Altın İğne Ne Zaman Yapılır?

Morpheus8 Altın İğne Ne Zaman Yapılır?

Soru: Morpheus8 Altın iğne sadece kış aylarında mı yapılıyor? Benim cildime sanırım 5-6 seans gerekecek. Bu nedenle yaza denk gelme ihtimali var. Yazın altın iğne yapılır mı? Altın iğne ne zaman yapılır?

Sema *** Söğütlüçeşme İstanbul Şubat 2022

Daphne Lazer: 

Yanıt: Altın iğne lazerlerden farklı olarak her mevsimde yapılıyor. Ergenlik çağından sonra ihtiyacı olan herkese Morpheus8 altın iğne radyo frekans yapılıyor. Yani yazın ara vermeye gerek yoktur. Yazın sadece birkaç gün güneş koruyucu kullanmakta fayda vardır. Cildin ihtiyacı varsa ergenlikten sonraki her yaşta yapılıyor.

Morpheus8 Altın İğne Kimlere Yapılmaz?

Soru: Altın iğnenin herkes için uygun olmadığı söyleniyor. Bu doğru mu? Altın iğnenin yapılamayacağı özel durumlar var mı? Altın iğne kimlere yapılmaz?

Filiz *** Suadiye İstanbul Şubat 2022

Daphne Lazer: 

Yanıt: Altın iğneyi o bölgede aktif enfeksiyonu olan kişilere yapmıyoruz. Yani o anda örneğin aktif uçuk varsa altın iğne yapamıyoruz. Kanama pıhtılaşma bozukluğu olan yani kanama eğilimli olan hastalığa sahip kişilerde de altın iğne yapmıyoruz. Bunun dışında yapılmasını erteleyecek önemli bir durum yoktur.

Altın İğne İz Bırakır Mı?

Soru: Yüz bölgeme altın iğne yaptırmak istiyorum. En iyi altın iğnenin Morpheus8 olduğunu duydum. Fakat yine de tereddütlerim var. Altın iğne iz bırakır mı?

Arzu *** Kalamış İstanbul Şubat 2022

Daphne Lazer: 

Yanıt: Çok ince ve özel iğnelerle yapıldığı için Morpheus8 altın iğne uygulama sonrasında iz oluşması mümkün değildir. Cildinizde iz oluşumuna eğilim varsa yine de doktorumuza bildirmenizde fayda vardır. Şayet böyle bir durum varsa, belki küçük bir bölgeye test yaparız. Ama genel olarak şunu söyleyebiliriz ki altın iğne uygulaması iz bırakmaz. Uygulamadan hemen sonra oluşan kızarıklık da birkaç saat içerisinde genellikte tamamen kaybolur.

Altın İğne Ne Kadar Sürer?

Soru: Çalıştığım için çok vakit bulamıyorum. Çok geç saatlerde işten çıktığım için de hastane genellikle kapalı oluyor. Daha doğrusu dermatoloji bölümü kapalı oluyor. Çok zamanım olmadığı için soruyorum. Altın iğne ne kadar sürer?

Ahsen *** Caddebostan İstanbul Şubat 2022

Daphne Lazer: 

Yanıt: Morpheus8 Altın iğne uygulaması yaklaşık 15-20 dakika sürer. Örneğin tüm yüz ve boyun uygulaması istiyorsanız yaklaşık yarım saat vakit ayırmamız yeterli olacaktır. Morpheus8 Altın iğne uygulama öncesinde lokal anestezik krem sürüyoruz. Aşağı yukarı 45 dakika önce krem sürmemiz gerekiyor. Yani toplamda 1,5 saat kadar vakit ayırmanız gerekecek. Morpheus8  radyofrekans öğle tatilinde bile yetişecek bir uygulamadır. Vücut bölgesinde geniş bir alana yapacaksak biraz daha uzun sürer. Yaklaşık yarım saat daha ekleyebilirsiniz.

Altın İğne Sonrası Yüz Ne Zaman Yıkanır?

Soru: Altın iğne yaptırdım. Fakat sormayı unuttum. Altın iğne sonrası yüz ne zaman yıkanır?

Menekşe *** Moda İstanbul Şubat 2022

Daphne Lazer: 

Yanıt: Altın iğne uygulamasından birkaç saat sonra bile yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Bir sakıncası olmaz. Soğuk ya da ılık bir suyla yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Aşırı sıcak sudan kısa bir süre kaçırmanızda fayda var. Banyo yapmanızda da bir mahsur yoktur.

Altın İğne Kaç Yaş Gençleştirir?

Soru: Altın iğne sonrası cildimde ne kadar bir etki olacak? Çok iyi iyi geldiğini söyleyenler var. En iyi altın iğnenin Morpheus8 olduğu söyleniyor. Morpheus8 beni kaç yaş gençleştirecek? Altın iğne kaç yaş gençleştirir?

Tilbe *** Seneşenevler İstanbul Şubat 2022

Daphne Lazer: 

Yanıt: Bu soruya cevap vermek çok zor ama cildinizde çok büyük değişiklikler meydana gelebilir. Çoğunlukla ince kırışıklıklar tamamen yok olur. Ayrıca derin kırışıklıklarda hatırı sayılır şekilde iyileşir. Ek olarak, ciltteki güneş lekelerinde azalma olur. Ciltteki sivilce çukurları yavaş yavaş dolar. Genel olarak cilt gerginliği artar. Böylece altın iğne sonrası cildiniz görüntü olarak çok daha genç görünür. Mutlaka iyi sonuç alırsınız fakat yaş olarak söylemek çok iddialı olur. Buna siz karar vereceksiniz 😉

Morpheus8 Altın iğne uygulayan merkezlerimiz Bağdat CaddesiBakırköyFulya AtakentKadıköyAtaşehir