cilt çatlakları fraksiyonel lazerle tedavi mümkün mü?

Karbondioksit Lazer Çatlak Tedavisi

Lazerle Çatlak Tedavisi

Çatlak tedavisi için birçok yöntem denenmiştir. Çatlakları tedavi ettiği iddia eden birçok krem ve jel vardır. Bunların hiçbiri ilaç değildir. Yani ne kadar etkili oldukları konusunda şüpheler vardır. Bilimsel yöntemle doğrulanmayan bir madde ilaç olarak nitelendirilemez ve isimlendirilemez. Bu açıdan bakıldığında günümüzde çatlak tedavisi için onay almış bir ilaç yoktur. Çatlak tedavisi kremi olarak satılan ürünler ilaç değildir. İlaç değil kozmetik bir ürün aldığınızı tüketici olarak bilmenizde fayda vardır. Günümüzde çatlakların tıbbi tedavisinde için lazerler kullanılmaktadır

Çatlak Tedavisi

Çatlak tedavisi için birçok yöntem denenmiştir. Çatlakları tedavi ettiği iddia eden birçok krem ve jel vardır. Bunların hiçbiri ilaç değildir. Yani ne kadar etkili oldukları konusunda şüpheler vardır. Bilimsel yöntemle doğrulanmayan bir madde ilaç olarak nitelendirilemez ve isimlendirilemez. Bu açıdan bakıldığında günümüzde çatlakların tedavisi için onay almış bir ilaç yoktur. Çatlak tedavisi kremi olarak satılan ürünler ilaç değildir. İlaç değil kozmetik bir ürün aldığınızı tüketici olarak bilmenizde fayda vardır. Günümüzde çatlakların tıbbi tedavisinde için lazerler kullanılmaktadır.

Fraksiyonel karbondioksit lazer çatlak tedavisinde FDA tarafından onaylanmış bir lazerdir. Bazı çatlakların tamamına yakınını kalıcı olarak tedavi edilebilmektedir. Üstelik bu sonuçlar çatlakların eski ya da yeni olmasına bakılmaksızın alınabilmektedir. Günümüzde birçok tıbbi otorite fraksiyonel lazeri tedavide en başarılı yöntem olarak göstermektedir. Cilt çatlakları genelde kadınlarda görülen bir cilt sorunudur. Çatlakların hormonsal nedenlerle oluştuğu bilinmektedir. Ergenlik ve hormonsal değişimlerin olduğu her durumda çatlak oluşabilir. Hızlı kilo alıp vermeye bağlı da çatlaklar oluşabilmektedir. Çatlaklar vücutta en çok karın, üst bacakta, özellikle kalça ve basende görülmektedir. Renkleri ilk başta mor ilken daha sonra açık gri renge dönüşürler.

 

Fakat çoğu zaman kalıcı hal alıp kozmetik olarak rahatsız edici görüntü oluştururlar. Biz bu durumun tedavisinde tıbbi otoritelerin önerdiği fraksiyonel karbondioksit lazeri kullanıyoruz. Karbondioksit lazer ile tedavi cildin ve çatlakların durumuna göre 3-6 seans uygulanmaktadır. Gerekli durumlarda daha fazla seans uygulanmasında sakınca yoktur. Fraksiyonel lazer etkisini dokunun yeniden iyileşmesini ve yapılanmasını sağlayarak yapmaktadır. Fraksiyonel lazer tedavisi sonrası ciltte yeni kollajen ve elastin dokusu oluşur. Yeni oluşan dokularla birlikte bu yapı çatlakların iyileşmesini sağlar. Cilt eski görünümüne kavuşur.

Lazer Çatlak Tedavisi Fiyatları

2020 Güncel Fiyat Listesi: Lazer ile çatlak tedavisi ayda bir kere uygulanır. Lazer çatlak tedavisi fiyatları uygulanan bölgenin genişliğine göre belirlenir. İsteyenlere ihtiyaca göre 3 seanslık paket fiyatları da sunulmaktadır. Çatlak tedavisi fiyatları ve diğer indirimler için merkezlerimizden ön görüşme randevusu almalısınız. Ön görüşmelerden ücret alınmamaktadır. Hemen randevu almak için 24 saat hizmet veren çağrı merkezini arayabilirsiniz. Başka bilgi sormak isterseniz bize sağ üstteki formu doldurarak mail gönderebilirsiniz.

