Karbondioksit Lazerle Siğil Tedavisi

Siğil Tedavisi

Siğiller ciltte görülen genellikle beyaz, deri renginde, bazen kahve renkli olabilen küçük lezyonlardır. Siğillere genelde genital bölgede, makat bölgesinde, ayakta, ayak tabanında, yüzde ve aslında vücudun her tarafında rastlanır.

Siğil Neden Oluşur?

Siğil deride bazı virüsler sonucu oluşmaktadır. Bu virüsler HPV ismi de verilen Human Papilloma Virüsleridir. HPV virüslerinin birçok tipi vardır. Genital bölgede sık hastalığa neden olurlar. Genital bölgede hastalık oluşursa mutlaka rahim ağzı testleride yapılmalıdır. HPV virüsüne karşı aşı geliştirilmiştir. Bu aşı günümüzde kullanılmaktadır. Siğil hakkında genel bilgi verdikten sonra aşağıda siğil tedavisi ve siğillerin tedavisi fiyatları için bilgiler vermeye çalışacağız.

Siğil En Çok Hangi Bölgelerde Görülür?

Siğillerin bulundukları yerlere göre isimleri farklıdır. El bölgesinde tırnak, parmaklarda gözlenen siğillere Verruca Vulgaris denmektedir. Bu tip siğiller çocuklarda sık gözlenmektedir.

Ayak tabanında görülen siğillere Verruca Plantaris denir. Bu siğiller ayak basısına bağlı olarak daha düz yüzeyli gözlenir. Ayak tabanında özellikle bası yerlerinde olurlarsa çok ağrı yapabilirler.

Düz siğillerin diğer adı flat wart olarak bilinir. Bu siğiller vücutta her yerde olabilir. Etek siğilleri yani genital siğiller ise Kondilom ya da Genital warts olarak adlandırılır. Genital siğiller cinsel ilişki ile bulaşır. Çok eşlilik en çok bulaşma nedenidir. Genital siğiller genital bölgenin derisinde yaygın olarak gözlenir.

Genelde birden çok siğil bir aradadır. İç genital bölge ve hatta vajinada bile siğil bulunabilir.

Siğil Nasıl Bulaşır?

Tüm siğiller doğrudan temas ile bulaşırlar. Nadiren ortak kullanılan havlu, çamaşırlar bulaşma nedeni olabilir. Siğiller derinin bütünlüğünün bozulduğu kişilere, immün sistemin yani bağışıklık sisteminin bozuk olduğu kişilere daha kolay bulaşır.

Siğiller başka bölgelere yayılmasın ve başka insanlara bulaşmasın diye mutlaka tedavi edilmelidir. Siğillerin tedavisinde birçok yöntem ve ilaç kullanılmaktadır. Siğil tedavisi için kullanılan yöntemler lazer tedavileri, cerrahi tedaviler, dondurma, yakma, ilaç, krem tedavileridir.

Lazer ile Siğil Tedavisi Fiyatları

CO2 Fraksiyonel  Siğil Tedavisi Fiyatı 563 TL

Günümüzde karbondioksit lazerler tedavide kullanılmaktadır. Karbondioksit fraksiyonel lazer ile en zor ve tekrarlayan siğillerde bile çok başarılı sonuçlar alınmaktadır. Yapılan bazı çalışmalarda karbondioksit lazer ile yapılan siğillerin tedavisinde siğilin tekrarlama olasılığının düşük olduğu göstermiştir.

Birçok çalışmada lazer ile siğil tedavisinin başarı oranları %90’ın üzerindedir. Özellikle siğilin etrafındaki dokuya en az hasar verildiğinde iyileşme hızlı olur. Ayak tabanı gibi zor bölgelerde uygulaması hızlı ve kolaydır.

Genital siğillerde ve vücudun her tarafında karbondioksit lazer siğil tedavisinde kullanılmaktadır. Siğil tedavisi siğilin yaygınlığına göre fiyatlandırılır. Genelde bir seans yeterli olur. Bu konuda daha fazla bilgi için bize ulaşınız.

lazerle siğillerin tedavisi

Daphne Lazer
Daphne Lazer