Lazer Cilt Gençleştirme

Lazer Cilt Gençleştirme Nedir?

Cilt Gençleştirme ; Cilt gençleştirme için son yıllarda yeni teknolojiler geliştirilmiştir. Bunların başında cilt gençleştirme lazerleri gelmektedir. Cilt gençleştirme denmesinin nedeni eski cilt dokusunun yerini yeni cilt dokusunun almasıdır.

Lazer ile cilt yenileme işlemi uygulandığında lazer cildin üst tabakalarında mikron çapında küçük hasarlar oluşturur. Lazerin etkilediği bu alanlar etraftaki cildin sağlam hücreleri tarafından yeni doku oluşturularak onarılır. Yeni genç doku cildi yeniler ve cildin daha genç görünmesini sağlar. Karbondioksit lazer ile cilt yenileme cildin ihtiyacına göre seanslar şeklinde uygulanır. Bazen bir seans bile cilt yenileme için yeterli olabilmektedir.

Cilt Neden Yaşlanır?

Ciltte yaşlanmanın nedeni onarım mekanizmalarının yeterince çalışamamasıdır. Cilt kendi dokusu tarafından onarılmazsa yaşlanır. Yaşlanma belirtileri cildin lekelenmesi, sarkması, gevşemesi, kırışıklıkların oluşması, kuruması olarak sayılabilir. Fraksiyonel lazer cilt yenileme tedavisinin amacı cildin kendi kendini onarmasını harekete geçirmektir. Bunun tek yolu ciltte hasar var sinyalini vermektir.

Lazer Sonrası Neler Değişir?

Lazer tedavisi ile bu sinyali alan deri hücreleri cildi hızla yenilemeye başlar. Lazer seansı sonrası yaklaşık bir haftalık iyileşme süreci gerçekleşir. Bu süreçte cildin yeni dokusu oluşur. Cilt yenilenir ve gençleşir. Cilt daha gergin gözlenir. Cilt daha parlaktır. Cildin daha nemli ve canlı gözlenir. Ciltteki lekeler azalır. Kırışıklıklar daha düz gözlenir. Toplamda cilt yenilenir ve gençleşir. Cilt yenileme ve cilt gençleştirme işlemleri en çok yüz gençleştirme, dekolte, boyun gençleştirme şeklinde uygulanmaktadır.

cilt gençleştirme
cilt gençleştirme

Cilt Gençleştirme Fiyatları

Lazer Cilt Yenileme Fiyatları

Bölge Seans Fiyatı
CO2 Fraksiyonel lazer Cilt Gençleştirme
1220 TL

Lazer Cilt Gençleştirme Kampanya Fiyatları

Kadın: Bölge 3 Seans Paket Fiyatı – Kampanya
CO2 Fraksiyonel lazer Cilt Yenileme
2928 TL

Lazer cilt yenileme fiyatları seans fiyatları olarak belirlenmektedir. Cildin durumuna göre 1-6 seans uygumla yapılabilir. Her seferinde ciltte bir miktar gençleşme ve yenilenme olacaktır. Cildin ihtiyacına göre seans sayısı belirlenecektir. Birden fazla seans gerekli ise 3 seans paket uygulama fiyatları da vardır. Fraksiyonel lazer Cilt yenileme fiyatları ve size özel ön değerlendirme için merkezlerden randevu alabilirsiniz. Çağrı merkezini arayıp istediğiniz merkezden randevu alabilirsiniz.

Cilt Gençleştirme Videosu

Cilt Gençleştirme Sık Sorulan Sorular:

cilt gençleştirme
cilt gençleştirme

Başka Cilt Gençleştirme Yöntemi Var mı?

Cilt gençleştirme için günümüze kadar birçok krem, maske ve ilaç kullanılmıştır. Bundan sonrasda ürün furyası devam edecektir. Bitkisel çözüm adı altında sunulan birçok ürün de vardır.

Ürünler Etkili mi?

