Daphne Lazer Blog

Lazer Epilasyon

Epilasyon Hakkında Bilgi

Lazer epilasyon; İstenmeyen tüyleri almak için tıraş, cımbız veya ağda yapmaktan memnun değilseniz, Lazer Epilasyon sizin için mükemmel bir seçenek olabilir.

Lazer Türkiye’de en sık yapılan kozmetik uygulamalardan biridir.  Kıl köklerine oldukça konsantre bir ışık verilmektedir. Kıl köklerindeki pigment lazeri emer. Bu olay kıl köklerini tahrip eder.

Lazer Epilasyonun Faydaları:

Lazerler, istenmeyen tüyleri yüz, bacak, çene, sırt, kol, koltuk altı, bikini bölgesi ve diğer bölgelerden yok etmenin en hızlı yoludur.

Lazerler bu iş için tasarlanmıştır.  Çevredeki cilde hiç hasar vermeden sadece kıl köküne etki ederek mükemmel bir iş başarılmış olur.

Lazer Uygulaması;

Lazerin her atışı bir saniyenin bile altında gerçekleşir. Her lazer atışı ile aynı anda birçok kıl aynı anda etkilenir. Lazerin bir atışı yaklaşık saniyenin dörtte biri gibi kısa bir sürede gerçekleşir. Üst dudak, yanak, koltukaltı gibi küçük alanlar bir dakikadan daha kısa sürede tedavi edilebilir ve sırt veya bacaklar gibi geniş alanlar bir saat kadar sürebilir. Hastaların çoğu, ortalama altı seans sonra kalıcı kılsızlık sağlanır.

Lazer İçin Hazırlık;

Lazer çok basite indirgenecek bir işlem değildir. Potansiyel risklerin azaltılması için profesyonel kişilerce uygulanması zorunludur. Türkiye’de lazer sağlık bakanlığınca ruhsatlı merkezlerde ve doktor kontrolünde yapılabilir.

Dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta tedaviden 6 öncesine kadar güneşe maruz kalmayınız. Sonrasında en az 2 hafta güneşten lazer yapılmış bölgeyi koruyunuz. Güneş cildinizi koyulaştırır ve bu durumda lazer maalesef uygulanamaz.

Lazer planlıyorsanız en az 6 hafta önce ağda ve koparma işlemlerini bırakınız. Sadece jilet ya da makas ile kılları kısaltınız. Tüy dökücü krem kullanmayınız. İğneli epilasyon yaptırmayınız. Çünkü lazer kıl köklerini hedef alır. Kökleri koparan veya etkileyen uygulamaları en az 1-2 ay yapmazsanız en iyi etkiyi sağlayabiliriz.

Lazerle Seansında Ne Beklenmeli?

Lazer işleminden hemen önce genellikle tüyler kısaltılır. Alexandrite lazer veya diode lazer kullanılmasına bağlı olarak kaç mm kısaltılacağı teknisyen tarafından yapılır. Çok hassas ve acı duyan kişilerde 45 dakika öncesinde uyuşturucu kremler uygulanabilir.  Hangi cihazın sizin kıl ve cilt tipinize uygun olduğunuza doktorlarımız karar vermektedir.

Kullanılan lazer çeşidine göre lazer teknisyeni siz koruyucu gözlük takar. Ayrıca cildin lazer ışığı tarafından etkilenmesini önlemek gerekir. Bunun için alexandrite lazer cihazlarımızda hava soğutma sitemi mevcuttur.  Diode lazerlerimiz ice veya buz lazer veya buz başlıklı lazer olarak bilinen başlıktan soğutma sistemine sahiptir.

Lazerli epilasyon işleminden önce bazen en iyi dozların tespiti için test atışları yapabilir. Yaklaşık 10 dakika kadar beklenip reaksiyon gözlenir. İşlem tamamlanınca bizim önerimiz soğuk buz torbaları ile bölgenin birkaç dakika soğutulmasıdır. Uygun losyon ve kremler sürülerek olası hafif kızarıklıklar da yok edilir.

Bir sonraki tedavisi seansı yaklaşık 1.5 ay sonrasına planlanmalıdır.

Lazerle epilasyon yüz bölgesine uygulanmış işe 48 saat sonra makyaj yapmanızda sakınca yoktur. Güneşli bir bölgede yaşıyorsanız 15 gün boyunca güneş koruyucu kullanın. Cildinizin renginde önemli bir değişiklik olmaz. Tüm belirtiler genellikle 1-2 saat içinde geçer.

Renk değişimi, kabarcık oluşması, lekelenme gibi yan etkiler varsa hemen doktorumuzu başvurun.

Lazer Fiyatları;

Lazer merkezimizde şu an kampanyamız mevcut olup 6 seans paket lazer epilasyon fiyatları uygulanmaktadır. Detaylı bilgi için iletişim sayfasından lazer merkezlerimize ulaşınız.

Lazer Nedir?

Kıl kökü kılı üreten ana birimdir. Kıl kökünde keratin denen ana madde üretimi yanı sıra melanin denen ve kılın rengini veren başka bir madde daha sentez edilir. Lazer ışınları işte kılın yapısında bulunan bu melanin ismindeki maddeye tutunarak lazer yapmaktadır. Melanine tutunan lazer enerjisi ısı enerjisine dönüşür. Isı enerjisi ise kıl kök hücrelerini tahrip ederek kıl üretimini bozar.Lazer bu nedenlerle kalıcı kılsızlık sağlayan bir yöntemdir. Lazerler kolay uygulanabilen aletlerdir. Lazer tüm vücuda kısa bir sürede bile uygulanabilmektedir. Lazer uygulamalarında doğru lazer tipi ile uygulama yapılması da başarıyı arttırır.

Epilasyon Yöntemleri

Epilasyon yöntemleri içinde en güncel ve popüler olanı lazer epilasyondur. Lazer uygulamaları kalıcı ve hızlı sonuçları nedeniyle birçok kişi tarafından benimsenmiştir. Lazer epilasyon uygulamalarında doğru lazer çeşidi kullanılması önemlidir. Doğru lazer kullanımı başarıyı artırmaktadır. Ayrıca profesyonel dermatoloji klinikleri bu işlemleri uygulama için önerdiğimiz merkezlerdir. Lazer işleminde kalıcı sonuçları olan başka bir yöntem ise iğneli epilasyondur. Bu yöntem çok ağrılıdır. Aynı zamanda risklerinde yüksek olması nedeniyle fazlaca tercih edilmez. Özellikle profesyonel olmayan kimselerce uygulandığında leke kalma ihtimali vardır.

Bağdat caddesi Daphne Lazer

6 Seans Koltukaltı Lazer Epilasyon Kampanyası İçin

Hemen Ara

Ankara 0533 083 96 03
Atakent 0533 380 33 57
Ataşehir 0533 380 33 02
Bağdat caddesi 0533 380 33 12
Bakırköy 0533 380 42 43
Beylikdüzü 0533 380 33 19
Etiler 0533 380 42 56
Fulya 0533 380 33 79
Kadıköy 0533 380 33 72
Kocaeli 0533 083 96 28
Üsküp +389 2 309 9500
Sofya +359 877585664
Erbil +9647502491800

Bunlar da hoşunuza gidebilir