Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Sivilce İzleri Nasıl Geçer?
Sivilce İzleri Nasıl Geçer? 4 seans fraksiyonel karbondioksit sonrası görünüm. Tüm yüze yapıldı. Sivilce izlerinde ciddi azalma. Cilt yenilendi, kırışıklıklar azaldı.

Sivilce İzleri İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Soru: Yüzümde oldukça yoğun bir şekilde sivilce izleri var. Birçok krem denedim. İzlerin renginde hafif açılma oldu. Fakat hala çok belli oluyor.  Sivilce izleri için kesin çözüm var mı? Sivilce izleri nasıl geçer?  

Lale *** Tarabya İstanbul Mart 2022

Daphne Lazer: Sivilce izlerinin tedavisinde kremler losyonlar bazı medikal tedaviler kısmen etkili olmaktadır. Fakat çoğunlukla bu izler derin olduğu için tedavide etkisiz kalırlar. Sivilce izlerini tedavisinde günümüzde en etkin tedavi fraksiyonel karbondioksit lazerdir. Aslında sivilce lekesi ya da sivilce izi deri de oluşmuş olan bir hasardır. Bu hasarı tamir etmek için cildimiz aşırı reaksiyon gösterir. Bu nedenle ciltte renk değişimi olur. Ayrıca aşırı reaksiyona bağlı olarak scar dediğimiz sert izler oluşur. Bu izlerin tedavisinde uzman doktorlarımızın uyguladığı fraksiyonel karbondioksit lazerler çok etkilidir.

Sivilce İzleri Nasıl Geçer Doğal Çözüm?

Soru: Ben sivilce izlerimden çok rahatsızım. Fakat ilaç kullanmakta istemiyorum. Doğal bir tedavi şekli var mı? Neleri kullanırsam sivilce izlerini iyi gelir? Sivilce izleri nasıl geçer doğal çözüm?

Canan *** Bağdat Caddesi İstanbul Mart 2022

Daphne Lazer: Maalesef sivilce izlerinin tedavisinde doğal bir tedavi seçeneği yoktur. İnternette reklamı yapılan bir çok ürün bilimsel kanıta dayalı olmayan ürünlerdir. Çoğunlukla kulaktan kulağa iletilen duyumlarla oluşmuştur. Sonuç olarak doğal tedavi diye tanıtılan ürünlerden bir fayda beklemeyin. Genellikle tıpla hiç ilgisi olmayan kişilerin para kazanma amacıyla yaptıkları tanıtımlardan ibarettir. Hatta bu ürünlerin bazıları sivilce izleri daha da kötü yapar. Bu nedenle doktorlar tarafından önerilmeyen hiçbir ürünü kullanmayınız. Zaten etkinliğini kanıtlamış bir krem veya losyon mutlaka medikal tedavi haline gelir. Özetlemek gerekirse cevabımız maalesef böyle bir doğal tedavi yönteminin olmayışıdır.

Sivilce İzleri İçin Kesin Çözüm Var Mı?
Sivilce İzleri İçin Kesin Çözüm Var Mı? İki Seans Karbondioksit lazer tedavisi sonrası görünüm. Çukur sivilce izlerinin iki seansta bile anlamlı derecede azaldığı görülüyor. En az iki seans daha planlanmaktadır.

Sivilce İzi Kalmaması İçin Ne Yapmalı?

Soru: Yüzümde çok fazla sivilce var. Bazen rahatsız olup oynuyorum. Fakat oynamamın zararlı olduğunu da biliyorum. Başka ne yapabilirim? Sivilce izi kalmaması için ne yapmalı?

Ayşe *** Suadiye İstanbul Mart 2022

Daphne Lazer: Ergenlikte birçok insan sivilce problemi yaşar. Sivilceler tedavi edilirse iz kalmadan iyileşirler. Bu nedenle hiç çekinmeden bir dermatoloji uzmanına başvurmalısınız. Öncelikle sivilcelerin tedavisi yapılmalıdır. Sivilce tedavisi günümüzde çok etkili ilaçlar sayesinde çok başarılı yapılmaktadır. Çoğu ilacın yan etkisi yok denecek kadar azdır. Bu nedenle çekilmenize gerek yok. Ayrıca çıplak elle sivilcelerle oynarsanız onları enfekte edersiniz. Yani mikrop kaptırırsınız. Hatta daha fazla iz kalmasına ve leke oluşmasına neden olur. En yakın zamanda bir dermatoloji uzmanına başvurmanızı öneririz.

