepimizin bildiği gibi lazer günümüzdeki en iyi epilasyon yöntemidir. Bu nedenle yüz bölgesi lazer epilasyonu da oldukça başarılıdır. Fakat yüz bölgesi diğer bölgelerden farklıdır ve biraz daha zorlu bir bölgedir. Çünkü yüz bölgesindeki kılların hormonsal duyarlılığı yüksektir. Bu nedenle en hızlı büyüyen vücut kılları yüz bölgesindedir. Ayrıca kılların kökleri daha derinde ve kalındır. Ayrıca kalın kılların yanında ince tüylerde vardır. Bu nedenle etkin dozlarda ve doğru lazerlerle epilasyon yapılmaz ise olumsuz yan etkiler olur. Örneğin ince tüyler artar.

Bu nedenle bu tür kötü sürprizlerle karşılaşmamak için ilk dikkat etmeniz gereken şey doğru merkeze gitmenizdir. Diğer önemli bir nokta ise gittiğiniz merkezde doktor değerlendirmesidir. Doktor sizi değerlendirmeli ve lazer için uygun doza karar vermelidir. Ayrıca tecrübelerimize dayanarak rahatlıkla söyleyebileceğimiz, yüz bölgesi için en iyi lazer diode lazerdir.

Yüz bölgesinde en etkili lazer diode lazerdir. Bunun nedeni cildin derinlerine inebilmesidir. Ayrıca Diode lazer kalın kılları etkilediği gibi ince kılları da etkiler. Bu yüzden yüzün lazer epilasyonu için diode lazer bulunan bir kliniği tercih ediniz. Özellikle, Yüz de alexandrite lazer uygulanmasını doğru bulmuyoruz. Bu lazerle tetikleme sonucu tüylerde artış sık görülmektedir. Ayrıca Diode lazer son yıllarda buz lazer, buz başlıklı lazer adları ile de söylenmektedir.

Yüz Lazer Epilasyon Sonuçları Kalıcı Mı?

Evet kalıcıdır. Kıl köklerine yeterince etki edilirse lazer sonuçları kalıcıdır. Yani lazer yapılan bölgeden bir daha kıl çıkmaz.

Yüze Lazer Kaç Seans Yapılıyor?

Yüze lazer genellikle 6 – 10 seans yapmak yeterli sonuca ulaştırır. Doğru lazer çeşidi ve dozları ile yapılırsa uygulama maksimum 10 seansa kadar uzar. Burada önemli nokta epilasyona başlamadan önce doktorların sizi değerlendirmesidir. Hormonsal bozukluk varsa epilasyona başlarken hormonsal bozukluğu düzeltici tedavide beraberinde başlanmalıdır. Yüz uygulaması yaptırıyor ve uzun süredir sonuç alamıyorsanız mutlaka uzman doktorların çalıştığı bir merkeze gitmelisiniz. Bu durum bir şeylerin yanlış yapılıyor anlamına gelir.

Yüz için En İyi Lazer Hangisi?

Bizim bu sektördeki uzun yıllarda edindiğimiz tecrübemiz sonucu şunu net olarak söyleyebiliriz ki diode lazerler yüz için en iyi lazerlerdir. Fakat, doğru kişiler tarafından ve doğru teknikle uygun dozlarda yapılırsa kalıcı epilasyon sağlar. Yukarıda da bahsettiğimiz nedenlerle yüz için en uygun lazer diode lazerlerdir. Alexandrite lazer yüz bölgesinde kesinlikle önermediğimiz bir lazerdir. Alexandrite lazer yüz bölgesinde tetikleme yani azaltacağı yerde tüyleri arttırır. Bu nedenle en iyi yüz epilasyonu cihazı diode lazerlerdir. Ayrıca, diode lazerler yüzde ince kıllara da etkilidir.

Yüz ‘de Lazer Epilasyonu Kesin Çözüm mü?

Yüz bölgesi lazer epilasyon uygulamaları çok başarılıdır. Ayrıca, sonuçlar kalıcıdır. Genellikle hormon bozukluğu olan kişilerde bu durumun tedavisi yapılırsa kıllar tekrar çıkmaz. Yüz bölgesi lazer epilasyon tüm yüze yapılır. Ayrıca yüzün değişik bölgelerine örneğin, çene, yanak, boyun, favori epilasyon uygulaması yapılabilir.

Kadınlarda Yüz Lazeri Öncesi tahlil gerekir mi?