Bu ürünlerin büyük çoğunluğu tamamen etkisizdir. Bunun aslında herkes farkında. Nasıl mı? Şöyle ki; son 10 yılı düşünün. Birçok ünlü marka bile cilt yenileme ürünü, kremi, maskesi, jeli adıyla ne kadar çok ürün piyasaya sürdü. Bugün bu ürünlerin çoğu piyasada yok. Sizce bunun nedeni ne? Bunun nedeni şu bu ürünler piyasadan silindiler. Etkisiz olduklarından piyasada ikinci kez alıcıları ikna edemediler. Halende piyasada iddialı fakat bu derece etkisiz birçok ürün vardır.

Bilimsel verilerle desteklenmemiş ürünleri kesinlikle kullanmayınız. Çoğu ürün maalesef para kazanma hırsıyla piyasaya sürülüyor. Bu nedenle ömürleri kısa oluyor.

Bitkisel cilt yenileme adı altında birçok sahtekarlığa da dikkat çekmek isteriz. Bitkisel çözüm adı altında satılan bazı ürünlerin yarardan çok zarar da verebileceği unutulmamalıdır.

Fraksiyonel Lazer Cilt gençleştirme

Bunu net olarak söyleyebiliriz. Fraksiyonel lazer ile cilt yenileme tamamen bilimsel bir yöntemdir. Uygulamalar doktorlar tarafından yapılmıştır. Uygulama öncesi ve sonrası çekilen dijital fotoğraflar bağımsız doktor jürileri tarafından değerlendirilmiştir. Cildin kendi kendini lazerden sonra yenilediği gösterilmiştir..

Cilt Yenileme Ameliyatı

Cilt yenileme ameliyatı aslında cilt germe ameliyatıdır. Yüz germe veya cilt germe diye bilinir. Bu ameliyat aslında cildi yenilemez. Sadece gererek cildin daha pürüzsüz görünmesini sağlar. Kırışıklıklar azalır. Yüz germe ameliyatının ciltteki lekelere faydası olmaz. Sivilce izlerinde de görüntü düzelmez. Sadece yaşlanmaya bağlı kırışıklıklarda etkilidir

Lazer Gözenek Sıkılaştırma

Gözenekler neden oluşur?

Genişlemiş gözenekler en çok alın ve yanak bölgesinde gözlenir. Her iki cinste de gözlenen bir sorundur. Genelde yağlı ve seboreik ciltler en çok etkilenir. Genetik ve çevresel etkilerin gözeneklerde genişlemeye neden olmaktadır. Gözenekler asıl olarak yağlı ve siyah noktaların bulunduğu ciltlerde gözlenmektedir.

Cildin yaşlanması da genişlemiş gözenek oluşumunda etkendir.Her ne sebeple oluşursa oluşsun görüntü kozmetik soruna yol açar.

Kozmetik ürünler Gözeneklerde ne kadar etkili?

Birçok insan bu görüntüden kurtulmak ister. Bunun içi fazla sayıda kozmetik madde önerilmektedir. Reklamları yapılmaktadır. Bunların çoğunun etkinlik ve bilimsel değerleri düşüktür. Birçok kozmetik madde bilindiği gibi ilaç statüsünde değildir. Kişisel bakım ürünü olarak satılmaktadır. Bu nedenle doktorların önerdiği ilaç ya da benzeri maddelerle kıyaslanamaz. Bu tür ürünlerden tam tedavi edici bir sonuç beklemeyiniz.

Gözenek Oluşumu Önlenebilir mi?

Cildi düzenli temizlemek gözenek oluşumunu bir dereceye kadar önlemektedir. Genişlemiş gözeneklerde azalma fraksiyonel lazer ile yapılan bilimsel çalışmalarda gözlenmiştir. Gözenekler tamamen yok olmaz. Bu zaten istenmez. Önemli olan gözenekleri daraltmaktır. Çünkü gözenekler cilt altındaki ter ve yap bezlerinin aynı zamanda kıl foliküllerinin dışa açıldığı minik deliklerdir. Bunların yok olması istemediğimiz bir durumdur.

