Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer enerjisi yada lazer ışığı vasıtasıyla kıl köklerinin etkilenmesi sayesinde yapılan işlemlere lazer epilasyon adını veriyoruz. Bu yöntem uzun yıllardır tecrübe ettiğimiz güvenli ve etkili modern bir epilasyon yöntemidir. Kıl köklerine etki ederek kılı üreten hücreler yok eder. Böylece kalıcı epilasyon sağlar. Lazer Epilasyon Nedir? Sorusunu biraz daha açalım.

Lazer epilasyonu seanslar halinde uyguluyoruz. Seans aralıkları genellikle 6 haftadır. Çoğunlukla 6 seans yeterli olur. Yüz bölgesi gibi hormona duyarlı bölgelerde bile son derece etkilidir.

Lazer epilasyon için en çok iki lazer türü kullanıyoruz. Bunlar diode ve alexandrite lazerlerdir. Bölgeye göre, kıl yapısına göre bu lazerlerden biri veya bunların birlikte kullanımı söz konusudur.

Lazer epilasyon fiyatları genellikle bölgeye göre seans ücreti veya 6 seans paket olarak sunulmaktadır. Ön görüşmelerden ayrıca ücret almıyoruz.

Lazerler kıl köklerinde kalıcı etki sağladığı için kalıcı epilasyon sağlar. Ergenlik bitiminden yani 14-5 yaşından sonra yapılmasında bir sakınca yoktur.

Nasıl Yapılır?

Gerekli süre: 1 saat ve 30 dakika.

Tüm vücut ortalama süre

 1. Ön Görüşme

  Ön görüşmede doktorlarımız kıl ve cildinizi analiz eder. Uygunsanız onayınız alınır ve işleme başlanır.

 2. Kılların kısaltılması ve bölgenin temizlenmesi

  Kıllar tıraş makinası ile kısaltıyoruz. Bölgeyi temizliyoruz. Makyaj ve kapatıcıları da siliyoruz.

 3. Test Atışı

  Bölgeye birkaç atış yapılarak cildiniz test ediyoruz.

 4. Lazer ile tarama

  Bölgenin tamamı lazer atışları ile tarıyoruz

 5. Bölgeye nemlendirici krem sürme ve soğutma

  Oluşan küçük reaksiyonları önlemek için nemlendirici sürüyoruz ve bölgeye bir kaç dakika soğuk kompres uyguluyoruz.

 6. İşlem Sonu

  Bir sonraki seans randevunuz oluşturup sizi yolcu ediyoruz.

Sık Sorulan Sorular, Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyonda en iyi sonuç nasıl alınır?

En iyi sonuç için düzenli aralıklarla 6 seans yeterlidir. Fakat kullanılan lazer tipi, lazer dozu ve merkezin tecrübesi d en iyi sonuçlar için çok önemlidir.

Lazer epilasyon tüyleri tamamen bitirir mi?

Evet doğru şekilde yapılan lazer seansları sonrasında tüyler neredeyse biter. Çok az tüy incelip kalır fakat bu tüyler rahatsız edici değildir. Genellikle sonuçlar yüz güldürücüdür.

Lazer epilasyon yapıldıktan sonra tekrar çıkar mı?

Sonuçlar kalıcıdır çünkü lazer kıl köklerini etkiler. Yani bir daha kıl çıkmaz. Bu kökleri artık hormonlar bile etkileyemez.

Lazer kaç seansta sonuç verir?

Genellikle 6 seans yeterlidir. Fakat nadiren bir kaç seans ilave edilmesi gerekli olur.

En iyi lazer epilasyon cihazı hangisi?

Lazer cihazlarından en iyi sonuç verenleri diode ve alexandrite tipleridir. Bu nedenle biz merkezlerimizde epilasyon için sadece bu iki lazeri kullanıyoruz. Nd Yag lazeri epilasyonda tercih etmiyoruz.

Bıyık için hangi lazer?

Yüz bölgesinde en etkili lazer diode lazerdir. Kalıcı ve hızlı sonuç için bıyık bölgesinde biz diode lazeri kullanıyoruz.

Bıyık lazer epilasyon sonrası çıkan tüyler nasıl alınır?

Lazer epilasyondan sonra uzayan kıllar sizi rahatsız ediyorsa makine veya jiletle kısaltın. Jilet tüyleri arttırmaz bu konuda rahat olun.

Lazer epilasyondan ne kadar süre sonra kıllar dökülür?

Kıllar seanstan sonra dökülmeye başlar. Genellikle 10 gün içinde dökülme biter.

Lazer epilasyon ne kadar sıklıkla yapılmalıdır?

Seanstan yaklaşık 4 hafta sonra kıllar çıkmaya başlar. Yani aslında etkilenmemiş olan kıllar çıkmaya başlar. 6 hafta sonra lazer seansı tekrar etmek gerekir.

İlk lazer seansından sonra kıllar ne zaman çıkar?

Lazer yüz bölgesinde ayda bir kere, vücut bölgelerinde ise 6 hafta ile 8 hafta arsında bir zamanda yapılmalıdır.

Lazer epilasyon için tüyler ne kadar uzun olmalı?

Bir ay boyunca kılları epilatör, ağda veya başka bir yolma yöntemi ile yolmayınız. Lazere ilk defa gelecekseniz kılları incelememiz gerekecek. Bu nedenle kısaltmayın. Biz merkezimizde kısaltıp işlem yapacağız. Sonraki seanslarda ise siz evde 3-4 gün önce kısaltıp gelebilirsiniz. Ama yolma işlemleri bu süreçte kesinlikle yapmayınız.

Lazer adetten kaç gün önce yapılır?