Lazer Çatlak Tedavisi Kampanya Fiyatları 2020

Bölge3 Seans Paket Fiyatı – Kampanya
CO2 Fraksiyonel lazer ile çatlak tedavisi küçük
1476 TL
CO2 Fraksiyonel lazer ile çatlak tedavisi orta
2931 TL
CO2 Fraksiyonel lazer ile çatlak tedavisi büyük4402 TL

Lazerle Çatlak Tedavisi Fiyatları / Seans

BölgeSeans Fiyatı
CO2 Fraksiyonel lazer ile çatlak tedavisi küçük
615 TL
CO2 Fraksiyonel lazer ile çatlak tedavisi orta
1220 TL
CO2 Fraksiyonel lazer ile çatlak tedavisi büyük1820 TL

Çatlaklar İçin Kesin Çözüm var mı?

Uzun yıllardır çatlaklar için kesin çözüm yöntemleri araştırılmaktadır. Çünkü çatlaklar ilginç ve birazda karışık bir cilt sorunudur. Hormonal nedenlerle kadınlarda daha sık gözlenir. Cilt çatlaklarında cilt ve altındaki dokuda kollojen ve elastin lif kaybı vardır. Bu görüntüyü yok etmek için hasarlı deri kısmı ortadan kaldırılmalı ve arkasından bu bölgede kollajen ve elastin liflerin yapımı hızlandırılmalıdır.

Reklamlarda bahsedilen ve çatlak tedavisine kesin çözüm iddiasında bulunan kremler, jeller ilk aşamayı yani hasarlı dokunun yok edilmesini sağlayamaz. Cerrahi yöntemler çatlaklar için iyi bir çözüm alternatifi olamamıştır. Hasarlı dokuyu yavaş yavaş yok etmek gerekir. Farksiyonel lazer her seansta hasarlı dolunun bir kısmını yok eder. Yok, edilen hasarlı alanların yerine cildimiz yeni cilt dokusu oluşturmaya başlar. Genetik olarak o bölgedeki kök hücreleri en iyi kombinasyondaki deriyi tekrar yeniler. Böylece ikinci aşama gerçekleşir. Yeni elastin ve kollajen dokuların oluşumu hızlanır. Karbondioksit Fraksiyonel lazer çatlak tedavisi kesin çözüm sağlayabilen yeni teknolojik bir yöntemdir.

Lazerle Çatlak Tedavisi Nasıl Yapılır?

Tedavide en etkili lazerler fraksiyonel lazerlerdir. Biz farksiyonel karbondioksit lazeri kullanıyoruz. Bunun birkaç nedeni var. Faraksiyonel lazer uygulandığı zaman çatlağın ya da stria dediğimiz cilt hasarının tüm yüzeyi etkilemez. Bir kısım doku yüzeyi etkilenirken bir kısım yüzey aynı kalır, etkilenmez. Bu özellik sayesinde fraksiyonel lazer uygulamasından sonra cilt kendini hızla iyileştirme olanağı bulur. Etkilenmemiş cilt alanlarında bulunan kök hücreleri yeni cilt oluşturmaya başlar. Cilt onarma mekanizmalarını çalıştırır ve hasarlı cilt bölgesini hızlı bir şekilde onarmaya çalışır. Tüm yüzeyin etkilenmemiş olması sayesinde iyileşme gerçekleşebilir. Karbondiosit fraksiyonel lazer kullanmamızın diğer bir nedeni ise bu lazerin ciltte istediğimiz derinliğe kadar rahatlıkla uygulanabilmesidir. Böylece derine kadar etki edip tüm cilt dokusunun blok şekilde onarılması gerçekleşmiş olur. Lazerle çatlak tedavisinde bizim tecrübelerimize göre en iyi ve en etkili lazer fraksiyonel karbondioksit lazerdir.

