fraksiyonel karbondioksit lazer seansı

Karbondioksit Lazer Syringoma Tedavisi

Lazer Syringoma Tedavisi

Lazer Syringoma Tedavisi: Syringoma (siringoma) göz ter bezlerinin iyi huylu bir tümörüdür. Genellikle göz çevresinde gözlenmektedir. Alt göz kapağı en çok gözlendiği yerlerden biridir. Genelde 1-3 mm çaplı lezyonlardır. Yüzeyden hafif kabarıktırlar. Sağ tarafta bir syringoma hastasını görmekteyiz. Bu hastalık asya ırklarında biraz daha sık görülmektedir. Bu deri kabartıları sarı veya açık kahve renkli olabilmektedir. Syringoma genelde erişkin kadınlarda gözlenen bir hastalıktır. Syringoma tek olabileceği gibi fotoğrafta olduğu gibi birden fazla da olabilir. Daha çok bu formda gözlenir. Yani Syringoma birden fazladır. Syringoma genelde alt göz kapağında ve iki tarafta simetrik gözlenir.
Lazer Syringoma Tedavisi
Lazer Syringoma Tedavisi

Syringoma Tedavisi Fiyatları

Syringoma genelde tedavi edilmez. Syringoma (siringoma) için çoğunlukla gözlem yeterli görülür. Bu lezyonlarda önemli bir değişim olmadığı sürece bir şey yapılmaz. Çok büyük kist haline gelmiş syringomalar cerrahi olarak çıkarılır. Kötü huylu olduğu düşünülen syringoma aynı şekilde cerrahi olarak çıkarılmalıdır. Yan taraftaki fotoğrafta gözlenen syringoma lazerle tedavi edilebilir. Fraksiyonel lazer tedavisindeki amaç kozmetik iyileşme sağlamaktır. Birçok tıbbi otorite karbondioksit lazer kullanımını önermektedir. Karbondioksit lazer klasik ya da fraksiyonel modlarda kullanılmaktadır. Amaç syringoma lezyonunu eritmek buharlaştırmaktır. Bu tedavinin başarısı ile ilgili çalışmalar yayınlanmıştır. Tüm çalışmalar karbondioksit lazerin syringoma tedavisinde başarılı olduğunu göstermektedir. Syringoma tedavisi sırasında ciltte yenilendiğinde göz alrı morlukları azalmaktadır. Fraksiyonel lazer uygulaması sonucu ince kırışıklıklarında azaldığı gözlenir. Böylece ilave faydalarda sağlanmış olur.

Lazer Siringoma Tedavisi Fiyatları

Bölge Seans Fiyatı
Karbondioksit lazer siringoma tedavisi küçük
456 TL
Karbondioksit lazer siringoma tedavisi geniş
1345 TL

Lazer Siringoma Tedavisi Kampanya Fiyatları

Kadın: Bölge 3 Seans Paket Fiyatı – Kampanya
Karbondioksit lazer siringoma tedavisi küçük
1094 TL
Karbondioksit lazer siringoma tedavisi geniş
3224 TL

LAZERLE SİRİNGOMA TEDAVİSİ

Siringoma olarak yukarıda tarif ettiğimiz oluşumların ciltten tamamen yok edilmesi karbondioksit mümkündür. Bunun için siringoma yakılarak veya dondurularak ortadan kaldırılır. Lazerler yakarak bu lezyonları buharlaştırır. Karbondioksit lazer çevre dokuya ve alttaki deriye en az hasar vererek tedavi sağlayan yöntemdir. Bu sebeple lazer ile siringomadan kurtulma şu andaki en etkili tedavidir. Yan etki olasılığı da en az olan yöntem lazerdir. Videoda da görüldüğü gibi işlem öncesi lokal anestezik krem sürülür. Bölgede yeterli anestezi sağlandıktan sonra siringoma tek tek yakılır. İyileşme süreci bir hafta kadardır. Tekrar eder yada gözden kaçanlar varsa bir ay sonra tekrar yapılır. Genellikle 3 seans tam tedavi sağlar.
Tıkla ve Oyla!
[Total: 1 Average: 5]