Adet sırasında bazı kadınlar biraz daha hassas olur. Bazen adet öncesinde de bu durum olur. Fakat adet sırasında, öncesinde veya sonrasında her zaman lazer epilasyon yaptırabilirsiniz. Bu durum sizin talebinize bağlıdır. Yani aslında bir sakınca yaratmaz.

Lazer epilasyon yarım bırakılırsa ne olur?

Aslında bir şey olmaz. Her seansta lazer yaklaşık %20 kadar kılı etkiler. Bu nedenle örneğin 2 seans yaptırmış bir kişi ancak %40 tüyden kurtulmuş olacaktır.

Buz lazer epilasyon kaç seansta sonuç verir?

Aslında buz lazer olarak reklam yapılan lazer diode lazerdir. Yani Diğer diode lazerler gibi uygulanmaktadır. Bu nedenle sonuçları da 6 seansta alıyoruz. Fakat etkin dozlarda ve profesyonel kişilerce yapılmalıdır.

Buz lazerden sonra jilet yapılır mı?

lazer işlemlerinden sonra jilet kullanılmasında hiçbir sakınca yoktur. Jilet tüyleri arttırmaz. Sadece buz lazer değil alexandrite lazerden sonrada jilet veya makine ile kısaltma yapabilirsiniz.

Lazerden sonra krem sürülür mü?

Seanstan sonra bir kaç gün çok abartılı olmayacak şekilde nemlendirici sürebilirsiniz. Bunun nedeni olası kızarıklık ve reaksiyonları azaltmaktır. Güneş koruyucu ise bir hafta kadar kullanabilirsiniz. Fakat sadece güneş gören yerler için kullanılmalıdır. Yani örneğin genital bölge için güneş koruyucuya gerek yoktur.

IPL lazer kalıcı mıdır?

Bu ışık sistemidir yani lazer değildir. Çok yüksek dozlarda uygulanırsa kalıcı etkiler oluşturur. Fakat uzun süre yapılması gerekir. Ayrıca güvenlik sınırları dardır. Biz epilasyon için bu cihazı önermiyoruz.

Lazer epilasyona gitmeden ne kadar süre önce jilet yapılır?

Seanstan 4 gün kadar önce jilet veya makine ile kısaltmanız yeterlidir. Kıl uçlarını teknisyen görürse daha kolay işlem yapar.

Tüm vücut epilasyon kaç seansta biter?

Lazer uygulamaları bölgeye göre değişmekle birlikte 6 seans sürer. Genellikle yüz bölgesinde ortalama 10 seans gereklidir.

Buz Lazer ilk seansta ne kadar dökülür?

Diode lazer veya buz lazer yada alexandrite lazer uygulamalarının tümünde lazer her seansta ortalama %20 kadar kıl kökünü etkiler. Yani her seansta bu kadar oranda bir tüy azalması beklenmelidir.

Lazer epilasyon tüm vücut nereleri kapsar?

Tüm vücut lazer vücuttaki yüz hariç tüm bölgeleri kapsar. Genellikle kadınlar için koltukaltı, genital, bacak ve kol dahildir.

Lazer epilasyon sonrası bakım nasıl yapılır?

Aslında özel bir bakım gerekmez. Sadece bölgeyi bir kaç gün nemlendirin. Yüz gibi güneşe maruz kalan bir alana yapıldıysa bir hafta güneş koruyucu sürün.

Lazer Epilasyon Video

Lazer epilasyon video

Clinicante Saç Ekimi

Daphne Lazer Epilasyon Merkezleri ,

 • Lazer Epilasyon

  İstenmeyen tüyleri almak için tıraş, cımbız veya ağda yapmaktan memnun değilseniz, Lazer Epilasyon sizin için mükemmel bir seçenek olabilir.

 • Alexandrite Lazer Yaptırdım

  Alex Lazer Epilasyon Yaptırdım? Bağdat Caddesi Şubenizde Alexandrite Lazer Yaptırdım Soru: Bağdat caddesindeki merkezinize gittim. Burada alexandrite lazere uygun olduğum için doktorunuzun tavsiyesiyle başladım. Genital bölgeme alexandrite lazer yaptırdım tekrar çıkar mı? Toplam altı seans sürdü. Gerçekten çok iyi sonuç aldım. Teşekkür ederim. Bir daha epilasyona ihtiyacım kalmadı diye düşünüyorum. Simge *** Bağdat Caddesi İstanbul … Devamını oku…

 • Yüze Diod Lazer Yaptıranlar

  Yüz için Diode Lazer Epilasyon Yaptıranlar Diode Lazer Sorular Yüze Diod Lazer Yaptıranlar memnun mu? Soru: Sizin internet sitenizi inceledim. Yüze Diod Lazer Yaptıranlar memnun mu diye size sormuştum. Yaklaşık 5 ay kadar önce lazere başladım. Sizin tavsiyelerinizle light sheer diod lazere başladım. Yüze diod lazer yaptıran biri olarak çok memnunum. Size teşekkür etmek istedim. … Devamını oku…

 • Diyot Lazer Hangi Kıl Tipine Uygundur?

  Diyot Lazer Hangi Kıl Tipine Uygundur? Soru: Diode lazer yaptırmak istiyorum. Fakat gittiğim merkez tüylerimin uygun olmadığını söyledi. Diyot lazer hangi kıl tipine uygundur? Filiz*** Ataşehir İstanbul Mayıs 2022 Daphne Lazer: Diode lazer hem ince hem de kalın kıllarda etkili bir lazerdir. Siyah ve kalın kökler daha çok etkilenir. Yeterli dozlarda uygulanırsa ince tüylerde iyi … Devamını oku…

Yorum yapın