Gözeneklerde Lazerler Etkili Mi?

Fraksiyonel karbondioksit uygulamalarının etkinliği karşılaştıran çalışmaklar yapılmıştır. Bu çalışmalarda dijital fotoğraflama teknikleri kullanılmaktadır. Bu çalışmaklar sırasında sonrası fotoğraflarda gözeneklerin sıkılaştığı gözlenmiştir. Bunun nedeni cildin üst tabakasının fraksiyonel lazer uygulamasından sonra yeniden organize olmasıdır. Organize olan yeni ciltte gözenekler sıkılaşır.

Cilt tonusu artar. Böylece yağ ve ter bezlerinin ağızları olan bu gözenekler daralır sıkılaşır. Karbondioksit fraksiyonel lazer ile genişlemiş gözenek sıkılaştırma tedavisi bazen bir seans ile sağlanabilmektedir. Cildin ihtiyacına göre veya bir zaman sonra tekrar oluşursa yine uygulanabilmektedir. Seans aralıkları bir aydır.

Sıkılaştırma işlemi ihtiyaca göre ve genelde tüm yüze uygulanır. Bu etki ile cilt yenileme de sağlanmış olur. Gözenekler daralmış, cilt daha parlak ve canlı gözlenir.

Lazer Gözenek Sıkılaştırma Fiyatları

Genişlemiş gözenek sıkılaştırma fiyatları seans olarak belirlenir. Genelde tüm yüze yapılır. Buna göre seans fiyatı belirlenir. Genelde bir seansta istenen düzelme olmaktadır. Ciltte başka sorunlar var ise 3 seans paket fiyatları da uygulanabilir. Randevu almak için bizi arayınız. Ön görüşme sonrası fiyat belirlenecektir.

cilt yenileme
cilt yenileme

Lazer Cilt Bakımı

Cildimiz zararlı etkenlerden korumak en etkin cilt bakımıdır. Önemli olan cilt hasar görmeden önlemini almaktır. Hasar görmüş cildi iyileştirme uzun ve zahmetli bir prosedürdür. Cilde hasar veren etkenlerin başında güneş ışınları vardır. Güneş ışınlarının zararlı etkilerinden cildimiz korumalıyız. Güneş koruyucuları kullanmalıyız. Güneşin yoğun olduğu saatlerde dışarı çıkmamalı. Güneş gören bölgeleri kapatmalıyız. Güneş gözlüğü kullanmaya özen göstermeliyiz. Sigara gibi hem genel sağlığı hem de cildi olumsuz etkileyen alışkanlıklarımızı bırakmalıyız.

Günlük Cilt Bakımı Önerilerimiz

Cildimiz her gün temizlemeliyiz. Cildimizin nem seviyesini ayarlamak için bol su içmeliyiz. Mümkün olduğu kadar spor yapmalısınız. Bu ciltteki ter bezlerinin çalışmasına ve toksinlerin atılmasına yardım eder. Spor cildin kanlanmasında katkı sağlar. Tüm bunlara rağmen cilt yaşlanır. Yaşlanmış cilt daha lekeli, gerginliği azalmış ve kırışıklıklar oluşmuş cilttir. Bu etkileri gidermenin bir yolu da son yıllarda ciltteki derin etkilerinden yararlanılan lazerlerdir. Bu lazerlerin en çok kullanılanı fraksiyonel karbondioksit lazerlerdir. Fraksiyonel karbondioksit lazer cilt gençleştirmede kullanılmaktadır. Cildin yenilenme mekanizmalarını harekete geçirerek cilt gençleştirme sağlamaktadır. Fraksiyonel lazer ile derinlemesine bir cilt bakımı sağlanır. Bu etkiler ise uzun süre geçmez.

Acıbadem lazerle Cilt yenileme

Bunlar da hoşunuza gidebilir

1 Yorum

Yorumlara kapalı.