Lazerde Tüyler Neden Bitmez?

Tüyler tamamen biter mi?
Tüyler tamamen biter mi?

Lazerde Tüyler Niçin Bitmez?

Soru: Bazı yorumlarda lazer epilasyonda tüylerin bitmediği söyleniyor. Gerçekten lazer epilasyon tüyleri bitirir mi? Ya da bitmiyorsa neden bitmez? Lazerde tüyler neden bitmez?

Sevda *** Caddebostan İstanbul Mayıs 2022

Daphne Lazer: Her şeyden önce lazer tüyleri bitirir. Fakat maalesef başlangıçtaki yanlış uygulamalar sonucu kötü etkiler. Bunun birkaç nedeni var. Birincisi yanlış lazer dozu uygulamasıdır. Aslında başlangıçtan itibaren güçlü dozlarla lazer yapılırsa başarılı olur. Yani acemi kişiler düşük dozlarla çalışırsa tüyler incelir. Bu nedenle incelen tüylere lazer etkili olmaz. Olası bir neden lazer markasının kalitesiz olmasıdır. Bir başka neden lazer için uygun olmayan tüylere lazer uygulamaktır. Sonuç olarak lazeri iyi bilen profesyonel merkezlerde tüyler biter. Fakat yetkisiz ve bilgisiz merkezlerde uzayan seanslar canınızı sıkar. Ayrıca tüyler incelirse bundan sonraki lazer seansları etkisiz kalır.

Lazer Seansları Bittikten Sonra Çıkan Tüyler Nasıl Alınmalı?

Soru: Lazer sonrası ne kadar tüy kalır? Lazerden sonra az da olsa tüy kalıyor mu? Lazer seansları bittikten sonra çıkan tüyler nasıl alınmalı?

Zeliha *** Fenerbahçe İstanbul Mayıs 2022

Daphne Lazer: Aslında iyi lazer doğru şekilde uygulanırsa pek tüy kalmaz. Doğrudur çok nadirde olsa 3-5 tüy kalır. Bu durumda önerimiz jilet kullanmaktır. Seanstan sonra kalan tüylere de jilet kullanmakta sakınca yoktur. Hiçbir sakıncası olmaz. Makas veya epilatörde kullanabilirsiniz. Fakat seans aralarında sadece jilet öneriyoruz. Ağda, cımbız nadiren gerekir. Tüm seanslar bitmiş ve üç beş tüy kalmışsa jilet kullanmanız çok normaldir. Sonuç olarak jilet tüyleri arttırmaz.

Lazer epilasyon sonrası spor yapabilir miyim
Lazer epilasyon sonrası spor yapabilir miyim

Lazerden Kaç Gün Sonra Jilet Yapılır?

Soru: Ben lazer epilasyona başladım. Dökülmeyip kalan tüyler var. Bunları jiletle kısaltsam olur mu? Lazerden kaç gün sonra jilet yapılır?

Derya *** Nişantaşı İstanbul Mayıs 2022

Daphne Lazer: Lazerden bir iki gün sonra jilet yapabilirsiniz. Jilet kullanmanın cildinize ya da kıllara bir zararı olmaz. Bu nedenle rahat olun. Sizi rahatsız eden tüyleri jiletle kısaltın. Aslında zaten birkaç gün içinde dökülecekler. Fakat rahat etmek istiyorsanız jilet kullanın. Hiçbir sakıncası olmaz. Bu arada ağda, epilatör veya cımbız kullanmayınız. Bu tip uygulamalar kılları kökten koparır. Reaksiyonlara neden olur. Bu nedenle bu tip uygulamaları önermeyiz.

Lazer Seansı Bitince Ne Yapılır?

Soru: Lazer epilasyona başladım. Çok memnunum. Fakat merak ettiğim bazı şeyler var. Lazer seansı bitince ne yapılır?

Hale *** Ulus İstanbul Mayıs 2022

Daphne Lazer: Aslında lazer seanslarından sonra çok önemli bir bakım gerekmez. Sadece bölgeye nemlendiriciler sürmek iyi olur. Ayrıca bol su için. Cildinizin kurumasını böylece önlersiniz. Bir başka önerimiz güneşe çok maruz kalmayın. Yani lazer yapılan yeri güneşten koruyun. Sanılanın aksine ılık duş alabilirsiniz. Şampuan veya sabun kullanabilirsiniz. Şayet bölgede kızarıklık varsa soğuk kompres uygulamak iyi gelir.