Fraksiyonel Lazer

Sivilce Lekeleri

Sivilce Lekeleri

Sivilce lekeleri ergenlik sivilcelerinden sonra kalan kötü bir anıdır. Bu lekeler ve izler bazen çok can sıkıcı boyutlarda olabilir. Cildin derinlerinde oluşan bu pigmentasyon sorunun çözümü oldukça güçtür. Sivilce lekeleri için birçok krem ve medikal tedavi denenmiştir. Sivilce lekelerinin derinlerde yerleşimi nedeniyle krem ve ilaçların etkileri sınırlı kalmaktadır.

sivilce lekeleri
sivilce izleri, sivilce lekeleri karbondioksit fraksiyonel lazer öncesi sonrası

Lazerlerin kullanımı ile sivilce lekelerine önemli derecede çözüm sağlanmaktadır. Bu amaçla kullanılan lazerlere fraksiyonel lazer adı verilmektedir. İki tip fraksiyonel lazer vardır. Bunlar erbiyum yag fraksiyonel lazer ve karbondioksit fraksiyonel lazer cihazlarıdır. Fiziksel özellikleri oldukça farklı cihazlardır. Bunlardan karbondioksit fraksiyonel lazer, erbiyum yag lazere göre cildin daha derinlerine iner. Bu sebeple fraksiyonel karbondioksit lazer sivilce lekeleri ve sivilce izlerinin tedavisinde daha başarılı olabilmektedir.

Fraksiyonel Lazer Tedavisi

Bizim önerimiz sivilce leke ve sivilce izlerinde fraksiyonel karbondioksit lazer kullanılmasıdır. Fraksiyonel lazerler ayda bir kere uygulanır. Fraksiyonel  lazer deride minik sütunlar şeklinde ilerler. Deri içine ilerleyen lazer ışınları deri altı dokusuna kadar ilerleyebilir. Fraksiyonel Lazerin ilerlediği bu alanlarda mikron çapında delikler oluşur. Bu delikleri gözle görmek mümkün değildir. Dışarıdan sadece noktalar şeklinde gözlenir. Bu noktaların üzeri kabuklanır. Daha sonra kabuklar dökülür. Bu mikron çaplı bu boşlukların cildin yeni dokusu ile tamiri sağlanmış olur. Tekrar eden seanslarla cildin büyük kısmı yenilenmiş olur. Özetle cilt kendi kendine tamire zorlanır. Yeni oluşan bu cilt dokusu lekesizdir. Daha pürüzsüz, kaygan ve parlak görünümdedir. Lazerlerin sivilce lekelerini silmesi bu şekilde gerçekleşir.

Leave a Reply

Required fields are marked*

WordPress spam blocked by CleanTalk.