Hakkımızda

Daphne Lazer: Daphne lazer sektörde birçok ilke imza atmış bir kuruluştur. Sürekli gelişemeye ve yeni teknolojileri takip etmeye çalışıyoruz. Maalesef kozmetik dermatoloji sektöründe oldukça fazla bilgi kirliliği bulunmaktadır. Biz en iyiyiz ya da biz en iyi cihazı kullanıyoruz türünden birçok yazıyla karşılaşabilirsiniz. Bunlara kesinlikle güvenmeyiniz. Garanti veren, bitene kadar uygulama yapan merkezlerden uzak durunuz.

Kozmetik dermatoloji yeni ve hızlı gelişen bir daldır. Bu dal gelecekte dermatoloji ile tam anlamıyla bütünleşecektir. Asıl olarak sağlık profesyonellerin yani doktorların kontrolünde olması gereken bir alandır. Ülkemizde de bu tür çabalar gözlenmektedir. Daphne 2005’de kurulmuş ve o zamandan beri doktorların yönettiği bir kuruluştur.

Daphne merkezlerinin ana hedefi sizlere en iyi, en doğru hizmeti tam ve zamanında verebilmektir. Tam ve zamanında hizmet için teknik donanım ve tecrübe gerekir. Aslında Profesyonel bir kadroya sahip olmadan bu alanda tam hizmete ulaşmak olanaksızdır. Şimdi Daphne’nin bu bakış açısını biraz açıklayalım.

Daphne Lazer Merkezleri

Daphne merkezlerinden hizmet alanların da bildiği gibi, en ileri teknoloji ve en etkili cihazları kullanmaya özen gösteriyoruz.  Bunun için, bilimsel veriler ışığında, kendi deneyimlerimizi de katarak en doğru ekipmanları buluyoruz ve standart uygulama olarak sizlere sunuyoruz. Bu nedenle tüm merkezlerimizde aynı model ve marka cihaz bulunmaktadır.

Otoritelerden onay almayan hiçbir cihazı kullanmıyoruz. Buna örnek olarak merkezlerimizde lazer epilasyon için diode ve alexandrite lazerleri birlikte kullanmamızı gösterebiliriz. Ayrıca Gerekli durumlar için bazı merkezlerimizde Nd yag lazerlerde bulunmaktadır. Bu kadar alet çeşitliliği maliyetlerimizi arttırmaktadır.

Biz en iyi sonuçları ve en kaliteli hizmeti tam olarak sağlamaya çalışan bir kuruluşuz. Bu nedenle maliyetten hiçbir zaman kaçmıyoruz. Bir cihazın daha üst bir versiyonu avantajlar sunuyor ise hiç korkmadan bu cihazı değiştirme yoluna gidiyoruz. Örneğin erbium yag lazerleri terk edip karbondioksit lazerlere geçmemiz böyle olmuştur. Merkezlerimizde cihazların yetkili servisleri hariç hiçbir servisle çalışmıyoruz.

Yan sanayi kozmetik cihazlarda genelde uzak doğu mallarıdır. Ucuz işçilik ve ucuz yedek parça kaygısı hiçbir zaman bize uygun bir yaklaşım olmamıştır. Biz her bakımdan kaliteyi en önde tutan bir kuruluşuz.

Daphne lazer merkezi bugün Avrupada merkez açan bu alandaki tek Türk kuruluşudur. Sizin verdiğiniz güçlü destekle büyümeye ve sektörde yenilikler yapmaya devam edecektir. Hepinizi saygıyla selamlıyoruz.

Daphne Ekibi

Merkezlerimiz

Daphne Lazer: Bize whatsapp den yazarak, lazer uygulamaları hakkında bilgi alabilirsiniz. Lazer epilasyon ve ftrakasiyonel lazer uygulamalarına bu merkezlerden ulaşabilirsiniz. Bu şubelerde yapılan lazer uygulamaları alexandrite, diode ve nd yag ile epilasyon uygulamaları, karbondioksit fraksiyonel lazer ile cilt tedavileri ve kozmetik lazer uygulamalarıdır. Kozmetik lazer uygulamaları; sivilce izleri tedavisi, cilt gençleştirme, çatlak tedavisi, gözenek sıkılaştırma, göz altı morluk tedavisi, syringoma tedavisi, ksantelazma tedavisi, siğil tedavisi, ameliyat izi tedavisi gibi birçok tedavisidir. Daphne’ye gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz.

