Karbondioksit Lazer Çatlak Tedavisi

Lazerle Çatlak Tedavisi

Çatlak tedavisi için birçok yöntem denenmiştir. Çatlakları tedavi ettiği iddia eden birçok krem ve jel vardır. Bunların hiçbiri ilaç değildir. Yani ne kadar etkili oldukları konusunda şüpheler vardır. Bilimsel yöntemle doğrulanmayan bir madde ilaç olarak nitelendirilemez ve isimlendirilemez. Bu açıdan bakıldığında günümüzde çatlak giderme için onay almış bir ilaç yoktur. Çatlak tedavisi kremi olarak satılan ürünler ilaç değildir. İlaç değil kozmetik bir ürün aldığınızı tüketici olarak bilmenizde fayda vardır. Günümüzde çatlakların tıbbi tedavisinde için lazerler kullanılmaktadır

çatlak tedavisi
çatlak tedavisi

Çatlak tedavisi kremi olarak satılan ürünler ilaç değildir. İlaç değil kozmetik bir ürün aldığınızı tüketici olarak bilmenizde fayda vardır. Günümüzde çatlakların tıbbi tedavisinde için lazerler kullanılmaktadır.

Çatlak Tedavisinde Kullandığımız Lazer

Fraksiyonel karbondioksit lazer çatlak tedavisinde FDA tarafından onaylanmış bir lazerdir. Bazı çatlakların tamamına yakınını kalıcı olarak tedavi edilebilmektedir. Üstelik bu sonuçlar çatlakların eski ya da yeni olmasına bakılmaksızın alınabilmektedir. Günümüzde birçok tıbbi otorite fraksiyonel lazeri tedavide en başarılı yöntem olarak göstermektedir.

Çatlaklar En Çok Kimde Gözlenir?

Cilt çatlakları genelde kadınlarda görülen bir cilt sorunudur.

Çatlakların hormonsal nedenlerle oluştuğu bilinmektedir. Ergenlik ve hormonsal değişimlerin olduğu her durumda çatlak oluşabilir. Hızlı kilo alıp vermeye bağlı da çatlaklar oluşabilmektedir. Çatlaklar vücutta en çok karın, üst bacakta, özellikle kalça ve basende görülmektedir. Renkleri ilk başta mor ilken daha sonra açık gri renge dönüşürler.

Fakat çoğu zaman kalıcı hal alıp kozmetik olarak rahatsız edici görüntü oluştururlar.

Çatlak Tedavisinde En Etkili Yöntem hangisi?

Çatlak tedavisinde en etkili yöntem hangisi? Biz bu durumun tedavisinde tıbbi otoritelerin önerdiği fraksiyonel karbondioksit lazeri kullanıyoruz. Karbondioksit lazer ile tedavi cildin ve çatlakların durumuna göre 3-6 seans uygulanmaktadır. Gerekli durumlarda daha fazla seans uygulanmasında sakınca yoktur.

Fraksiyonel lazer etkisini dokunun yeniden iyileşmesini ve yapılanmasını sağlayarak yapmaktadır. Fraksiyonel lazer tedavisi sonrası ciltte yeni kollajen ve elastin dokusu oluşur. Yeni oluşan dokularla birlikte bu yapı çatlakların iyileşmesini sağlar. Cilt eski görünümüne kavuşur.

Lazer Çatlak Tedavisi Fiyatları

2020 Güncel Fiyat Listesi: Lazer ile çatlak giderme ayda bir kere uygulanır. Lazer çatlak tedavi fiyatları uygulanan bölgenin genişliğine göre belirlenir. İsteyenlere ihtiyaca göre 3 seanslık paket fiyatları da sunulmaktadır. Çatlak tedavisi fiyatları ve diğer indirimler için merkezlerimizden ön görüşme randevusu almalısınız. Ön görüşmelerden ücret alınmamaktadır. Bize 24 saat whatsapp den de yazabilirsiniz.

