Lazer epilasyon için 6 Seans Yeter Mi?

Alexandrite lazer ile bacak lazer epilasyonu
Alexandrite lazer ile bacak lazer epilasyonu

Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter

Tüm vücut lazer kaç ayda biter?

Genellikle 6 seans tüm vücut için yeterlidir. İki ay aralıklarla gelseniz en fazla bir yıl sürer. Yüz bölgesinde ise süre biraz daha uzundur. Bir buçuk yıl kadar sürer.

Lazer epilasyon kaç seansta sonuç verir?

Aslında ilk seanstan itibaren sonuç alırsınız. Hatta ilk 2-3 seansta en fazla azalma olur. Fakat tam anlamıyla sonuç altı seansta alırsınız.

Lazer epilasyon kaç ayda biter?

Yaklaşık 12 ay sürer. Aşağı yukarı 1.5-2 ayda bir gelmeniz gerekir. Küçük aksamalar da göz önünde bulundurursak 15-16 aya kadar uzayabilir. Bu birazda sizin düzenli gelmenize bağlıdır.

Yüz lazer kaç seansta biter?

Biz yüz bölgesinde diode lazer kullanıyoruz. Yüz için en etkili lazer diode lazerdir. Fakat yüzdeki tüyler biraz daha ince olduğundan vücuttan daha fazla seans gerekir. Ortalama 10 seans yeterli olur diyebiliriz.

Lazer epilasyon kaç seansta biter?

Lazer epilasyon ortalama 6 seansta biter. Fakat yüz için bu sayı 10-12 seansa kadar uzayabilir. Ayrıca kıllarınız kalın, siyah ise daha iyi sonuç alacaksınız. Buna ilave olarak cildiniz de açık ise en uygun adaysınız demektir.

Lazer epilasyon için kaç seans gerekli?

Yaklaşık olarak 6 seans diyebiliriz. Çünkü herkesin kıl ve cilt özellikleri farklıdır. Bu nedenle muayeneye geldiğinizde doktorumuz bölgeyi inceleyecek ve size daha net bir yanıt verecektir.

Lazer epilasyon ilk seansta etki eder mi?

Lazer epilasyon ile ilk seanstan itibaren sonuç almaya başlarsınız. Her seansta belli bir azalma olur. Fakat en belirgin azalma ilk seanslarda olmalıdır.

Daha fazla Soru

Koltuk altı lazer epilasyon kaç ayda biter?

Aslında koltukaltı lazer epilasyon için en iyi bölgelerden biridir. Çünkü kıllar koyu ve kalındır. Bu nedenle hızlı cevap alınır. Koltukaltı koyu bile olsa lazer uygulanabilir. Diode lazer ve alexandrite lazer en etkili lazerlerdir.

6 seans lazer kaç ay sürer?

Ortalama 1,5-2 ayda gelmeniz gerekir. Lazer epilasyon yeni yani büyüyen tüylere daha etkilidir. Bu nedenle seanslar halinde yapılır. Seansların aralıklı olması gerekir. Aşağı yukarı 6 seans için bir yıla ihtiyacımız olacak.

Alexandrite lazer kaç ayda biter?

Bu lazer tipi sadece vücut bölgelerine uygundur. Bu nedenle 6 seans uygulama yeterlidir. Fakat tabiki profesyonel merkezlerde ve etkin dozlarda uygulanmalıdır.

Diode lazer kaç seansta biter?

Aynen alexandrite lazerde olduğu gibi diode lazerde 6 seans yeterlidir. Fakat yüz bölgesinde biraz daha uzun sürebilir. Kişisel faktörler yüz bölgesinde seans sayısını etkileyebilir.

8 seans lazer kaç ay sürer?

Lazer epilasyonda seans aralıkları ortalama 2 aydır. Böyle düşündüğünüzde 8 seans için 16 aya ihtiyacınız olacaktır. Yüz lazerini biraz daha sık yapıyoruz. Bu nedenle yaklaşık 10-12 ay yeterli olur.

Lazer Epilasyon İçin 6 Seans Yeter Mi?

Soru: Lazer epilasyona başlamak istiyorum. Fakat kaç seans gerekiyor. Sizin merkezlerinizde 6 seans paket öneriliyor. Lazer epilasyon için 6 seans yeter mi?

Berrin  *** Küçükbakkalköy  İstanbul Ocak 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Berrin Hanım Merhaba, evet lazer epilsayon için ortalama 6 seans yeterlidir. Genellikle vücut bölgelerinin tümünde bu kural geçerlidir. Yüz bölgesinde biraz daha fazla seans gerekir. Bazen ikinci pakete ihtiyaç duyabilirsiniz. Bunun nedeni yüz kıllarının hormonlara çok hassas olmasından kaynaklanır. Her seansta vücut bölgelerinde %15-20 azalma bekleriz. Bu minimum azalma miktarıdır. Daha fazla bir azalmada olabilir. Özellikle genital, koltukaltı ve alt bacakta azalma çok hızlıdır. İlk seanstan itibaren bile gözle göreceksiniz. Her seansta minumum azalma üzerinden hesap yapılsa bile 6 seans sonunda istenen başarı elde edilir. Bizim uyguladığımız 6 seans paketler ekonomik olduğundan bu fırsattan yararlanmanızı öneririz.