Alexandrite lazer epilasyon
Alexandrite lazer epilasyon

Hizmetlerimiz

Daphne lazer yıllardır sektörde hizmet veren bir markadır. Hizmetlerimizi bilimsel ve etik kurallara sıkı sıkıya bağlı kalarak sürdürdük. Esas olarak İnsan odaklı çalışma yaklaşımımız sayesinde sektörde birçok ilke imza attık. Bundan sonrada sürekli gelişim misyonumuzu devam ettireceğiz. Bu eksende aşağıdaki hizmetleri Türkiye ve Avrupa’da sizlere sunmaya çalışıyoruz. Hizmetlerle ilgili detaylı bilgiye merkezlerimiz sayfasından ilgili merkezimizi arayarak da ulaşabilirsiniz.

Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon uygulama sayılarımız, tüm dünya ölçeğinde hatırı sayılır rakamlara ulaştı. Gururla söyleyebiliriz ki ; Bu konudaki deneyimimiz dünyadaki benzer merkezlerin çok üzerindedir. Bunu gururu sizlerle paylaşmaktan mutluyuz. Lazer epilasyon uygulamalarında özellikle iki lazer tipine yoğunlaştık. Bunlar diode ve alexandrite lazerlerdir. Tüm dünyada da bilimsel makalelerde bu iki lazer tipi epilasyon için ön plana çıkmaktadır. Gerekli olduğu zaman kullanılmak üzere nd yag lazeri de gurup bünyesinde bulundurmaktayız. Lazer epilasyon için detaylı bilgiye ilgili bölümden ulaşabilirsiniz. Hemen randevu almak için çağrı merkezini arayınız. Doğrudan adresler için merkezler bölümünü ziyaret ediniz.

Yüz Lazer epilasyonu Buz lazer Diode lazer ile
Yüz Lazer epilasyonu Buz lazer Diode lazer ile

Fraksiyonel Karbondioksit Lazer

Fraksiyonel lazer cilt izlerinin tedavisinde çok yüz güldürücü sonuçlar elde edilen başarılı lazerlerdir. Sivilce izleri, sivilce lekeleri, cilt çatlakları, cilt gençleştirme, ameliyat, yara, yanık izleri, gözenek sıkılaştırma, göz altı morluk tedavisi gibi birçok cilt sorunu için kullanılan bir lazerdir. Bize mail ile ulaşarak merkezinden randevu alabilirsiniz. Fraksiyonel lazerler son on yıl içinde geliştirilmiş lazerlerdir. Türkiye’de ilk erbiyum yag lazerleri kullanan merkezlerden biriyiz. Klasik karbondioksit lazerler fraksiyonel lazere dönüştürüldükten sonra bu lazeri tercih ettik. Bizim deneyimlerimiz ve bilimsel çalışmalar karbondioksit fraksiyonel lazerin birçok açıdan avantaj sağladığını göstermiştir. Biz merkezlerimizde karbondiosit fraksiyonel lazer kullanmaktayız.

Ayaklardaki siğillerin lazerle tedavisi
Ayaklardaki siğillerin lazerle tedavisi

Teknolojimiz

Lazer Teknolojisinin Tarihçesi

Lazer epilasyon teknolojisi nasıl gelişti? Günümüzdeki ileri cihaz teknolojileri nelerdir? Cihazların teknolojik gelişimi uygulama sonuçlarını nasıl etkilemektedir?

Lazer ışın teorisi yani fonksiyonel bir lazer sistemini kurmak için gerekli prensip ve kavramlar Albert Enstein tarafından kuantum teorisinin bir parçası olarak 1917 de geliştirilmiştir. Fakat bu teorinin fonksiyonel olması için uzun yıllar geçmiş ve fonksiyonel anlamda ilk lazer 1960 da oluşturulan ruby lazerdir. Başlangıçtaki lazerler askeri ya da endüstriyel amaçlı idi. Daha sonraki yıllarda tıbbi uygulama alanları bulan çok sayıda lazer sistemleri üretildi. Gelişen teknoloji sayesinde tek tek kısa atımlar yapabilen cihazlar geliştirildi ve lazer tıbbi alanda kullanım alanı buldu.

