Yüz Lazer Epilasyon Uygulaması

Yüz Lazer Epilasyon

Yüz Lazer Epilasyon Uygulaması; Yüz bölgesinde tüylenme neden olur? Yüze lazer epilasyonu nasıl yapılır? En iyi lazer epilasyon yüz uygulaması hangi lazer ile mümkündür? Sorularının yanıtlarını aşağıda bulabilirsiniz.

Kadınlarda yüz bölgesinde tüy şeklinde kıl kökleri doğuştan itibaren vardır. Bu normal bir durumdur. Fakat tüyler bazı hormonsal etkilerle kıla dönüşebilir. Bazen genetik nedenlerle tüylenme olabilir. Hormonsal etki ile oluşan tüylenme daha çok çene, bıyık ve favori bölgelerinde oluşur. Hormonsal etki ortadan kalktıktan sonra bile tüylenme devam edebilir.

Neden Yüzde Tüylenme Olur?

Kadınlarda hormonsal tüylenme bazı hastalıklarda görülür. Polikistik over sendromu ya da hastalığı denen durum en sık gözlenen nedenidir. Bu hastalıkta yumurtalıklarda küçük kistler vardır. Bu kistler bolca erkeklik hormonu üretirler. Bu hormonun adı testesterondur.

Testesteron en çok yüzde tüy artışına neden olur. İnce tüyler kalınlaşır ve kıl halini alır. Polikistik over hastalığının tedavisi vardır. Genel şeker metabolizmasını da etkilediğinden mutlaka tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır.

Kadınlarda Yüz Lazer Epilasyon Öncesi

Ultrasonografi ve kan tahlilleriyle durum aydınlatılabilir. Bu hastalığın tedavisi ile birlikte yüz lazer epilasyon işlemine başlanırsa başarı artar. Bu nedenle yüzünde tüylenme olan kadınlar mutlaka hastane veya tıp merkezine gitmelidir.

Doktor bu açıdan değerlendirip gerekirse tedavi başlanmalıdır. Daha sonra Yüz lazer epilasyonu yapılır.

Erkeklerde Yüz Lazer Epilasyonu

Erkeklerde ise doğal olarak yüzde tüylenme olur. Ergenlik ile birlikte sakal be bıyık gelişir. Bu doğal bir süreçtir. Testesteron hormonu ile kıllar gelişir.

Fakat bazı erkeklerde boyun ve sakal üstü ya da yanak bölgesinde aşırı tüylenme oluşabilir. Bu durumda erkekler boyun ve sakal üstü için epilasyon istemektedirler.

yüz lazer epilasyonu
yüz lazer epilasyonu

Yüz Lazer Uygulaması

Bilindiği gibi lazer epilasyon günümüzdeki en iyi epilasyon yöntemidir. Yüz bölgesi lazer epilasyonu da oldukça başarılıdır. Fakat yüz bölgesi diğer bölgelerden farklıdır. Çünkü yüz bölgesindeki kılların hormonsal duyarlılığı yüksektir.

Bu nedenle en hızlı büyüyen vücut kılları yüz bölgesindedir. Kılların kökleri daha derinde ve kalındır. Ayrıca kalın kılların yanında ince tüylerde bulunur. Etkin dozlarda lazer epilasyon yapılmaz ise olumsuz etkiler oluşabilir.

Neden doğru dozda ve doğru lazerle uygulama yapılmalı?

En bilinen olumsuzluk tüylerin tetiklenerek durumun daha kötü hale gelmesidir. Bu tür kötü sürprizlerle karşılaşmamak için ilk dikkat etmeniz gereken şey doğru merkeze gitmenizdir. İkincisi ise doktor değerlendirmesidir.

Yukarıdaki nedenlerle doktor sizi değerlendirmeli ve lazer epilasyon zamanına karar vermelidir. Yüz lazer epilasyon uygulaması için en iyi yöntem diode lazer epilasyon yöntemidir.

En Etkili Lazer Hangisi?

Diode lazer epilasyon etkin dozlarda uygulanabilir. Cildin derinlerine inebilir. Diode lazer kalın kılları etkilediği gibi ince kılları da etkiler. Tüm bu sebeplerle yüz lazer epilasyonu için diode lazer bulunan bir kliniği tercih ediniz. Bu bölgede alexandrite lazer epilasyon uygulanmasını doğru bulmuyoruz. Tetikleme sonucu tüylerde artış sık görülmektedir.

