Lazer epilasyon hakkında daha geniş bilgi ve randevu için iletişim formunu doldurunuz.

Daphne Lazer Epilasyon - Acıbadem Lazer Epilasyon
 
  • check iconProfesyonel Hizmet İçin Bize Ulaşın
  • check iconFormu Doldurun Sizi Arayalım
  • check iconÜcretsiz Görüşme İçin Randevu Oluşturun
  • check iconTüm Cilt ve Kıl Tipine Uygun Lazerlerle
  • check iconDiode ve Alexandrite Lazelerle
  • check iconİstenmeyen Tüylerden Kurtulun
  • check iconYaza Şimdiden Hazır Olun
İletişime Geç

Daha detaylı bilgi ve profesyonel yardım için formu doldurarak "İletişime Geç"e tıklayın.

ÜCRETSİZ TEST SEANSI için iletişime geçin

Yukarıda belirttiğim bilgiler doğrultusunda benimle iletişime geçmenize izin veriyorum.*Gönderdiğiniz bilgiler sadece sizinle iletişim için kullanılacak, üçüncü şahıslar ile kesinlikle paylaşılmayacaktır.


İğneli epilasyon

İğneli epilasyon uygulamaları uzun zaman önce keşfedilmiş modern ve kalıcı bir uygulamadır. Bugün iğneli epilasyon yerini lazer epilasyon uygulamalarına bırakmaktadır. İğneli epilasyon günümüzden 100 yıl kadar önce bulunmuş bir yöntemdir. İğneli epilasyona elektroliz adı da verilmektedir. Bu sistem elektrik enerjisi kullanarak kıl köklerini tahrip etme esasına dayanmaktadır. İğneli epilasyon cihazları o yıllardan beri epeyce gelişerek modern cihazlar üretilmiştir. Fakat epilasyon mekanizması temelde aynıdır.

Kıldan daha ince bir iğne ile kıl köküne girilir. Bu işlem oldukça ince bir işlem olup beceri gerektirir. Kıl köküne ulaşıldığı hissedilir. Daha sonra ayak pedalına basılarak elektik enerjisi uygulanır. Bu enerji kıl kökünde koter etkisi yaratır. Koter etkisi kıl kökü hücrelerini yakar. Bu sırada genellikle ağrı duyulur. Ağrı geçicidir. Soğutma ağrıyı azaltmak için gereklidir. Ağrı bazı kişiler tarafından fazla duyumsanabilir. İğneli epilasyonda uygulayan estetisyen’in beceri ve tecrübesi çok önemlidir. Köke girememesi ya da fazla enerji kullanılması durumunda ciltte yanık ve leke ihtimali ortaya çıkar. İşlemden sonra yüzeysel kabuklanma olabilir. Nemlendirici krem kullanılması fayda sağlar. İşlemden hemen sonra buzla soğutma olası problemleri önler.

İğneli epilasyon tek tek Tüm kıllara uygulandığından büyük alanlara ve bölgelere uygulamak oldukça güçtür. Çok ince kıllara bu yöntemde uygulanamaz. İğneli epilasyon seans aralıkları ve sayısı kişiye göre değişir. İhtiyaca göre kişi seans günlerini kendi belirler. İğneli epilasyonun en önemli avantajı lazerlerin etki etmediği beyaz kıllardır. Beyaz kıllarda bu yöntemden başka kalıcı epilasyon yapan başka bir yöntem yoktur. İğneli epilasyon yaptıracaksanız mutlaka deneyimli bir merkez ve estetiysen arayınız. Lazer epilasyonun iğneli epilasyondan ayrılan yanları

Lazer Epilasyon mu daha iyi? İğneli Epilasyon mu?

Lazer epilasyon uygulaması iğneli epilasyondan çok daha az ağrılıdır. Lazer epilasyon işlemleri daha pratiktir. Lazer ile epilasyon daha hızlı biter. Yani lazer seansı uygulamak çok hızlıdır. Lazer uygulamasında yan etki ihtimali düşüktür. İğneli uygulamalarda kişisel beceri ön plana çıkar. Lazer ise belli ayarlarda kullanıldığı ve kullanıcı eğitimi kolay olan bir yöntemdir. Lazerin uygulaması çok kolaydır.

Lazer büyük bölgelere örneğin Tüm vücuda bile bir seansta uygulanabilir. İğneli epilasyon ise bir seansta küçük bölgelere uygulanabilir. Lazer her atışta bir alanı tarar. İğneli ise kıllara tek tek uygulanır. İğneli yanlış kullanılırsa leke yapabilir. Lazerde leke oluşması zordur. Lazer leke oluştursa bile genelde iz bırakmadan lazer lekesi geçer. Lazer epilasyon seans sayısı iğneliden çok daha azdır. Süreç olarak lazer daha hızlı biter.

İğneli Epilasyon Nasıl Yapılır?

İğneli epilasyonun yapılışı zordur ve oldukça uzun ve yoğun emek gerektirir. Profesyonel ve yetenekli kişiler tarafından uygulanmalıdır. İğneli epilasyon ile kıl köküne ulaşılarak elektrik enerjisi ile kıl kökü yakılır. Bunun için iğneli epilasyon aletinin ucunda çok ince bir iğne vardır. İğne yavaşça kıl aksına uygun şekilde kıl yatağına yani köküne doğru sokulur. Kılın dibine ulaşıldığı hissedilir. Bu aşamadan sonra pedala ayakla basılarak elektrik enerjisi verilir. Elektrik enerjisi kıl kökünü yakar. Böylece epilasyon sağlanır. Fakat bu işlem belli aralıklarla defalarca aynı kıl için tekrar edilir. Bunun nedeni bir kerde kıl kökünü tahrip etmek çoğu zaman olanaklı değildir

İğneli Epilasyon Yaptıranlar

Günümüzde lazer epilasyon teknolojisinin ilerlemesi nedeniyle iğneli epilasyon yaptıranlar çoğunlukla beyaz kıllar için iğneli epilasyon yaptırmaktadır. Bilindiği gibi lazer epilasyon beyaz kıllarda etkisizdir. İğneli epilasyon yaptırtanların genel sıkıntısı işlemlerin çok uzun sürmesi, ağrılı olmasıdır. Ayrıca sık tekrar gerekmesi başka bir sorundur.

İğneli epilasyon Zararları?

İğneli epilasyon işlemi oldukça zor ve zahmetlidir. Uygulayıcı kişinin yeteneklerine çok bağımlıdır. Uygulayıcı becerikli olsa bile sorunlar yaşanabilir. Uyguma çok uzundur. Bu nedenle uygulamanın başındaki performans düşebilir. Tüm bunlar iğneli epilasyonun zararları ile sonuçlanabilir. İğne ile tek tek kıl köklerine girilerek işlem yapılır. Bu esnada ciltte ve kıl kökünde ciddi yanıklar olabilir. Bu yanıklar leke kalmasına neden olabilir. Tüm bu sebeplerden dolayı iğneli epilasyon yerini lazer epilasyona bırakmıştır.

İğneli Epilasyon Fiyatları

İğneli epilasyon fiyatları dakika üzerinden hesaplanır. İğneli epilasyon emek yoğun bir işlemdir. Bu nedenle iğneli epilasyonda harcanan emek süresi fiyatlandırılmaktadır. Bölge fark etmemektedir.


Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?
Detaylı bilgi ve ön görüşme için Randevu Alın
İLETİŞİME GEÇ
Lazer Epilasyon
Emailiniz için teşekkür ederiz.

En kısa sürede sizinle irtibata geçilecektir.!
Bu esnada web sitemizi gezebilirsiniz: www.daphnelazer.com.