İğneli Epilasyon

İĞNELİ EPİLASYON

İğneli epilasyon uygulamaları uzun zaman önce keşfedilmiş modern ve kalıcı bir uygulamadır. Bugün iğneli epilasyon yerini lazer epilasyon uygulamalarına bırakmaktadır. İğneli epilasyon günümüzden 100 yıl kadar önce bulunmuş bir yöntemdir. İğneli epilasyona elektroliz adı da verilmektedir. Bu sistem elektrik enerjisi kullanarak kıl köklerini tahrip etme esasına dayanmaktadır. İğneli epilasyon cihazları o yıllardan beri epeyce gelişerek modern cihazlar üretilmiştir. Fakat epilasyon mekanizması temelde aynıdır.

Kıldan daha ince bir iğne ile kıl köküne girilir. Bu işlem oldukça ince bir işlem olup beceri gerektirir. Kıl köküne ulaşıldığı hissedilir. Daha sonra ayak pedalına basılarak elektik enerjisi uygulanır. Bu enerji kıl kökünde koter etkisi yaratır. Koter etkisi kıl kökü hücrelerini yakar. Bu sırada genellikle ağrı duyulur. Ağrı geçicidir. Soğutma ağrıyı azaltmak için gereklidir. Ağrı bazı kişiler tarafından fazla duyumsanabilir. İğneli epilasyonda uygulayan estetisyen’in beceri ve tecrübesi çok önemlidir. Köke girememesi ya da fazla enerji kullanılması durumunda ciltte yanık ve leke ihtimali ortaya çıkar. İşlemden sonra yüzeysel kabuklanma olabilir. Nemlendirici krem kullanılması fayda sağlar. İşlemden hemen sonra buzla soğutma olası problemleri önler. İğneli epilasyon tek tek Tüm kıllara uygulandığından büyük alanlara ve bölgelere uygulamak oldukça güçtür. Çok ince kıllara bu yöntemde uygulanamaz. İğneli epilasyon seans aralıkları ve sayısı kişiye göre değişir. İhtiyaca göre kişi seans günlerini kendi belirler. İğneli epilasyonun en önemli avantajı lazerlerin etki etmediği beyaz kıllardır. Beyaz kıllarda bu yöntemden başka kalıcı epilasyon yapan başka bir yöntem yoktur. İğneli epilasyon yaptıracaksanız mutlaka deneyimli bir merkez ve estetiysen arayınız. Lazer epilasyonun iğneli epilasyondan ayrılan yanları

Lazer Epilasyon mu daha iyi? İğneli Epilasyon mu?

Lazer epilasyon uygulaması iğneli epilasyondan çok daha az ağrılıdır. Lazer epilasyon işlemleri daha pratiktir. Lazer ile epilasyon daha hızlı biter. Yani lazer seansı uygulamak çok hızlıdır. Lazer uygulamasında yan etki ihtimali düşüktür. İğneli uygulamalarda kişisel beceri ön plana çıkar. Lazer ise belli ayarlarda kullanıldığı ve kullanıcı eğitimi kolay olan bir yöntemdir. Lazerin uygulaması çok kolaydır. Lazer büyük bölgelere örneğin Tüm vücuda bile bir seansta uygulanabilir. İğneli epilasyon ise bir seansta küçük bölgelere uygulanabilir. Lazer her atışta bir alanı tarar. İğneli ise kıllara tek tek uygulanır. İğneli yanlış kullanılırsa leke yapabilir. Lazerde leke oluşması zordur. Lazer leke oluştursa bile genelde iz bırakmadan lazer lekesi geçer. Lazer epilasyon seans sayısı iğneliden çok daha azdır. Süreç olarak lazer daha hızlı biter.

DAHA FAZLA

Bilgi Almak İstermisiniz?

HEMEN ARAYIN:
444 55 44

VEYA

Aşağıdaki formu doldurup Gönder’e tıklayın. En kısa sürede size yanıt verilecektir.

Adınız Soyadınız:
Email Adresiniz:
Telefon Numaranız:
Mesajınız:
add
add