Lazer Yüze Zarar Verir Mi?

Lazer Yüze Zarar Verir Mi?
Lazer Yüze Zarar Verir Mi?

Lazer Epilasyon Yüze Zarar Verir Mi?

Soru: Lazer yüze zarar verir mi?

Mehtap *** Soğanlık İstanbul Şubat 2022

Daphne Lazer:

Yanıt: Lazerin yüzde hiçbir zararı yoktur. Tabii ki profesyonel merkezlerde uygulanmalıdır. Aşırı dozlar yanıklara ve lekelenmelere neden olur. Düşük dozda ise etkisizlik sebebidir. Yani lazerden sonuç alamazsınız. Ayrıca doğru lazer çeşidi kullanılmalıdır. Yüz bölgesinde en doğru ve en etkili lazer diode lazerdir. Alexandrite lazer yüzde kullanmıyoruz ve önermiyoruz.

Yüzde Hangi Bölgelere Lazer Epilasyon Yapılır?

Soru: Çene ve bıyık bölgesinde tüylenme oldu. Yan kısımlarda ve boynumda çok hafif var. Tüm yüzüme lazer epilasyon yapılabilir mi? Yüzde hangi bölgelere lazer epilasyon yapılır?

Gülen *** Osmanbey İstanbul Şubat 2022

Daphne Lazer:

Yanıt: Yüzde sadece göz çukuruna ve göze lazer yapılamaz. Yüz bölgesi yapılırken bu bölgeye koruyucu gözlükler takılmalıdır. Genellikle metal gözlükler kullanıyoruz. Ya da plastik olanlar. Yani hiç ışık geçirmeyen gözlükleri biz yüz uygulamasında tercih ediyoruz. Göz bölgesi hariç ve dudak mukozası hariç yüz bölgesinde her yere lazer yapıyoruz. Kulak yolu ve kulak içine de lazer yapılmamalıdır.

Yüzde Hangi Bölgelere Lazer Epilasyon Yapılır?
Yüzde Hangi Bölgelere Lazer Epilasyon Yapılır?

Buz Lazer Mi Daha İyi Alexandrite Mi?

Soru: Yüzde en etkili lazer hangisi? Güzeelik salonuna gittim Alexandrite lazr önerdiler. Çok etkili olduğunu iddia ediyorlar. Hangi lazer daha etkili?  Buz lazer mi daha iyi Alexandrite mi?

Işılay *** Tophane İstanbul Şubat 2022

Daphne Lazer:

Yanıt: Yüz bölgesinde sadece diode lazer veya başka bir adıyla buz lazer kullanıyoruz. Alexandrite lazeri yüz bölgesinde kullanmıyoruz. Çünkü ince tüyler de artışa neden olur. Size bu bilgiyi veren güzellik salonunun zaten bu iki lazeri de kullanmaya yetkisi yoktur. Bu nedenle yüz bölgesine hele de böyle bir merkezde sakın lazer yaptırmayın.

Buz Lazer Mi Daha İyi Alexandrite Mi?
Buz Lazer Mi Daha İyi Alexandrite Mi?

Buz Lazer Yüz Tüyleri Bitirir Mi?

Soru: Yüz tüylerimin tamamen bitmesini istiyorum. Kimileri tam bitmiyor diyor. Buz lazer yüz tüyleri bitirir mi?

Mutlu *** Unkapanı İstanbul Şubat 2022

Daphne Lazer:

Yanıt : Evet.  Diode lazer ya da buz lazer isimli lazer ile yüz bölgesinde en iyi sonuç alınır. Kişisel farklılıklar gözükse de genellikle büyük oranda yüzde tüyler biter. Bu lazeri uygulayan doktor kontrolünde çalışan bir merkeze başvurun.

En İyi Sonuç Veren Lazer Epilasyon Cihazı Hangisi?

Soru: En iyi sonuç veren lazer epilasyon cihazı hangisi?

