Lazer Epilasyon İnce Tüyleri Kalınlaştırır mı?

Lazer Epilasyon İnce Tüyleri Kalınlaştırır mı?
Lazer Epilasyon İnce Tüyleri Kalınlaştırır mı?

Hangi lazer ince tüylerde daha etkili? Lazer Epilasyon İnce Tüyleri Kalınlaştırır mı? Doğru lazer merkezine gitmek çok önemlidir.

Hangi lazer ince tüylerde daha etkili?

İnce tüyler için hangi lazer?

Bunun cevabı çok nettir. Diode lazer ince tüyler için en etkili lazerdir. Biz merkezlerimizde light sheer diode lazer kullanıyoruz. Bu lazer FDA onaylı güçlü bir lazerdir.

İnce tüyler için lazer öneriniz nedir?

Bizim ince tüyler için yıllardır kullandığımız lazer diode lazerdir. FDA onaylı light sheer lazerleri kullanıyoruz. Fakat sadece iyi bir lazer kullanmak yetmez. Profesyonel kişilerce yönetilmelidir.

İnce tüylere hangi lazer daha etkili?

Bilindiği gibi diode lazerler jel sürerek ve bastırarak uygulanıyor. Böylece enerji dağılmaz. Yani sadece kıl köklerine enerji gönderilmiş olur. Bu sayede ince tüyler daha fazla etkilenir. Fakat doğru dozda yeterli uygulama olmazsa yine de sonuç alamazsınız. Diode lazer profesyonel kliniklerde yapılmalıdır.

Buz lazer ince tüyleri görür mü?

Bu lazer aslında sadece diode lazerdir. Diode lazerler ince tüylerde etkilidir. Fakat doğru yapılmazsa sonuç alamazsınız. Doktorların çalıştığı profesyonel kliniklere başvurun. Bizim merkezlerimiz profesyonel merkezlerdendir.

Lazer ince tüyleri görür mü?

Evet ince tüyleri gören lazer diode lazerdir. Fakat uygun doz ve pulse süresi ayarlanmalıdır. Bu ayarlar tamamen size özel olmalıdır.

İnce tüylere lazer yapılır mı?

Evet özellikle biraz melanin içeriyorsa yapıyoruz. Çok başarılı sonuçlarda alıyoruz. Özellikle bu tüylerde birinci tercihimiz diode lazerdir.

Lazer Tüyleri Kalınlaştırır mı?

Soru: Bir arkadaşımın yüzüne Alexandrite lazerle epilasyon yaptırmış. Fakat ince tüylerin kalınlaştığını söylüyor. Lazer ince tüyleri arttırır mı? Yüzdeki ince tüyleri daha kalın mı yapar? Lazer epilasyon ince tüyleri kalınlaştırır mı?

Candan *** Etiler İstanbul Mart 2022

Daphne Lazer: Evet maalesef olur. Özellikle yüz bölgesine Aleksandrite lazer uygulanırsa ince tüyler de kalınlaşma ve hatta bazen artış bile olur. Bu nedenle yüz bölgesine Aleksandrite lazer yapılmaz. Yüz bölgesine diode lazer uyguluyoruz. Aslında lazerin çeşidi ve hatta menşei önemlidir. Fakat uygulanan lazer dozları da çok önemlidir. Çünkü ince tüyler için biraz daha yüksek lazer dozları uyguluyoruz. Bu nedenle profesyonel bir merkezde yani doktorların çalıştığı bir merkezde diode lazer yüze uygulanırsa oldukça iyi sonuçlar alınır.

İnce Tüylerde Lazer Yapılır Mı?

Soru: Yüzümde çok ince tüyler var. Fakat yanında kalın tüyler de var. Kalın tüyler için epilasyona başlayacağım. Fakat ince tüyleri de lazer görür mü? İnce Tüylerde Lazer Yapılır mı?

Emine *** Nişantaşı İstanbul Mart 2022

Daphne Lazer: Aslında birçok kişi de aynı durum söz konusu dur. Yani kalın tüylerin yanında yüz bölgesinde ince tüyler de vardır. Kalın tüylere lazer iyi etki eder. Fakat ince tüylere etkisi biraz daha zayıftır. Yüz bölgesinde biz diode lazer kullanıyoruz. Diyot lazer doğru dozlarda uygulanırsa ince tüylerde de etkilidir. Bu sayede tatmin edici düzeyde bir sonuç sağlar. Bu nedenle yüz bölgesine diode lazer uyguluyoruz. Böylece ince tüyleri de kalın tüyleri de etki birlikte etkiliyoruz.

İnce Tüylerde Hangi Lazer Etkili?
İnce Tüylerde Hangi Lazer Etkili?

İnce Tüylerde Hangi Lazer Etkili?

Soru: Benim yüzümde çok olmasa da ince tüyler var. Bunları nasıl yok ederim? İnce tüyleri lazer yok eder mi? Bu tüyler için en etkili lazer hangisi? İnce tüylerde hangi lazer etkili?

Arzu *** Fulya İstanbul Mart 2022

Daphne Lazer: Cilt renginiz açıksa ince tüyler olsa da lazer yapıyoruz. İnce tüylere de etkili olan lazer diode lazerdir. Cildiniz açık renk bile olsa Alexandrite lazer kullanılmamalıdır. Bu nedenle doktorların yönettiği profesyonel bir merkezde diode lazer öneririz. Bunun nedeni diode  lazerin etkin dozlarda kullanıldığında ince tüyler de etkili olmasıdır. Yani doğru dozlarda kullanılmazsa diode lazer bile olsa sonuç alamazsınız. Ayrıca kullanılan cihazın teknolojisi de önemlidir.