Lazer Çatlak Tedavisi Kampanya Fiyatları 2020

Ankara 0533 083 96 03
Atakent 0533 380 33 57
Ataşehir 0533 380 33 02
Bağdat caddesi 0533 380 33 12
Bakırköy 0533 380 42 43
Beylikdüzü 0533 380 33 19
Etiler 0533 380 42 56
Fulya 0533 380 33 79
Kadıköy 0533 380 33 72
Kocaeli 0533 083 96 28
Şişli 0538 445 17 17
Üsküp +389 2 309 9500
Sofya +359 877585664
Erbil +964 7502491800

Lazerle Çatlak Tedavisi Fiyatları / Seans

Ankara 0533 083 96 03
Atakent 0533 380 33 57
Ataşehir 0533 380 33 02
Bağdat caddesi 0533 380 33 12
Bakırköy 0533 380 42 43
Beylikdüzü 0533 380 33 19
Etiler 0533 380 42 56
Fulya 0533 380 33 79
Kadıköy 0533 380 33 72
Kocaeli 0533 083 96 28
Şişli 0538 445 17 17
Üsküp +389 2 309 9500
Sofya +359 877585664
Erbil +964 7502491800

Lazer Çatlak Tedavisi Videosu

Çatlakların Tedavisi için Sık Sorulanlar

çatlak tedavisi
çatlak tedavisi

Çatlaklar İçin Kesin Çözüm var mı?

Uzun yıllardır çatlaklar için kesin çözüm yöntemleri araştırılmaktadır. Çünkü çatlaklar ilginç ve birazda karışık bir cilt sorunudur. Hormonal nedenlerle kadınlarda daha sık gözlenir. Cilt çatlaklarında cilt ve altındaki dokuda kollojen ve elastin lif kaybı vardır. Bu görüntüyü yok etmek için hasarlı deri kısmı ortadan kaldırılmalı ve arkasından bu bölgede kollajen ve elastin liflerin yapımı hızlandırılmalıdır.

Kremler Çatlaklarda Ne Kadar Etkili?

Reklamlarda bahsedilen ve çatlak tedavisine kesin çözüm iddiasında bulunan kremler, jeller ilk aşamayı yani hasarlı dokunun yok edilmesini sağlayamaz. Cerrahi yöntemler çatlaklar için iyi bir çözüm alternatifi olamamıştır. Hasarlı dokuyu yavaş yavaş yok etmek gerekir.

Farksiyonel lazer her seansta hasarlı dolunun bir kısmını yok eder. Yok, edilen hasarlı alanların yerine cildimiz yeni cilt dokusu oluşturmaya başlar. Genetik olarak o bölgedeki kök hücreleri en iyi kombinasyondaki deriyi tekrar yeniler. Böylece ikinci aşama gerçekleşir. Yeni elastin ve kollajen dokuların oluşumu hızlanır. Karbondioksit Fraksiyonel lazer çatlak tedavisi kesin çözüm sağlayabilen yeni teknolojik bir yöntemdir.

Lazerle Çatlak Tedavisi Nasıl Yapılır?

Tedavide en etkili lazerler fraksiyonel lazerlerdir. Biz farksiyonel karbondioksit lazeri kullanıyoruz. Bunun birkaç nedeni var. Faraksiyonel lazer uygulandığı zaman çatlağın ya da stria dediğimiz cilt hasarının tüm yüzeyi etkilemez. Bir kısım doku yüzeyi etkilenirken bir kısım yüzey aynı kalır, etkilenmez. Bu özellik sayesinde fraksiyonel lazer uygulamasından sonra cilt kendini hızla iyileştirme olanağı bulur. Etkilenmemiş cilt alanlarında bulunan kök hücreleri yeni cilt oluşturmaya başlar.

Cilt Kendi Kendini Nasıl Onarır?