1983’de Anderson ve Parrish “selektif fototermolizis” teorisini geliştirdiler. 1983’li yılların başlarından itibaren lazerlerin yenilenme ve gelişim süreci hız kazandı.

Teknolojinin Gelişimi

Bu gelişme sonrası gelişim daha da hızlandı ve kılcal damar tedavisi, leke, dövme çıkarma gibi alanlarda yeni lazerler yapıldı yaygın olarak tıbbi uygulamalar başladı.

1994 yılından sonra ışık temelli epilasyon türü başladı. Lazer epilasyon uygulamaları yukarda bahsedildiği gibi 1990’lı yıllarla beraber başladı. Bu uygulamalar değişik lazer epilasyon cihazlarının geliştirilmesi ile güvenli ve daha etkin bir nitelik kazandı.

Lazer epilasyon günümüzde oturmuş bir epilasyon uygulama prosedürü olarak tıp otoritelerinden kabul görmüştür. Bazı internet sitelerinde yazdığı üzere 1948’lerde başlamamıştır. Ayrıca lazer profesörü diye bir unvan da yoktur. Lazer epilasyon da amaçlanan şey kılın yapısında bulunan melanin ismindeki boya maddesi tarafından lazer ışınının tamamen emilmesi ve oluşan yüksek ısı enerjisinin kılı üreten kök hücrelerini yok etmesidir. Bu nedenle siyah kıllar epilasyonda daha uygun iken gri ve beyaz kıllarda etkinlik yok denecek kadar düşüktür.

Lazer Cihaz Teknolojisi

Alexandrite lazer epilasyon oldukça güçlü bir şekilde kıldaki melanin maddesi tarafından emilir. Cildi daha fazla korumak ve koyu ciltlerde de kullanılabilmek için long pulsed cihazlar geliştirilmiştir. Bu lazer epilasyon tipi genital, kasık, bacak ve koltuk altı bölgelerinde ve açık cilt tipi olan kişilerde sıklıkla tercih edilen epilasyon lazerlerdir. Bir başka lazer olan diode lazer epilasyon 810 nm dalga boyundadır. Bu dalga boyu alexandrite lazere göre ciltte daha derine iner. Cildin derinliklerine rahat inmesi derinde kıl bulunan bölge ve kişilerde avantaj sağlar. Bazı diode lazer epilasyon sistemleri radyofrekans eklenerek kombine olarak ta kullanılmaktadır. Bu kombinasyonun etkinliği gösterilmiştir.

Bir başka lazer sistemi olan Diode lazer epilasyon sistemi uzun süredir aktif olarak kullanılan lazer epilasyon sistemidir. Sitemiz size lazer epilasyon için alexandrite ve diode lazer epilasyon sistemleri ile epilasyonu önermektedir. Ipl sistemleri bazı durumlarda epilasyonda tercih edilebilir. Lazerleri lazer epilasyon uygulamalarında ön planda tercih edilmektedir ve bizde öncelikli olarak lazerleri öneriyoruz. Fakat bazı nadir durumlarda ıpl ya da mavi ışık gibi yoğunlaştırılmış ışık kaynaklarının da kullanılabileceğini düşünüyoruz.

UYARI

Birçok internet sitesinde lazer epilasyon konulu makalelere rastlanmaktadır. Bu makalelerin bir kısmı yanlış bilgiler ya da subjektif değerlendirmeler içermektedir. Bir makale bilimsel yayınlarla desteklenmiyorsa bu makaleye güvenilemez. Bilimsel dayanaktan yoksun bir internet sitesi referans olarak gösterilemez. İnternette bilgi kirliliği yaratan bu tip sitelere ve makalelere güvenmeyiniz. Unutmayınız bilimsel bir yazı uzun emek ve çalışma sonrası ortaya çıkabilmektedir.

Lazer Epilasyon