Yüz Lazer Epilasyon Fiyatları, Kampanyalar

Yüz Lazer Epilasyon Fiyatları / 6 Seans Paket / Kadın

Ankara 0533 083 96 03
Atakent 0533 380 33 57
Ataşehir 0533 380 33 02
Bağdat caddesi 0533 380 33 12
Bakırköy 0533 380 42 43
Beylikdüzü 0533 380 33 19
Etiler 0533 380 42 56
Fulya 0533 380 33 79
Kadıköy 0533 380 33 72
Kocaeli 0533 083 96 28
Şişli 0538 445 17 17
Üsküp +389 2 309 9500
Sofya +359 877585664
Erbil +964 7502491800

Yüz Lazer Epilasyon Fiyatları / Seans / Kadın

Ankara 0533 083 96 03
Atakent 0533 380 33 57
Ataşehir 0533 380 33 02
Bağdat caddesi 0533 380 33 12
Bakırköy 0533 380 42 43
Beylikdüzü 0533 380 33 19
Etiler 0533 380 42 56
Fulya 0533 380 33 79
Kadıköy 0533 380 33 72
Kocaeli 0533 083 96 28
Şişli 0538 445 17 17
Üsküp +389 2 309 9500
Sofya +359 877585664
Erbil +964 7502491800

Taksit imkanı var mı?

Tüm yüz epilasyonu seans fiyatı 202 TL, altı seans paket fiyatı 909 TL, üç taksit yapılabilir. Lazer epilasyon yüz bölgesinde 10 seans kadar uygulanabilmektedir.

Kaç Seans?

Seans aralıkları genelde bir ay kadardır. Tüm yüz bir seansta ve kısa sürede yapılabilir. Erkeklerde sakal üstü ve boyun lazer epilasyonu batıklar veya kozmetik nedenlerle yapılmaktadır. Lazer epilasyon yüz bölgesi uygulamalarında seans aralarında kıllar koparılmamalıdır.

Gerekirse jilet ya da makasla kısaltılabilir. Yaz aylarında güneşten korunulmalı dır. Yüz lazer epilasyon fiyatları için sağ üstteki iletişim sayfasından bize ulaşınız. Size detaylı bilgiyi bu yolla ulaştırabiliriz.

Bölgelere göre fiyatlandırma

Ayrıca çene, bıyık, boyun ve sakal üstü için ayrı ayrı fiyatlar mevcuttur. Bölgelere göre paket ve kampanyalarda uygulanmaktadır.

Yüz Lazer Epilasyon İçin Sık Sorulan Sorular

Yüzde Lazer Epilasyon etkili mi?

Yüzde lazer epilasyon doğru lazerlerle yapıldığında çok başarılıdır. Yüzde lazer epilasyon için en başarılı lazerler diode lazerdir. Diğer epilasyon yöntemleri gibi tüylerde tetikleme yapmaz. Üstelik diode lazer ile yüzde lazer epilasyon uygulaması ince tüylerde de etkilenir.

Yüze Lazer Epilasyon Kaç Seans Yapılır?

Yüze lazer epilasyon genellikle 6 – 10 seans yapılır. Doğru lazer çeşidi ve dozları ile yapılırsa yüze lazer epilasyon uygulaması maksimum 10 seansa kadar uzar. Burada önemli nokta epilasyona başlamadan önce doktorların sizi değerlendirmesidir.

Hormonsal bozukluk varsa epilasyona başlarken hormonsal bozukluğu düzeltici tedavide beraberinde başlanmalıdır. Yüze lazer epilasyon uygulaması yaptırıyor ve uzun süredir sonuç alamıyorsanız mutlaka uzman doktorların çalıştığı bir merkeze gitmelisiniz. Bu durum bir şeylerin yanlış yapılıyor anlamına gelir.

Yüz Lazer Epilasyonu Kesin Çözüm mü?

Yüz bölgesi lazer epilasyon uygulamaları çok başarılıdır. Sonuçlar kalıcıdır. Beraberinde hormon bozukluğu olan kişilerde bu durumun tedavisi yapılırsa kıllar tekrar çıkmaz. Yüz bölgesi lazer epilasyon tüm yüze yapılabilir. Ayrıca yüzün değişik bölgelerine örneğin, çene, yanak, boyun, favori epilasyon uygulaması yapılabilir.

Yüz Lazer Epilasyon Merkezlerinden Hangisini Öneriyorsunuz?

