Altın İğne Nedir?

Altın İğne Radyofrekans Nedir?

Soru: Yüzümde yaşla birlikte ince kırışıklıklar başladı. Hafif güneş lekelerim var. Cildim çok cansız donuk görünüyor. Altın iğne radyofrekans bu sorunlarıma iyi gelecek mi?  Altın İğne Nedir?

Mehtap *** Nişantaşı İstanbul Şubat 2022

Daphne Lazer:  

Yanıt: Evet, Morpheus8 microneedling tam da sizin tüm şikayetleriniz için iyi gelecek bir yöntem. Cildi germek ve yenilemek için kullandığımız yeni geliştirilmiş bir metottur. Dermaroller veya dermapen uygulamalarıyla kıyaslanmayacak kadar başarı oranı yüksektir. Ayrıca bizim merkezlerimizde fraksiyonel karbondioksit lazerler ile kombine olarak da kullanılabilmektedir.  Altın iğne mikro iğneler yardımıyla radyo frekans enerjisinin cilt altına verilmesi işlemidir. İğneler sarı renkli ve özel bir iletken yapıya sahip olduğu için Altın iğne ismi verilmektedir. Bunun İngilizcedeki karşılığı “mikroneedling” kelimesinden alıntıdır. Cilt altına verilen radyo frekans enerjisi kollajen yapımını artırır. Aynı zamanda Kolejinin yeniden yapılanmasını sağlayarak cildin toparlanmasını ve girilmesini sağlar. Böylece cilt toparlanarak daha genç bir görünüm oluşturur. Lekeler azalır. Sivilce çukurları dolar. Cilt daha pürüzsüz ve genç bir hal alır.

Morpheus8 Altın İğne Ne Zaman Etkisini Gösterir?

Soru: Altın iğne yaptırsam etkisini ne zaman görürüm. Üç ay sonra oğlumun düğünü var daha genç görünmek istiyorum. Özellikle ciltteki sarkmalara çok iyi geldiği söyleniyor. Fakat hızlı sonuç almak benim için çok önemli.Altın iğne ne zaman etkisini gösterir?

Arzu *** Bağdat Caddesi İstanbul Şubat 2022

Daphne Lazer:  

Yanıt: Altın iğne yapıldıktan hemen sonra etkisi başlar. Hücrelerin kendini toparlaması ve yeni kollajen üretmesi bir ay kadar sürer. Fakat kollajen üretimi altı aya kadar uzar. Yapıldıktan itibaren etkisi başlar. Cildiniz de bir parlaklık ve gerginlik başkaları tarafından kısa sürede fark edilir. Fakat özellikle üçüncü seanstan sonra eski fotoğraflarınızla kıyas  yapacak kadar farklılık görebilirsiniz. Morpheus8 radyofrekans ayda bir kere uygulanır.

Morpheus8 Altın İğne Kaç Seans Yapılır?

Soru: Arkadaşlarımdan çok duydum yeni çıkan bu cihazı. Fakat herkes farklı bir şey söylüyor. Bir seans yaptıran da var 6 seansta.Altın iğne kaç seans yapılır?

Belma *** Bakırköy İstanbul Şubat 2022

Daphne Lazer:  

Yanıt: Altın iğneyi genellikle en az üç seans öneriyoruz. Fakat cildiniz duruma altı seans bile uygulayabiliyoruz. Ameliyatsız yüz germe adı da verilmektedir. Ciltteki kırışıklıklar yavaş yavaş azalıyor ve cilt toparlanıyor. Birinci seanstan itibaren yüzünüzdeki etkisi başlar. Fakat asıl olarak yapıldıktan 3 hafta sonra daha net bir toparlanma belirgin hale geliyor. Ardışık yapılan 3 seans çok pozitif sonuçlar sağlar.

Morpheus8 Altın İğne Nasıl Uygulanır?

Soru: Çeşitli yerlerde çok olumlu yazılar okudum. Sizin kullandığınız cihaz yurt dışında da oldukça popüler.Morpheus8 microneedling yaptırmaya karar verdim. Fakat Altın İğne Nasıl Uygulanır? Merak ediyorum. Biraz açıklarsanız sevinirim. Ona göre hazırlık yapacağım.

Aslıhan *** Ataköy İstanbul Şubat 2022

Daphne Lazer:  

Yanıt: Aslında uygulama çok basit ve hızlıdır. Uygulama sırasında hafif ağrı olsa bile hemen geçer. Uygulayacağımız cilt bölgesini önce temizliyoruz. Sonra lokal anestezik krem sürüyoruz. Yaklaşık 45 dakika bekliyoruz. Daha sonra uygun başlıkla ve uygun derinlikte altın iğne uygulaması yapıyoruz. Uygulamayı tüm alanını tarayacak şekilde tek tek uzman doktorumuz yapıyor. Tüm yüz uygulaması neredeyse 20 dakikada biter. Oldukça hızlı bir yöntemdir. Daha sonra nemlendirici kremler sürüyoruz. Genellikle reaksiyonlar çok kısa süre sonra ortadan kalkar. Uygulama sonrası işinize bile gitmenizde sakınca yoktur. Çoğunlukla yapılan işlemi kimse fark edemez.

Morpheus8 Altın İğne Kalıcılığı Ne Kadar?

Soru: Etkisi kısa ise ben yaptırmayı düşünmüyorum. Çünkü uzun süre idare edebileceğim bir yöntem arıyorum. Çok yaşlı değilim. Cildimin iyi reaksiyon vereceğini düşünüyorum.  Altın iğne kalıcılığı ne kadar?

Fatma *** Suadiye İstanbul Şubat 2022

Daphne Lazer:  

Yanıt: Altın iğne uzun süre kalıcı etki gösterir. Ardışık yapılan üç seanstan sonra uzun yıllar etkisi devam eder. Bunun nedeni kollajen yapımını tetiklemesidir. Yeni kollajen uzun süre dayanır. Fakat sonuçta bu yöntem cerrahi ağır bir yöntem değildir. Örneğim ihtiyaca göre gelecekte istediğiniz zaman kolayca tekrarlarız.

Morpheus8 Altın İğne Kaç Seansta Etkisini Gösterir?

Soru: Altın iğne kaç seansta etkisini gösterir?

Ayşe *** Caddebostan İstanbul Şubat 2022

Daphne Lazer:  

Yanıt: Altın iğne radyo frekans yöntemi yapıldığı andan itibaren etkisini gösterir. Yani bir seansta bile etkinliği yaklaşık 3 hafta sonra belli olur. En iyi sonuçlar 3. Seanstan sonra belirginleşir.

Morpheus8 Altın İğne Kaç Yaşında Yapılmalı?

Soru: Altın iğne kaç yaşında yapılmalı?

Serpil *** Ethemefendi İstanbul Şubat 2022

Daphne Lazer:  

Yanıt: Bu yöntem yani Altın iğne radyo frekans yöntemi daha çok cilt kırışıklıkları, cilt lekeleri, akne izleri gibi cilt sorunlarında kullanıyoruz. Ayrıca karın bölgesindeki sarkmalar da kırışıklıklarda da kullanıyoruz. Bu nedenle ihtiyaç olan her yaşta ergenlikten sonra yapabiliriz.

Morpheus8 Altın iğne uygulayan merkezlerimiz Bağdat Caddesi, Bakırköy, Atakent, Kadıköy