Gönül *** Valideçeşme İstanbul Şubat 2022

Daphne Lazer:

Yanıt: Yüz bölgesinde en iyi sonuç veren cihaz diode lazerdir. Fakat bu lazerler etkin dozlarda ve profesyonel merkezlerde uygulanmalıdır. Sadece sağlık kuruluşları lazer yapmaya yetkilidir. Doktor kontrolünde olan merkezlerde lazer yapılmalıdır. Cihazın tipi kadar kullanılan dozları da çok önemlidir.

Buz Lazer Yüz Tüyleri Bitirir Mi?
Buz Lazer Yüz Tüyleri Bitirir Mi?

Yüzdeki Tüyler Ne Zaman Dökülür?

Soru: Yüzdeki tüyler ne zaman dökülür?

Sunay *** Tarabya İstanbul Şubat 2022

Daphne Lazer:

Yanıt: Lazer epilasyon işlemden hemen sonra tüyler yok olur. Çoğunlukla lazerden hemen sonra en geç bir hafta içerisinde kendiliğinden dökülecektir.

Yüz Lazerinden Sonra Ne Yapılmalı?

Soru: Yüz Lazerinden sonra ne yapılmalı?

Tuğba *** Teşvikiye İstanbul Şubat 2022

Daphne Lazer:

Yanıt: Yüz lazerin daha sonra bölgeye nemlendirici krem sürmek yeterli olacaktır. Çok güneşli bir hava varsa birkaç gün güneş koruyucu kullanmanız yeterli olur. Aşırı güneşli bir ortamda yaşıyorsanız dışarıya çıktığınızda bir hafta boyunca güneş koruyucu kullanmalısınız.

Yüze Lazer Yaptıranların Yorumları

Ataşehir Daphne Lazer Epilasyon Merkezi. Buz Lazer Epilasyon, Diode lazer epilasyon

 • Lazer Epilasyon

  İstenmeyen tüyleri almak için tıraş, cımbız veya ağda yapmaktan memnun değilseniz, Lazer Epilasyon sizin için mükemmel bir seçenek olabilir.


 • Alexandrite Lazer Epilasyon

  Sık Sorulan Sorular Alexandrite Lazer Epilasyon Hakkında Sorduklarınız Alexandrite Lazer Nedir? Bu lazer tipi çok başarılı ve uzun yıllardır kullanılan bir epilasyon lazeridir. Özellikle açık cilt rengine sahip ve koyu kıl rengi olan kişilerde çok hızlı sonuç verir. Bu nedenle koltukaltı, genital gibi bölgelerde sıklıkla kullanıyoruz. Fakat yüz bölgesi gibi ince tüylerin var olduğu bölgelerde … Devamını oku…


 • Lazer Epilasyon Etkili Mi?

  En Etkili Lazer Epilasyon Hangisi? Lazer Epilasyon Hakkında Sık Sorulanlar Lazer Epilasyon Yaptırmak İstiyorum Lazer Etkili Mi? Soru: Lazer epilasyon gerçekten etkili mi? Lazeri epilasyon yaptırmayı düşünüyorum fakat bazı sitelerde şikayetler gördüm. Ayrıca çok memnun olduğunu yazan kişiler de var. Sizin gibi doktorların çalıştığı profesyonel bir merkeze danışmak istedim. Lazer Epilasyon Etkili Mi? Saniye *** … Devamını oku…


 • Lazer Epilasyon Acıtır Mı?

  Lazer Epilasyon Ağrılı mı? Lazer Epilasyon Acıtır Mı? Soru:  Lazer epilasyon yaptıracağım fakat çok korkuyorum. Kimi arkadaşım hiç acımadı diyor kimisi ise çok acıdığını söylüyor. Lazer epilasyon acıtır mı? Burcu  *** Kozyatağı İstanbul Haziran 2020 Daphne Lazer: Yanıt: Lazer epilasyon korkmanızı gerektirecek kadar ağrılı bir işlem değildir. Kıl köklerinde geçici bir acı hissi olur. Kıl … Devamını oku…