Kadınlarda hormonsal tüylenme bazı hastalıkların sonucu olarak oluşmaktadır. Bunlardan Polikistik over sendromu ya da hastalığı denen durum en sık gözlenen tüylenme nedenidir. Bu hastalıkta yumurtalıklarda küçük kistler vardır. Bu kistler bolca erkeklik hormonu üretirler. Bu hormonun adı testesterondur. Fakat Testesteron kadında yüzde tüy artışına neden olur. Özellikle, İnce tüyler kalınlaşır ve kıl halini alır. Polikistik over hastalığının tedavisi vardır. Genel şeker metabolizmasını da etkilediğinden mutlaka tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır. Ultrasonografi ve kan tahlilleri yapılır. Yani, bu hastalığın tedavisi ile birlikte yüze lazer işlemine başlanırsa başarı artar. Bu nedenle yüzünde tüylenme olan kadınlar mutlaka hastane veya tıp merkezine gitmelidir. Doktor bu açıdan değerlendirip gerekirse tedavi başlar. Daha sonra Yüze lazer epilasyon uygulanır.

Yüze Lazer Epilasyon’un Yan Etkileri Var mı?

Doğru dozlarda ve doğru cihazlarla yüze lazer uygulanırsa hiçbir sorun çıkmaz. Özellikle uzman doktorların çalıştığı yerler güvenlidir. Yani hastane ve tıp merkezlerini öneririz.

Yüze Lazer Epilasyonun Zararı var mı?

Yüz lazer epilasyon uygulamasının yüz bölgesindeki cilde zarar vermez. Doğru dozlarda ve bizim önediğimiz lazerlerle yapılırsa sorun çıkmaz. Fakat, Yüze lazer epilasyon yapan merkez profesyonel bir kuruluş olmalıdır. Lazerlerin cilde zararı olmadığı gibi bir miktar biositimulasyon etkisi vardır. Yani lazerler cildi iyileştirici ve toparlayıcı etki yaparlar. Bu nedenle bir sürede olsa yüz lazer epilasyonundan sonra cildiniz daha parlak, gergin ve yumuşak olur.

Clinicante Saç Ekimi

Daphne Lazer Epilasyon Merkezleri ,

 • Lazer Epilasyon

  İstenmeyen tüyleri almak için tıraş, cımbız veya ağda yapmaktan memnun değilseniz, Lazer Epilasyon sizin için mükemmel bir seçenek olabilir.

 • Lazer Epilasyon Sonrası Güneş Koruyucu Kullanmak Şart Mıdır?

  Lazer Epilasyon Sonrası Güneş Koruyucu Kullanmak Gerekir Mi? Soru: Lazer epilasyon sonrası güneş koruyucu kullanmak gerekir mi? Merve *** Beylikdüzü İstanbul Ocak 2021 Daphne Lazer: Yanıt: Merve Hanım Merhaba, lazer epilasyon sonrası genellikle çok kısa bir süre için güneş koruyucu önermekteyiz. Sadece güneşe maruz kalan yüz bölgesi gibi bölgeler için güneş koruyucu şarttır. Fakat kapalı … Devamını oku…

 • Lazer Epilasyon Kontrol Seansı Gerekli Midir?

  Lazer Epilasyon Kontrol Seansı Şart mı? Soru: Merhaba, bazı merkezler kontrol seansı yaparken bazıları ise önermiyor. Bu konuda kafam karıştı. Sizin fikriniz nedir. Yani sizce yapılmalı mı yapılmamalı mı? Ayşe *** Kadıköy İstanbul Aralık 2020 Daphne Lazer: Yanıt: Ayşe Hanım merhaba, seansınız dikkatli bir şekilde profesyonel kişilerce yapılmışsa kontrol seansına ihtiyaç olmaz. Fakat nadiren büyük … Devamını oku…

 • Lazer Epilasyondan Sonra Cinsel İlişkiye Girilir Mi?

  Lazer Epilasyondan Sonra Cinsel İlişkiye Girilir Mi? Soru: Genital bölgeme lazer epilasyon yaptırdım. Altı seans paket satın aldım. Bugün ilk seansım yapıldı. Sanırım Alexandrite lazer uygulandı. Lazer epilasyon sonrası yapılacaklar hem sözlü hem yazılı olarak bana anlatıldı. Fakat cinsel ilişkiye girip girmemekle ilgili bir bilgi yoktu. Ben de biraz utangaç olduğum için soramadım. Lazer Epilasyondan … Devamını oku…

Yorum yapın