Sivilce İzleri Zamanla Geçer Mi?

Soru: Ergenlikten sonra sivilce izleri oluştu. Bu izlerden çok rahatsız oluyorum. Annem bu izlerin zamanla azalacağını söylüyor. Sivilce izleri zamanla geçer mi?

Saliha *** Erenköy İstanbul Mart 2022

Daphne Lazer: Evet sivilce izleri zaman içeresinde bir miktar hafifleyebilir. Öncelikle kırmızı mor olan izler renkleri açılarak kahverengine dönüşebilir. Fakat çok yoğun izler varsa scar şeklinde sert izler oluşmuşsa geçme ihtimali biraz düşüktür. Yani bu izler hafiflese bile kozmetik olarak rahatsız edebilir. Size önerimiz öncelikle bir dermatoloji uzmanına muayene olmanız. Bizim tüm merkezlerimizde dermatoloji uzmanı bulunmaktadır. Doktorlarımızın tavsiyesi doğrultusunda lazer seçeneğini de düşünebilirsiniz.

Sivilce İzleri Zamanla Geçer Mi?
Sivilce İzleri Zamanla Geçer Mi? Dört seans karbondioksit lazer sonrası

Sivilce Sonrası Oluşan Kahverengi Lekeler Nasıl Geçer?

Soru: Yüzümde çok fazla sivilce vardı. Sivilceler geçti fakat kahverengi lekeler oluştu. Lekelerin rengi biraz açıldı. Fakat hala kahverengi lekeler belli oluyor. Sivilce sonrası oluşan kahverengi lekeler nasıl geçer?

Gül *** Ataköy İstanbul Mart 2022

Daphne Lazer: Sivilceler geçtikten sonra bazen kahverengi lekeler oluşabilir. Bu lekeler zaman içeresinde daha koyulaşıp siyaha dönüşebilir. Ya da renkleri açılarak açık kahve tonlarını dönüşür. Kahverengi lekelerin oluşma esnasında dermatoloji uzmanına önereceği bazı kremler faydalı olur. Aslında bu aşamadaysanız mutlaka bir dermatoloji uzmanı tarafından muayene edilmelisiniz. Fakat bu akşama geçmiş ve lekeler oturmuşsa fraksiyonel karbondioksit lazer tedavisi bu lekeler de oldukça iyi bir çözümdür.

Ciltteki Kırmızı Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer?

Soru: Yüzümde sivilceler var. İyileşen sivilceler kırmızı lekeler halinde gözüküyor. Kırmızı lekeler için yapılabilecek bir şey var mı? Çünkü bu lekeler çok belli oluyorlar. Ciltteki kırmızı sivilce lekeleri nasıl geçer?

Burcu *** Yeşilköy İstanbul Mart 2022

Daphne Lazer: Sivilceler iyileşme aşamasında iken kırmızı lekeler oluşturabilirler. Bu lekeler enflamasyonun oldukça yoğun olduğunu gösterir. Bu aşamadaki sivilcelere ilaç ve kremlerin oldukça etkili olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle hemen bir dermatoloji uzmanına başvurun. Verilen ilaçlar ve kremlerle belki de hiç iz kalmadan sivilcelerden kurtulabilirsiniz. Medikal tedavi ile geçmeyen sivilce izlerinde en etkili tedavi fraksiyonel karbondioksit lazerdir. Ayrıca bizim tüm merkezlerimizde bu lazer bulunmaktadır. Son zamanlarda Morpheus8 Altın iğne radyofrekans uygulamasında sivilce izlerinde kullanılmaya başlamıştır. Merkezlerimizde hem fraksiyonel lazer hem de Morpheus8 Altın iğne radyofrekans tedavisi uygulanmaktadır.

Ciltteki Kırmızı Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer?
Ciltteki Kırmızı Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer?

Fraksiyonel lazerle sivilce izleri tedavisi tüm merkezlerimizde mevcuttur. Sivilce izleri lazer tedavisi

Yorum yapın