Lazer Epilasyon

Diode Lazer

Diode Lazer

Diode lazer epilasyon ve kılcal damar tedavisinde kullanılan bir lazer türüdür. Bu lazer çeşidi 810 nm dalga boyundaki ışınlar tarafından oluşturulur. Lazer tedavilerinde kullanılan ışık dalga boyu ve özellikleri normal ışıktan farklıdır. Lazer epilasyon için kullanılan lazerlerde tek tip dalga boyundaki ışık kullanılır. Normal ışık ise birçok dalga boyunun birleşimidir.

Diode Lazer
Diode Lazerle epilasyon

Normal ışık birbirine rastgele hareket ederken lazer ışınları birbirine paralel hareket eder. Lazer cihazının tipine göre dalga boyu ve fiziksel özellikleri değişir. Diode lazer dünyada en çok kullanılan lazer tiplerimden biridir. Diode lazerler ile epilasyonun başarısı çok yüksektir. Bu nedenle diode lazerler birçok estetik kliniğinde ve dermatoloji merkezinde bulunur. Diode lazer epilasyon yöntemi olarak zor tüylerin bile yok edebilmesi ile ünlüdür.

Diode lazer yüz bölgesinde bilinen en iyi lazer epilasyon yöntemidir. İnce tüylerde bile etki göstermesi diode lazeri diğerlerinden üstün kılar. Diode lazerin bir diğer özelliği ise derindeki kıllara kadar etki gösterebilmesidir. Bu nedenle erkeklerde en çok kullanılan lazer diode lazerdir.

Diode lazerler ile erkek sırtı gibi epilasyonun başarısının yüksek olmadığı bölgelerde yeterli etkinlik sağlanır. Diode lazer ile sırt epilasyonu hem kalın hem de ince kıllar için en iyi seçimdir. Kol epilasyonu da bilinen en zor epilasyonlardan biridir.

Kol bölgesinde tüy yapısı diğer vücut bölgelerinden farklı yönlerde hareketlidir. Ön kol epilasyonu daha başarılıdır. Biz genelde yarım kol epilasyonunu önermekteyiz. Fakat kol epilasyonu için kesinlikle bu lazeri önermekteyiz. Bu lazer vücudun tüm bölgelerine uygulanabilen başarılı bir epilasyon lazeridir. Yüz bölgesinde ve sırt, omuz kol bölgelerinde bu lazer harici bir yöntemin önemli risklere ve istenmeyen yan etkilere neden olacağını unutmayınız.

Leave a Reply

Required fields are marked*

WordPress spam blocked by CleanTalk.