Altın İğne Nelere İyi Gelir?

Altın İğne Neye İyi Gelir?

Soru: Cildimde yaşla birlikte lekeler arttı. Alnımda ince kırışıklıklar var. Göz etrafında da gülünce hafif kırışıklıklar görüyorum. Bu sorunlarımı çözer mi? Altın iğne nelere iyi gelir?

Ceyhan *** Maltepe İstanbul Şubat 2022

Daphne Lazer: 

Yanıt: Altın iğne yöntemini ciltteki kırışıklıklara, cilt lekelerine, cilt sarkmalarına, vücuttaki cilt altındaki yağları eritmek için, cildi gençleştirmek için kullanıyoruz. Altın iğne MORPHEUS8 radyofrekans yöntemi bu sorunların tümüne oldukça etkilidir. Yani sizin tüm sorunlarınız kapsayan bir etkiye sahiptir. Yaklaşık 3 seans sonra oldukça iyi sonuçlar görüyoruz. İlk seanstan itibaren etkisi ortaya çıkıyor.  Seanstan bir ay sonra kollajen yapımında artışla birlikte ilk sonuçları görüyoruz.

Altın İğne Ne Zaman Etkisini Gösterir?

Soru: Yakında yurt dışında çalışmaya gideceğim. Uzun süre burada olmayacağım. Araştırdım, Altın iğne Morpheus8 uygulaması Avrupa’da da yapılıyor. Fakat orada fiyatlar çok pahalı. Hemen yaptırmak istiyorum. Altın İğne Ne Zaman Etkisini Gösterir?

Birgül *** Yeldeğirmeni İstanbul Şubat 2022

Daphne Lazer: 

Yanıt: Altın iğne yapıldığı andan itibaren etkisini göstermeye başlayan bir yöntemdir. Cildimizin ve cilt altı dokumuzun uyarılarak yeni kollajen yapılması süreci bir ay alır. Hemen ısı etkisine bağlı değişimlerde olur. Fakat asıl etki için bir ay beklemek gerekir. Yaklaşık bir ay sonra cilt daha gerginleşir. İnce kırışıklıklar azalır. Derin kırışıklıkların derinliği azalır.  Genellikle üç seans öneriyoruz. Ayda bir seans uyguluyoruz. Üç seanstan sonra çok belirgin bir etki görebilirsiniz. Bunun için mutlaka önceki fotoğraflarınızı saklayınız. Doktorlarımız genellikle birinci seans öncesinde sizin fotoğraflarınızı çekip saklar. Yani Avrupa’ya gitmeden 3 seans yaptırabilirseniz en optimum etkiyi görürsünüz.

Altın İğne Sonrası Kızarıklık Nasıl Geçer?

Soru: Bugün altın iğne yaptırdım. Kızarıklık oldukça azaldı fakat biraz hala var. Bu kızarıklık ne zaman geçer? Ekstra bir şey yapmam gerekir mi? Altın iğne sonrası kızarıklık nasıl geçer?

Sunay *** Kadıköy İstanbul Şubat 2022

Daphne Lazer: 

Yanıt: Genellikle Altın iğne sonrası çok ciddi kızarıklık oluşmaz. Fakat hafif buz uygulaması ve hafif nemlendirici kremlerle bu kızarıklık kendiliğinden geçer. Ayrıca aşırı reaksiyon oluşmuşsa cildiniz de dermatoloji uzmanımız size bununla ilgili özel kremler önerecektir. Aslında böyle bir durum varsa mutlaka bize başvurun. Normalde uzun süren kızarıklık beklediğimiz bir yan etki değildir. Bizim merkezlerimizde yaptırmışsanız dermatoloji uzmanımızla bağlantıya geçin. Probleminiz çözülecektir.

Altın İğne Sonrası Hangi Krem?

Soru: Altın iğne sonrası özel bir bakım gerekiyor mu? Özel bir krem öneriniz var mı? Altın iğne sonrası hangi krem?

Tuğçe *** Bağdat Caddesi İstanbul Şubat 2022

Daphne Lazer: 

Yanıt: Biz genellikle nemlendirici bir krem öneriyoruz. Alkol içermeyen ya da tahriş edici bir madde içermeyen normal bir nemlendirici krem yeterli olur. Bazen antibiyotikli ve nemlendirici kremleri de tercih edebiliyoruz. Dermatoloji uzmanımız size bu konuda detaylı bilgi verip reçete yazacaktır.

Altın İğne Riskli Mi?
Altın İğne Riskli Mi?

Altın İğne Riskli Mi?

Soru: Ben böyle işlemlerden çok korkarım. Arkadaşlarım yaptırdılar çok rahat olduğunu söylüyorlar. Fakat ben yine de doktor olarak sizlere sormak istiyorum? Altın iğne riskli mi?

Elif *** Ataköy İstanbul Şubat 2022

Daphne Lazer: 

Yanıt: Altın iğnenin bilinen önemli bir riski yoktur. Sadece uygulama esnasında hafif acı hissedebilirsiniz. Fakat Onun haricinde ciddi bir yan etkisi bildirilmemiştir. Tüm bunlara rağmen Altın İğne klinik ortamında ve uzman doktorlar tarafından uygulanmasına izin verilen bir yöntemdir. Bu nedenle sadece sağlık kuruluşlarında yaptırmanızı öneririz. Güzellik salonlarının altın iğne yapmaya yetkisi yoktur. Çok ciddi sorunlara neden olabilir.

Altın İğne Sonrası Hangi Krem?
Altın İğne Sonrası Hangi Krem?

Altın İğne Acıtır Mı?

Soru: Bu tip uygulamaların az da olsa acıttığını biliyorum. Ağrıya dayanıklıyım. Ama yine de korkuyorum. Altın iğne acıtır mı?

Seçkin *** Bakırköy İstanbul Şubat 2022

Daphne Lazer: 

Yanıt: Radyo frekans enerjisi ve iğnelerin batması nedeniyle işlem esnasında hafif bir ağrı olur. Aslında bu çok normaldir sinir uçlarının ısıya ve batmaya karşı verdiği bir reaksiyondur. Fakat bu çok geçici bir ağrıdır. Lazerlerden daha az ağrılı olduğu hastalarımız tarafından ifade edilmektedir. Bu nedenle daha konforlu ve az ağrılı bir uygulama için işlem öncesinde lokal anestezik krem sürüyoruz.

Morpheus8 Altın iğne uygulayan merkezlerimiz Bağdat CaddesiBakırköyFulya AtakentKadıköyAtaşehir