Küçük Tüylere Lazer Yapılır Mı?

Soru: Benim yüzümde minik kalın tüylerin yanında ince tüyler de var. Küçük tüylere lazer yapılır mı?

Derya *** Beşiktaş İstanbul Mart 2022

Daphne Lazer: Evet küçük tüylerle kastınız sanırım ince tüyler. İnce tüyler de diode lazer en etkili lazerdir. Fakat çok uygun dozlarda kullanıldığı zaman etkilidir. Eğer cildiniz koyu ise bu durumda ince tüyleri görme olasılığı diode lazer bile olsa daha azdır. Bu nedenle size daha net bir görüş bildirmek için mutlaka doktorumuz ile ön görüşme yapın. O size yüzünüzdeki bu tüylere lazer epilasyon yapılıp yapılmayacağını net olarak söyleyecektir.

Yüzdeki Tüylere Lazer Yapılır Mı?
Yüzdeki Tüylere Lazer Yapılır Mı?

Yüzdeki Tüylere Lazer Yapılır Mı?

Soru: Yüzümde biraz fazlaca tüylenme oldu. Özellikle çene ve favori bölgesinde bir miktar var. Yüzdeki ince tüylere en etkili lazer hangi lazer? Lazerin markası önemli mi? İnce tüylere lazer çözüm mü? Yüzdeki tüylere lazer yapılır mı?

Ebru *** Maçka İstanbul Mart 2022

Daphne Lazer: Yüzdeki tüylere lazer epilasyon yapıyoruz. Özellikle cilt renginiz açıksa biraz daha avantajlısınız. Çünkü ince tüyleri etki etmek için normalden biraz daha yüksek doz lazer kullanıyoruz. İşte tüm bu sebeplerle ince tüyler de en etkili lazer olan diode lazeri tercih edip uygun bir dozda kullanmamız gerekiyor. Hangi dozun size uygun olduğuna da bizim merkezlerimizde uzman doktorlar karar veriyor. Ayrıca sizin lazere uygun olup olmadığınıza da uzman doktorlarımız karar vermektedir. Ön görüşme randevusu alırsanız çok daha fazla yardımcı olabiliriz. Evet doğrudur lazerin markası ve kullandığı teknoloji de önemlidir.

İnce Tüyler İçin Lazer Epilasyon Yapılır Mı?

Soru: Bıyık ve çene bölgemde ince tüyler var. Tek tük de kalın tüy var. İnce tüyler için lazer epilasyon yapılır mı?

Eda *** Yeşilyurt İstanbul Mart 2022

Daphne Lazer: Evet yapıyoruz. Ayrıca cilt renginiz açık ise bizim için uygulama kolaylığı sağlar. Çünkü ince tüylerde etki etmek için biraz yüksek doz lazer kullanmamız gerekir. Biz ince tüyler için en çok diode lazeri tercih ediyoruz. Cildiniz çok esmerse yani Orta Doğu ırklarının cilt rengi gibi koyuysa, ince tüylere epilasyon yapmak biraz riskli olur. Böyle durumlarda ise küçük bir alana test yapıyor ve bir iki hafta sonra sonuca bakıyoruz. Sonuç olumlu olursa devam ediyoruz. Fakat cildiniz koyu ve ince tüyleriniz varsa kesinlikle Alexandrite lazer yapılmamalıdır.  Alexandrite lazer yüz bölgesinde özellikle esmer tenli kişilerde tüyleri arttırır ve kalınlaştırır.

İnce Tüyler İçin Lazer Epilasyon Yapılır Mı?
İnce Tüyler İçin Lazer Epilasyon Yapılır Mı?

Maalesef lazerden sonra kıllar çoğaldı şikayetlerini internette sıkça görüyoruz. Bunun ana nedeni bilinçsiz lazer uygulamalarıdır. Hangi lazerin hangi tüy ve cilt yapısında uygulayacağınızı bilmek gerekir. Bu hem eğitim hem bilgi ayrıca tecrübe gerektirir. Atasözümüzün dediği gibi “alet işler el övünür” yani cihazınızın da yeni teknolojiye sahip güçlü bir cihaz olması gerekir.

İnce tüyleri hangi lazer görür sorusu sık olarak bize yöneltiliyor. Doktorlarımız ön görüşmede sizin tüylerinizin lazere uygun olup olmadığına bakar. Tahmini bir sonuç bile söyleyebilir. Çünkü bu konudaki tecrübemiz çok fazladır. Ayrıca tüylerin yanında cilt rengi de çok önemlidir. Çünkü cildiniz açık renkli ise tüyler ince bile olsa sonuç alabiliriz.

ince tüylerde etkili lazer konusunda söyleyeceğimiz net bir görüşümüz var. Çünkü uzun yıllardır light sheer diode lazer kullanmaktayız. Bu lazer Amerikan-İsrail yapımı diode lazerdir. FDA onaylıdır. Ayrıca bizim tüm merkezlerimizde var.

Daphne lazer epilasyon merkezleri. Etiler lazer epilasyon

Hair Transplant