Lazer Epilasyon Yüz Bölgesinde Etkili Mi?

Lazer Epilasyon Yüz Bölgesinde Etkili Mi?
Lazer Epilasyon Yüz Bölgesinde Etkili Mi?

Soru:  Genital ve koltuk altı bölgeme lazer epilasyon yaptırdım. Çok memnunum. Yüzüme de başlamak istiyorum. Lazer epilasyon yüz bölgesinde etkili mi?

Elif *** Ulus İstanbul Mart 2022

Daphne Lazer: vücut bölgelerinde olduğu gibi lazer epilasyon yüz bölgesinde de etkilidir. Fakat bu bölgeye uygun lazer cihazı ile işlem yapılmalıdır. Biz yüz için diode lazer kullanıyoruz. Aynı zamanda bu lazerin kullanmasında herkese öneriyoruz. Yüz bölgesinde uygun dozlarda yapılan diode lazer mutlaka sonuç verir. Fakat vücut bölgelerinden daha yavaş bir cevap alınır. Seans sayısı da ortalama on kadardır. Seans sayısı vücut bölgelerinden biraz daha fazladır. Fakat profesyonel bir merkezde doğru dozlarda yapılırsa çok etkilidir.

Yüz Bölgesi İçin En Uygun Lazer Hangisi?

Soru: Bazı arkadaşlarım diode lazer yaptırmış. Çok memnun kalmışlar. Beşinci seansta olmalarına rağmen çok azaldığını söylüyorlar. Sizin öneriniz nedir? Yüz bölgesi için en uygun lazer hangisi?

Azra *** Yeniköy İstanbul Mart 2022

Daphne Lazer: Evet gerçekten bizce de yüz bölgesi için en iyi lazer ya da en uygun lazer diode lazerdir. Bu lazerin ince tüyleri tetiklememesi ve kıl köklerine rahatlıkla etki edebilmesi nedeniyle tercih ediyoruz. Bizim tüm merkezlerimizde yüz bölgesi için diode lazer kullanıyoruz. Aslında bizim tecrübelerimizle bilimsel yayınlar örtüşmektedir. Bu yüzden yüz bölgesi için en uygun lazer diode lazerdir. Fakat doğru dozlarda ve doğru şekilde kullanılmalıdır. Bunun için adres doktorların çalıştığı lazer merkezleridir.

Yüz Bölgesi İçin En Uygun Lazer Hangisi?
Yüz Bölgesi İçin En Uygun Lazer Hangisi?

Yüz Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter? Lazer Epilasyon Yüz Bölgesinde Etkili Mi?

Soru: Yüzüme sizin önerileriniz doğrultusunda diode lazere başlamaya karar verdim. Fakat ne kadar sürecek? Kaç seans gitmem gerekecek? Yüz lazer epilasyon kaç seansta biter?

Zeynep *** Salacak İstanbul Mart 2022

Daphne Lazer: Yüz lazer epilasyonu genellikle on seans kadar sürer. Bunun nedeni o bölgedeki kılların ya da kıl köklerini hormonlara daha duyarlı olmasıdır. Ayrıca sirkülasyon daha hızlıdır. Bu nedenle vücut bölgelerinden farklı olarak ayda bir seans uyguluyoruz. Yani aşağı yukarı bir yıl içeresinde yüz tüylerinden büyük oranda kurtulmuş olursunuz.

Yüze Lazer Epilasyon Kesin Çözüm Mü?

Soru: Benim ergenlikte başlayan bir hormon bozukluğum oldu. Tedavi gördüm. Hormonlarım şimdi normal. Lazer epilasyon yaptırmaya karar verdim. Yüze lazer epilasyon kesin çözüm mü?

Ecrin *** Moda İstanbul Mart 2022

Daphne Lazer: Evet yüz bölgesi için en iyi çözüm lazer epilasyondur. Ağda yapılması bazen yüzde lekelenmeye sebep olur. Ayrıca ağda geçici çözümdür. Kalıcı çözüm olan iğneli epilasyon ise yüz bölgesinde aynı şekilde lekelenmeye neden olur. Ayrıca ince tüylerde uygulaması çok zordur. Tüm bu nedenlerle lazer epilasyon en iyi ve kesin çözümdür. Fakat doğru lazer cihazı ile yapmak gerekir. Biz yüz bölgesi için diode lazer uyguluyoruz. Alexandrite lazer yüzde daha çok soruna neden olabilir.      

Yüz Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter?
Yüz Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter?

Yüze Lazer Kaç Seansta Biter?

Soru: Yüzüme lazere başlayacağım. Fakat ne kadar sürecek? Kaç seans gitmem gerekiyor? Yüze lazer kaç seansta biter?

Miray *** Levent İstanbul Mart 2022

Daphne Lazer: Biz yüz bölgesinde diode lazer kullanıyoruz. Çok başarılı sonuçlar elde ediyoruz. Öncelikle 6 seans paketlerden yararlanmanızı öneririz. Fakat yüz bölgesinde ilave seanslara ihtiyacınız olabilir. Çünkü yüz bölgesindeki kıl yapısı diğer bölgelerden biraz farklıdır. Ön görüşme sırasında doktorumuz yüz tüylerinizin lazere uygun olup olmadığını ve ayrıca aşağı yukarı kaç seans süreceğini size söyler.

Yüze Lazer Kaç Günde Bir Yapılır?

Soru: Koltuk altı lazer epilasyona başladım. Çok iyi sonuç aldım. İki ayda bir gitmem yeterli oluyor benim için. Yüz bölgesine de başlayacağım. Yüze lazer kaç günde bir yapılır?

Zehra *** Etiler İstanbul Mart 2022

Daphne Lazer: Yüz bölgesinde lazer uygulaması 30 gün ile 45 gün arasında yapılır. Tüylerin çıkma hızına göre bu süre içerisinde tekrar ikinci seansa girebilirsiniz. Koltuk altı ya da genital bölgeden farklı olarak bu bölgedeki kılların döngüsü biraz daha hızlıdır. Bu nedenle yüz bölgesinde lazeri daha sık aralıklarla yapıyoruz.

Yüze Lazer Epilasyon Kesin Çözüm Mü?
Yüze Lazer Epilasyon Kesin Çözüm Mü?

Saç Ekimi