Cilt onarma mekanizmalarını çalıştırır ve hasarlı cilt bölgesini hızlı bir şekilde onarmaya çalışır. Tüm yüzeyin etkilenmemiş olması sayesinde iyileşme gerçekleşebilir.

Karbondiosit fraksiyonel lazer kullanmamızın diğer bir nedeni ise bu lazerin ciltte istediğimiz derinliğe kadar rahatlıkla uygulanabilmesidir. Böylece derine kadar etki edip tüm cilt dokusunun blok şekilde onarılması gerçekleşmiş olur. Lazerle çatlak tedavisinde bizim tecrübelerimize göre en iyi ve en etkili lazer fraksiyonel karbondioksit lazerdir.

Lazerle Çatlakların Tedavisi Kaç Seans Sürer

Lazerle çatlak tedavisinde kaç seans gerekeceği cildiniz, yaşınız, çatlakların durumu ile ilgilidir. Bazen çok kısa zamanda örneğin 3 seansta bile çatlaklardan kurtulmak mümkün olmaktadır. Bazen tedavi 6 seansa kadar uzayabilir. Her seansta bir miktar iyileşme olur. Yani ilk seanstan itibaren düzelmeyi fark etmeye başlarsınız. Fraksiyonel lazer Tedavi öncesinde uygulama yapılacak bölgenin fotoğrafını çekerseniz seanstan bir ay sonra değişimi sizde gözleyebilirsiniz. Seanslar ayda bir yapılmaktadır.

 Çatlak Kremleri Etkili mi?

İnternette arandığında birçok çatlak kremi karşımıza çıkıyor. Burada bir kafa karışıklığının söz konusu olduğunu görmekteyiz. Bu konuyu aydınlatmakta fayda olduğunu düşünüyoruz. Türkçede çatlak denince iki şey anlaşılıyor. Birincisi doğum sonrası çatlakları ya da hızlı kilo alıp vermeye bağlı hormonsal nedenlerle vücutta oluşan geniş çatlaklardır. Bu çatlakların nasıl olduğunu yukarıda tarif ettik.

Stria Ne Demek?

Biz bu çatlaklara stria diyoruz. Diğer çatlaklar ise cildin kurumasına bağlı cildin birbirinden ayrılması yani yara şeklindeki çatlaklardır. Yara şeklindeki çatlaklar için krem vardır. Bu kremler yara iyileşmesini hızlandırır. Cildi nemlendirir.

Bu kremleri ancak bu tip çatlaklarda öneriyoruz. Ciltte yukarıdaki sebeplerle oluşan izler de çatlak olarak adlandırılır. Bu çatlaklar tıpta biz stria olarak adlandırılmaktadır. Stria tedavisi için kremlerin faydası yoktur. Stria tedavisinde biz karbondioksit fraksiyonel lazer kullanıyoruz. Çok başarılı sonuçlar alıyoruz.

Bitkisel Çatlak Tedavisi Etkili mi?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi çatlak tedavisi için etkili bir çatlak kremi veya çatlak ilacı üretilememiştir. Çatlaklar için bitkisel çözüm arayışları tamamen bu çaresizlikten kaynaklanmaktadır. Bitkisel ürünlerle tedavi kapsamında bitkisel çatlak giderme bizce geçici bir yönelimden başka bir şey değildir.

Bitkisel Çözüm etkili mi?

Bitkisel çözüm adı altında satılan birçok ürünün çatlaklar üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Bilindiği gibi bitkisel bazı maddelerden esinlenerek ilaçlar üretilebilmektedir. Fakat çatlaklar için bitkisel çözüm sağlayabilecek bilimsel kanıtı olan herhangi bir ürün bu zamana kadar keşfedilmemiştir. Bu nedenlerle bitkisel çözüm adı altında satılan ürünleri alırken veya uygularken bir daha düşünün.

lazerle çatlak tedavisi

Daphne Lazer
Daphne Lazer