Yüz için lazer ve tüm vücut için lazer epilasyon uygulamaları hastane ve tıp merkezlerinde yapılmaktadır. Bizim merkezlerimize ulaşmak isterseniz merkezlerimiz kısmında dareslerimiz ve telefonlarımız mevcuttur. Yüz için lazer epilasyon uygulamalarında biz diode lazerleri kullanıyoruz. Tüm merkezlerimizde aynı tip diode lazer cihazı bulanmaktadır.

Yüze Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazerle yüz epilasyonu genelde 15 dakika kadar süren bir uygulamadır. Yeni çıkan diode lazerler sayesinde lazerle yüz epilasyonu kısa bir uygulamadır. İşlem öncesinde yüzdeki kıllar kısaltılır. Jel sürülür ve uygulamaya geçilir. Lazerle yüz uygulamasından sonra hafif kızarıklık olabilir. Kızarıklıkları gidermek için soğuk kompres uygulanır. Reaksiyonlar yatıştıktan sonra nemlendirici kremler sürülür ve istediğiniz yere gidebilirsiniz.

Lazer Epilasyon Videosu

Yüz için En İyi Lazer Hangisi?

Bizim bu sektördeki uzun yıllarda edindiğimiz tecrübemiz sonucu şunu net olarak söyleyebiliriz ki diode lazerler yüzde lazer epilasyon uygulamasında en iyi lazerlerdir. Doğru ellerde ve doğru teknikle uygun dozlarda yapılırsa kalıcı epilasyon sağlar.

Yüz İçin Alexandrite Lazer Uygun Mu?

Hayır yüz için alexandrite lazer uygun değildir. Diode lazer yüz bölgesinde en başarılı lazerdir. Bunun nedeni diode lazerin 810 nm dalga boyunda olması ve ince tüylerde de kalın tüylere etki ettiği gibi başarılı epilasyon sağlayabilmesidir.

Diode lazer yüz epilasyonunda tüylerin köklerine rahatça ulaşabilmektedir. Yüz epilasyonu için hem yeterli derinliğe ulaşabilme hem de ince tüylere etki etme başarıyı arttırır.

Yüze Lazer Epilasyon’un Yan Etkileri Var mı?

Doğru dozlarda ve doğru cihazlarla yüze lazer uygulanırsa hiçbir sorun çıkmaz. Yüze lazer uygulamaları için en güvenilir yerler sağlık kuruluşları yani hastane ve tıp merkezleridir.

Yüz Lazer Epilasyon Fiyatları Ne Kadar?

Yüz epilasyon fiyatları seans başına belirlenir. Bizim merkezlerimizde 6 seans paket yüz lazer epilasyon fiyatları da mevcuttur. Paket fiyatlar avantajlıdır. Bizim merkezlerimize gelirseniz yüz için paket epilasyon uygulaması satın almanızı öneririz.

En Etkili Lazer hangisi?

Yukarıda da bahsettiğimiz nedenlerle yüz için en uygun lazer diode lazerlerdir. Alexandrite lazer yüz bölgesinde kesinlikle önermediğimiz bir lazerdir. Alexandrite lazer yüz bölgesinde tetikleme yani azaltacağı yerde tüyleri arttırabilir. Bu nedenle en iyi yüz epilasyonu cihazı diode lazerlerdir. Diode lazerler yüzde ince kıllara da etkilidir.

Yüz Lazer Epilasyonuna Ne Zaman Başlanmalı?

Yüzde lazer epilasyon uygulamaları her zaman yapılabilir. Tek şart vardır oda bronz olmamaktır. Yüzünüzü yaz boyanca kuvvetli güneş koruyucuları ile korumanız gerekir. Cildiniz bronzlaşmadığı sürece yüzünüze lazer epilasyon yapılabilir. Açık tenli iseniz güneş koruyucuları kullanarak tüm yaz boyunca rahatlıkla yüz epilasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

Yüz Lazer Epilasyon Zararı var mı?

Yüz lazer epilasyon uygulamasının yüz bölgesindeki cilde zarar vermez. Doğru dozlarda ve bizim önediğimiz lazerlerle yapılırsa sorun çıkmaz. Yüze lazer epilasyon yapan merkez profesyonel bir kuruluş olmalıdır.

Lazerlerin cilde zararı olmadığı gibi bir miktar biositimulasyon etkisi vardır. Yani lazerler cildi iyileştirici ve toparlayıcı etki yaparlar. Bu nedenle bir sürede olsa yüz lazer epilasyonundan sonra cildiniz daha parlak, gergin ve yumuşak olur.

Daphne Lazer
Daphne Lazer