Yüzde buz lazer diode lazer uygulaması
Yüzde buz lazer diode lazer uygulaması

Lazer Epilasyon İçin Tek Seans Yeterli Mi?

Soru: Lazer epilasyona başlamak istiyorum. Fakat kafam çok karışık. Benim çok fazla seyahatim oluyor. Tek seansta tüm kılları yok eden bir lazer yok mu? Lazer epilasyon için tek seans yeterli mi?

Ekin  *** İzmit Kocaeli Şubat 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Ekin Hanım Merhaba, maalesef sorunuzun cevabı hayır. Çünkü bir seansta tüm kılları yok eden lazer veya başka bir yöntem henüz yok. Lazer bir seans yeterli olmaz çünkü lazer sadece anagen dediğimiz büyüme safhasındaki kılları etkiler. Vücudumuzdaki kılların ancak %15-20 kadarı bu aşamadadır. Bu nedenle tüm bölgeyi tarayıp bu aşamadaki kıllara ulaşmaya çalışırız. Teorik olarak bu aşamadaki kıllar bir sonraki seansta yok olmuştur. Geri kalan kılların bir kısmı büyüme aşamasına geçer. Böylece bir sonraki seansta o kıllar etkilenir. Yaklaşık altı seans sonunda amacımıza ulaşmış oluruz. Bu anlattığımızdan da anlaşılacağı gibi seyahat edip ara vermeniz sonucu etkilemez. Mümkün olduğu kadar seans zamanlarında gelebilirseniz daha hızlı sonuç alırsınız. Ama aralıklı gelmeniz sorun yaratmaz.

Alexandrite lazer ile koltukaltı lazer epilasyonu
Alexandrite lazer ile koltukaltı lazer epilasyonu

Bir Seansta Tüm Tüyleri Yok Eden Lazer Yok Mu?

Soru: Tüyler neden bir seansta bitmiyor? Bir seansta tüm tüyleri yok eden lazer yok mu?

Rahşan  *** Cihangir İstanbul Mart 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Rahşan Hanım Merhaba, haklısınız çağımızda zaman çok önemli. Herkes bir an önce lazer epilasyon yaptırıp kıllardan kalıcı olarak kurtulmaya çalışıyor. Buna uzun zaman harcamak istemiyor. Fakat bir seansta tüm kılları kalıcı olarak yok eden henüz bir yöntem maalesef yok. Bunun nedenini şöyle izah edebiliriz. Vücudumuzdaki kılar büyüme, gelişme, dökülme aşamalarından geçerler. Ortalama olarak kılların yaklaşık %20 kadarı büyüme aşamasında olur. Büyüme aşamasında kıllar da melanin ismindeki boya maddesi oldukça fazladır. Lazerle epilasyon melanin bakımından zengin kıl köklerine ihtiyaç duyar. Yani size özetle şunu söyleyebiliriz. Kılların özel yapısından ve lazerin etki mekanizmasından dolayı bir seansta kılları tamamen yok etmek mümkün değildir. Kalıcı epilasyon sağlamak için altı seans lazer uygulamak gerekir.

Light sheer diode lazer buz lazer ile yüz lazer epilasyonu
Light sheer diode lazer buz lazer ile yüz lazer epilasyonu

Erkeklerde Lazer Epilasyon İçin Daha Fazla mı Seans Gerekli?

Soru: Erkeklerde lazer epilasyon için daha fazla mı seans gerekli?

Murat *** Moda İstanbul Nisan 2021

Daphne Lazer:

Yanıt: Murat Bey Merhaba, evet doğrudur. Erkeklerde lazer epilasyon için daha fazla seans gerekir. Bunun nedeni erkeklerde erkeklik hormonu dediğimiz androjenlerin kanda yüksek olmasındandır. Androjenler kıl köklerinde kıl  üreten hücreleri desteklerler. Kılın daha kalın ve daha koyu olması için etki ederler. Normal şartlarda bir erkekte bir kadına göre erkeklik hormonu çok daha yüksektir. Tam tersi yani kadında erkeklik hormonu yükselirse bu durumda tüyler kalınlaşır ve daha koyu hale gelir. Bundan da anlaşılacağı gibi erkeklerde kadınlara göre biraz daha fazla seans gerekebilir. Genellikle erkeklerin beklentisi lazerden seyrelme ve azalma olduğundan, Çoğunlukla sonuçlar tatmin edicidir. Kişisel farklar olacağı yani neredeyse tüm kılların yok olduğu durumlarda olabilir. Erkeklerde Ortalama sonuç %70-80 dir.

Saç ekimi