Lazer Çatlak Tedavisi Videosu

Lazerle Çatlakların Tedavisi Kaç Seans Sürer

Lazerle çatlak tedavisinde kaç seans gerekeceği cildiniz, yaşınız, çatlakların durumu ile ilgilidir. Bazen çok kısa zamanda örneğin 3 seansta bile çatlaklardan kurtulmak mümkün olmaktadır. Bazen tedavi 6 seansa kadar uzayabilir. Her seansta bir miktar iyileşme olur. Yani ilk seanstan itibaren düzelmeyi fark etmeye başlarsınız. Fraksiyonel lazer Tedavi öncesinde uygulama yapılacak bölgenin fotoğrafını çekerseniz seanstan bir ay sonra değişimi sizde gözleyebilirsiniz. Seanslar ayda bir yapılmaktadır.

Çatlak Kremleri Etkili mi?

İnternette arandığında birçok çatlak kremi karşımıza çıkıyor. Burada bir kafa karışıklığının söz konusu olduğunu görmekteyiz. Bu konuyu aydınlatmakta fayda olduğunu düşünüyoruz. Türkçede çatlak denince iki şey anlaşılıyor. Birincisi doğum sonrası çatlakları ya da hızlı kilo alıp vermeye bağlı hormonsal nedenlerle vücutta oluşan geniş çatlaklardır. Bu çatlakların nasıl olduğunu yukarıda tarif ettik. Biz bu çatlaklara stria diyoruz. Diğer çatlaklar ise cildin kurumasına bağlı cildin birbirinden ayrılması yani yara şeklindeki çatlaklardır. Yara şeklindeki çatlaklar için krem vardır. Bu kremler yara iyileşmesini hızlandırır. Cildi nemlendirir. Bu kremleri ancak bu tip çatlaklarda öneriyoruz. Ciltte yukarıdaki sebeplerle oluşan izler de çatlak olarak adlandırılır. Bu çatlaklar tıpta biz stria olarak adlandırılmaktadır. Stria tedavisi için kremlerin faydası yoktur. Stria tedavisinde biz karbondioksit fraksiyonel lazer kullanıyoruz. Çok başarılı sonuçlar alıyoruz.

Bitkisel Çatlak Tedavisi Etkili mi?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi çatlak tedavisi için etkili bir çatlak kremi veya çatlak ilacı üretilememiştir. Çatlaklar için bitkisel çözüm arayışları tamamen bu çaresizlikten kaynaklanmaktadır. Bitkisel ürünlerle tedavi kapsamında bitkisel çatlak tedavisi bizce geçici bir yönelimden başka bir şey değildir. Bitkisel çözüm adı altında satılan birçok ürünün çatlaklar üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Bilindiği gibi bitkisel bazı maddelerden esinlenerek ilaçlar üretilebilmektedir. Fakat çatlaklar için bitkisel çözüm sağlayabilecek bilimsel kanıtı olan herhangi bir ürün bu zamana kadar keşfedilmemiştir. Bu nedenlerle bitkisel çözüm adı altında satılan ürünleri alırken veya uygularken bir daha düşünün.

Lazerle çatlak tedavi Acıbadem

İlginizi Çekebilecek Konular

Tıkla ve Oyla!
[Total: 2 Average: 5]

Comments

  1. Merhaba bizi takip ettiğiniz için teşekkür ederiz,
   Kampanyalarımız devam ediyor.
   Hizmetlerimizle ilgileniyorsanız bize aşağıdaki telefon numaralarından ulaşabilirsiniz.
   Saygılarımızla
   Daphne Lazer Merkezleri
   Ankara 05330839603
   Ataşehir 05333803302
   Atakent 05333803357
   Bağdat Cd 05333803312
   Bakırköy 05333804243
   Beylikdüzü 05333803319
   Etiler 05333804256
   Fulya 05333803379
   Kadıköy 05333803372
   Kocaeli 05330839628

   https://www.daphnelazer.com/

Comments are closed.